Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ φιλε! Γουστα ειναι αυτα και δε γνωριζω τη χρηση που του κανεις.

 

Αν κάποιος χρησιμοποιεί επαγγελματικά το κινητό του κ θέλει άμεσα επαγγελματικά emails ενημερώσεις πληρωμών από τράπεζες, κάρτες ιδρύματα κλπ το EUI είναι η χειρότερη επιλογή. Στα βγάζει πραγματικά όποτε θυμάται.

 

Οπότε μέχρι να διορθωθεί αυτό μαύρο. Είναι κάτι το αυτονόητο που ζητάς από ένα κινητό κ στο EUI σου βγάζει την πίστη.

 

volte σε ποιά χώρα?

 

Ελλάδα δεν ξέρω αν υπάρχει αλλά σε 1 μήνα θα είμαι Αγγλία οπότε θα το δοκιμάσω να δω αν βολεύει :D

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ελλάδα δεν ξέρω αν υπάρχει αλλά σε 1 μήνα θα είμαι Αγγλία οπότε θα το δοκιμάσω να δω αν βολεύει :D

το configuration της leeco στο volte δεν προκεται να σου δουλεψει πουθενα και σε κανένα δίκτυο στην Ευρώπη, μόνο ενδεχομένως στην Ινδια και USA (σε καποια bands της at&t και της t-mobile), το volte οπως και το wificalling ειναι carrier specific και απαιτει network compatible baseband.

στην Ελλαδα μονο η cosmote υποστηριζει σημερα αυτες τις 2υπηρεσίες, και μονο σε 5-6 branded συσκευες και μόνο για συμβόλαια.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την RR Nougat Built 05232017 με ενσωματωμένο το Blackscreen 2.1 kernel.

Νομίζω η πιο σταθερή Nougat αυτή την στιγμή με καλή αυτονομία.

 

Και τα περισσότερα bugs/lags έχουν διορθωθεί έχει και VoLTE για όποιον τον ενδιαφέρει, λειτουργεί πλέον κανονικά το QC button και τα προβλήματα στον ήχο λύθηκαν..

 

3 φορές την έβαλα για δοκιμή και τις 3 είχα από 15 FC ανά ώρα. Κάμερα ποτέ δεν δούλεψε πάνω από 3 φορές. Με κούρασε πάρα πολύ και γύρισα στην 26s debloated. Τελικά η ποιο σταθερή RR NOUGAT είναι αυτή που έκανα Remixed με την Google Rom.. Υπομονή πιστεύω ότι θα την στρωσουν. Πάντως καλύτερα σε σταθερή MM πάρα σε Nougat με 40fc.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος χρησιμοποιεί επαγγελματικά το κινητό του κ θέλει άμεσα επαγγελματικά emails ενημερώσεις πληρωμών από τράπεζες, κάρτες ιδρύματα κλπ το EUI είναι η χειρότερη επιλογή. Στα βγάζει πραγματικά όποτε θυμάται.

 

Οπότε μέχρι να διορθωθεί αυτό μαύρο. Είναι κάτι το αυτονόητο που ζητάς από ένα κινητό κ στο EUI σου βγάζει την πίστη.

 

 

 

 

 

Εμενα μια χαρα μου ερχονται ειδοποιησεις χωρις καθυστερηση και στην ωρα τους..μια χαρα ειναι το eui και πολυ πιο αξιοπιστο απο nougat dev xda απο κρασσαρισματα και προβληματικα apps που μπαινουν στη ρομ με πειραγμενο κωδικα για να μην κρασσαρουν.

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την google tele 23 με επιτυχια νομιζω αλλα οταν παω να κανω ενημερωση συστηματος μολις κανω reboot με βαζει σε recovery mode. Τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την google tele 23 με επιτυχια νομιζω αλλα οταν παω να κανω ενημερωση συστηματος μολις κανω reboot με βαζει σε recovery mode. Τι πρεπει να κανω?

 

Στο recovery που σε παει πατα στο flash και βρες την ενημερωση στο φακελο ota,φλασαρε τη χωρις wipes

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την google tele 23 με επιτυχια νομιζω αλλα οταν παω να κανω ενημερωση συστηματος μολις κανω reboot με βαζει σε recovery mode. Τι πρεπει να κανω?

 

Πάτα installation πήγαινε στο φάκελο ΟΤΑ και μέσα έχει το ζιπ. Τα επόμενα θα σου έρχονται και θα γίνονται αυτόματα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος χρησιμοποιεί επαγγελματικά το κινητό του κ θέλει άμεσα επαγγελματικά emails ενημερώσεις πληρωμών από τράπεζες, κάρτες ιδρύματα κλπ το EUI είναι η χειρότερη επιλογή. Στα βγάζει πραγματικά όποτε θυμάται.

 

Οπότε μέχρι να διορθωθεί αυτό μαύρο. Είναι κάτι το αυτονόητο που ζητάς από ένα κινητό κ στο EUI σου βγάζει την πίστη.

 

 

 

Ελλάδα δεν ξέρω αν υπάρχει αλλά σε 1 μήνα θα είμαι Αγγλία οπότε θα το δοκιμάσω να δω αν βολεύει :D

Δε ξέρω τι λες και ποια ρομ είχες αλλά εμένα μου έρχονται όλα ακαριαία, εκτός από τα email που το έχω και ελέγχει ανά πέντε λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λες και ποια ρομ είχες αλλά εμένα μου έρχονται όλα ακαριαία, εκτός από τα email που το έχω και ελέγχει ανά πέντε λεπτά

 

Ποια ρομ έχεις επάνω? Καλό είναι να πας πίνακα ελέγχου υπογραφή και να το γράψεις να φαίνεται. ;)

Screenshot_2017-05-28-21-09-37_1_1_1_1_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση θελω να κανω εγκατεστησα το akt profiles ποιο ειναι το καλυτερο προφιλ για μεγιστη οικονομια και ποιο για μεγιστες επιδοσεις? Edited by masterone
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το "ακαριαία" είναι απολύτως σχετικό στον καθένα μας :lol:

 

Whatever ότι βολεύει τον καθένα. Αυτά που λέτε για κρασαρίσματα σε apks κλπ δεν τα έχω δει στην RR nougat στις 400+ εφαρμογές που έχω βάλει στις τελευταίες 3 εκδόσεις της.

 

Υποδείξτε μου έστω και μία rom EUI που να μην έχει πρόβλημα στις ειδοποιήσεις. Κ δεν αναφέρομαι μόνο στο να έρχονται οι ειδοποιήσεις κομπλέ με ανοιχτή οθόνη.

 

Έχω δοκιμάσει όλες του Crisbal και του Cuoco92 όπως και τις official κ παντού το ίδιο θέμα. 1 στις 2 με 1 στις 3 ειδοποιήσεις με κλειστή οθόνη απλά δεν έρχονται ποτέ στην ώρα τους. Εχω φλασάρει πλέον όλες τις EUI rom που αναφέρθηκαν εδώ κ σε άλλα forums κ παντού τα ίδια. Ίσως είμαι πιο απαιτητικός στο κομμάτι αυτό σε σχέση με κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει απλά αν έρθει τώρα ή 1-5-20 λεπτά αργότερα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το "ακαριαία" είναι απολύτως σχετικό στον καθένα μας :lol:

 

Whatever ότι βολεύει τον καθένα. Αυτά που λέτε για κρασαρίσματα σε apks κλπ δεν τα έχω δει στην RR nougat στις 400+ εφαρμογές που έχω βάλει στις τελευταίες 3 εκδόσεις της.

 

Υποδείξτε μου έστω και μία rom EUI που να μην έχει πρόβλημα στις ειδοποιήσεις. Κ δεν αναφέρομαι μόνο στο να έρχονται οι ειδοποιήσεις κομπλέ με ανοιχτή οθόνη.

 

Έχω δοκιμάσει όλες του Crisbal και του Cuoco92 όπως και τις official κ παντού το ίδιο θέμα. 1 στις 2 με 1 στις 3 ειδοποιήσεις με κλειστή οθόνη απλά δεν έρχονται ποτέ στην ώρα τους. Εχω φλασάρει πλέον όλες τις EUI rom που αναφέρθηκαν εδώ κ σε άλλα forums κ παντού τα ίδια. Ίσως είμαι πιο απαιτητικός στο κομμάτι αυτό σε σχέση με κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει απλά αν έρθει τώρα ή 1-5-20 λεπτά αργότερα.

Δεν έβαλες 26s Stock ούτε debloat άρα. Εννοείται ότι ο καθένας έχει ότι του αρέσει. Άλλωστε ευτυχώς έχουμε 100δες επιλογές. Πάντως την οθόνη και χρώματα με τις ρυθμίσεις της 26s που έκανα δεν υπάρχουν ΠΟΥΘΕΝΆ!

Την RR σήμερα την δοκίμασα και στην 27 έκδοση ήθελα πάρα πολύ να μην ξαναασχοληθω με ρομ και να μείνω με αυτή αλλά δεν μου την έκανε τη χάρη με όλους τους τρόπους και ειδικά χωρίς κάμερα δεν παίζει να έχεις κινητό... Δυστυχώς κρασάρει και αυτή. Με στεναχωρεί ειλικρινά γιατί είναι πολύ καλή ρομ και πολύ δουλεμένη. Επίσης μου την σπάει που φορτιζει μόνο αναμμένη. Τέλος πάντων. Πιστεύω για όλους μας τα καλύτερα έρχονται.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλες 26s Stock ούτε debloat άρα. Εννοείται ότι ο καθένας έχει ότι του αρέσει. Άλλωστε ευτυχώς έχουμε 100δες επιλογές. Πάντως την οθόνη και χρώματα με τις ρυθμίσεις της 26s που έκανα δεν υπάρχουν ΠΟΥΘΕΝΆ!

Την RR σήμερα την δοκίμασα και στην 27 έκδοση ήθελα πάρα πολύ να μην ξαναασχοληθω με ρομ και να μείνω με αυτή αλλά δεν μου την έκανε τη χάρη με όλους τους τρόπους και ειδικά χωρίς κάμερα δεν παίζει να έχεις κινητό... Δυστυχώς κρασάρει και αυτή. Με στεναχωρεί ειλικρινά γιατί είναι πολύ καλή ρομ και πολύ δουλεμένη. Επίσης μου την σπάει που φορτιζει μόνο αναμμένη. Τέλος πάντων. Πιστεύω για όλους μας τα καλύτερα έρχονται.. ;)

 

Στην rr nougat βαζει οποιος θελει την google 4.3 καμερα κσι δουλευουν ολα αψογα το μονο θεματακι ειναι περιπου 4 ωρες sot , αλλα επειδη εχει update συχνα δεν εχω μεινει 3 μερες με την ιδια ρομ την τελευταια βδομαδα μηπως στρωσει το ΑΚΤ και βελτιωθει.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το "ακαριαία" είναι απολύτως σχετικό στον καθένα μας :lol:

 

Whatever ότι βολεύει τον καθένα. Αυτά που λέτε για κρασαρίσματα σε apks κλπ δεν τα έχω δει στην RR nougat στις 400+ εφαρμογές που έχω βάλει στις τελευταίες 3 εκδόσεις της.

 

Υποδείξτε μου έστω και μία rom EUI που να μην έχει πρόβλημα στις ειδοποιήσεις. Κ δεν αναφέρομαι μόνο στο να έρχονται οι ειδοποιήσεις κομπλέ με ανοιχτή οθόνη.

 

Έχω δοκιμάσει όλες του Crisbal και του Cuoco92 όπως και τις official κ παντού το ίδιο θέμα. 1 στις 2 με 1 στις 3 ειδοποιήσεις με κλειστή οθόνη απλά δεν έρχονται ποτέ στην ώρα τους. Εχω φλασάρει πλέον όλες τις EUI rom που αναφέρθηκαν εδώ κ σε άλλα forums κ παντού τα ίδια. Ίσως είμαι πιο απαιτητικός στο κομμάτι αυτό σε σχέση με κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει απλά αν έρθει τώρα ή 1-5-20 λεπτά αργότερα.

 

Φιλε μου καλε ενα θα πω...δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να μη κρασαρει εφαρμογη ή εστω ρυθμιση ή μικρορυθμιση εφαρμογης σε nougat...βασικη καμερα και ακομα τη παλευουν ολοι δυστηχως ετσι ειναι ...stable δεν ειναι καμμια

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. μια ερωτηση οποιος ξερει.. παραγγειλα το χ820 απο coolicool με stock in europe ..το παραγγειλα με απλη αποστολη.Free shipping from Europe. εχει παραλαβει κανεις απο εσασ απο εκει? ποσες μερες κανει περιπου? ειναι αξιοπιστο??
Link to comment
Share on other sites

Στην rr nougat βαζει οποιος θελει την google 4.3 καμερα κσι δουλευουν ολα αψογα το μονο θεματακι ειναι περιπου 4 ωρες sot , αλλα επειδη εχει update συχνα δεν εχω μεινει 3 μερες με την ιδια ρομ την τελευταια βδομαδα μηπως στρωσει το ΑΚΤ και βελτιωθει.

 

Δυστηχως και η google καμερα στην RR κρασαρει σε αλλαγη ratio,η μονη που μου δουλεψε κανονικα ηταν η snap hdr και αυτη στη 253

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. μια ερωτηση οποιος ξερει.. παραγγειλα το χ820 απο coolicool με stock in europe ..το παραγγειλα με απλη αποστολη.Free shipping from Europe. εχει παραλαβει κανεις απο εσασ απο εκει? ποσες μερες κανει περιπου? ειναι αξιοπιστο??

Δεν έχω παραγγείλει ποτέ από εκεί αλλά αν όλα πάνε καλά με βλέπω να παίρνω και 3ο LeMax2.. :lol:;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως και η google καμερα στην RR κρασαρει σε αλλαγη ratio,η μονη που μου δουλεψε κανονικα ηταν η snap hdr και αυτη στη 253

 

Και μένα μου δούλευε η Snap αλλά μετά από 3 μέρες κρασαρε και δεν έστρωνε με τίποτα στην 2505 και στην 2705 μόνο στην mixed 2305 που είχα onboard και τις 2 δούλεψε για 5 μέρες χώρις πρόβλημα εκτός το VIDEO που δεν έπαιζε με άλλο apk και την φόρτιση που δεν γινόταν με σβηστο τηλέφωνο και το Ρολόι που αν ήταν σβηστο το κινητό απλά δεν πήγαινες στην δουλειά το πρωί. :lol::p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το update δεν δουλεύει στην rr+g?

Μου λέει ότι είμαι up to date ενώ έχω την 23 και έχει βγει η 27...

 

Επίσης μπορώ να φλασαρω τον blackscreen kernel 2.1 πάνω στο ρομ αυτό;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Το update δεν δουλεύει στην rr+g?

Μου λέει ότι είμαι up to date ενώ έχω την 23 και έχει βγει η 27...

 

Επίσης μπορώ να φλασαρω τον blackscreen kernel 2.1 πάνω στο ρομ αυτό;

 

Η 27 δεν είμαι ακόμα στο clouddrive είναι tested αν θες βάλτην από πάνω.

Ναι μπαίνει κανονικά η 1η έκδοση. Στην 27 έχει την 3η έκδοση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και μέσα σε όλες τις ερωτήσεις να κάνω κι εγώ μία χαζή...Έβαλα την RR nugat και η ένταση σε φβ, μέσσεντζερ ίνστα κλπ είναι στο θεό. Μου στέλνουν μήνυμα στο μέσσεντζερ και το παίρνει πρέφα όλη η γειτονιά. Δοκίμασα τα πάντα με τις εντάσεις και δεν πέφτει, ούτε αν χαμηλώσω την ένταση στο media, τίποτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίσω την ένταση χωρίς φυσικά να το βάλω αθόρυβο?
Link to comment
Share on other sites

Η 27 δεν είμαι ακόμα στο clouddrive είναι tested αν θες βάλτην από πάνω.

Ναι μπαίνει κανονικά η 1η έκδοση. Στην 27 έχει την 3η έκδοση.

 

Στην 27 δλδ την έχει ενσωματωμένη την black screen?

Θα την περάσω το πρωί να δούμε τι γίνεται :ρ

 

Πάντως nougat και πάλι nougat

Καλές και οι eui αλλά κουραστικό το μενού των recent apps και η έλλειψη toggles στο notification page

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σχετική με το xposed. ποιο framework να βάλω? arm ή arm64? Βάζω το arm64 μου βγάζει error. βάζω το arm μου βγάζει οκ. Κάνω επανεκκίνηση κολλάει στο logo. Εγώ πιστεύω ότι το σωστό είναι το arm64 αλλά γιατί να βγάζει error?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...