Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρεται οτι και να κανω δεν μπορω να περασω με τιποτα το twrp κανω ολα τα βηματα σωστα περνανε ολα και μολις κανω boot σε recovery μονο της letv βγαζει..Καποια καποια ιδεα? θελω να περασω την Cuoco92 Le2 Max 17S

 

Όταν περάσεις το twrp του cuoco, αμέσως μετά κάνε install την ρομ,,, εξυπακούεται ότι θα την έχεις κατεβάσει στο κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατεβαζεις τη rom στο κινητο κ την φλασσαρεις μεσα απο twrp power +volume up με κλειστο κινητο.εκει θας μπεις στο μενου της twrp.τσεκαρε πρωτα αν την εχεις στα downloads κ μετα κανε advanced wipe.system ,data,cache,dallvik.μετα install την Rom.

GAPPS θα κατεβασεις απο το OPEN GAPPS ORG.τα φλασσαρεις μετα την ρομ αμεσως(τα εχεις κατεβασει ΠΡΙΝ )

(ΑRM 64,6.0, διαλεγεις πακετο(full,stock,mini,,κλπ κλπ).θεματα διαλεγεις με το cm theme απο playstore)

η ΜΟΚΕΕ εχει FULL ελληνικα!

 

Διάβασα σε ένα σάιτ, Όταν κάνουμε full wipe,, data, cache, dalvik, system!!!!, Πρέπει μετά να κάνουμε επανεκκίνηση της recovery,. δηλ. reboot>>>> recovery,. και μετά install την ρομ,,. και πρέπει να είναι σωστό. Τώρα αν θα δουλέψει αυτό στο cuoco, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα και εγώ σήμερα από aliexpress με τον 822 και το γκρι χρωμα (μόνο και μόνο για το χρώμα)

και τα ακουστικά που είπε ο Πάνος ότι "τα σπάνε " και μόλις παραλάβω θα σας πω εντυπωσεις από την συναλλαγή και από το κινητό φυσικά

γιατί διάβασα σε κάποιο ξένο site ότι το 822 έχει και ράδιο φμ και λίγο πιο μεγάλο χρονισμό στα 2,2 σαν διαφορές από το 820.

(CDMA operator version 822 ότι και αν σημαίνει αυτό).

Και για εμένα το χρώμα ήταν ο βασικός παράγοντας που επέλεξα το x822. Αν κι έχω διαβάσει ότι είναι όμορφο χρώμα, το ροζ χρυσό το φοβάμαι είναι η αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

NFC παιδια εχει το κινητό?

παντως εγω θα περιμενω υπομονετικα (κατα τα χριστουγεννα) το pro3 (x821) κυριως λογω μπαταρίας http://www.gizmochina.com/2016/09/21/le-pro-3-official-snapdragon-821-6gb-ram/

 

*παντως αλλη μια εταιρια ριχνει στην ναυαρχίδα της τις ιντσες στην οθόνη. Το μελλον μαλλον κλίνει προς 5.2-5.3''

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Αν και το παρήγγειλα και περιμένω παραλαβή, άλλαξα γνώμη...αν ενδιαφέρεται κάποιος δημοσίευσα την αγγελία εδώ (διαβάστε πρώτα πριν επικοινωνήσετε οι όποιοι τυχόν ενδιαφερόμενοι)
Link to comment
Share on other sites

patch για οσουν εχουν βαλει mokee rom.ειναι για την καμερα για να βγαζει φωτο 21 mpx

https://mega.nz/#!a0wXwCrJ!mU1X5h0b6-XFiEk5iCjbW0RlWxxG3pgWg7UUFIJL4SM

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και μια χάρη: έχει παραλάβει κανείς το Χ822; Ισχύει ότι έχει αυξημένο χρονισμό και ραδιόφωνο FM;

Και η χάρη: υπάρχει μήπως κάποιο μέλος στη Θεσσαλονίκη με την έκδοση rose gold; Εάν δεν είναι μεγάλο πρόβλημα θα ήθελα να το δω από κοντά πριν την παραγγελία.

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

 

Holy crap! Μολις εκανα cancel to x820. Απιστευτη τιμη για preorder και μαλιστα 6/64 εκδοση! Μακαρι να κρατουσε και τις 0.2 ιντσες του x820, αν και δε θα τα χαλασουμε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Holy crap! Μολις εκανα cancel to x820. Απιστευτη τιμη για preorder και μαλιστα 6/64 εκδοση! Μακαρι να κρατουσε και τις 0.2 ιντσες του x820, αν και δε θα τα χαλασουμε. :lol:

 

Αν και είναι 5.5 full HD 4070 mAh battery πιστεύω ότι θα βγάζει ποιο πολυ τα άλλα χαρακτηριστικά μιλάνε από μόνα τους.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση που πιθανόν έχει και γρήγορη απάντηση: Για να βάλω twrp + custom rom πρέπει να έχει γίνει πρώτα unlock ο bootloader;
Link to comment
Share on other sites

Περασα την cuoco, twrp. Εγω το ξεκλειδωσα, με εντολες cmd, απλη διαδικασια είναι. Αν χρειαζεται δεν είμαι σιγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Περασα την cuoco, twrp. Εγω το ξεκλειδωσα, με εντολες cmd, απλη διαδικασια είναι. Αν χρειαζεται δεν είμαι σιγουρος.

 

Με αυτό τον οδηγό http://blog.grossoshop.net/x820-leeco-grossoshop-cuoco92/ ;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, πριν μέρες, είχε ένα παρόμοιο οδηγό,,, αλλά και αυτό θα δουλέψει. Σχετικά με το ξεκλειδωμα του bootloader, έκανα με εντολές cmd,,,. ....oem unlock.., δεν τα θυμάμαι απέξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://rootmygalaxy.net/unlock-bootloader-android-using-fastboot-commands/,,,,. ένα που βρήκα πρόχειρα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το thread, κατάλαβα πως ή επίσημη αγγλοκινεζικη είναι καλή επιλογή για rom, σωστά; Gaps όμως έχει?

 

Ή multilanguage που έχει το vickmall αξίζει; Αν έχει ψιλοπροβληματα, αλλά όχι τίποτα σοβαρό ίσως τη προτιμισω

Edited by Carlinho
Link to comment
Share on other sites

Οι GApps μπαίνουν πανεύκολα, όπως οποιεσδήποτε εφαρμογές. Υπάρχει και οδηγός στο 1ο μήνυμα του θέματος για το Χ500.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, πριν μέρες, είχε ένα παρόμοιο οδηγό,,, αλλά και αυτό θα δουλέψει. Σχετικά με το ξεκλειδωμα του bootloader, έκανα με εντολές cmd,,,. ....oem unlock.., δεν τα θυμάμαι απέξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://rootmygalaxy.net/unlock-bootloader-android-using-fastboot-commands/,,,,. ένα που βρήκα πρόχειρα.

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Χερετε. Προσπαθω να συνδεσω το Mi Band 2 με το προγραμμα Mi Fit, αλλα δεν το βρισκει με τιποτα. Υπαρχει καποιο προβλημα με το bluetooth του ιταλου?

 

Ακυρο δουλεψε τελικα....

Edited by telnet05
Link to comment
Share on other sites

Η 19s official rom πετάει όλα λειτουργούν άψογα. Και antutu χτυπάει πάνω από 145k.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αν και νεα κ γω στον χώρο της τεχνολογιας αποφασισα να πειραματιστω λιγο κ να αλλαξω την multilanguage rom του κινεζου κ να βαλω την ισπανικη.

Ακολουθησα τον οδηγο που εχει το spainteam για εγκατασταση recovery και τα πραγματα δεν πηγαν καλα κ εχει brickari η συσκευη(blue led of death).

Παει να μπει στο recovery k μαυριζει η οθονη με μπλε notification.

Βρηκα εναν οδηγο για επαναφορα αλλα λογω οτι δεν το εχω κ πολυ με αυτα θελω αν μπορει καποιος να βοηθησει να μου πει τα βηματα πιο αναλυτικα γιατι εχω καποια κενα.

 

can you tell me how to solved it becouse i have the blue led of death

Thanks

 

 

For sure.

You need to download a recovery, put the phone in fastboot with volume down+power when turning on and connect it to your computer. (you should have the fastboot drivers correctly installed)

Download the Spain team TWRP and open up a command prompt in that folder.

After you need to boot in TWRP:

fastboot boot filename.IMG (Εδω λεει για την εντολη στο CMD φανταζομαι? υπαρχει καποιο λινγκ να κατεβασω το ανάλογο αρχειο? )

Here the filename represents the TWRP filename.(ΕΔω δεν καταλαβαινω τι εννοει)

Now you have booted in your TWRP, you can now copy the ROM through MTP, or sideload via ADB.(εδω υποθετω μπορω να κανω flash tin rom και σαν zip αρχειο?)

πηγη:http://www.letv.re/topic/1369-blue-led-of-death/

Γενικα μου λυθηκαν πολλες αποριες μεσα απο το νημα αυτο.Ευχαριστω πολυ.

Edited by angelina_3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αν και νεα κ γω στον χώρο της τεχνολογιας αποφασισα να πειραματιστω λιγο κ να αλλαξω την multilanguage rom του κινεζου κ να βαλω την ισπανικη.

Ακολουθησα τον οδηγο που εχει το spainteam για εγκατασταση recovery και τα πραγματα δεν πηγαν καλα κ εχει brickari η συσκευη(blue led of death).

Παει να μπει στο recovery k μαυριζει η οθονη με μπλε notification.

Βρηκα εναν οδηγο για επαναφορα αλλα λογω οτι δεν το εχω κ πολυ με αυτα θελω αν μπορει καποιος να βοηθησει να μου πει τα βηματα πιο αναλυτικα γιατι εχω καποια κενα.

 

can you tell me how to solved it becouse i have the blue led of death

Thanks

 

 

For sure.

You need to download a recovery, put the phone in fastboot with volume down+power when turning on and connect it to your computer. (you should have the fastboot drivers correctly installed)

Download the Spain team TWRP and open up a command prompt in that folder.

After you need to boot in TWRP:

fastboot boot filename.IMG (Εδω λεει για την εντολη στο CMD φανταζομαι? υπαρχει καποιο λινγκ να κατεβασω το ανάλογο αρχειο? )

Here the filename represents the TWRP filename.(ΕΔω δεν καταλαβαινω τι εννοει)

Now you have booted in your TWRP, you can now copy the ROM through MTP, or sideload via ADB.(εδω υποθετω μπορω να κανω flash tin rom και σαν zip αρχειο?)

πηγη:http://www.letv.re/topic/1369-blue-led-of-death/

Γενικα μου λυθηκαν πολλες αποριες μεσα απο το νημα αυτο.Ευχαριστω πολυ.

εδω εισαι.

google translate it

http://blog.grossoshop.net/x820-leeco-grossoshop-cuoco92/

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

εδω εισαι.

google translate it

http://blog.grossoshop.net/x820-leeco-grossoshop-cuoco92/

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

z953rr Ευχαριστω πολυ.Θα το επιχειρήσω τωρα.

Ελπιζω να μην με βρει το ξημερωμα

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα δεν είναι η λήψη αλλά τα handovers που αποτυγχάνουν παταγωδώς όταν το έχεις σε Dual SIM λειτουργία :( :cry: Θα δω, μπορεί να δώσω διαζύγιο στις ΣΙΜ μου και να μην αποχωριστώ το LeMax2 που τόσο αγαπώ :love:

 

Το πρόβλημα που αναφέρεις υφίσταται και σε άλλους χρήστες? Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος από εσάς αντίστοιχο πρόβλημα?

 

Έχω διαβάσει όλο το νήμα και πάρα πολλά review αλλά οι εντυπώσεις είναι ανάμεικτες.. Κυρίως ως προς την κάμερα και την μπαταρία..

Ενώ πχ το gsmarena λέει καλά λόγια για την κάμερα, οι περισσότεροι reviewer δεν λένε και τα καλύτερα..

 

Γενικά ποια θεωρείται ότι είναι τα αδύναμα στοιχεία της συσκευής? Μπορεί να συγκριθεί σε τομείς όπως η οθόνη και η κάμερα (κυρίως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού) με τις άλλες ναυαρχίδες? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...