Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ποιο σταθερή σίγουρα είναι η LOS ... Από.κει και πέρα καλή μπαταρία έχει η RRPS η DU και η MSM . Οδηγίες στην 1η σελίδα...

RRPS latest

RRPS 20180809

* HALL sensor is back

* BUG preventing DeepIdle in some cases fixed

https://drive.google.com/open?id=1uKukGYanafcI5S6grsMiaAMazthmAC1d

 

την RRPS που έβαλα πριν λίγο για να την δω μόνο με το δικό σου twrp με f2fs έμπαινε και μόνο με ext4.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος απο την ταχύτητα της rrps με ext4 partition. Η ρομ φαίνεται σαν να λειτουργεί σε αργή κίνηση. Η διαφορά στην ταχύτητα σε σύγκριση με την rr nougat που είχα πριν, είναι τεράστια
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος απο την ταχύτητα της rrps με ext4 partition. Η ρομ φαίνεται σαν να λειτουργεί σε αργή κίνηση. Η διαφορά στην ταχύτητα σε σύγκριση με την rr nougat που είχα πριν, είναι τεράστια

 

 

Όπως los for ever?

 

είχα βάλει την τελευταία ενημέρωση του the_MarD πάνω από την Rev6 αλλά αποφάσισα μετά να ξαναγυρίσω στην Rev6. Μπήκα μέσα από το twrp του Cris έκανα factory reset και μετά restore το backup της rev6 που είχα. Δεν μπήκε ποτέ μέσα ούτε μετά από μια ώρα. Οπότε μια που τα έκανα μαντάρα είπα να δοκιμάσω την rrps για να δω πως πάει και πόσο καλή μπαταρία έχει όπως λένε.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Nαι και εγώ την πάτησα με το data encryption που μου έβαλε η 8αρα όταν θέλησα να ξαναγυρίσω στην 7. Αναγκαστικά έκανα format internal storage για να μπορέσω να ξαναβάλω το backup της 7αρας ressurection remix. Επισης στο ενδιάμεσο (πριν κάνω το format internal storage) δοκίμασα και καθαρή εγκατάσταση της leita έτσι για δοκιμή αλλά εκει δεν μπούταρε ποτέ.. Οπότε υποθέτω ότι και εκεί είχε θέμα με το data encryption που έβαλε η 8αρα απλά δεν το έγραφε όπως γινόταν με την rr την 7αρα. Λογικά και σε εσένα δεν μπούταρε λόγω data encryption. αν κάνεις format internal storage 99% θα μπορέσεις να επαναφέρεις το backup της rev6

 

Στις oreo έχω γενικότερα θέματα με το xposed γιαυτό προτιμώ ακόμη την 7αρα

Link to comment
Share on other sites

Nαι και εγώ την πάτησα με το data encryption που μου έβαλε η 8αρα όταν θέλησα να ξαναγυρίσω στην 7. Αναγκαστικά έκανα format internal storage για να μπορέσω να ξαναβάλω το backup της 7αρας ressurection remix. Επισης στο ενδιάμεσο (πριν κάνω το format internal storage) δοκίμασα και καθαρή εγκατάσταση της leita έτσι για δοκιμή αλλά εκει δεν μπούταρε ποτέ.. Οπότε υποθέτω ότι και εκεί είχε θέμα με το data encryption που έβαλε η 8αρα απλά δεν το έγραφε όπως γινόταν με την rr την 7αρα. Λογικά και σε εσένα δεν μπούταρε λόγω data encryption. αν κάνεις format internal storage 99% θα μπορέσεις να επαναφέρεις το backup της rev6

 

Στις oreo έχω γενικότερα θέματα με το xposed γιαυτό προτιμώ ακόμη την 7αρα

 

θα την αφήσω για λίγες μέρες την rr να δω πως πάει και βλέπουμε. θα δοκιμάσω και αυτό που λες.

 

οι λίγες μέρες πέρασαν πολύ γρήγορα. Επιστροφή στην los rev6. Με το καλημέρα πολλά κολλήματα στην rrps.

 

Τελικά έκανα restore το backup και επειδή δεν έμπαινε έκανα και dirty flash και μπήκε.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

και ίσως και το τελευταίο 3.2.3.-0. https://eu.dl.twrp.me/x2/twrp-3.2.3-0-x2.img.html δεν ξέρω αν υποστηρίζειf2fs δεν το δοκίμασα..

 

υποστηριζει κανονικα!:happy:

ειμαι με msm xtended σε f2fs και με twrp 3.2.3.

ολα πανε ρολοϊ...:D

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς την los με το battery profile που έχει μέσα στα extras να μας πει πως πάει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς την los με το battery profile που έχει μέσα στα extras να μας πει πως πάει?

 

ολα τα εχεις δοκιμασει πια, εκτος απο την msm :lol::lol::lol::p:p:p

αν ψαχνεις σταθερη ρομ, απυρες παραμετροποιησεις, να παιζουν τα παντα ολα και να μη θελει να καταναλωσει μπαταρια ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, τωρα που δεν εχεις σεταρει ακομα ρομ, κανε μια δοκιμη... ;)

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

ολα τα εχεις δοκιμασει πια, εκτος απο την msm :lol::lol::lol::p:p:p

αν ψαχνεις σταθερη ρομ, απυρες παραμετροποιησεις, να παιζουν τα παντα ολα και να μη θελει να καταναλωσει μπαταρια ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, τωρα που δεν εχεις σεταρει ακομα ρομ, κανε μια δοκιμη... ;)

 

Χα Χα έχεις δίκιο. Τώρα που βρήκα λίγο χρόνο του πετάω τα μάτια. Δεν την βλέπω όμως να ενημερώνετε ούτε να ασχολείται ο shake_me. ψιλοπαρατημένη δηλαδή. Είναι γρήγορη χωρίς κολλήματα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χα Χα έχεις δίκιο. Τώρα που βρήκα λίγο χρόνο του πετάω τα μάτια. Δεν την βλέπω όμως να ενημερώνετε ούτε να ασχολείται ο shake_me. ψιλοπαρατημένη δηλαδή. Είναι γρήγορη χωρίς κολλήματα?

 

ειναι το μονο κακο... :worry:

εχει βγει ηδη η 9.5 και η leeco ειναι ακομα στην 8.5

αλλα δουλευουν ολα τοσο αψογα που ειλικρινα δεν με ενδιαφερει αν κανει update η οχι.

εχω βαλει αλλα firmware, modem & κερνελ οποτε... :up:

κολληματα καθολου.:bow:

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

ειναι το μονο κακο... :worry:

εχει βγει ηδη η 9.5 και η leeco ειναι ακομα στην 8.5

αλλα δουλευουν ολα τοσο αψογα που ειλικρινα δεν με ενδιαφερει αν κανει update η οχι.

εχω βαλει αλλα firmware, modem & κερνελ οποτε... :up:

κολληματα καθολου.:bow:

 

ποια firmware, modem και kernel έβαλες? και ποιο magisk?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ποια firmware, modem και kernel έβαλες? και ποιο magisk?

 

Firmware: 30s

Modem: 446Dv.00050

Kernel:black screen

Magisk:v16.5

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Firmware: 30s

Modem: 446Dv.00050

Kernel:black screen

Magisk:v16.5

Τα κλασσικά. Και με τον blackscreen kernel έχεις καλή μπαταρία επίσης? Γιατί στην los τσιμπουσε λίγο παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα κλασσικά. Και με τον blackscreen kernel έχεις καλή μπαταρία επίσης? Γιατί στην los τσιμπουσε λίγο παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να σου πω τήν αλήθεια δεν θυμάμαι ποσο κατανάλωνε πριν και ποσο τώρα με τον blackscreen. Εγω ίδιο βλέπω το κινητό! Ίσως να έχει μια μικρή διάφορα που δεν μπορω να την καταλάβω..

Γιατί δεν κάνω μεγάλη χρήση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/fNXUo9

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τήν αλήθεια δεν θυμάμαι ποσο κατανάλωνε πριν και ποσο τώρα με τον blackscreen. Εγω ίδιο βλέπω το κινητό! Ίσως να έχει μια μικρή διάφορα που δεν μπορω να την καταλάβω..

Γιατί δεν κάνω μεγάλη χρήση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/fNXUo9

 

και κάτι τελευταίο γιατί σε ζάλισα. Με ποιο twrp την πέρασες? Την έβαλες σε ext4 ή σε f2fs format? τι sot έβγαλες με αυτή τη χρήση?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

και κάτι τελευταίο γιατί σε ζάλισα. Με ποιο twrp την πέρασες? Την έβαλες σε ext4 ή σε f2fs format? τι sot έβγαλες με αυτή τη χρήση?

 

Συμφωνω σε ολα με τον fotispigi..κι εγω πολυ ευχαριστημενος..μονο κερνελ δεν εχω αλλαξει ακομα...το sot εξαρταται απ το τροπο λειτουργιας..εμενα με φουλ ιντερνετ αλλα καθολου παιχνιδια και βιντεο εχει βγαλει και λιγο πιο πανω απο 4 ωρες(απιστευτο κι ομως αληθινο)..με αρκετο youtube εχει βγαλει 3 ωρες και κατι..γενικοτερα δεν τρωει πολυ μπαταρια για ορεο..τα δεδομενα αν δε πιανει 4g το τσιμπανε λιγο αλλα μεχρι εκει..την εχω περασει με f2fs. Κανενα κολλημα..μην αγχωθεις αν δε σου βγαλει boot logo..ανοιγει κατ ευθειαν απο μαυρη οθονη.στο πρωτο ανοιγμα χρειαστηκε να επανεκινησω απο κουμπι μετα απο καποια ωρα μαυριλας..

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε ολα με τον fotispigi..κι εγω πολυ ευχαριστημενος..μονο κερνελ δεν εχω αλλαξει ακομα...το sot εξαρταται απ το τροπο λειτουργιας..εμενα με φουλ ιντερνετ αλλα καθολου παιχνιδια και βιντεο εχει βγαλει και λιγο πιο πανω απο 4 ωρες(απιστευτο κι ομως αληθινο)..με αρκετο youtube εχει βγαλει 3 ωρες και κατι..γενικοτερα δεν τρωει πολυ μπαταρια για ορεο..τα δεδομενα αν δε πιανει 4g το τσιμπανε λιγο αλλα μεχρι εκει..

 

Με ποιο twrp την πέρασες? Την έβαλες σε ext4 ή σε f2fs format?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο twrp την πέρασες? Την έβαλες σε ext4 ή σε f2fs format?

 

Με προλαβες...εβαλα απο πανω οτι την περασα σε f2fs.. Twrp 3.2.1.0 του chris αλλα νομιζω κανουν και τα επομενα..δες τι σου γραφω απο πανω για τη μαυρη οθονη..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τήν αλήθεια δεν θυμάμαι ποσο κατανάλωνε πριν και ποσο τώρα με τον blackscreen. Εγω ίδιο βλέπω το κινητό! Ίσως να έχει μια μικρή διάφορα που δεν μπορω να την καταλάβω..

Γιατί δεν κάνω μεγάλη χρήση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/fNXUo9

 

Με προλαβες...εβαλα απο πανω οτι την περασα σε f2fs.. Twrp 3.2.1.0 του chris αλλα νομιζω κανουν και τα επομενα..δες τι σου γραφω απο πανω για τη μαυρη οθονη..

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. Με πείσατε οπότε θα γίνει η δοκιμή. magisk να βάλω του CrisBal από την los?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. Με πείσατε οπότε θα γίνει η δοκιμή. magisk να βάλω του CrisBal από την los?

 

Εγω παντα root και magisk βαζω αυτα της αρχικης,τα παλια...τους κανω μετα μερικα updates και ερχονται στη τελευταια εκδοση.που να καθεσαι να ψαχνεις..χαχα :-P

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν μου κάθεται η msm με τίποτα. Βάζω την ρομ, βάζω τα gapps nano μπαίνω μέσα και μου αναβοσβήνει συνέχεια η οθόνη και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Το έκανα τρεις φορές, τα ίδια. Επειδή αύριο χρειάζομαι το κινητό, τα παρατάω, ξαναβάζω την los και βλέπουμε. Δεν θέλει το κινητό μου να πάρει άλλη oreo. Μόνο los.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν μου κάθεται η msm με τίποτα. Βάζω την ρομ, βάζω τα gapps nano μπαίνω μέσα και μου αναβοσβήνει συνέχεια η οθόνη και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Το έκανα τρεις φορές, τα ίδια. Επειδή αύριο χρειάζομαι το κινητό, τα παρατάω, ξαναβάζω την los και βλέπουμε. Δεν θέλει το κινητό μου να πάρει άλλη oreo. Μόνο los.

 

Πολλες φορες παιζει μεγαλη σημασια η σειρα..

Κατ αρχας με το f2fs θα χασεις την internal οποτε κανε τα παντα wipe να ειναι καθαρο το τηλεφωνο..καντα δυο τρεις φορες γιατι η twrp καμια φορα αφηνει υπολειματα.μετα κανε διαδικασια f2fs.ξανακανε wipe τα παντα και τσεκαρε οτι οντως εισαι f2fs σε data και cache.μετα φλασαρε ρομ.μετα wipe cache και dalvik cache..μετα φλασαρε gapps και μπουταρε χωρις wipe..αν εισαι μαυρη οθονη πανω απο κανα 3λεπτο κλεισε με κουμπι και ξαναανοιξε..αν παλι τα ιδια περασε τη ρομ dirty χωρις wipe και ξαναανοιξε..κανε ρυθμισεις και μετα ασχολησου με root κλπ

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Εγω κάνω τα παντα όλα wape δυο φορες και επανεκκίνηση.

Αλλαζω τα αρχεία σε f2fs και παλι επανεκκίνηση.

Περναω τη Ρομ, gaps κάνω διαγραφή τα c&d και μπαίνει μια χαρά. Ποτε δεν μου έχει σκαλωσει.

Δοκίμασε να την περάσεις αφού εχεις βάλει το τελευταίο twrp 3.2.3.

Σημαντικό είναι και αυτό που λέει ο φίλος απο πανω για τη μαύρη οθόνη, εγω δεν το σβηνω, το αφηνω αρκετή ωρα και ανοίγει....

Όσο αφορα το Magisk, έχω βάλει του Chris απο τη Los.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μια βοήθεια. Αγόρασα τα cdla ακουστικά της leeco και ενώ έχει απίστευτο ήχο στη μουσική στις κλήσεις έχει πολύ θόρυβο και ακούω χαλιά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...