Jump to content

Cubot Dinosaur


christosi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, Υπάρχει τρόπος να γίνει root;

 

Δοκίμασες το Kingroot;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρίν 4 ώρες ανακοινώθηκε στο φόρουμ της cubot η νέα version για το Dinosaur. Ας ελπίσουμε αυτή τη φορά να μην έχουμε τα ίδια με την V12 που δεν γινόταν να εγκατασταθεί....

 

http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=21&t=1217

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το Kingroot;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρίν 4 ώρες ανακοινώθηκε στο φόρουμ της cubot η νέα version για το Dinosaur. Ας ελπίσουμε αυτή τη φορά να μην έχουμε τα ίδια με την V12 που δεν γινόταν να εγκατασταθεί....

 

http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=21&t=1217

Την δοκίμασες;

 

Χρειαζόμαστε backup;

 

Λοιπόν το προσπάθησα, αλλά μετά το restart μου γράφει ότι έχω πάλι την v11, δεν ξέρω τι δεν πήγε καλά;

 

Στάλθηκε από το CUBOT DINOSAUR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nikolas1274
Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μένα. Μετα την επανεκκίνηση δεν έχει αλλάξει τίποτα. Η version παραμένει η ίδια όπως και όλα τα άλλα. Πιστεύω πώς και αυτή έχει θέμα πάλι, διότι με το που πάει να κάνει την ενημέρωση μετά απο λίγο σταματάει η μπάρα που δίχνει την κατάσταση στο περίπου πόσο θέλει ακόμη για να τελειώσει και εξαφανίζεται. Μετά απο αυτό ούτε λέει ότι ενημερώθηκε επιτυχώς ούτε τίποτα απλά ξανανοίγει το κινητό και τίποτα όλα ίδια... Τελικά οι Cubotαδες μόνο απο Hardware ξέρουν απο software τρίχες...

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έκανε κανονικά την ενημέρωση, διαφορές δεν ειδα προς το παρόν. Ήμουν σε v12 και τώρα v13.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κατέβασατε το update το σώσατε εσωτερική ή εξωτερική μνήμη; Χάθηκε τίποτα μετά το update?

 

Στάλθηκε από το CUBOT DINOSAUR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν το κάνει όπως και να προσπάθησα..

 

Στάλθηκε από το CUBOT DINOSAUR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς και εγώ δεν μπορώ να περάσω σε v.13 . Κατέβασα το zip αρχείο στην Internal μνήμη, έτρεξα κανονικά την διαδικασία και όταν το κινητό άνοιξε μετά το instaling system update, πάλι έδειχνε ότι είναι στην v.10 εκεί δηλαδή που ήταν πριν την προσπάθεια αναβάθμισης. Είναι πιθανόν να μην μπορεί να πάει απο v.10 σε v.13 απευθείας :confused: ??

 

update: το έκανα update σε v.11 και προσπάθησα ξανά να του περάσω την v.13, δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Όπως ανέφερε ήδη ο panos699 : ''Η version παραμένει η ίδια όπως και όλα τα άλλα. Πιστεύω πώς και αυτή έχει θέμα πάλι, διότι με το που πάει να κάνει την ενημέρωση μετά από λίγο σταματάει η μπάρα που δείχνει την κατάσταση στο περίπου πόσο θέλει ακόμη για να τελειώσει και εξαφανίζεται. Μετά από αυτό ούτε λέει ότι ενημερώθηκε επιτυχώς ούτε τίποτα απλά ξανανοίξει το κινητό και τίποτα όλα ίδια... ''

 

Μάλλον ούτε απο v.11 σε v.13 γίνεται αναβάθμιση...

Edited by myron526
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η αναβαθμιση εγινε απο v12 σε 13, Μηπως να περναγατε πρωτα την 12;

http://www.needrom.com/download/cubot-stock-rom-v12/

To δικο μου την ειχε την 12 απο την μαμα οταν το αγορασα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια καταρχην

 

Σχετικα με το κινητο απο ηχειο πως παει;δυνατο;ακουγετε οταν σε παιρνουν τηλ;στην ομιλια;

Απο android gaming πως παει, απο browsing?καποιο lag πουθενα; το χρησιμοποιει καποιος σαν βασικη συσκευη? Αν ναι εντυπωσεις;

Καποιο θεμα με το touch που αναφερθηκε σε προηγουμενο ποστ;

Σε αφηνει να κανεις ενοποιηση μνημης(ολες οι εφαρμογες στη sd )το εχει δοκιμασει καποιος σ αυτο το θεμα;αν ναι δημιουργει προβληματαν στη λειτουργια του κινητου;

Οι θηκες οεμ με παραθυρο που κυκλοφορουν γι αυτο ειναι με κολλα η κουμπωνει το κινητο;

 

Τα αρνητικα του εκτος απο gps και καμερα και γενικες εντυπωσεις;

Αν φοραει android 5 παει σ εξι με τα αρχεια χωρις pc ;

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ σαν κύρια και μόνη συσκευή εδώ και έναν μήνα περίπου . Δεν έχω κανένα παράπονο, για τα χρήματα που δαπάνησα (97$) είναι εξαιρετικό ! Το ηχείο του είναι καλό, τίποτα το ιδιαίτερο. Η οθόνη του μου φαίνεται πως είναι λίγο πιο ευαίσθητη απ ότι θα έπρεπε αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα. Η κάμερα του είναι μέτρια προς χαλιά (όταν έχει αρκετό φως είναι καλή, όταν είναι σκοτεινά είναι άθλια) το μικρόφωνο του κατά την βιντεοσκοπιση είναι εξαιρετικά αδύναμο, ηχογραφεί καλά μόνο αυτόν που κρατά το κινητό. Από μπαταρία σκίζει, 3 ημέρες στο χαλαρό. Το δικό μου ήρθε με ανδροιντ 6. Από εξωτερική εμφάνιση πρέπει να πω πως είναι πολύ ωραίο, στιβαρό με μόνο μειονέκτημα του το καπάκι της μπαταρίας που είναι λεπτό (όταν είναι κουμπωμένο πάνω στο κινητό δεν φαίνεται το χάλι του). Γενικά έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένος από το δεινοσαυρακι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε αφήνει να ενοποιήσεις την κάρτα μνήμης με την εσωτερική, όσο καιρό το είχα έτσι δεν παρατήρησα καποιο προβλημα. Λαγκ γενικότερα δεν υπέπεσε στην αντίληψή μου (1 μηνας full χρήση (όχι games) με ν.10). Θήκες έχει απ όλων των ειδών, στο AliExpress θα βρεις πολλά και διαφορα. Εγώ που το παρήγειλα από το GearBest μου στείλανε δωρεάν μαζί με την συσκευή μία πλαστική διάφανη περιμετρική θήκη και μία ακόμα με πορτάκι (που έχει τρύπα μπροστά)

Edited by myron526
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου ύστερα από 6 μήνες άψογης συμβίωσης έπαθε βλάβη το touch ένα μεγάλο μέρος στην μέση της οθόνης δεν ανταποκρίνεται το έστειλα στο σέρβις και αναμένω

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Almanak, σ ευχαριστώ πολύ για το link της v.12 την κατεβασα, ακολούθησα τις οδηγίες και την πέρασα στο κινητο. Έπειτα εγκατεστησα ατα καπάκια και την v.13. Τέλος καλό, όλα καλά !!!

 

Δεν χρειάζεται να πω, πως έχω τις καλύτερες εντυπωσεις από την ν.13, είναι αισθητά καλύτερη από την ν.10 που είχα μέχρι χθες. Βελτιωμένα γραφικά και καλύτερη, πιο ομαλή ανταπόκριση οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Almanak, σ ευχαριστώ πολύ για το link της v.12 την κατεβασα, ακολούθησα τις οδηγίες και την πέρασα στο κινητο. Έπειτα εγκατεστησα ατα καπάκια και την v.13. Τέλος καλό, όλα καλά !!!

 

Δεν χρειάζεται να πω, πως έχω τις καλύτερες εντυπωσεις από την ν.13, είναι αισθητά καλύτερη από την ν.10 που είχα μέχρι χθες. Βελτιωμένα γραφικά και καλύτερη, πιο ομαλή ανταπόκριση οθόνης.

Έχασες όλα τα δεδομένα σου κάνοντας αυτό;

 

Στάλθηκε από το CUBOT DINOSAUR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

ότι είχα αποθηκευμένο στην κάρτα μνήμης δεν έπαθε τίποτα!

Οι γενικές όμως ρυθμίσεις του κινητού (wallpaper, ringtone, email, κτλ) ορίστηκαν αυτόματα στις εργοστασιακές τους παραμέτρους.

Link to comment
Share on other sites

ότι είχα αποθηκευμένο στην κάρτα μνήμης δεν έπαθε τίποτα!

Οι γενικές όμως ρυθμίσεις του κινητού (wallpaper, ringtone, email, κτλ) ορίστηκαν αυτόματα στις εργοστασιακές τους παραμέτρους.

Άρα και η εφαρμογές που είχες κατεβάσει χαθήκανε;

 

Στάλθηκε από το CUBOT DINOSAUR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Άρα και η εφαρμογές που είχες κατεβάσει χαθήκανε;

 

Στάλθηκε από το CUBOT DINOSAUR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι, οι εφαρμογές χαθήκανε, νομίζω οτι χαθήκανε όταν πήγα απο την v.11 στην v.12. Την v.12 δεν πρόλαβα να την λειτουργήσω καθόλου γιατί κατ ευθείαν πέρασα την v.13 οπότε δεν ξέρω εκεί τί θα γινόταν. Επίσης χαθήκανε και τα διάφορα widgets (πχ. τα direct calls) που είχα στο Home.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω sync τους σελιδοδείκτες του chrome με την χρήση του google account μου και δεν μπορώ. Ενω κάνω sign in με το google account μου, κάτω από το όνομά μου εμφανίζει το μήνυμα : android system sync disabled και μου ζητάει να πάω στο Android settings για να κάνω re-enable το android system sync. Πάω και εγώ στα settings-->accounts-->google και πατάω το chrome για να κάνει sync. Και δεν με αφήνει, μου εμφανίζει : sync is OFF. Ξέρει κανείς τί να κάνω για να συντονίσω τον chrome ??
Link to comment
Share on other sites

το λινκ για την 13 δεν ισχύει πια.

Στο φορουμ έχει την 12 (ανέβηκε πριν 5 μέρες)

http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=21&t=1226

 

Την 13 την έχει κάποιος για να την βάλουμε?

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω sync τους σελιδοδείκτες του chrome με την χρήση του google account μου και δεν μπορώ. Ενω κάνω sign in με το google account μου, κάτω από το όνομά μου εμφανίζει το μήνυμα : android system sync disabled και μου ζητάει να πάω στο Android settings για να κάνω re-enable το android system sync. Πάω και εγώ στα settings-->accounts-->google και πατάω το chrome για να κάνει sync. Και δεν με αφήνει, μου εμφανίζει : sync is OFF. Ξέρει κανείς τί να κάνω για να συντονίσω τον chrome ??

 

Βρήκα λύση : πήγα settings--> accounts-->πάνω δεξιά το πλήκτρο με τις 3 τελιτσες-->check στο auto sync data (πριν δεν το είχα ενεργοποιημένο). Τώρα ο chrome συγχρονίζεται με το Google account μου .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...