Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι το 3αρι εχω!!!

 

Σκεφτομαι αυριο να το αλλαξω για 2η φορα να παρω το 3αρι Γιατι το 2αρι μου φαινεται οτι αγκομαχαει.

 

Ειδες καποια διαφορα απο το update φιλε μου ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι αυριο να το αλλαξω για 2η φορα να παρω το 3αρι Γιατι το 2αρι μου φαινεται οτι αγκομαχαει.

 

Ειδες καποια διαφορα απο το update φιλε μου ;

 

Με την 114 ήρθε οπότε δεν μπορώ να σου πω!

Αλλά όλα δουλεύουν άψογα! Δεν έχω βρει κάτι αρνητικό!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το δικαρτο με τα τρία γιγα; αν ναι, πως είναι; έχει κάποιο brandation;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να προσπαθήσει να το κάνει 2καρτο το μονόκαρτο υπάρχει οδηγός από τον BadWolf εδώ (στο 2ο post είναι στα Αγγλικά)

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1210915

λογικά γίνεται και debrand

 

ο marcelo16011933 στο ίδιο site λέει πως έχει καταφέρει να ενεργοποιήσει το gyroscope και το OTG αλλά είναι σε δοκιμαστικό στάδιο οπότε όταν ειναι έτοιμο 100% θα τα έχουμε και αυτά, εν αναμονή λοιπόν.

 

ΚΑΙ ΝΑΙ όλα αυτά τα πειράγματα είναι δύσκολα ΑΛΛΑ και επικίνδυνα που

τα κάνει ΜΟΝΟ αυτός που θέλει να το κάνει με δική του ευθύνη .

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

η τιμη γιατι ανεβαινει αντι να κατεβαινει ρε παιδια στα σκρουτζομαγαζα?

 

ναι θελουν να βγαλουν τα σπασπενα οι μαγκες!!!

 

P9 lite 3GB το ειχα παρει 235 και τωρα εχει 268 !!!!!!!!!!! Σε 10 ημερες ολα αυτα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι otg ;

από ότι λένε ναι , απλά όπως και το d2w ή το άνοιγμα με χειρονομία με κλειστη οθόνη είναι απενεργοποιημένα για κάποιο λόγο ...

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

από ότι λένε ναι , απλά όπως και το d2w ή το άνοιγμα με χειρονομία με κλειστη οθόνη είναι απενεργοποιημένα για κάποιο λόγο ...

 

υπαρχει τροπος να τα ενεργοποιησουμε χωρις ρουταρισμα;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να τα ενεργοποιησουμε χωρις ρουταρισμα;

Μόνο root γιατί πειράζεις το build prop

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το otg δεν υπήρχε από την αρχή μην περιμένετε να γίνει γίνει κάποιο θαύμα σε κάποια αναβάθμιση. Το ίδιο περιμέναμε και στο p8 lite και δεν έγινε ποτέ. Όχι μόνο δεν έγινε αλλά με τους αναβαθμίσεις χάθηκε και η επιλογή για στικάκι που υπήρχε στην Β170, ήταν απενεργοποιημένη βέβαια αλλά περιμέναμε και ελπίζαμε μήπως και γίνει το θαύμα αφού το hardware το υποστήριζε.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με τον ήχο. Σε κάποιες επαφές ή κάποιες ώρες χτυπάει δυνατά σαν να είναι στο τέρμα ο ήχος ενώ τον έχω τέρμα χαμηλά στην πρώτη σκάλα. Δεν έχω βρει σίγουρα τι είναι αλλά είναι σπαστικό. Κανένας με το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το κινητο απο μεσα ιουνιου ειμαι πολυ ευχαριστημένος απλα εχω ενα θεμα με τα μυνηματα δεν μου εμφανιζει τα emoji (φατσουλες) μηπως ξερει κανεις κατι για αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την κοινότητα.

Huawei p9 lite με 2 γιγα ραμ εδώ,αγορασμενο από κατάστημα Οτε,194 εουρος.

L21 με firmware b121.

Unbranded φαίνεται,αν και το χρησιμοποιώ με COSMOTE.

Γεια σε όλους.

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το κινητο απο μεσα ιουνιου ειμαι πολυ ευχαριστημένος απλα εχω ενα θεμα με τα μυνηματα δεν μου εμφανιζει τα emoji (φατσουλες) μηπως ξερει κανεις κατι για αυτο;

 

Πατάς το "+" στο σημείο αριστερά πάνω από το πληκτρολόγιο (εκεί που φαίνεται ότι γράφεις) και μετά επιλέγεις "smiley"

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το "+" στο σημείο αριστερά πάνω από το πληκτρολόγιο (εκεί που φαίνεται ότι γράφεις) και μετά επιλέγεις "smiley"

 

Μάλλον δεν το έθεσα σωστά όταν δέχομαι SMS με emoji δεν τα εμφανίζει και αντί για αυτά βγάζει ερωτηματικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με τον ήχο. Σε κάποιες επαφές ή κάποιες ώρες χτυπάει δυνατά σαν να είναι στο τέρμα ο ήχος ενώ τον έχω τέρμα χαμηλά στην πρώτη σκάλα. Δεν έχω βρει σίγουρα τι είναι αλλά είναι σπαστικό. Κανένας με το ίδιο πρόβλημα;

 

Να ελέγξεις την λειτουργία τσέπης, μάλλον είναι ενεργή. (ρυθμίσεις εφαρμογής τηλέφωνο)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μολις απεκτησα και εγω το κινητο και εχω καποιες αποριες. Χρειαζετε να φτιαξω αναγνωριστηκο huaway? Προσφερει κατι ( θεμα εγγυησης, ασφαλειας κλπ?) . Επισης το Ηιcare σου προσφερει τιποτα ουσιαστικο? γιατι χρειαζετε να κανει καποιο update απο αγνωστες πηγες, Edited by skare
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το έθεσα σωστά όταν δέχομαι SMS με emoji δεν τα εμφανίζει και αντί για αυτά βγάζει ερωτηματικά

 

Στα στελνουν απο αλλη συσκευη"που δεν υποστηριζει τον κωδικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαιρετω την κοινότητα.

Huawei p9 lite με 2 γιγα ραμ εδώ,αγορασμενο από κατάστημα Οτε,194 εουρος.

L21 με firmware b121.

Unbranded φαίνεται,αν και το χρησιμοποιώ με COSMOTE.

Γεια σε όλους.

 

Καλως ορισες

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανέφερα τη συσκευή σε άλλο θέμα, είπα να γράψω κι εδώ δύο λόγια καθώς την είχα λίγες μέρες και τη χαζεύω από την κοπέλα μου που το έχει σε gold.

 

Είχα και το P9 το ίδιο διάστημα και φυσικά δεν θα μπω σε σύγκριση μεταξύ των 2, απλά σαν σύνολο για τα χρήματα που το είχα αγοράσει (190€) σε σύγκριση με άλλες συσκευές (παίζουν και πρώην ναυαρχίδες σε αυτά τα χρήματα) θα πω ότι είναι καλή, αλλά όχι τόσο "wow". Η οθόνη είχε πολύ ωραία χρώματα για τα χρήματά της, το ηχείο πραγματικά είναι ικανό να σε κουφάνει, και η κάμερα είναι ικανοποιητική. Βέβαια, με όλες τις συσκευές (ακόμα και όταν είχα το G4) παίζω στο auto , οπότε μόνο ώς έτσι μπορώ να κρίνω και το βλέπω γιατί όλοι οι γνωστοί μου δεν το ψάχνουν - τραβάνε εκείνη τη στιγμή κάτι για τα social ή καμιά selfie και τέλος.

 

Αυτό, όμως, που με ξενέρωσε τελείως είναι ότι στη συσκευή έχει Facebook/Messenger/Instagram/Viber/WhatsApp και διάφορα αλλά και ενώ έγραφε στο Messenger ξαφνικά πάγωσε και υπερθερμάνθηκε. Δεν αντιδρούσε καθόλου στα πατήματα, ούτε κλείδωνε, τίποτα. Μετά από 30'' ξεκόλλησε και έδειξε τη lock screen. Μετά από 2 μέρες της το ξανάκανε στο Chrome. Τουλάχιστον δεν έχω το φόβο του bootloop αλλά και πάλι είναι κάπως για μία συσκευή που η κανονική της τιμή είναι 270€. Ακόμα και η ίδια που προερχόταν από το παλιό μου G2 μου είπε ότι το τελευταίο ήταν πιο "βουτυρένιο" και στο 3ο κόλλημα έχει φύγει. Έκανε και factory reset μπας και στρώσει και βλέπουμε.

 

Πάντως, στα 190€ αν μου δινόταν τώρα η ευκαιρία να το πάρω, θα το έπαιρνα μόνο και μόνο για την αίσθηση στο πάνω μέρος της κάμερας. Αν ήταν για πάνω από 200€, χίλιες φορές σε G3 ή κάτι άλλο.

 

PS: Δεν υπάρχει δυνατότητα να ανοίγει η κάμερα στο Pokemon GO! Εμφανίζει μήνυμα σχετικά με το ότι δεν μπορεί να γίνει orientation και δεν δείχνει τίποτα. Όχι ότι παίζει ρόλο , αλλά μου έκανε εντύπωση πάντα με τα χρήματα που ζητάει η συσκευή καθώς πρόκειται για απουσία κάποιου hardware κομματιού.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι εγω μολις πηρα το κινητο κ εχω μια ερωτηση. Οταν το εχω κλειδωμενο και εχω μια αναπαντητη ή μηνυμα μου γραφει και το ονομα του ατομου. Εγω θελω απλα να μου λεει αναπαντητη μηνυμα messenger κλπ.. πως το κανω αυτο; παω στις ειδοποιησης που λεει για εμφανιση λεπτομερειων αλλα δεν αλλαζει κατι απλα δεν εμφανιζει το γραπτο κειμενο...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανέφερα τη συσκευή σε άλλο θέμα, είπα να γράψω κι εδώ δύο λόγια καθώς την είχα λίγες μέρες και τη χαζεύω από την κοπέλα μου που το έχει σε gold.

 

Είχα και το P9 το ίδιο διάστημα και φυσικά δεν θα μπω σε σύγκριση μεταξύ των 2, απλά σαν σύνολο για τα χρήματα που το είχα αγοράσει (190€) σε σύγκριση με άλλες συσκευές (παίζουν και πρώην ναυαρχίδες σε αυτά τα χρήματα) θα πω ότι είναι καλή, αλλά όχι τόσο "wow". Η οθόνη είχε πολύ ωραία χρώματα για τα χρήματά της, το ηχείο πραγματικά είναι ικανό να σε κουφάνει, και η κάμερα είναι ικανοποιητική. Βέβαια, με όλες τις συσκευές (ακόμα και όταν είχα το G4) παίζω στο auto , οπότε μόνο ώς έτσι μπορώ να κρίνω και το βλέπω γιατί όλοι οι γνωστοί μου δεν το ψάχνουν - τραβάνε εκείνη τη στιγμή κάτι για τα social ή καμιά selfie και τέλος.

 

Αυτό, όμως, που με ξενέρωσε τελείως είναι ότι στη συσκευή έχει Facebook/Messenger/Instagram/Viber/WhatsApp και διάφορα αλλά και ενώ έγραφε στο Messenger ξαφνικά πάγωσε και υπερθερμάνθηκε. Δεν αντιδρούσε καθόλου στα πατήματα, ούτε κλείδωνε, τίποτα. Μετά από 30'' ξεκόλλησε και έδειξε τη lock screen. Μετά από 2 μέρες της το ξανάκανε στο Chrome. Τουλάχιστον δεν έχω το φόβο του bootloop αλλά και πάλι είναι κάπως για μία συσκευή που η κανονική της τιμή είναι 270€. Ακόμα και η ίδια που προερχόταν από το παλιό μου G2 μου είπε ότι το τελευταίο ήταν πιο "βουτυρένιο" και στο 3ο κόλλημα έχει φύγει. Έκανε και factory reset μπας και στρώσει και βλέπουμε.

 

Πάντως, στα 190€ αν μου δινόταν τώρα η ευκαιρία να το πάρω, θα το έπαιρνα μόνο και μόνο για την αίσθηση στο πάνω μέρος της κάμερας. Αν ήταν για πάνω από 200€, χίλιες φορές σε G3 ή κάτι άλλο.

 

PS: Δεν υπάρχει δυνατότητα να ανοίγει η κάμερα στο Pokemon GO! Εμφανίζει μήνυμα σχετικά με το ότι δεν μπορεί να γίνει orientation και δεν δείχνει τίποτα. Όχι ότι παίζει ρόλο , αλλά μου έκανε εντύπωση πάντα με τα χρήματα που ζητάει η συσκευή καθώς πρόκειται για απουσία κάποιου hardware κομματιού.

 

Έχω το p9 lite με τα 2gb ram προερχόμενος από Lg g3 με τα 2gb ram. Εγώ με την δική μου χρήση έχω δει πολύ μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο. Έχω Viber,Messenger,Chrome σαν πιο βαριές εφαρμογές και γενικά γύρω στις 50 εφαρμογές περασμένες. Το κινητό δεν μου έχει κολλήσει ακόμα καθόλου ( βέβαια κάνω επανεκκίνηση κάθε 2-3 μέρες λόγω συνήθειας από παλιά κινητά ).

Και εγώ το πήρα στα 194 και για τα λεφτά του είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Ειδικά από την μπαταρία του, το σήμα, και το ηχείο φυσικά. Η κάμερα με καλύπτει απόλυτα στο auto αλλά έχει και την επαγγελματική για κάποιον που ξέρει να κάνει ρυθμίσεις για καλύτερο αποτέλεσμα.

Βέβαια ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση και μπορεί σε άλλον να ανταποκρίνεται αλλιώς.

Αν είχε και λίγο μεγαλύτερη οθόνη πιστεύω θα το κρατούσα για πολύ καιρό τώρα είμαι μεν ευχαριστημένος απόλυτα από την αγορά του αλλά δεν δεν ξέρω αν το κρατήσω η πάω σε μεγαλύτερη οθόνη.

 

Για το Pokemon δεν ξέρω να σου πω :P

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα την 130 σε dual SIM 2G δεν εντόπισα καμία τρελή διαφορά εκτός από 1)την φωτογραφία που έχει ένα x πλέον και αν είσαι σε κάποιο mode σε γυρνάει κατευθείαν σε κανονική(auto) κάμερα

2) τα εικονίδια άλλαξαν σχήμα και έχουν πλέον το κανονικό του stock android.

3)και στην ''Home'' μπορείς να βάλεις 5 πλέον εικονίδια αν και δεν είμαι σίγουρος ότι πριν ήταν μόνο 4

Επίσης παραλαμβάνοντας και το Α5 2016 επειδή αυτά τα 2 είναι πολύ κοντά σε specs έχει την φάση του να τα συγκρίνεις δίπλα δίπλα.

Edited by PERIS29
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...