Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας φιλε goregr το συγκεκριμενο .e-shop (https://www.tvc-mall.com) με ποια ελληνικη εταιρεια courier συνεργάζεται.Εχω κανει μια παραγγελεια και δεν ξερω απο ποια εταιρεια θα ενημερωθω. ευχαριστω!!!!!

 

φίλος το να παραγγέλνεις με courier είναι και λίγο επικίνδυνο από την άποψη ότι μπορεί να το περάσουν τελωνείο ... σε πολλά Post το διευκρινίζουν αυτό .

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμφανισιακά είναι χειρότερη από την προηγούμενη. Λένε ότι είναι και χειρότερη σε μπαταρία και ταχύτητα.... Μακριά......

 

Αυτά ποιος ακριβώς τα λέει;;;;;

Απορώ με μερικούς... Ακούτε κάτι και το αναπαράγετε χωρίς να έχετε προσωπική άποψη για το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά είναι χειρότερη από την προηγούμενη. Λένε ότι είναι και χειρότερη σε μπαταρία και ταχύτητα.... Μακριά......

 

Αυτά ποιος ακριβώς τα λέει;;;;;

Απορώ με μερικούς... Ακούτε κάτι και το αναπαράγετε χωρίς να έχετε προσωπική άποψη για το θέμα...

Βρε μακριά λέμε. Άσχημο το nougat.Υπαρχουν και βίντεο σύγκρισης. Ποιο αργό και άσχημο λειτουργικό σε σχέση με την lollipop emui. Έχουμε μάτια και βλέπουμε .

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου γνώμη :

Το κινητό έχει καλύτερη απόκριση , φαίνεται πιο γρήγορο με 7.

Το μόνο που παρατήρησα είναι λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου γνώμη :

Το κινητό έχει καλύτερη απόκριση , φαίνεται πιο γρήγορο με 7.

Το μόνο που παρατήρησα είναι λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως οι περισσότερες εφαρμογές ανοίγουν γρηγορότερα στην προηγούμενη έκδοση. Εμένα περισσότερο όπως έγραψα με χάλασε αισθητικά . Ακόμα και το notification που κατεβαίνει μισό και θέλει 2η φορά να κατέβει όλο με χαλαει. Και με τα άτομα γνωστούς μου που έχω μιλήσει και έχουν βάλει την NOUGAT το ίδιο λένε ότι το προηγούμενο emui ήταν ομορφότερο. Αν σε άλλους αρέσει πάω πάσο .

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου γνώμη :

Το κινητό έχει καλύτερη απόκριση , φαίνεται πιο γρήγορο με 7.

Το μόνο που παρατήρησα είναι λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτό ακριβώς. αν την κάνεις σωστά την αναβάθμιση ( με factory reset πάντα μετά) πάει σφαίρα το τηλέφωνο. Ραμ/επιδόσεις καλύτερο από την Β160 που είχα εγώ.Αισθητικά την προτιμώ, αλλά πάω πάσο καθώς προτιμήσεις είναι αυτές. Το μόνο που με χαλάει είναι το θεοσκότεινο notification menu. αλλά μην λέμε ο,τι θέλουμε, δεν το χάλασε καθόλου σε σχέση με ταχύτητα η Νουγκατ. Ισα ίσα εγώ είδα διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια! Εκανα αναβαθμιση με βαση τον οδηγο του Lionfire εδω. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435848&page=196

Το κινητο ειναι τωρα στην 7.0 αλλα

1) Δεν εχω πληκτρολογιο. Οταν παω να γραψω οπουδηποτε εμφανιζεται μονο το google voice type. ( λυθηκε με το να το βαλω manual )

2) Παω να κανω factory reset και βγαζει μετα απο καποια ωρα fail. Στην επαννεκινηση ομως φαινεται οτι το εχει κανει

3) Οταν κανω επαννεκινηση στο τηλεφωνο βγαζει error " Your device has failed verification and may not work properly" Μετα απο αυτο μπορω να συνεχισω κανονικα η να κανω erecovery ( το οποιο ομως κανει fail ).

 

καμια ιδεα κανεις τι μπορω να κανω?

Edited by gbras
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια! Εκανα αναβαθμιση με βαση τον οδηγο του Lionfire εδω. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435848&page=196

Το κινητο ειναι τωρα στην 7.0 αλλα

1) Δεν εχω πληκτρολογιο. Οταν παω να γραψω οπουδηποτε εμφανιζεται μονο το google voice type. ( λυθηκε με το να το βαλω manual )

2) Παω να κανω factory reset και βγαζει μετα απο καποια ωρα fail. Στην επαννεκινηση ομως φαινεται οτι το εχει κανει

3) Οταν κανω επαννεκινηση στο τηλεφωνο βγαζει error " Your device has failed verification and may not work properly" Μετα απο αυτο μπορω να συνεχισω κανονικα η να κανω erecovery ( το οποιο ομως κανει fail ).

 

καμια ιδεα κανεις τι μπορω να κανω?

 

Για επαναφορά κατεβάζετε το rollback package που δίνει εδώ

http://www.stechguide.com/...o-marshmallow/

 

Το περνάτε με τη μέθοδο dload και μετά φλασαρετε με την ίδια μέθοδο όποια Marshmallow θέλετε.

Το μόνο κακό είναι ότι κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα το λινκ δεν βγαζει καπου. Προσπαθω να ακολουθησω αυτο..https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/tutorial-rollback-n-to-mm-c432-devices-t3563955 νομιζεις οτι ειναι σωστο?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα το λινκ δεν βγαζει καπου. Προσπαθω να ακολουθησω αυτο..https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/tutorial-rollback-n-to-mm-c432-devices-t3563955 νομιζεις οτι ειναι σωστο?

 

ναι,ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Λες αν κανω αυτο http://www.stechguide.com/download-huawei-p9-lite-b381-nougat-update/αμεσως μετα το rollback θα εχω προβλημα?

Επισης πριν κανω ολα αυτα ειχα την L21 αρα δεν πρεπει να βαλω αντιστοιχα την L21C432B160 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκατα το εκανα πριν reset και δεν εβγαλα το account τωρα προσπαθω να μπω αλλα δεν μπορω γιατι δεν εχω keyboard!

Link to comment
Share on other sites

Λες αν κανω αυτο http://www.stechguide.com/download-huawei-p9-lite-b381-nougat-update/αμεσως μετα το rollback θα εχω προβλημα?

Επισης πριν κανω ολα αυτα ειχα την L21 αρα δεν πρεπει να βαλω αντιστοιχα την L21C432B160 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκατα το εκανα πριν reset και δεν εβγαλα το account τωρα προσπαθω να μπω αλλα δεν μπορω γιατι δεν εχω keyboard!

 

η σελιδα που δειχνεις δεν οδηγει πουθενα.

μετα το rollback αυτη να βαλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτη http://www.stechguide.com/download-huawei-p9-lite-b381-nougat-update/

ΟΚ ελπιζω να δουλεψει το ληκτρολογιο μεσω otg γιατι δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ήμουν από τους "τυχερούς" που πήραν OTA τη Nougat. Μετά από κάτι περίεργα reboot (στον Chrome και mail) αποφάσισα να γυρίσω πίσω σε 6.0 και συγκεκριμένα στην 160 (DS 3GB RAM).

Το τηλέφωνο "κόλλησε" και πλέον έχω ένα φανταστικό Brick.

Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να του στείλω τίποτα από recovery/firmware/image καθώς είναι κλειδωμένο με FRP lock (νομίζω πως είναι κάτι καινούργιο στην έκδοση 7.0).

Αναγκαστικά λοιπόν το τηλέφωνο εστάλη σε αντιπροσωπεία για restore και ξεκλείδωμα...

Όσοι από εσάς αποφασίσετε να γυρίσετε πίσω, προσοχή! Να ενεργοποιήσετε το OEM Unlock στο DEV Mode καθώς υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να την πατήσετε όπως εγώ.

Αυτά.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση αν κατάλαβα καλά πρέπει σε κάθε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πρέπει να γίνεται διαγραφή του λογαριασμού της google και ότι άλλο (Yahoo).
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλιως το κινητο παραμενει κλειδωμενο. Και εγω δυστυχως δεν το ειχα καταλαβει αυτο. Και μολις διαπιστωσα οτι ουτε πληκτρολογιο μεσω otg μπορω να συνδεσω. Κοινως θα πρεπει να παει για επισκευη.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τελικα τα καταφερα με το rollback ολα καλα και δεν χρειαστηκε να ξεκλειδωσω bootloader. Εχει βαλει κανενας την 381?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, για να ενεργοποιησω το otg στο κινητο (android 7), πρεπει να το εχω κανει πρωτα root ή γινεται και χωρις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, για να ενεργοποιησω το otg στο κινητο (android 7), πρεπει να το εχω κανει πρωτα root ή γινεται και χωρις?

 

χωρίς ρουτ δεν, με τίποτα. Είναι ίσως το μόνο αρνητικό για μένα πάνω στη συσκευή (για τις δικές μου ανάγκες)... Με ρουτ πάλι δεν ξέρω εαν μπορείς να το καταφέρεις, αλλά έχει καιρό που γίνεται λόγος για αυτό, ψ'αξε στο xda όλο και κάτι θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι την 7 την έχει πάρει κανείς οτα??? Απο 1 του μήνα ξεκίνησε λένε στην εταιρεία
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι την 7 την έχει πάρει κανείς οτα??? Απο 1 του μήνα ξεκίνησε λένε στην εταιρεία

Σε μενα δεν εχει έρθει παντός ακόμα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PANAGIOTIS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι την 7 την έχει πάρει κανείς οτα??? Απο 1 του μήνα ξεκίνησε λένε στην εταιρεία

Μπορεις να την βαλεις μονος σου αλλα καλυτερα υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...