Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορειτε να μου προτείνεται μια καλή κάρτα μνήμης για το συγκεκριμένο κινητό;εχω μία sandisk 8gb αλλά είναι 8 χρόνων και δυσκολεύει κάπως το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι και να πάρεις από επώνυμο το ίδιο είναι. Το μέγεθος και η τιμή ας είναι κριτήριο. Πάρε Samsung ή SanDisk πχ άμα θες σιγουριά. Έχουν πέσει γενικά πάρα πολύ οι τιμές
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια εχω ενα πρόβλημα, ειμαι κάτοχος του P9 lite, ενω ολα δούλευαν ρολόι και απλα το βραδυ το αφησα να φορτώσει σήμερα το πρωι δεν δουλεύει το μικρόφωνο ουτε σε ηχητικά μυνήματα ουτε στα βιντεο.. τι μπορω να κανω;;

 

Καταρχήν επανεκκίνηση. Αν δεν φτιάξει, φορμάτ. Αν κι εκεί δεν γίνει τίποτα το πας στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αναγνωριζει την 2η καρτα σιμ... Υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να αλλαξω η εχει θεμα?

 

χαζη η ερωτηση μου αλλα ειναι δικαρτο μοντελο?εχεις 2 ιμει στις ρυθμισεις?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπαρχει καποιο p9 lite 2gb μονοκαρτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γτ υπαρχει καποιο p9 lite 2gb μονοκαρτο?

ενα imei γραφει

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι,αλλα για να σαι σιγουρος πηγαινε ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο, δες αν γραφει 2 νουμερα ιμει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι,αλλα για να σαι σιγουρος πηγαινε ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο, δες αν γραφει 2 νουμερα ιμει

δηλαδη δεν ειναι δικαρτο...πωωωωωω....

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι,αλλα για να σαι σιγουρος πηγαινε ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο, δες αν γραφει 2 νουμερα ιμει

εσυ το ιδιο εχεις??

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερει καποιος σιγουρα????????

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά υπάρχει και p9 lite μονόκαρτο. Αν είναι dual sim, αναφέρεται στο κουτί, στην ζελατίνη που εχει μόλις το βγάλεις από το κουτί και στις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λέει ο φίλος είναι άν έχει δύο emai στο σχετικά με το τηλέφωνο είναι δικαρτο αν έχει 1είναι μονοκαρτο και στο λέω με σιγουριά γιατί έχω μονοκαρτο εγώ και δικαρτο η γυναίκα μου!!
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λέει ο φίλος είναι άν έχει δύο emai στο σχετικά με το τηλέφωνο είναι δικαρτο αν έχει 1είναι μονοκαρτο και στο λέω με σιγουριά γιατί έχω μονοκαρτο εγώ και δικαρτο η γυναίκα μου!!

δηλαδη εγω πηρα μονοκαρτο και θελω δικαρτο...τι κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως σας φαινεται το τηλεφωνο αξιζει για τα λευτα του γιατι σκεφτομαι να πουλησω το redmi pro και να παρω αυτο

 

Ειναι πολυ καλο, αλλα γιατι να δωσεις το redmi pro και να παρεις το p9?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! ξερει κανεις πως μπορω να κρατησω αντγραφο τηλεφωνικων Επαφών με το Hisuite και να τις τοποθετήσω αργότερα αυτουσιες , το αρχειο σε αλλο τηλεφωνο (οχι ιδιας μαρκας) ?? τα φώτα σας παρακαλω...Κανω εξαγωγη επαφών μου δημιουργειται ενας φακελος ExportContact και στη συνεχεια εχω 2 αρχεια με τις επαφές μου σε vcard και ενα αρχειακι σε microsoft excel....πως μπορω να τις τοποθετησω σε αλλο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Από το play to SMS backup+ σου κάνει backup στο Gmail τα σμσ και το αρχειο καταλόγου

 

Για τις επαφές βάλε τις στο Gmail να είναι εκει

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια εβδομάδα τη συσκευή.

Μου άρεσε αρκετά. Έκανα και ένα συγκριτικό με το P8 που έχω στη κατοχή μου.

Στα θετικά του θα έβαζα το multitasking, τη κάμερα, τη μπαταρία, το ακουστικό και τη φωτεινότητα στους εξωτερικούς χώρους.

Στα αρνητικά του, μ έκανε εντύπωση η αργή απόκριση της οθόνης σε ορισμένες εφαρμογές τρίτων και το δακτυλικό αποτύπωμα που βρίσκεται πίσω.

Εμένα δε με βόλεψε καθόλου. Βέβαια είναι κάτι το υποκειμενικό. Σε άλλους βολεύει.

Είχα τη συσκευή με τα 2gb ram να σημειώσω.

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια εβδομάδα τη συσκευή.

Μου άρεσε αρκετά. Έκανα και ένα συγκριτικό με το P8 που έχω στη κατοχή μου.

Στα θετικά του θα έβαζα το multitasking, τη κάμερα, τη μπαταρία, το ακουστικό και τη φωτεινότητα στους εξωτερικούς χώρους.

Στα αρνητικά του, μ έκανε εντύπωση η αργή απόκριση της οθόνης σε ορισμένες εφαρμογές τρίτων και το δακτυλικό αποτύπωμα που βρίσκεται πίσω.

Εμένα δε με βόλεψε καθόλου. Βέβαια είναι κάτι το υποκειμενικό. Σε άλλους βολεύει.

Είχα τη συσκευή με τα 2gb ram να σημειώσω.

 

 

Η απόκριση της οθόνης έχει όντως περιθώρια βελτίωσης. Και ελπίζω να βελτιωθεί με το Emui 5. Μάλιστα έχει και το θέμα που για περίπου 1'' μετά το scrolling το touch δεν λειτουργεί, το οποίο ενίοτε είναι εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Η απόκριση της οθόνης έχει όντως περιθώρια βελτίωσης. Και ελπίζω να βελτιωθεί με το Emui 5. Μάλιστα έχει και το θέμα που για περίπου 1'' μετά το scrolling το touch δεν λειτουργεί, το οποίο ενίοτε είναι εκνευριστικό.

 

 

Σωστό κι αυτό για το scrolling.

Το θετικό της υπόθεσης είναι ότι η Huawei στηρίζει τις συσκευές της και βελτιώνει το software. Το βλέπω στο P8.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, πήρα το p9 lite και θα ήθελα πρόταση για θηκούλα κατά προτίμηση από ελλάδα λόγο χρόνου παράδωσης.

χρειάζεται tempered glass ή με καλύπτει η εργοστασιακή ζελατίνα;

αν μπορείτε κάντε μου μερικές προτάσεις με top θήκες. θα προτιμούσα όχι κάτι πολύ ογκόδες.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τα παρακάτω και είμαι ικανοποιημένος από το συνδιασμό εμφάνισης και προστασίας :

 

Αυθεντικό back cover huawei

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Huawei-Thiki-Back-Cover-gia-P9-Lite-Diafani-51991521.htm

 

Savvies Tempered Glass

http://www.protectionfilms24.com/article/savvies-xtreme-glass-hd33-clear-tempered-glass-screen-protector-huawei-p9-lite-2629625.html

(Σε 4-5 μέρες έρχεται με ταχυδρομείο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Τελικά βρήκα την άκρη με τις ειδοποιήσεις. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ότι σήμερα το απόγευμα είχα ανοικτά τα δεδομένα και συγκριτικά με φίλου μου κινητό(Sony experia κάτι) με ίδιο πάροχο (COSMOTE), στον ίδιο χώρο, αυτουνού έδειχνε 3G και εμένα Η+. Και έχω και καινούργια κάρτα sim.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Τελικά βρήκα την άκρη με τις ειδοποιήσεις. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ότι σήμερα το απόγευμα είχα ανοικτά τα δεδομένα και συγκριτικά με φίλου μου κινητό(Sony experia κάτι) με ίδιο πάροχο (COSMOTE), στον ίδιο χώρο, αυτουνού έδειχνε 3G και εμένα Η+. Και έχω και καινούργια κάρτα sim.

 

Το H+ ειναι καλυτερο απο το 3G.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα παιδιά, πήρα το p9 lite και θα ήθελα πρόταση για θηκούλα κατά προτίμηση από ελλάδα λόγο χρόνου παράδωσης.

χρειάζεται tempered glass ή με καλύπτει η εργοστασιακή ζελατίνα;

αν μπορείτε κάντε μου μερικές προτάσεις με top θήκες. θα προτιμούσα όχι κάτι πολύ ογκόδες.

 

Η εργοστασιακη μεμβρανη ειναι μουφα και κακη στην αφη. Απλα προστατευει απο γρατζουνιες μονο. Ομως μερικα P9 lite εχουν ενα θεμα (ειναι πιο σφιχτη η κατω βιδα στο καπακι) με αποτελεσμα το γυαλι να μην καθεται σωστα και να κανει δυο φουσκαλες στο κατω μερος.

Link to comment
Share on other sites

Το H+ ειναι καλυτερο απο το 3G.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η εργοστασιακη μεμβρανη ειναι μουφα και κακη στην αφη. Απλα προστατευει απο γρατζουνιες μονο. Ομως μερικα P9 lite εχουν ενα θεμα (ειναι πιο σφιχτη η κατω βιδα στο καπακι) με αποτελεσμα το γυαλι να μην καθεται σωστα και να κανει δυο φουσκαλες στο κατω μερος.

Δηλαδή το Η+ είναι μεταξύ του 3G και του 4G;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...