Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει πουθενά αυτό το μενού!!!!!:(:(:(:(:(:(:(

Φίλος είναι δικαρ

το το κινητο σου?

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον έχει μονοκαρτο και είδε το tray με τις 2 sim και νομίζει ότι είναι δίκαρτο.

Μα γράφει ο ανθρωπας ότι όταν τον καλούν δουλεύουν και οι δύο....

 

Σου συμβαίνει το ίδιο και στα SMS;

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Επειδή έχω φάει τον κόσμο όποιος ξέρει...έχω τοποθετήσει 2 κάρτες sim στο κινητό, όταν με καλούνε όλα ΟΚ, δουλεύουν και οι δυο κάρτες.

Όταν όμως θελω να καλέσω εγώ πως επιλέγω απο ποια sim Θα πραγματοποιηθεί η κλήση; Βy default καλεί απο την πρώτη κάρτα μόνο και δεν εχω τη δυνατότητα να επιλέξω. Έψαξα όλα τα μενου, κατέβασα και κάποιο app απο το playstore αλλά τίποτα!

Please help!!!!

Από που το έχεις πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να πάρεις τηλέφωνο από το κουμπί του τηλεφώνου, όχι κατευθείαν από κάποια επαφή, στο κάτω μέρος δεν σου έχει δύο κουμπιά για κλήση; ένα για κάθε κάρτα; Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Ψήνομαι για το P9 lite, μου αρέσουν τα χαρακτηριστικά του και τα όσα έχω διαβάσει. Και χρειάζομαι οπωσδήποτε την 2η SIM.

 

Εκείνο που με απασχολεί είναι το πολύ υψηλό SAR. Η ίδια η ιστοσελίδα της Huawei δίνει πολύ υψηλές τιμές.

Πιστεύετε ότι είναι πρόβλημα;

Συνήθως μιλάω χωρίς hands free, και κυρίως τον χειμώνα το κουβαλάω στην τσέπη του μπουφάν μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Θα ήθελα να πω 2 λόγια και εγώ για την συσκευή.την έχω περίπου 2 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Με φουλ εφαρμογές δεν μου έχει κολλήσει ποτέ ή μπαταρία της φοβερη(2 μέρες με νορμαλ χρήση και μία μέρα άνετα με φουλ χρήση)

 

Το καλύτερο όμως πλεονέκτημα της συσκευής πιστεύω ότι είναι ή κάμερα της.ΦΟΒΕΡΗ!!!!

 

Μια ερώτηση:ξέρει κάποιος αν γίνεται στο εικονίδιο του fb να μου δείχνει τον αριθμό των ειδοποισεων;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Ψήνομαι για το P9 lite, μου αρέσουν τα χαρακτηριστικά του και τα όσα έχω διαβάσει. Και χρειάζομαι οπωσδήποτε την 2η SIM.

 

Εκείνο που με απασχολεί είναι το πολύ υψηλό SAR. Η ίδια η ιστοσελίδα της Huawei δίνει πολύ υψηλές τιμές.

Πιστεύετε ότι είναι πρόβλημα;

Συνήθως μιλάω χωρίς hands free, και κυρίως τον χειμώνα το κουβαλάω στην τσέπη του μπουφάν μου.

Αν θέλεις 2η sim αλλά και περισσότερη ραμ τότε ή θα πρέπει να κάνεις moda όπως έκανα εγώ ή απλά θα πας σε άλλη συσκευή , όσο για το sar παρόλο που πάντα το κοιτουσα στα κινητά με αυτό την πάτησαν γιατί όντως είναι πολύ ψηλό , σε σχέση με άλλα android κινητά , σε σχέση με iphone είναι κανονικά

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Το σαρ οντως ειναι υψηλό. Κάποιες φορες με πιανει το κεφαλι μου, που συνηθως δεν με επιανε και αναρωτιέμαι αν ειναι απο αυτό. αραγε οι τιμες του σαρ να εξαρτωνται απο το αν εχεις δυο καρτες σιμ μεσα η οχι; (εχω το δικαρτο, αλλα το χρησιμοποιω με μια σιμ).Με παλαιότερες συσκευες βεβαια σονυ με παρομοιο σαρ, θεμα δεν ειχα. Παντως το σήμα τους ειναι εκπληκτικο. Εκεί που με αλλες εταιρίες δεν επιαναν καθολου, με το λιτε εχω 2 μπαρες .
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το σαρ όταν δουλεύουν και που δύο κάρτες είναι υψηλότερο γιατί δουλεύουν και οι δύο κεραίες (μια για κάθε κάρτα). Και μάλλον αυτό που αναφέρεται είναι το μέγιστο όταν δουλεύουν και οι δύο κάρτες στο φουλ.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το σαρ όταν δουλεύουν και που δύο κάρτες είναι υψηλότερο γιατί δουλεύουν και οι δύο κεραίες (μια για κάθε κάρτα). Και μάλλον αυτό που αναφέρεται είναι το μέγιστο όταν δουλεύουν και οι δύο κάρτες στο φουλ.

Δεν έχει 2 κεραίες φίλτατε!!!!

 

Μία έχει ;)

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις 2η sim αλλά και περισσότερη ραμ τότε ή θα πρέπει να κάνεις moda όπως έκανα εγώ ή απλά θα πας σε άλλη συσκευή , όσο για το sar παρόλο που πάντα το κοιτουσα στα κινητά με αυτό την πάτησαν γιατί όντως είναι πολύ ψηλό , σε σχέση με άλλα android κινητά , σε σχέση με iphone είναι κανονικά

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Επειδή δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος: Εννοείς ότι το P9 lite δεν υποστηρίζει 2 SIM από τη μάνα του; Τουλάχιστον έτσι αναφέρουν τα χαρακτηριστικά του αλλά και το manual που κατέβασα.

 

Τα 2GB RAM δεν είναι αρκετά; Μέχρι σήμερα (2,5 χρόνια) χρησιμοποιώ χωρίς πρόβλημα το Galaxy Core Duos με πολύ μικρότερη RAM. ΟΙ καινούργιες εκδόσεις των Android απαιτούν πολύ περισσότερους πόρους;

 

Επίσης, τα 10GB της ενσωματωμένης μνήμης που διατείνεται ότι αφήνει για τον χρήστη νομίζω ότι μου είναι αρκετά, μέχρι σήμερα στο Core Duos δεν έχω ξεπεράσει το 1,5GB

 

Τέλος το SAR, που είναι αυτό που κυρίως με προβληματίζει: Θεωρείς αυτές τις τιμές προβληματικές για τον άνθρωπο; Αν είναι στα επίπεδα των iPhone φαντάζομαι ότι θεωρούνται αποδεκτές. Όχι;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελε κάποιος που οντως να γνωρίζει να μας πει σίγουρα αν έχει μία ή δύο κεραίες και αν το SAR αυξάνεται χρησιμοποιώντας 2 κάρτες αντί για μία. Αν ποσταρε και κανά λινκ ακόμα καλύτερα. Αυτό που ανακοινώνουν είναι με μία ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει 2 κεραίες φίλτατε!!!!

 

Μία έχει ;)

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το προηγούμενο μοντέλο απ'όσο ξέρω έχει δύο. Αυτό έχει μια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Επειδή δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος: Εννοείς ότι το P9 lite δεν υποστηρίζει 2 SIM από τη μάνα του; Τουλάχιστον έτσι αναφέρουν τα χαρακτηριστικά του αλλά και το manual που κατέβασα.

 

Τα 2GB RAM δεν είναι αρκετά; Μέχρι σήμερα (2,5 χρόνια) χρησιμοποιώ χωρίς πρόβλημα το Galaxy Core Duos με πολύ μικρότερη RAM. ΟΙ καινούργιες εκδόσεις των Android απαιτούν πολύ περισσότερους πόρους;

 

Επίσης, τα 10GB της ενσωματωμένης μνήμης που διατείνεται ότι αφήνει για τον χρήστη νομίζω ότι μου είναι αρκετά, μέχρι σήμερα στο Core Duos δεν έχω ξεπεράσει το 1,5GB

 

Τέλος το SAR, που είναι αυτό που κυρίως με προβληματίζει: Θεωρείς αυτές τις τιμές προβληματικές για τον άνθρωπο; Αν είναι στα επίπεδα των iPhone φαντάζομαι ότι θεωρούνται αποδεκτές. Όχι;

 

Δύο σιμ έχει αλλά σου λέει πως δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ταυτόχρονα δύο σιμ και ad γιατί η sd μπαίνει στη θέση της μιας σιμ. Ή δύο σιμ ή μια σιμ και sd. Μη την προϋπόθεση πάντα όριο το τηλέφωνο είναι δικαρτο και όχι μονοκαρτο branded.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

εχω χρυσο 2γιγα απο κοσμοτε. εκδοση β131. εχει κανενας το ιδιο με whats up? δεν δουλευει το datakalokairo. βγαζει μνμ και λεει αν εχω δικαρτο να βαλω την σιμ στην θυρα 1 αλλα ειναι μονοκαρτο! καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο μοντέλο απ'όσο ξέρω έχει δύο. Αυτό έχει μια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δύο σιμ έχει αλλά σου λέει πως δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ταυτόχρονα δύο σιμ και ad γιατί η sd μπαίνει στη θέση της μιας σιμ. Ή δύο σιμ ή μια σιμ και sd. Μη την προϋπόθεση πάντα όριο το τηλέφωνο είναι δικαρτο και όχι μονοκαρτο branded.

Γιατί είχε 2;;

Ήταν DUAL ACTIVE ή όχι;

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είχε 2;;

Ήταν DUAL ACTIVE ή όχι;

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο σε περίπτωση dual active υπάρχουν δύο κεραίες δηλαδή;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε περίπτωση dual active υπάρχουν δύο κεραίες δηλαδή;

 

Πάντως ο μεγάλος αδελφός το p9 έχει 2 κεραίες. Αυτό είναι 100% σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε περίπτωση dual active υπάρχουν δύο κεραίες δηλαδή;

Ναι ακριβώς.

2 κεραίες 2 ξεχωριστους δέκτες, για αυτό και δεν χάνεις κλήση ενώ στα αλλα κάνει προώθηση και φυσικά με την όποια χρέωση!!!

 

Ακομα και αν πέσει τη στιγμή που κάνει συγχρονισμό πχ η κάρτα sim 1 στο ίντερνετ η δεύτερη δείχνει κατειλλημένη....

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το κινητό από κατάστημα cosmote. Για να χρησιμοποιώ 2 σιμ θα πρέπει να το κάνω root;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το κινητό από κατάστημα cosmote. Για να χρησιμοποιώ 2 σιμ θα πρέπει να το κάνω root;

 

Ευχαριστώ

 

Ναι αλλά εκτός αυτού να ξέρεις ότι χάνεις την εγγύηση γιατί πρέπει να ξεκλειδωσει και ο boot loader.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..Ξαναγυρισα σε android μετα απο 2 χρονια που ειχα ios και με την εν λογο συσκευη ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. προσφατα αγορασα και ενα nexus 5x αλλα το εδωσα την ιδια μερα γιατί δε μου αρεσε καθολου η οθονη του .αυτο ομως με αφησε ικανοποιημενο..για να μη τα πολυλογω το μονο προβλημα που ψαχνω παντου λυση και δε βρισκω ειναι με τις ειδοποιησεις σε facebook,Instagram Κτλ .

γινεται να μου εμφανιζει αν εχω ειδοποιησεις στο εικονιδιο χωρις να μπω στην εφαρμογη οπως στο ios ? το χω δει και σε αλλα android αυτο οποτε γινεται καπως

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..Ξαναγυρισα σε android μετα απο 2 χρονια που ειχα ios και με την εν λογο συσκευη ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. προσφατα αγορασα και ενα nexus 5x αλλα το εδωσα την ιδια μερα γτ δε μ αρεσε καθολου η οθονη του .αυτο ομως με αφησε ικανοποιημενο..για να μη τα πολυλογω το μονο προβλημα που ψαχνω παντου λυση και δε βρισκω ειναι με τις ειδοποιησεις σε facebook,Instagram Κτλ .

γινεται να μ εμφανιζει αν εχω ειδοποιησεις στο εικονιδιο χωρις να μπω στην εφαρμογη οπως στο ios ? το χω δει και σε αλλα android αυτο οποτε γινεται καπως

Έχεις δώσει δικαιώματα στις εφαρμογές που θέλεις;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...