Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου το έκανε κάποτε, δε θυμάμαι πώς έφτιαξε. Εγώ έχω βέβαια XTRV που ανανεώνω συνήθως εβδομαδιαία. Κοίτα αν έχει τα απαραίτητα δικαιώματα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Παίδες sos το τηλέφωνο ξαφνικά μόλις ανοίγω την πίσω κάμερα μου βγάζει μήνυμα (σφάλμα κάμερα αδυναμία σύνδεσης) ενώ η μπροστινή δουλεύει κανονικά...

Έκανα μια εκκαθάριση δεδομένων και επανεκκίνηση αλλά τίποτα... Ξέρει κανείς κάτι?

 

εκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά δεν ξέρω τώρα που έχετε πάρει miui 10 βλέπετε καμία διαφορά. Εννοώ μπαταρία και θερμοκρασίες. Γενικά πέρασαν πάρα πολλά κινητά από το χέρι μου από τότε που το έδωσα και ειλικρινά ήταν από τα πιο ωραία κινητά. Αλλά ρε συ δεν ξέρω τι ήταν αυτό με την υπερθέρμανση. Ίσως είχε να κάνει και με το γεγονός ότι ήταν και από το gearbest με την global υποτηθεμενη rom. Για όσους το έχουν αγοτασει ελληνικό έχετε θέματα υπερθέρμανσης και θέματα με την μπαταρία? Πχ πόσο sot έχετε μέσα στην μερα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τώρα που έχετε πάρει miui 10 βλέπετε καμία διαφορά. Εννοώ μπαταρία και θερμοκρασίες. Γενικά πέρασαν πάρα πολλά κινητά από το χέρι μου από τότε που το έδωσα και ειλικρινά ήταν από τα πιο ωραία κινητά. Αλλά ρε συ δεν ξέρω τι ήταν αυτό με την υπερθέρμανση. Ίσως είχε να κάνει και με το γεγονός ότι ήταν και από το gearbest με την global υποτηθεμενη rom. Για όσους το έχουν αγοτασει ελληνικό έχετε θέματα υπερθέρμανσης και θέματα με την μπαταρία? Πχ πόσο sot έχετε μέσα στην μερα[

 

Κανενα θεμα με θερμοκρασια τουλαχιστον για την δικη μου χρηση(fb youtube insta,κλπ)Ελληνικο 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τώρα που έχετε πάρει miui 10 βλέπετε καμία διαφορά. Εννοώ μπαταρία και θερμοκρασίες. Γενικά πέρασαν πάρα πολλά κινητά από το χέρι μου από τότε που το έδωσα και ειλικρινά ήταν από τα πιο ωραία κινητά. Αλλά ρε συ δεν ξέρω τι ήταν αυτό με την υπερθέρμανση. Ίσως είχε να κάνει και με το γεγονός ότι ήταν και από το gearbest με την global υποτηθεμενη rom. Για όσους το έχουν αγοτασει ελληνικό έχετε θέματα υπερθέρμανσης και θέματα με την μπαταρία? Πχ πόσο sot έχετε μέσα στην μερα[

 

Κανενα θεμα με θερμοκρασια τουλαχιστον για την δικη μου χρηση(fb youtube insta,κλπ)Ελληνικο 6-128

 

Και εγώ αυτό πιστεύω. Γιατί εμένα το κινητό ούτε 2 λεπτά στο fb και πήγαινε 42 βαθμούς ενώ έξω είχε 30. Δηλαδή το θεώρησα τελείως απαράδεκτο. Αλλά βρήκα ένα σε μια αγγελία με 150€ και είναι και ελληνικό και μέσα στην εγγύηση και σκέφτομαι να το αγοράσω. Πολύ ωραίο κινητό όμως ρε ****το. Και οι κάμερες μου άρεσαν πάρα πολύ. Τώρα θα δείξει γιατί ακόμα επικοινωνώ με τον πωλητή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

 

Μετά την αναβάθμιση που πήρα έχω σοβαρό πρόβλημα τα Google Maps. Ξεκινάει κανονικά, επιλέγω προόρισμό αλλά με το που ξεκινάει η πλοήγηση κολλάει (τις περισσότερες φορές). Δοκίμασα όλα τα συνηθισμένα (καθάρισμα cache, απεγκατάσταση κλπ) αλλά το πρόβλημα παραμένει. Άλλα navigator δουλεύουν κανονικά (αλλά προτιμώ τα Google Maps)

 

Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μετά την αναβάθμιση που πήρα έχω σοβαρό πρόβλημα τα Google Maps. Ξεκινάει κανονικά, επιλέγω προόρισμό αλλά με το που ξεκινάει η πλοήγηση κολλάει (τις περισσότερες φορές). Δοκίμασα όλα τα συνηθισμένα (καθάρισμα cache, απεγκατάσταση κλπ) αλλά το πρόβλημα παραμένει. Άλλα navigator δουλεύουν κανονικά (αλλά προτιμώ τα Google Maps)

 

Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

 

Καλησπέρα, αυτό το πρόβλημα αναφέρω και εγώ.

Μια λύση είναι να κάνεις uninstall τα updates του αν και σε εμένα, μου το ξαναεγκατάστησε σήμερα βάζοντας το τελευταίο και δούλεψε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, αυτό το πρόβλημα αναφέρω και εγώ.

Μια λύση είναι να κάνεις uninstall τα updates του αν και σε εμένα, μου το ξαναεγκατάστησε σήμερα βάζοντας το τελευταίο και δούλεψε κανονικά

 

επειδή και εμενα μετά το τελευταίο update άρχισε τις βλακείες : βαράει συνέχεια ένα ήχο ειδοποίησης , με κλειστούς όλους τους ήχους, με αθόρυθο , με βγαλμένες όλες τις ειδοποιήσεις βαράει συνέχεια

 

Πως κάνω unistall τα update ???

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εμενα μετά το τελευταίο update άρχισε τις βλακείες : βαράει συνέχεια ένα ήχο ειδοποίησης , με κλειστούς όλους τους ήχους, με αθόρυθο , με βγαλμένες όλες τις ειδοποιήσεις βαράει συνέχεια

 

Πως κάνω unistall τα update ???

 

Με το τελευταίο Update, σε εμένα είναι οκ...δοκίμασε να κάνεις αρχικά clear cache και αν δεν παίξει, clear data

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο Update, σε εμένα είναι οκ...δοκίμασε να κάνεις αρχικά clear cache και αν δεν παίξει, clear data
Έκανα εγκατάσταση πάλι την τελευταία ενημέρωση αλλά τα ίδια

Πώς κάνω clear cache?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση πάλι την τελευταία ενημέρωση αλλά τα ίδια

Πώς κάνω clear cache?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Clear cache Βρήκα και την έκανα ψάχνω τώρα να κάνω και clear data

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλό μήνα. Έχω ένα θεμα με το WiFi του σπιτιού,ενώ είναι αποθηκευμένο μερικές φορές δεν συνδέεται και πρέπει να το ξαναπεράσω, σάς έχει τύχει κάτι τέτοιο?Κατά τα άλλα το κινητό είναι πύραυλος παρα την ηλικία του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλό μήνα. Έχω ένα θεμα με το WiFi του σπιτιού,ενώ είναι αποθηκευμένο μερικές φορές δεν συνδέεται και πρέπει να το ξαναπεράσω, σάς έχει τύχει κάτι τέτοιο?Κατά τα άλλα το κινητό είναι πύραυλος παρα την ηλικία του.

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά

 

όχι, δεν το έχω αντιμετωπίσει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαινει πού και πού σε διάφορα κινητά, μολις πατησω πανω στο δικτυο εκει που λεει "συνδεθηκε στο wifi, χωρις προσβαση στο διαδικτυο", τοτε αλλαζει σε "συνδέθηκε, πατήστε για κοινοποιηση κωδικου". Δε χρειαζεται να ξαναβαλω κωδικο. Αυτο συμβαινει καμια φορα με καμια διακοπη ρευματος.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαινει πού και πού σε διάφορα κινητά, μολις πατησω πανω στο δικτυο εκει που λεει "συνδεθηκε στο wifi, χωρις προσβαση στο διαδικτυο", τοτε αλλαζει σε "συνδέθηκε, πατήστε για κοινοποιηση κωδικου". Δε χρειαζεται να ξαναβαλω κωδικο. Αυτο συμβαινει καμια φορα με καμια διακοπη ρευματος.

 

Eυχαριστω! Θα το δοκιμασω την επομενη φορα που θα το κανει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας.

Στο δικό μου κινητό το μόνο λειτουργικό twrp είναι η έκδοση 3.2.2-0. Ξέρω, όμως, πως υπάρχουν μεταγενέστερες εκδόσεις.

Η ερώτησή μου είναι η εξής, γίνεται να φλασάρω (και να πάνε όλα καλά) μια custom rom έχοντας twrp που ΔΕΝ είναι τελευταία έκδοση?

Ευχαριστώ in advance.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...