Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To mi note 2 6/128 εχει την 800αρα μπαντα; Ειναι global version? Ειχε καποιο παιδι θεμα με οθονη;
Ναι την έχει.

Πρόβλημα εγώ δεν είχα με το δικό μου όταν το είχα πριν το πουλήσω, αλλά η οθόνη του δε μου άρεσε. Ήταν πολύ μουντή και κουραστική Amoled (καθαρό λευκό δεν είχε, φαντάσου), και είχα θέμα με τη φωτεινότητα. Η ελάχιστη φωτεινότητα δεν ήταν τόσο ελάχιστη, συγκεκριμένα από το 40% έως το 0% δεν έβλεπες καμία διαφορά, και η μέγιστη φωτεινότητα δεν ήταν αρκετά μέγιστη.

Όταν τα είχα παράλληλα με το Max 2 επιχείρησα για 1 μέρα να δοκιμάσω το Note 2 μήπως και αλλάξω γνώμη, αλλά η οθόνη του ήταν πολύ χάλια στα μάτια μου και το έδωσα χωρίς τύψεις.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο γράφει τι πρέπει να κανεις. Θα πας ριθμισεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, επιλογές για προγραμματιστες, miunlock status και θα βάλεις το mi account, θέλει επιβεβαίωση τον λογαριασμό. Αν βγάλει error ανέβασε εδώ να σου πούμε τι να κανεις

 

Redmi note3 pro

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το Mi unlock status, το πατάω αλλά μου πετάει μαύρη οθόνη με ένα url. Να μην έχει βρει τους drivers; Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Χαχα καλά τι παπατζα ήταν αυτή. :lol:

Έβαλα το λευκό θέμα και το εμφάνισε.

Ευχαριστώ παιδιά, ελπίζω να μην έχω άλλο πρόβλημα. Το βράδυ που θα είμαι στον υπολογιστή θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα ο αδερφός μου, παρέλαβε την συσκευή.

Αν μπορείτε μερικές απορίες λύστε μου:

-η συσκευασία ήρθε χωρίς την θήκη που σε όλα τα unboxing που είδαμε. Επίσης πάνω στο κουτί είχε μια σπασμένη χαρτοσφραγιδα του σκρουτζομαγαζου.

-πουθενά στο κουτί δεν έλεγε global έκδοση, όπως ένα κουτί redmi note 4 που είχα αγοράσει πριν 4 μήνες.

-η global ROM είχε 4 ψηφία, είναι σωστό έτσι; ελληνικά πάντως είχε η συσκευή κανονικά.

-ήρθε με εγκατεστημένο το 6.0 αν θυμάμαι καλά. Δεν θα πρέπει να δούμε μια ΟΤΑ για το 7.0;το ταπεινό redmi note 4 την είχε πάρει από Δεκέμβριο.

Αύρα κι ευχαριστώ.

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

To αν ειναι global εξαρταται απο το αν το πουλαγε ως τετοιο, δε σημαινει απαραιτητα οτι ετσι πρεπει να ειναι. (Αν και εφοσον μιλαμε μονο για το 6/128)

Το ξεχωριζεις απο τον κωδικο 201513 στο κουτι. (αν εννοεις για 800αρα μπαντα)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7409567#post7409567

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το 64/4 δεν έχει την 800αρα;ξαι για να καταλάβω, επειδή δεν είχα ποτέ θέμα με 4g,η συχνότητα αυτή χρειάζεται για όλες τις εταιρίες κινητής;
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Το 4/64 δεν έχει. Δεν την έχουν όλες οι εταιρείες, θα έχεις 4g εκτός από ορισμένες περιοχές

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εν ετη 2018 αηιζει η αγορα της συγκεκριμενης συσκευης?

 

Ναι φίλε μου, είναι εξαιρετική. Σταθερή, αξιόπιστη, πανέμορφη, ταχύτατη. Σε αυτή την τιμή δύσκολα βρίσκεις καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μοναδική παραφωνία η χαμηλή φωτεινότητα της οθόνης. Το υψηλό contrast σώζει κάπως την παρτίδα αλλά, εγώ προσωπικά, επειδή δουλεύω σε εξωτερικό χώρο σκέφτομαι αλλαγή κινητού.

Αν ήταν πιο φωτεινή η οθόνη κι ας κρατούσε λιγότερο η μπαταρία, θα ήταν εξαιρετικό.

Αδικείται η συσκευή γιατι είναι πραγματικά τρομερή. Γεμίζει στο μάτι-είναι όμορφη, είναι γρήγορο, έχει οθόνη με τρομερά χρώματα

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, είναι εξαιρετική. Σταθερή, αξιόπιστη, πανέμορφη, ταχύτατη. Σε αυτή την τιμή δύσκολα βρίσκεις καλύτερη επιλογή.

 

Ωραία ευχαριστώ πολύ θα ψαχτω και αλλο αλλά μου φένεται εδώ θα καταλήξω τρομερό cpu gpu ram και κάμερα σε τεττοια τιμη δεν νμζ να βρω άλλου μόνο κτ απορίες έχω στο αν έχει φλασαρει κανείς την lineage os η την rr αλλα περιμένω να πάρω την συσκευή πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναβαθμισει κανεις εδω,το 64/4 σε miui 9 χωρις root?ρωταω γιατι ακομα η συσκευη ειναι σε miui8/andriod 6.0!
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Eμενα σε 64/4 χωρις ρουτ μου ειχε βγαλει την miui 9 αλλα δεν την ειχα περασει και τωρα δεν μου την εμφανιζει. Οταν βγει επισημα θα την ξανα βγαλει, ηταν κατι σαν beta για λιγα κινητα.
Link to comment
Share on other sites

Οκ η συσκευή λειτουργεί, αλλά είναι να έχει πάρει το redmi note 4 την 9 από περσυ; και το mi note 2 όχι;
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι του αδερφού μου, εγώ έχω ένα htc u11.

Δεν βιάζεται κανείς, αλλά περίμενα προσωπικά, πως θα ερχόταν με το 7.0 out of the box.

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια παρακαλώ, δεν μπορούμε να βρούμε πως θα ενεργοποιηθεί το led flash για τις αναπάντητες.sms,mail λειτουργεί κανονικά.
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Αν και ειχα διαβασει αποψεις για tempered glass στην συσκευη τελικα ειπα να δοκιμασω και εγω. Την εχω εδω και 1 μηνα και σημερα ειδα οτι αρχιζει και ξεκολλαει πανω δεξια. :(

Μαλλον για καμια μεμβρανη με βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειχα διαβασει αποψεις για tempered glass στην συσκευη τελικα ειπα να δοκιμασω και εγω. Την εχω εδω και 1 μηνα και σημερα ειδα οτι αρχιζει και ξεκολλαει πανω δεξια. :(

Μαλλον για καμια μεμβρανη με βλεπω.

 

"Nillkin Super Clear Anti-Fingerprint Film Screen Protectors For XIAOMI Mi Note 2"

 

Αυτή περιμένω από ebay!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα 2 3D tempered glass, αλλα γυαλιζαν πολυ και τα εβγαλα. Εχω και ζελατινες, που αν και καλης ποιοτητας, δε μπηκε καθολου καλα και δεν ξερω πώς ειναι δυνατον να γινει σωστη εφαρμογη.. Αν και εχω βαλει πολλες στη ζωη μου, μου φαινεται εξαιρετικα δυσκολο.. και μεγαλη οθονη και καμπυλοτητα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...