Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τραγωδία που δεν απενεργοποιείται το app vault.

Έχω την αίσθηση πως με miui8 ήταν πιο smooth το scrollάρισμα.

Θα ήταν καλοδεχούμενο ένα boost στη φωτεινότητα μιας και δεν έχει καμία αλλαγή

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να μην αναβαθμίσει κανείς! :) :X :p

Εμένα πλέον δεν μου την εμφανίζει. :(:p

Μπορώ να επιλέξω κάτι ώστε να μου την ξανά εμφανίσει;

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι κάτοχος του mi note 2 6/128 κι έχω την εξής απορία: Ενώ είχα παραγγείλει από ebay Γερμανίας την global version (και όχι global rom) προς μεγάλη μου απογοήτευση αρχικά παρέλαβα μια συσκευή σε σφραγισμενη συσκευασία που είχε μέσα κινέζικο φορτιστή, δεν είχε εξωτερικά τις ενδείξεις που έχουν τα global version (εγραφε certificated for use in Hong Kong) και που φορούσε global rom. Οπότε θεωρητικά δεν έχει τη b20. Βάζοντας την κάρτα της wind η οποία στην περιοχή που μένω εκπέμπει στη b20 ενώ περίμενα να μην έχει 4g, είχε κανονικά όπως και στο redmi note 4 global version που είχα. Οπότε λογικά υπάρχει και κορεάτικη έκδοση με b20?
Link to comment
Share on other sites

Και στην Global version ο φορτιστής αλλά και το φυλλάδιο με τις οδηγίες είναι στα κινέζικα άρα μην σε απασχολούν αυτά. Άρα αφού πιάνεις 4g είσαι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ και εγώ, ότι δεν είναι ευρωπαϊκός και έχει αντάπτορα όπως και στις άλλες εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

Τραγωδία που δεν απενεργοποιείται το app vault.

Έχω την αίσθηση πως με miui8 ήταν πιο smooth το scrollάρισμα.

Θα ήταν καλοδεχούμενο ένα boost στη φωτεινότητα μιας και δεν έχει καμία αλλαγή

Τι είναι το app vault;

Από χθες είμαι κάτοχος του mi note 2 6/128 κι έχω την εξής απορία: Ενώ είχα παραγγείλει από ebay Γερμανίας την global version (και όχι global rom) προς μεγάλη μου απογοήτευση αρχικά παρέλαβα μια συσκευή σε σφραγισμενη συσκευασία που είχε μέσα κινέζικο φορτιστή, δεν είχε εξωτερικά τις ενδείξεις που έχουν τα global version (εγραφε certificated for use in Hong Kong) και που φορούσε global rom. Οπότε θεωρητικά δεν έχει τη b20. Βάζοντας την κάρτα της wind η οποία στην περιοχή που μένω εκπέμπει στη b20 ενώ περίμενα να μην έχει 4g, είχε κανονικά όπως και στο redmi note 4 global version που είχα. Οπότε λογικά υπάρχει και κορεάτικη έκδοση με b20?
Το κουτί του δικού γράφει αυτά και είχε ευρωπαϊκό φορτιστή

3cce45b83278dc147810f1185f30e71e.jpg18b9b10f1097f57bf651e689336b2f37.jpg

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το app vault;

Το κουτί του δικού γράφει αυτά και είχε ευρωπαϊκό φορτιστή

3cce45b83278dc147810f1185f30e71e.jpg18b9b10f1097f57bf651e689336b2f37.jpg

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Στην τέρμα αριστερά καρτέλα, ενώ είσαι στην homescreen.

Επίσης, στη lockscreen, ενώ είχα απενεργοποιήσει στο miui8 το αριστερό μικρό εικονίδιο (κάτω αριστερή γωνία) και είχα κρατήσει μόνο το μικρό της κάμερας, τώρα δεν βρίσκω πως απενεργοποιείται. Ξέρει κάποιος τη λύση;

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας μετά από κάποιους μήνες με το mi note 2 πολύ καλοί μήνες οφείλω να το ομολογήσω αυτό με έχει πιάσει η φαγούρα της αλλαγής κ δεν ξέρω τι να κάνω.....λόγο χρημάτων σκέφτομαι να πάρω κάτι οικονομικό τι λέτε το. Mi note 3που από ότι βλέπω έχει κ καλύτερη κάμερα που για μένα είναι το μεγάλο μείον του κινητού αυτού αξίζει η μεταβαση;επίσης πόσο λέτε ότι πρέπει να το πουλήσω είναι το 4 64 μαύρο τέλεια κατάσταση μόνο ένα μικρό σημάδι στην μια γωνιά που θα ανεβάσω κ φωτό κ με πάρα πολλές θήκες αλλά παρά πολλές τι λέτε βοηθήστε με λιγο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας μετά από κάποιους μήνες με το mi note 2 πολύ καλοί μήνες οφείλω να το ομολογήσω αυτό με έχει πιάσει η φαγούρα της αλλαγής κ δεν ξέρω τι να κάνω.....λόγο χρημάτων σκέφτομαι να πάρω κάτι οικονομικό τι λέτε το. Mi note 3που από ότι βλέπω έχει κ καλύτερη κάμερα που για μένα είναι το μεγάλο μείον του κινητού αυτού αξίζει η μεταβαση;επίσης πόσο λέτε ότι πρέπει να το πουλήσω είναι το 4 64 μαύρο τέλεια κατάσταση μόνο ένα μικρό σημάδι στην μια γωνιά που θα ανεβάσω κ φωτό κ με πάρα πολλές θήκες αλλά παρά πολλές τι λέτε βοηθήστε με λιγο

 

Καλά, σε καμια περίπτωση δεν λες τη κάμερα του mi note 2 κακή.

Τις είδες στον υπολογιστή σου ή στην οθόνη του κινητού;

 

Δες εδώ το συγκριτικό μου. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7461791#post7461791

Γενικά ο μόνος λόγος να αλλάξεις ειναι επειδή σε τρώει το χέρι σου. Κερδίζεις μεν σε μπαταρία και κάμερα χάνεις όμως σε άλλα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Kατσε στα αβγα σου, τι να αλλαζεις και να παιρνεις ενα παρομοιο; Να ηθελες κατι πιο ακριβο και πηγαινες σε Mi mix 2 ή να περιμενες το mi mix 2s ναι..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ναι ο λόγος είναι το χέρι μου αν είχα λεφτά θα πω την αμαρτία μου ότι θα πήγαινα στο huawai mate 10 να αλλάζω κ λίγο γενικά βαριέμαι εύκολα κοντά στον χρόνο με πιάνει κ δεν μπορώ χαχαχαχ από τιμή πόσο λέτε να το δώσω;το κοιτάω το mi mix 2 κ μου αρέσει από κάμερα δεν ξέρω κ μέγεθος Edited by dafly7
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, οι τιμές που το βλέπω στις αγγελίες ειναι 240-270.

 

Από εκει και πέρα το βάζεις αγγελία με φωτογραφίες (ειδικά το σημαδάκι) και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ γύρω στα 250 υπολόγιζα αλλά είμαι Σαντορίνη κ δεν ξέρω θα τραβήξω καμία φωτό από κανένα κινητό καλό γτ είναι μικρο το σημαδακι κμεχω κ πάρα πολλές θήκες κ τις γνήσιες αν βρω κάτι εδώ μπορεί να το πουλήσω εδώ.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εν ετη 2018 αηιζει η αγορα της συγκεκριμενης συσκευης?

 

Γιατί να μην αξίζει; Αν ταιριάζει στις προτιμήσεις σου ειναι πολύ καλό κινητό.

 

Κ εγώ γύρω στα 250 υπολόγιζα αλλά είμαι Σαντορίνη κ δεν ξέρω θα τραβήξω καμία φωτό από κανένα κινητό καλό γτ είναι μικρο το σημαδακι κμεχω κ πάρα πολλές θήκες κ τις γνήσιες αν βρω κάτι εδώ μπορεί να το πουλήσω εδώ.....

 

Ίσως χάσεις λίγο σε τιμή λόγω απόστασης. Το βάζεις βέβαια αγγελία και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην αξίζει; Αν ταιριάζει στις προτιμήσεις σου ειναι πολύ καλό κινητο

 

 

 

 

 

Δεν ξερω σληθεια ειμαι αναμεσα στο mi note 2 και στο mi note 3.:/

Link to comment
Share on other sites

2 posts πιο πάνω έχω βάλει link με συγκριτικό μου.

 

Τα ειδα ευαριστω πολυ. Μαλλον θα παω με το 3 μιας και τα 6 γβ ραμ ειναι πολυ καλο +

Link to comment
Share on other sites

Τα ειδα ευαριστω πολυ. Μαλλον θα παω με το 3 μιας και τα 6 γβ ραμ ειναι πολυ καλο +

 

Αυτό το ξέρεις εσύ καλύτερα. Προσωπικά άλλαξα επείδη αλλάζω συχνά συσκευές και έχω ένα κολλημα με την υψηλή αυτονομία.

Σε ram δεν νομίζω να καταλάβεις διαφορά (χωρίς να γνωρίζω πόσο πολύ τα φορτώνεις).

 

Γενικά κακός λέγεται "mi note" το 3αρη. Καμία σχέση. Το ένα ειναι ναυαρχίδα και το άλλο ένα καλό mid range με διαφορετικό μέγεθος οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρεις εσύ καλύτερα. Προσωπικά άλλαξα επείδη αλλάζω συχνά συσκευές και έχω ένα κολλημα με την υψηλή αυτονομία.

Σε ram δεν νομίζω να καταλάβεις διαφορά (χωρίς να γνωρίζω πόσο πολύ τα φορτώνεις).

 

Γενικά κακός λέγεται "mi note" το 3αρη. Καμία σχέση. Το ένα ειναι ναυαρχίδα και το άλλο ένα καλό mid range με διαφορετικό μέγεθος οθόνης.

 

Και εγω αλλαζω συχνα συσκευες λογο οτι βαριεμαι κι θελω να βλεπω και κατι καινουργιο απλα τωρα που ειναι δυσκολοι οι καιροι κοιταω να παρω κατι που οντως αξιζει και να μην πεταξω τα λεφτα μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρεις εσύ καλύτερα. Προσωπικά άλλαξα επείδη αλλάζω συχνά συσκευές και έχω ένα κολλημα με την υψηλή αυτονομία.

Σε ram δεν νομίζω να καταλάβεις διαφορά (χωρίς να γνωρίζω πόσο πολύ τα φορτώνεις).

 

Γενικά κακός λέγεται "mi note" το 3αρη. Καμία σχέση. Το ένα ειναι ναυαρχίδα και το άλλο ένα καλό mid range με διαφορετικό μέγεθος οθόνης.

 

Κ εμένα συνέχεια με τρώει να αλλάζω εγώ έβαλα στο μάτι to mi mix2

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει στο μάτι και το mi6 στα 280 κάτι kimovil

 

Εδώ είναι για το ΝΟΤΕ 2,δεν ενδιαφέρει τι θες να αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...