Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβγαλα την 2 ετων μπαταρία εβαλα μια αλλη που ειχα στο σπασμένο mi max με εξι μηνες χρηση και 2 χρονια σε αχρηστια

Με μεγαλη διαφορα τις πρωτες 5 μερες μετα εντονη πτωση το 10 την πινει λυπαμαι και ποιο αργο ποιο ομορφο και λειτουργίκο.

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβγαλα την 2 ετων μπαταρία εβαλα μια αλλη που ειχα στο σπασμένο mi max με εξι μηνες χρηση και 2 χρονια σε αχρηστια

Με μεγαλη διαφορα τις πρωτες 5 μερες μετα εντονη πτωση το 10 την πινει λυπαμαι και ποιο αργο ποιο ομορφο και λειτουργίκο.

 

Εγώ με την 10 είδα σχεδόν διπλάσια κατανάλωση μπαταρίας.

Αλλά μένω εκεί. Είναι πολύ πιο όμορφη όντως.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα στο Team!

 

Έχει ασχοληθεί κανείς με Custom Rom για το συγκεκριμένο μοντέλο;

Υπάρχει καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω Mi-Globe ή Xiaomi EU.

Μου φανήκανε πιο σταθερές από ότι η Ελληνική.

Τώρα εάν αναφέρεσαι σε AOSP διαβάζεις και διαλέγεις από XDA.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

εχω πλεον καθημερινα κολληματα κατα στην διαρκεια κλησης ,ειχα απο καιρο reboot sto viber

συμβαινει και σε εσας η απλα ειναι σημαδι οτι χαλασε η συσκευη?

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Όντως με την 10 βελτιώθηκε πολύ η κάμερα και χειροτέρεψε αρκετά η μπαταρία.. Αλλά όλα τα άλλα βελτίωθηκαν. Ίσως είναι λίγο πιο βαριά. Γενικως έχει πλέον μικρό κολλήματα κι ας ακολούθησε hard reset μετά την εγκατάσταση.

 

Πλέον ανέλαβε ρόλο οικιακού mini tablet.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να διευκρινήσω ότι, έκανα Hard reset, φόρτωσα updates miui, οικιακές εφαρμογές και παχνιδία για την κόρη και η συσκευή δουλευει σφεντόνα με τη μπαταρία να κρατάει τουλάχιστον 3 με 4 μερες, μόνο με WiFi φυσικα.

Τριών ετών συσκευή.

Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει ποτε.

:D

Edited by kagio

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση. Το φορτίζω για να την περάσω.

Πάντως παλιό-ξεπαλιό, δεν έχω βρει λόγο να το αντικαταστήσω (ακόμα)..... Ούτε συσκευή που να με κάνει να το δώσω...

Link to comment
Share on other sites

Για να δώσει κάποιος το Mi Max, πρέπει ή να μην θέλει πλέον μεγάλο κινητό, ή να θέλει top κάμερα.

Πραγματικά για κανέναν αλλον λόγο.

 

Έγω το άλλαξα και για τους δύο, πλέον κάνω πολλές δραστηριότητες που με δυσκολεύουν στο να κουβαλώ μεγάλο κινητό και αφετέρου....θέλω να βγάζω φωτό την κόρη μου!

 

Κάθε βράδυ που το παίρνω στα χέρια, χρειάζεται να θυμίζω στον εαυτό μου γιατί το άλλαξα. Από τις καλύτερες συσκευές που είχα ποτέ.

:D

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση. Το φορτίζω για να την περάσω.

Πάντως παλιό-ξεπαλιό, δεν έχω βρει λόγο να το αντικαταστήσω (ακόμα)..... Ούτε συσκευή που να με κάνει να το δώσω...

 

Ποια έκδοση σου ήρθε ακριβώς;

Νομίζω έχει σταματήσει να δίνει updates η Xiaomi για το ΜΑΞ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μόλις άλλαξα την μπαταρία στο θηρίο. Όλα καλά, σε 10 λεπτά είχα τελειώσει. Πανεύκολη διαδικασία. Τώρα θα αντέξει για άλλα 3 χρόνια, να βλέπουν τα παιδιά βίντεο.3a55637a2f96b1cfec9de0514b566eb6.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες μας όμως πως θα τα πάει και σε χρήση.

Το δικό μου 2,5 χρόνια μια χαρά κρατάει.

Από 80% κάθε πρωί φτάνω σπίτι το μεσημέρι με 8 ώρες να παίζει σε Bluetooth ηχείο μουσική ασταμάτητα και λίγο σερφάρισμα μαζί με WhatsApp και Messenger με μπαταρία περίπου στο 40%. Καλά είναι πιστεύω. Το μεσημέρι μπαίνει πάλι πρίζα για καμιά ώρα....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να πάω την άλλη εβδομάδα να αλλάξω μπαταρία σε κεντρικό μαγαζί Αθήνας και πήρα και ενα ακουστικό μεγαφώνου γιατι εχει χαλάσει και δεν ακούω δυνατά τον συνομιλητή. Ολά αυτά με 30 ευρώ. Υπολόγιζα για Mi max 4 αλλά έφαγα ήττα με την Xiaomi που δεν θα βγάλει φέτος. Περιμένω να δω για του χρόνου.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα και καλό μήνα στους όσους εναπομείναντες πιστούς στο κινητό.

Μπορείτε να μου πείτε εάν κρατάει τις ρυθμίσεις, φλας και HDR η εφαρμογή της κάμερας;;;

Και εάν ναι με ποια ρομ είστε;

Ευχαριστώ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα στους λίγους εναπομείναντες.

Εδώ και λίγες ημέρες σταμάτησε να δουλεύει ο αισθητήρας του δακτυλικού αποτυπώματος.

Είχα μια τελευταία ελπίδα ότι φταίει το λογισμικό, χθες το έκαναν reset σβήνοντας τα πάντα μέσα από custom recovery εκτός από internal storage και δεν επανήλθε.

Σκέφτομαι να το φλασάρω από την αρχή μαμά ρομ μπας και στανιάρει έτσι, αλλά πρώτον δύσκολο αυτόν τον καιρό και δεύτερον φοβάμαι ότι πάλι τσάμπα θα ξαναστήνω τα πάντα από την αρχή. Κάποια στιγμή στο μέλλον θα το κάνω κι αυτό.

Μεγάλο ξεβόλεμα η έλλειψη δακ.απ.....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους λίγους εναπομείναντες.

Εδώ και λίγες ημέρες σταμάτησε να δουλεύει ο αισθητήρας του δακτυλικού αποτυπώματος.

Είχα μια τελευταία ελπίδα ότι φταίει το λογισμικό, χθες το έκαναν reset σβήνοντας τα πάντα μέσα από custom recovery εκτός από internal storage και δεν επανήλθε.

Σκέφτομαι να το φλασάρω από την αρχή μαμά ρομ μπας και στανιάρει έτσι, αλλά πρώτον δύσκολο αυτόν τον καιρό και δεύτερον φοβάμαι ότι πάλι τσάμπα θα ξαναστήνω τα πάντα από την αρχή. Κάποια στιγμή στο μέλλον θα το κάνω κι αυτό.

Μεγάλο ξεβόλεμα η έλλειψη δακ.απ.....

 

Ευτυχώς εμένα δουλεύουν προς το παρόν όλα μια χαρά, έχω μείνει με την Dev από τότε που σταμάτησε η υποστήριξη αλλά όλα είναι μια χαρά, βασικό η μπαταρία του που κρατάει όπως κρατούσε στην αρχή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε καμία αξιόπιστη Custom Rom?

Google Camera χρησιμοποιεί κανείς;

Κοίτα εγώ τώρα φοράω ρομ από Xiaomi.eu.

Πολύ σταθερή χωρίς περιττές εφαρμογές και με face unlock..

Αλλά και η δική μας ελληνική είναι πολύ καλή, όπως επίσης και αυτή της GlobeRom.

Επίσης στο XDA μπορείς να βρεις και άλλες ρομ και Miui-based αλλά και AOSP.

Εννοείται ότι όλες αυτές προϋποθέτουν ξεκλείδωτο bootloader και custom recovery.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση από xiaomi.eu φοράς; Πάντως αν μη τι άλλο, τόσα χρόνια δεν έχει κάνει κιχ. Τα χει βγάλει τα λεφτά του...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι χθες φουσκωσε η μπαταρια και μου πεταξε πανω την οθονη, αφου την ξεκολλησε στη μεση απ το πλαισιο, με αποτελεσμα να αναγκαστω να βγαλω το πισω καπακι. Ευκαιρειας δοθεισης, μηπως υπαρχει καμια μεγαλυτερη μπαταρια απο την γνησια να αγορασω?
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση από xiaomi.eu φοράς; Πάντως αν μη τι άλλο, τόσα χρόνια δεν έχει κάνει κιχ. Τα χει βγάλει τα λεφτά του...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Miui 10.3 by Xiaomi. EU 9.1.3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο που λείπει για κάποιον παράδοξο τρόπο είναι η αλλαγή χώρας μετά την αρχική εγκατάσταση, αλλά δεν με απασχολεί.

Εύχομαι να μην κάνει κιχ ποτέ....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα, σκεφτομαι να κάνω κάτι αρρωστημένο...Να πάρω το Cubot Max 2 στα 135€...Το mi max mου δουλεύει ακατάπαυστα αλλά με έχουν κουράσει κατι bugs που δεν βλέπω και να λύνονται (σημαντικότερο το ότι εαν βγω από μετρό θέλει airplane on-off για να ξαναβρούν data τα πολλά προγράμματα)....Γνώμες? Τι λέτε?
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το σκεφτόμουν καλά πριν πάω σε Mediatek επεξεργαστή.

Κατά τα άλλα μια χαρά δείχνει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι παλιό. Πειράξτε το. MSM Xtended XQ (android 10) και viper. Πετάει.

Καλησπέρα φίλε μου!

Για δώσε λεπτομέρειες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...