Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η αληθεια ειναι οτι δεν με ενδιαφερουν τα ελληνικο μενου, μονο το πληκτρολογιο, το οποιο βεβαια το βρισκεις ετσι κι αλλιως. Αυτοι εδω λενε στην περιγραφη :

 

'the device comes with the official Xiaomi Global ROM and Google Apps pre-installed' .

 

και σε ερωτηση καποιου απο κατω ¨

 

Hello. Currently this phone is installed the Official Global Multilanguage ROM and it supports OTA updates. The Google play store, Google services are installed. Best regards!

 

οποτε να θεωρησω οτι ειμαι κομπλε ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις ανάλυση για τις φωτογραφίες, μόνο ποιότητα και αναλογίες (4:3 ή 16:9)

Μόνο στο βίντεο επιλέγεις ανάλυση

 

Πφφφ ελεος, πρωτη φορα βλεπω συσκευη που να μην αλλαζει η αναλυση. Thanks anyway.

 

Ρε παιδιά παρατηρώ μεγάλη μείωση της μπαταρίας όταν το αφήνω χωρίς να το χρησιμοποιώ για κάποιες ώρες!! Είναι νορμαλ; Φοράω Stable Global την τελευταία

 

Οχι, καποια εφαρμογη τρεχει στο background και σου τρωει τη μπαταρια. Ψαχτο απο τις ρυθμισεις μπαταριας. Κανα fb θα' ναι.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Πφφφ ελεος, πρωτη φορα βλεπω συσκευη που να μην αλλαζει η αναλυση. Thanks anyway.

 

 

 

Οχι, καποια εφαρμογη τρεχει στο background και σου τρωει τη μπαταρια. Ψαχτο απο τις ρυθμισεις μπαταριας. Κανα fb θα' ναι.

 

ο συγχρονισμος ειναι

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

ο συγχρονισμος ειναι

 

Πως το απενεργοποιώ; Γιατί παρατηρώ μέσα στο βράδυ που θα το αφήσω μπορεί με φάει και 8-10%!!!;);):wacko:

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω προσανατολιστεί στην αγορά του mi max (3/64) και έχοντας διαβάσει όλο το thread πιστεύω πως θα είναι overall άξιος αντικαταστάτης του Note 4(εκτός κάμερας καί spen φυσικά) καθώς και εξαιρετική vfm επιλογή για τις εποχές που ζούμε.

 

Μήπως γνωρίζετε αν η αγορά από το ES stock(Ισπανικο warehouse) του geekbuying σημαίνει 100% αποστολή από ΕΕ και άρα αποφυγή τελωνείου/δασμών; Το έχει αγοράσει κανένας συνφορουμιτης από εκεί για το επιβεβαιώσει; Το βρίσκω αφενος αρκετά πιο συμφέρουσα αγορά από εκεί σε σχέση με το ευρωπαϊκό warehouse του honorbuy και αφετερου δε θέλω να ρισκάρω καθόλου με πιθανή αποστολή απο Κίνα ωστε να εμπλακώ με τελωνείο κλπ ψυχοφθόρες διαδικασίες.:)

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις σχετικά.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω προσανατολιστεί στην αγορά του mi max (3/64) και έχοντας διαβάσει όλο το thread πιστεύω πως θα είναι overall άξιος αντικαταστάτης του Note 4(εκτός κάμερας καί spen φυσικά) καθώς και εξαιρετική vfm επιλογή για τις εποχές που ζούμε.

 

Μήπως γνωρίζετε αν η αγορά από το ES stock(Ισπανικο warehouse) του geekbuying σημαίνει 100% αποστολή από ΕΕ και άρα αποφυγή τελωνείου/δασμών; Το έχει αγοράσει κανένας συνφορουμιτης από εκεί για το επιβεβαιώσει; Το βρίσκω αφενος αρκετά πιο συμφέρουσα αγορά από εκεί σε σχέση με το ευρωπαϊκό warehouse του honorbuy και αφετερου δε θέλω να ρισκάρω καθόλου με πιθανή αποστολή απο Κίνα ωστε να εμπλακώ με τελωνείο κλπ ψυχοφθόρες διαδικασίες.:)

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις σχετικά.

 

Βασικα πας για το siler απο εκει, σωστα? γιατι εγω λεω για το χρυσο που δεν ειναι σε στοκ στο geekbying. και φυσικα για το 3/32

Link to comment
Share on other sites

Βασικα πας για το siler απο εκει, σωστα? γιατι εγω λεω για το χρυσο που δεν ειναι σε στοκ στο geekbying. και φυσικα για το 3/32

Ναι για το silver (3/64) λέω, αλλά κ αυτό out of stock είναι προς το παρόν.

Ελπίζω να στοκάρει σύντομα(αναμένω Notification σχετικά), γιατί θέλω να φοράει τον 652 + τον εξτρα χώρο. Γιαυτό είχα και την απορία περι αποστολής από ΕΕ, ώστε να αξίζει η αναμονή, αλλιώς το honorbuy είναι μονόδρομος.

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Ναι για το silver (3/64) λέω, αλλά κ αυτό out of stock είναι προς το παρόν.

Ελπίζω να στοκάρει σύντομα(αναμένω Notification σχετικά), γιατί θέλω να φοράει τον 652 + τον εξτρα χώρο. Γιαυτό είχα και την απορία περι αποστολής από ΕΕ, ώστε να αξίζει η αναμονή, αλλιώς το honorbuy είναι μονόδρομος.

 

Οπως νομιζεις...Εγω παντως μολις παρηγγειλα απο honorbuy to 3/64 gold στα 239... και λεει 2-5 μερες!! :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως νομιζεις...Εγω παντως μολις παρηγγειλα απο honorbuy to 3/64 gold στα 239... και λεει 2-5 μερες!! :)

 

Με το καλό να παραλάβεις :)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Αγόρασα το κινητό απο το e-shop (32GB). Χρησιμοποιώ την sim2 και στη θέση της sim1 έχω κάρτα μνήμης. Το πρόβλημα μου είναι πως δεν έχω ίντερνετ 3G ούτε κατά διάνοια. Έχω επιλέξει απο τις ρυθμίσεις το "3G" , αλλά τίποτα. Υπάρχει λύση; Είδα στην περιγραφή του e-shop πως το κινητό δεν είναι 4G, αλλά να μην είναι ούτε καν 3G??? Μου φαίνεται αδιανόητο . Κάποια λύση;;;

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Αγόρασα το κινητό απο το e-shop (32GB). Χρησιμοποιώ την sim2 και στη θέση της sim1 έχω κάρτα μνήμης. Το πρόβλημα μου είναι πως δεν έχω ίντερνετ 3G ούτε κατά διάνοια. Έχω επιλέξει απο τις ρυθμίσεις το "3G" , αλλά τίποτα. Υπάρχει λύση; Είδα στην περιγραφή του e-shop πως το κινητό δεν είναι 4G, αλλά να μην είναι ούτε καν 3G??? Μου φαίνεται αδιανόητο . Κάποια λύση;;;

 

Το διάβασα στο φόρουμ του Redmi Note 3.

''Ρυθμίσεις ΣΙΜ με τα δεδομένα> access points> πρωτόκολλα access points> βάλε και στα 2 την επιλογή ipv6/ipv4''

Ελπίζω να κάνει και για το Μι Μαξ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

''Ρυθμίσεις ΣΙΜ με τα δεδομένα> access points> πρωτόκολλα access points> βάλε και στα 2 την επιλογή ipv6/ipv4''

 

Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση , αλλά υπάρχει ήδη αυτή η επιλογή στο κινητό μου .

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση , αλλά υπάρχει ήδη αυτή η επιλογή στο κινητό μου .

 

Μήπως πρέπει να κάνεις ένα τηλέφωνο στον πάροχο σου για να σου 'ανοίξει' το 4G;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

πανε στο battery παιξε μετα permissions των εφαρμογων

 

Το έχω ψάξει δεν μπορώ να βγάλω άκρη και παρατηρώ την ίδια μεγάλη μείωση στην μπαταρία ακόμα και εάν το βάλω σε πτήση......Άρα δεν είναι θέμα κεραιών μάλλον κάτι τρέχει από πίσω....:(

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να κάνεις ένα τηλέφωνο στον πάροχο σου για να σου 'ανοίξει' το 4G;

 

Να το κάνω το τηλέφωνο , αλλά εδώ δεν έχει καν 3G... Μήπως φταίει που έχω την sim στη sim2?

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Να το κάνω το τηλέφωνο , αλλά εδώ δεν έχει καν 3G... Μήπως φταίει που έχω την sim στη sim2?

Όχι και εγώ την SIM στην sim 2 την έχω και εχω 4G κανονικά. Ψάξε με τοβ πάροχο σου τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνω το τηλέφωνο , αλλά εδώ δεν έχει καν 3G... Μήπως φταίει που έχω την sim στη sim2?

Η καρτα sim που εχεις ειναι καινουργια??Μου εχει τυχη παρομοιο θεμα με παλια καρτα,ζητησα αλλη απο τον παροχο και ως δια μαγειας λυθηκαν ολα τα θεματα με το σημα.........:)

Μετα απο μηνες ξανααγορασα το αγαπημενο max........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα sim που εχεις ειναι καινουργια??Μου εχει τυχη παρομοιο θεμα με παλια καρτα,ζητησα αλλη απο τον παροχο και ως δια μαγειας λυθηκαν ολα τα θεματα με το σημα.........:)

Μετα απο μηνες ξανααγορασα το αγαπημενο max........:)

 

Χμμμ! Θα το δοκιμάσω. Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι είναι θέμα παρόχου κι όχι κινητού;

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ! Θα το δοκιμάσω. Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι είναι θέμα παρόχου κι όχι κινητού;

Καρτας sim φιλε μου...αλλη καρτα δοκιμασες???

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

κανε μια δοκιμη αν ειναι σωστη η καρτα σου για 4g να βγαλεις το συρταρι με τις sim και να το κλεισεις αργα.Δεν ξερω σε ποιο κινητο της xiaomi το ειχα διαβασει εδω μεσα αλλα ειχαν αρκετοι με την ιδια συσκευη το ιδιο προβλημα.Δεν χανεις τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος 4/128 από Honor εδώ και 2 εβδομάδες. Ήρθε σε 3 μέρες με Global official και το κινητό απλά τα σπάει. Το χω φορτώσει με όλες τι μνημοβορες εφαρμογές social media, βαριά παιχνίδια, syncs ανοιχτά και απλά πετάει. 2 μειονεκτηματα έχει, το ηχείο δεν είναι ιδιαίτερα δυνατό, και η καμερα δεν είναι το δυνατό του σημείο.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια το ραδιο δουλευει χωρις ακουστικα; ετσι μου ειπαν.:confused:

 

καλα σου ειπαν!

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια το ραδιο δουλευει χωρις ακουστικα; ετσι μου ειπαν.:confused:

Φυσικα και δουλευει......ενα απο τα λιγα κντ που το κανουν αυτο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...