Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έστειλα μήνυμα για να μου ξεκλειδώσουν Bootloader αλλά τίποτα εδώ και ένα μήνα. Για να κάνω Root θέλω ξεκλειδωμένο Bootloader;
Ναι. Διάβασε εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13849-Διαδικασία-αίτησης-και-ξεκλειδώματος-του-Bootloader-Mi-Flash-Unlock-Tool-ΞΕΚΛΕΙΔ/?postID=143541#post143541 το πρώτο post, θα σου λύσει όλες τις απορίες ..... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το πήρα για δώρο στον αδερφό μου από vickmall με official global stable στην έκδοση 4/128 και θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα.Χρειάζεται να βάλω την ελληνική ρομ(τον ενδιαφέρει να έχει ελληνικά και να δουλεύει σωστά το κινητό) και για το tempered glass που δίνει το vickmall προστατεύει ή να πάρω κάτι άλλο από ebay ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πόσο καιρό έκανε να σου έρθει; Εγώ πάντως έβαλα την ROM της ελληνικής κοινότητας και το κινητό φυσάει. 2 μήνες το έχω έτσι.

Μαστορέματα ιστοσελίδων και πολλά άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια sos ερωτηση για το χρωμα.Το παραγγειλα σε ασημι.Η προσοψη ειναι ασπρη?

θελω να παραγγειλω temrered glass που εχει χρωμα μπροστα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια sos ερωτηση για το χρωμα.Το παραγγειλα σε ασημι.Η προσοψη ειναι ασπρη?

θελω να παραγγειλω temrered glass που εχει χρωμα μπροστα.

Ευχαριστω.

Εάν ισχύει ότι και με το χρυσό που φαντάζομαι έτσι είναι, ναι.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν ισχύει ότι και με το χρυσό που φαντάζομαι έτσι είναι, ναι.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Ετσι φαινεται και στις εικονες , ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια sos ερωτηση για το χρωμα.Το παραγγειλα σε ασημι.Η προσοψη ειναι ασπρη?

θελω να παραγγειλω temrered glass που εχει χρωμα μπροστα. Ευχαριστω.

Ετσι ειναι. Αυτο εχω ....... :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, έχει βγει ανταλλακτικό touch screen και σε μαύρο χρώμα, δεν είναι αυθεντικό αλλά εάν μου έσπαγε η οθόνη ίσως να το αγόραζα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πόσο καιρό έκανε να σου έρθει; Εγώ πάντως έβαλα την ROM της ελληνικής κοινότητας και το κινητό φυσάει. 2 μήνες το έχω έτσι.

Δεν μου έχει έρθει πριν 3 ημέρες έκανα παραγγελία,απλά κάτι διάβασα για σπάσιμο στην οθόνη κάτι σελίδες ποιο πίσω και ρώτησα εάν προστατεύει το tempered glass που δίνει το vickmall δώρο διαφορετικά μέχρι να έρθει να παραγγείλω κάτι άλλο από ebay.

Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες global/China μπορείς.

 

1.Έχω ορίσει κωδικό κλειδώματος οθόνης αφού απαιτείται όταν θέτεις ξεκλείδωμα με δαχτυλικό αποτύπωμα.

2.Από την οθόνη κλειδώματος δε γίνεται να κάνεις swipe δεξιά η αριστερά ένα από τα πολλά notifications, παραμόνο να πατήσεις πάνω και να σε πάει σε αυτό αφού ξεκλειδώσεις την οθόνη.

3.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κατεβάσεις την μπάρα ειδοποιήσεων/εργασιών και να κάνεις από εκεί swipe κάποιο notification, το οποίο δεν είναι καθόλου βολικό όταν έχεις πολλά notifications.

 

Τι εννοείς global/China? Εγώ έχω την MIUI Global 8.1 | Stable | 8.1.4.0(MBCMIDI)

Link to comment
Share on other sites

1.Έχω ορίσει κωδικό κλειδώματος οθόνης αφού απαιτείται όταν θέτεις ξεκλείδωμα με δαχτυλικό αποτύπωμα.

2.Από την οθόνη κλειδώματος δε γίνεται να κάνεις swipe δεξιά η αριστερά ένα από τα πολλά notifications, παραμόνο να πατήσεις πάνω και να σε πάει σε αυτό αφού ξεκλειδώσεις την οθόνη.

3.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κατεβάσεις την μπάρα ειδοποιήσεων/εργασιών και να κάνεις από εκεί swipe κάποιο notification, το οποίο δεν είναι καθόλου βολικό όταν έχεις πολλά notifications.

 

Τι εννοείς global/China? Εγώ έχω την MIUI Global 8.1 | Stable | 8.1.4.0(MBCMIDI)

 

Swipe to delete στα notifications.

http://en.miui.com/thread-417573-1-1.html

 

Εγω θα σου έλεγα να κάνεις λίγη υπομονή και να βάλεις απ ευθείας την Nougat miui 8 stable, που έρχεται σε λίγο. Λογικά το changelog θα το ενσωματώσει στην stable global.

 

Εγώ έχω ακόμα την 8.1.2.0. Δεν βιάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Swipe to delete στα notifications.

http://en.miui.com/thread-417573-1-1.html

 

Εγω θα σου έλεγα να κάνεις λίγη υπομονή και να βάλεις απ ευθείας την Nougat miui 8 stable, που έρχεται σε λίγο. Λογικά το changelog θα το ενσωματώσει στην stable global.

 

Εγώ έχω ακόμα την 8.1.2.0. Δεν βιάζομαι.

 

Τέλεια! Μου έδωσες ένα σημαντικό λόγο για να μη βάλω την cyanogen14.1 :) Να δούμε πότε θα γίνει rebrand σε Lineage14.1 (έχουν ήδη κάνει το rebrand για 3 xiaomi)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3/32 και είμαι με global stable. Πριν είχα global dev και μπορούσα να αλλάξω το grid στον launcher. Τώρα δε μπορώ να βρω τη ρύθμιση με τίποτα. Ξέρει κανείς πως θα το κάνω ή ήταν χαρακτηριστικό μόνο στην dev?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3/32 και είμαι με global stable. Πριν είχα global dev και μπορούσα να αλλάξω το grid στον launcher. Τώρα δε μπορώ να βρω τη ρύθμιση με τίποτα. Ξέρει κανείς πως θα το κάνω ή ήταν χαρακτηριστικό μόνο στην dev?

Ήταν χαρακτηριστικό που μπήκε πρόσφατα στην dev. Θα μπει σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση της stable.

Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Ήταν χαρακτηριστικό που μπήκε πρόσφατα στην dev. Θα μπει σε κάποια μελοντική αναβάθμιση της stable.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου γιατί είχα λιώσει στο ψάξιμο! :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα συνεχίζει να μου κάνει νερά η μπαταρία μόλις το βγάλω από τον φορτιστή πηγαίνοντας κατευθείαν άλλες φορές 80%,90%,95%! Και σήμερα πρώτη φορά στης μητέρας μου εκεί που το είχε βάλει για φόρτιση όλο το βράδυ έγραφε ακόμα ποσοστό 75% και έδειχνε ακόμα ότι φορτίζει!!! Τι γίνεται; Έχει δεί κανείς άλλος παρόμοια προβληματακια;

(το δικό μου είναι με την ελληνική stable ενώ της μητέρας είναι με την τελευταία official international rom όπως ακριβώς ήρθε από το geekbuying)

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα πρώτη φορά στης μητέρας μου εκεί που το είχε βάλει για φόρτιση όλο το βράδυ έγραφε ακόμα ποσοστό 75% και έδειχνε ακόμα ότι φορτίζει!!! Τι γίνεται; Έχει δεί κανείς άλλος παρόμοια προβληματακια;
Στους 6.5 μήνες που το έχω, μου έχει τύχει μόνο 2 φορές να φορτίζει πάρα πολύ αργά. Η πρώτη φορα ήταν στις αρχές μόλις είχα περάσει την ελληνική ROM και η δεύτερη φορά πριν καμιά εβδομάδα με την global stable. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο, την δεύτερη φορά που μου έτυχε, λίγες ώρες πριν το είχα φορτίσει για λίγο με ένα άλλο φορτιστή ενός φίλου.

 

Το άλλο πρόβλημα που λές με την απότομη πτώση δεν μου έχει τύχει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα συνεχίζει να μου κάνει νερά η μπαταρία μόλις το βγάλω από τον φορτιστή πηγαίνοντας κατευθείαν άλλες φορές 80%,90%,95%! Και σήμερα πρώτη φορά στης μητέρας μου εκεί που το είχε βάλει για φόρτιση όλο το βράδυ έγραφε ακόμα ποσοστό 75% και έδειχνε ακόμα ότι φορτίζει!!! Τι γίνεται; Έχει δεί κανείς άλλος παρόμοια προβληματακια;

(το δικό μου είναι με την ελληνική stable ενώ της μητέρας είναι με την τελευταία official international rom όπως ακριβώς ήρθε από το geekbuying)

Παρόμοια προβλήματα υπάρχουν με μαϊμού rom τον κινεζικών καταστημάτων.

Ένα screen από το, σχετικά με το τηλέφωνο,θα βοηθούσε

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου ότι δεν χρειάζεται κάτι άλλο πέρα από τις official (global & developer) συνέχεια διαβάζω προβλήματα στις custom miui
Κωστή σε custom Rom Κινεζικων καταστημάτων ΝΑΙ, στην Ελληνική, φοράω από την πρωτη μερα Ελληνική στο Ptrime, κανένα θέμα, η συσκευή θερίζει ..... :D Αν μπεις στο αντίστοιχο νήμα στην ελληνική κοινότητα, δεν θα διαβάσεις τίποτε για προβλήματα ....

Τα πιο πολλά posts είναι από ανθρώπους που προσπαθούν να βάλουν την ελληνική, αλλα δεν διαβάζουν τους οδηγούς και δεν τους εφαρμόζουν κατά γράμμα, οποτε έχουν θεματάκια ..... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει πολλές φορές και στο νήμα του Redmi Note 3 pro ότι οι ελληνικές καστομ είναι υποδεέστερες σε μπαταρία...
Μιλάμε όμως για το Mi Max ;)

Εξαλλου, μη νομίζεις όλες αυτές οι roms βασίζονται στις Κινεζικες και στις Εu :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια προβλήματα υπάρχουν με μαϊμού rom τον κινεζικών καταστημάτων.

Ένα screen από το, σχετικά με το τηλέφωνο,θα βοηθούσε

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο δικό μου έχω αυτή: https://postimg.org/image/anopupcg1/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρατήρησε κάποιος άλλος από χθές υψηλή κατανάλωση μπαταρίας από την εφαρμογή του Facebook και πιο πολύ το messenger; Το ίδιο πρόβλημα διαβάζω και στο θέμα το galaxy s7 edge. Πολύ περίεργο...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...