Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 17 τρακ, επειδή μπαίνω για να δω ένα δέμα από GeekBuying, δεν δουλεύει σωστά, αυτές τις μέρες. Αν σου το έστειλαν με το ταχυδρομείο Ολλανδικό, τότε ψάξε στο : nl post Tracking.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.postnl.post/tracktrace , κοίταξε σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή από το Geekbuying είναι η international έκδοση με Global From που είναι περιεργη ποια διαδικασία ακολουθούμε για να περάσουμε την ελληνική?

Γιατί ο αδερφός σε ένα Note 3 Pro από αυτούς τελικά το μπρικαρε γιατί η ρομ που ερχόταν μέσα έπρεπε να γίνει άλλη διαδικασία για να περαστεί η ελληνική!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω πρέπει να ξεκλειδώσει το bootloader, και για να γίνει αυτό πρέπει να έχει developer rom,, είναι λίγο περίπλοκο κλπ. Αν είναι το 3/32, νομίζω πως υπάρχει κινεζική ρομ που έχει πλήρως Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την τελευταία global dev 8.6.11.3, όταν* πηγαίνω Στο μενού ταπετσαρίες δεν μπορώ να*κάνω αλλαγή ούτε στην αρχική οθόνη ούτε στην οθόνη κλειδώματος, μου λέει αδυναμία φόρτωσης. Ξέρει κανείς πως διορθώνεται;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κανενα δοκιμασμενο τζαμι χωρις.κενο δεξια.και αριστερα απο ali υπαρχει?Ολα οσα βρηκα οι αγοραστες εχουν αυτο το θεμα.Εχει αγορασει καποιος κατι αξιολογο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να αναβαθμισω στην china stable κατεβαζω το αρχειο στον υπολογιστη ,το μεταφερο στον φακελο downloaded rom και το αφηνω οπως ειναι η το μετονομαζω σε update ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι έχουν το 3/32 πόση ώρα sot βγαζετε το maximum?

 

με την miui 8.1,1.0 china stable λιγο πανω απο 8 ωρες και 3 ημερες αναμονη στο 15% μου βγαζει αλλα το εχω στο ultimate mode battery, με κανα διωρο παιχνιδι λιγα τηλεφωνα πολυ facebook messenger και φωτεινοτητα περιπου στο 40%

Edited by spiross4
Link to comment
Share on other sites

Κανενα δοκιμασμενο τζαμι χωρις.κενο δεξια.και αριστερα απο ali υπαρχει?Ολα οσα βρηκα οι αγοραστες εχουν αυτο το θεμα.Εχει αγορασει καποιος κατι αξιολογο?

 

Μην παρεις foul tempered δεν καθετε καθολου καλα. Την εχω πατησει παρε Niklin με 14 ευρω αφηνει δεξια αριστερα κενα , στο λεει και η ιδια η εταιρεια αυτο , αλλα ειναι πολυ καλο και με φοβερη ευκρινεια. Δεν υπαρχει καποιο τζαμι που να καθετε καλα ..αν ξερει καποιος καποιο να μου το πει και εμενα.

Edited by soctap
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που εχουν πανω κατω και λιγο δεξια και αριστερα το χρωμα του κινητου τα εχει δοκιμασει κανεις?Απο οτι ειδα σε καποιες φωτο απο αγοραστες δεν αφηνουν περιθώριο.Αυτα ενοεις foul tempered?
Link to comment
Share on other sites

μετα το τελευταιο update στην official, δεν μου αναβει το λαμπακι ειδοποιησης στα μηνυματα του fb messenger... κανεις αλλος?

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε αρχική οθόνη και κάνε την miui άλλαξε wallpaper και μετά βάλε ξανά τον launcher που χρησιμοποιεις και μένα το κάνει!

 

Είσαι μεγάλος, αυτό ήταν. Έκανα αυτό που είπες και αλλάζει μια χαρά φίλε μου LOKOPOKO13......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

μετα το τελευταιο update στην official, δεν μου αναβει το λαμπακι ειδοποιησης στα μηνυματα του fb messenger... κανεις αλλος?

 

Κι εγώ σε RN3 Pro το ίδιο θέμα έχω...

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι έχουν το 3/32 πόση ώρα sot βγαζετε το maximum?

 

Εγω,με 8.0.3.0 Ελληνικη stable πανω, απο το 100% μεχρι το 0%,10 ωρες+!!Αλλα με πολλες ωρες wifi,facebook κλπ.αλλα χωρις ιδιαιτερη χρηση 4g.Σχεδον μονιμα το εχω στο 2g.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτα που εχουν πανω κατω και λιγο δεξια και αριστερα το χρωμα του κινητου τα εχει δοκιμασει κανεις?Απο οτι ειδα σε καποιες φωτο απο αγοραστες δεν αφηνουν περιθώριο.Αυτα ενοεις foul tempered?

 

Εγω!!Μια χαρα ειναι!Και οντως δεν αφηνουν κανενα περιθωριο,για καλυπτουν τα παντα στο μπροστινο μερος!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγω,με 8.0.3.0 Ελληνικη stable πανω, απο το 100% μεχρι το 0%,10 ωρες+!!Αλλα με πολλες ωρες wifi,facebook κλπ.αλλα χωρις ιδιαιτερη χρηση 4g.Σχεδον μονιμα το εχω στο 2g.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω!!Μια χαρα ειναι!Και οντως δεν αφηνουν κανενα περιθωριο,για καλυπτουν τα παντα στο μπροστινο μερος!;)

Μπορεις να βαλεις καποιο λινκ απο αυτο που αγορασες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πήρα ένα νέο smartphone MiMax από ελληνικό eshop, και είναι εξαιρετικό, παρά πολύ καλό μηχάνημα.

 

Αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα που σίγουρα πολλοί θα έχετε συναντήσει.

 

Με την έναρξη του λειτουργικού, το σύστημα έχει ορισμένες εφαρμογές οι οποίες είναι μεν καλές, αλλά είναι και λίγο ενοχλητικές γιατί πετάνε διαφημίσεις.

 

Φυσικά δεν γίνονται uninstall λόγω του ότι είναι system apps και όχι κατεβασμένες εφαρμογές.

 

Ποια είναι η καλύτερη μέθοδος απεγκατάστασης - αφαίρεσης τους;

Μαστορέματα ιστοσελίδων και πολλά άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πήρα ένα νέο smartphone MiMax από ελληνικό eshop, και είναι εξαιρετικό, παρά πολύ καλό μηχάνημα.

 

Αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα που σίγουρα πολλοί θα έχετε συναντήσει.

 

Με την έναρξη του λειτουργικού, το σύστημα έχει ορισμένες εφαρμογές οι οποίες είναι μεν καλές, αλλά είναι και λίγο ενοχλητικές γιατί πετάνε διαφημίσεις.

 

Φυσικά δεν γίνονται uninstall λόγω του ότι είναι system apps και όχι κατεβασμένες εφαρμογές.

 

Ποια είναι η καλύτερη μέθοδος απεγκατάστασης - αφαίρεσης τους;

 

πρέπει να είσαι root για να απεγκαταστήσεις system apps. αλλά ακόμα και να είσαι root πρέπει να είσαι προσεκτικός σχετικά με τι διαγράφεις γιατί μπορεί να προκαλέσεις ζημιά στο κινητό.

Αφού το πήρες από ελληνικό κατάστημα υποθέτω ότι σου έχουν περάσει κάποια άθλια mutli rom. καλό θα ήταν να πας στο νήμα του κινητού σου εδώ στο Myphone και να διαβάσεις οδηγίες, έτσι ώστε να περάσεις κάποια official rom.

Link to comment
Share on other sites

...καλό θα ήταν να πας στο νήμα του κινητού σου εδώ στο Myphone και να διαβάσεις οδηγίες, έτσι ώστε να περάσεις κάποια official rom.

 

Πως ακριβώς γίνεται αυτό;

Μαστορέματα ιστοσελίδων και πολλά άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις καποιο λινκ απο αυτο που αγορασες?

Φίλε μου το πήρα από φίλο που του περισσέυε. Αλλά νομίζω πως αν ψάξεις στο σκρουτζ, θα βρεις. Αλλιώς από έξω. Αλλά φυσικά δε συμφέρει.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγοράσει αυτή http://www.banggood.com/0_26mm-9H-Full-Screen-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Mi-Max-p-1064068.html?rmmds=search

ήρθε σε 14 ημέρες και την έχω τοποθετήσει εδώ και 5 ημέρες περίπου, μια χαρά είναι και πίανει απο άκρη σε άκρη αφήνοντας ελάχιστο περιθώριο. Το μόνο πρόβλημα ότι στο κέντρο της οθόνης υπο ορισμένες γωνίες φαίνεται μια περίεργή αντανάκλαση απο το υλικο που έχει κατασκευαστεί.

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλαμε για Tempered Glass θα θελα να μειραστω και εγω τις εμπειριες μου απο διαφορα που αγορασα απο Ελλαδα και απο το ebay και μπορω να πω πως κανενα δεν με μου προστατευει πληρως την οθονη

 

το πρωτο απο ebay

 

http://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Mi-Max-Original-Nillkin-Clear-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-/381653803536?hash=item58dc56e210:g:zVUAAOSwR5dXTELe

 

καθεται ετσι επανω στο κινητο και θελει περιπου 2-3 χιλιοστα απο την καθε πλευρα για να καλυψει το μαυρο της οθονης

 

FJIMG_20161103_180419.jpg

 

μετα απο αυτην την απογοητευση αγορασα και αυτο εδω απο Ελλαδα

 

20161108_135947.jpg

 

μπας και κατσει καλυτερα γιατι το χρειαζομουν αμεσα για να προστατεψω το κινητο απο τυχον γρατσουνιες ,το οποιο και αυτο δεν προστατευει πληρως το

κινητο,αλλα σε σχεση με την αλλη μαρκα αυτο εδω θελει ενα χιλιοστο απο την καθε πλευρα για να καλυψει το μαυρο της οθονης

 

ετσι φενεται και το αποτελεσμα με το οποιο παρεμεινα μεχρι στιγμης μεχρι να βρω καποιο καλυτερο το οποιο να προστατευει ολη την μπροστινη επιφανεια του κινητου

 

14976040_2682989538393117_862966429_o.jpg

 

(το μαγαζι που το αγορασα απο ελλαδα στην περιγραφη προιοντος εχει αλλη φωτογραφια απο συσκευασια αυτην εδω)

 

tempered_glass2_normal.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...