Jump to content

Windows Genuine Advantage Program


kagg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίσως εδώ μπορέσεις να βρεις μια λύση, εμένα πάντως με βοήθησε η αντικατάσταση της .dll.

Είμαι από format και θέλω να κάνω update τα XP. Αν περάσω το dll που αναφέρεται εκεί θα είμαι οκ υποθέτω ή χρειάζεται και τίποτα άλλο;

 

Το χειρότερο το έπαθε ένας φίλος μου προχτές. Παρουσίαζε πτυχιακή και ξαφνικά άρχισαν να σκάνε τα popups οτι τα XP του δεν είναι αυθεντικά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από format και θέλω να κάνω update τα XP. Αν περάσω το dll που αναφέρεται εκεί θα είμαι οκ υποθέτω ή χρειάζεται και τίποτα άλλο;

 

Το χειρότερο το έπαθε ένας φίλος μου προχτές. Παρουσίαζε πτυχιακή και ξαφνικά άρχισαν να σκάνε τα popups οτι τα XP του δεν είναι αυθεντικά :lol:

 

Μονο το dll χρειαζεσαι. Πρωτα ομως θα κανεις update, θα μπει το κλειδωμα και μετα θα βαλεις το dll. Οχι πως παιζει ρολο αλλα αν βαλεις πρωτα το dll θα μπει το κλειδωμα ουτως η αλλως και μετα θα πρεπει να ξαναπερασεις το dll.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο υπάρχει, δουλεύει μάλιστα με firefox...:)

 

http://windowsupdate.62nds.com/

 

 

μπραβο βρε Μανο, κορυφαιο ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια

το *****ed LegitCheckControl.dll

κανει δουλεια στο windowsupdate αλλα οχι και στα downloads της microsoft πχ τον media player 11 που οταν πας να τον εγκαταστησεις λεει Windows genuine advantage validation και τρωω πορτα

για ολα αυτα τα προγραμματα υπαρχει κατι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια

το *****ed LegitCheckControl.dll

κανει δουλεια στο windowsupdate αλλα οχι και στα downloads της microsoft πχ τον media player 11 που οταν πας να τον εγκαταστησεις λεει Windows genuine advantage validation και τρωω πορτα

για ολα αυτα τα προγραμματα υπαρχει κατι?

 

Λίγο ψάξιμο χρειάζεται μόνο...;)

http://www.9down.com/story.php?sid=6574

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τον τροπο

αλλα ρωτησα κατι πιο γενικο

για να εγκαταστησουμε οποιοδηποτε προγραμμα της microsoft απο δω και περα πρεπει να βρισκουμε τροπο για το συγκεκριμενο προγραμμα?

δεν υπαρχει τροπος να ακυρωσουμε γενικα αυτη τη βλακια?

Link to comment
Share on other sites

Μονο το dll χρειαζεσαι. Πρωτα ομως θα κανεις update, θα μπει το κλειδωμα και μετα θα βαλεις το dll. Οχι πως παιζει ρολο αλλα αν βαλεις πρωτα το dll θα μπει το κλειδωμα ουτως η αλλως και μετα θα πρεπει να ξαναπερασεις το dll.

 

 

Kάθε φορά που βάζω οποιοδήποτε *.dll από αυτά που "κυκλοφορούν", ζητα

πάλι να κάνει εγκατάσταση ένα πακέτο με το Windows Genuine Advantage Validation Tool (KB892130) δείτε φωτό :

 

http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=735A4F3F162083B9

 

Mετά βγάζει μήνυμα Support ID : 0x8ddd1008 ] To get updates , you must first validate your Windows software . Validation assures that you are using an authentic and fully ...)

 

-Κανω και reboot προτού κάνω update,τα ίδια-Εχω δοκιμάσει και patches,τίποτε,καμιά ιδέα (ή με PM κανένα πιό "σωστό" dll που νομίζετε ότι θα δουλέψει ?)

Link to comment
Share on other sites

Kάθε φορά που βάζω οποιοδήποτε *.dll από αυτά που "κυκλοφορούν", ζητα

πάλι να κάνει εγκατάσταση ένα πακέτο με το Windows Genuine Advantage Validation Tool (KB892130) δείτε φωτό :

 

http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=735A4F3F162083B9

 

Mετά βγάζει μήνυμα Support ID : 0x8ddd1008 ] To get updates , you must first validate your Windows software . Validation assures that you are using an authentic and fully ...)

 

-Κανω και reboot προτού κάνω update,τα ίδια-Εχω δοκιμάσει και patches,τίποτε,καμιά ιδέα (ή με PM κανένα πιό "σωστό" dll που νομίζετε ότι θα δουλέψει ?)

 

Σιγουρεψου το dll να εχει εκδοση 1.5.530.0.

Link to comment
Share on other sites

Kάθε φορά που βάζω οποιοδήποτε *.dll από αυτά που "κυκλοφορούν", ζητα

πάλι να κάνει εγκατάσταση ένα πακέτο με το Windows Genuine Advantage Validation Tool (KB892130) δείτε φωτό :

 

http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=735A4F3F162083B9

 

Mετά βγάζει μήνυμα Support ID : 0x8ddd1008 ] To get updates , you must first validate your Windows software . Validation assures that you are using an authentic and fully ...)

 

-Κανω και reboot προτού κάνω update,τα ίδια-Εχω δοκιμάσει και patches,τίποτε,καμιά ιδέα (ή με PM κανένα πιό "σωστό" dll που νομίζετε ότι θα δουλέψει ?)

Ακόμα, αν παλαιότερα είχες απενεργοποιήσει το WGA plugin του IE, ενεργοποίησέ το, κάνε την εγκατάσταση του καινούργιου και αντέγραψε το κρακ (πάντα version 530 όπως ανέφερε ο Viper).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

To έλυσα το πρόβλημα,αφού "βρήκα" το κατάλληλο αρχείο.

 

Το WGA plungin δεν δείχνει την δυνατότητα ενεργοποίησης ή μη στον ΙΕ-Εχει σταματήσει η λειτουργία αυτή στις νεώτερες εκδόσεις. (εκτός αν βάλουμε παλιο dll υποθέτω)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αφού διάβασα αυτά που έχουν γραφεί μέχρι εδώ θα ήθελα την γνώμη σας.

Έχω WXP PRO SP1 c##k τους έβαλα και το SP2:) μετά το είχα απο περιοδικό και έχω κολήσει στό να βάλω και το Microsoft window installer 3.1 ούτος η άλλος τα βγάζει όχι αυθεντικά υπάρχει περεταίρο πρόβλημα εάν δέν τα εγκατασταστήσω?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τελικά την ενημέρωση 44άρων κρίσιμων ενημερώσεων μέσω του εικονείδιου που βγάζει στην μπάρα.Άφησα απ'έξω μόνο αυτήν: Windows Genuine Advantage Validation Tool (KB892130).Όταν πάω για ενημέρωση μου λέει ότι δέν είναι αυθεντικά,και δέν μπορεί να μου δώσει την δυνατότητα να τα κατεβάσω,πάρα ταύτα θα συνεχίσει να ενημερώνετε από μόνο του;, το έχω αφήσει στις ενημερώσεις με ιδοποίηση.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα εγκατασταθηκε σημερα χωρις να το παρω ειδηση το Windows Genuine Advantage Notifications (KB905474) και καθε φορα που ανοιγει η κλεινει ο υπολογιστης βγαινει ενα παραθυρο που μου θυμιζει οτι το λειτουργικο δεν ειναι γνησιο και προτρεπει να αγορασω μια αδεια. Πολυ ενοχλητικο θα ελεγα. Αφηνει μονιμα και ενα εικονιδιο στην taskbar...
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα στο φορητο εμφανιστηκε κανονικα και αμα το κατεβασεις μετα κατεβαζει κανονικα τις αναβαθμισεις, να πω μονο οτι ειναι η 2η φορα που συνεβη αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα στο φορητο εμφανιστηκε κανονικα και αμα το κατεβασεις μετα κατεβαζει κανονικα τις αναβαθμισεις, να πω μονο οτι ειναι η 2η φορα που συνεβη αυτο...

 

Kai tha simvei kai 3i.. kai 4i.. kai 5i.. wspou vgenoun "lyseis" gia to WGA tha vgazei kai Microsoft ananewseis tou..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το αρχείο dll που ακριβώς το κάνουμε copy-paste σε ποιό φάκλεο των Windows. Δηλάδή για να καταλάβω πρώτα εγκαθιστούμε to wga και μετά το αρχείο DLL. Αν μπορεί κανείς ας στείλει pm την διαδικασία.
Ρούξι Ψυχάρα για πάντα Τριφυλλάρα.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το αρχείο dll που ακριβώς το κάνουμε copy-paste σε ποιό φάκλεο των Windows. Δηλάδή για να καταλάβω πρώτα εγκαθιστούμε to wga και μετά το αρχείο DLL. Αν μπορεί κανείς ας στείλει pm την διαδικασία.

 

Το κανεις paste στο Windows/system32.

Πρωτα βαζεις το WGA και μετα το .dll.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pe paidia exo mperdeutei, mporei na mou pei kapoios ti akrivos prepei na kano gia na paro tis enhmeroseis; exo apenergopioisei to WGA apo ta prostheta ston IE, kai kathe fora pou pao na kano update, mou zitaei na kanei elevxo gnisiothtas. ti allo prepei na kano gia na prosperaso ton elenxo? HELP
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το θέμα για αυτό απλά αναφέρομαι σε ένα περιστατικό που συμβαίνει σε μένα κανα μήνα τώρα...

 

Μάλλον κατέβασα κανα update για τα windows και καταλάβαν οτι τα WINDOWS μου δεν είναι όπως θα έπρεπε από άποψη αυθεντικότητας και τώρα κάθε φορά στην εκκίνηση μοθ κοπανάει ένα : Get the genuine microsoft windows και κάτι άλλα ή όσο είμαι στο πισι μου βγάζει κάθε τόσο μπαλονάκι Your system may be at risk... και μου λέει πάλι για το genuine twn Windows.. πείτε ρε παιδιά κανα κολπάκι να τα ξεφορτωθώ γιατί όλο purchase kai purchase είναι και μου τι δίνει..

 

Sorry, αν έχει ειπωθεί κάτι παρόμοιο..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...:)

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το θέμα για αυτό απλά αναφέρομαι σε ένα περιστατικό που συμβαίνει σε μένα κανα μήνα τώρα...

 

Μάλλον κατέβασα κανα update για τα windows και καταλάβαν οτι τα WINDOWS μου δεν είναι όπως θα έπρεπε από άποψη αυθεντικότητας και τώρα κάθε φορά στην εκκίνηση μοθ κοπανάει ένα : Get the genuine microsoft windows και κάτι άλλα ή όσο είμαι στο πισι μου βγάζει κάθε τόσο μπαλονάκι Your system may be at risk... και μου λέει πάλι για το genuine twn Windows.. πείτε ρε παιδιά κανα κολπάκι να τα ξεφορτωθώ γιατί όλο purchase kai purchase είναι και μου τι δίνει..

 

Sorry, αν έχει ειπωθεί κάτι παρόμοιο..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...:)

 

Το εχουμε πει και πιο πανω: Ενα dll χρειαζεσαι να το κανεις copy paste στο system32. Αν ψαξεις στο Google θα το βρεις.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

AnGeo_7,

 

επειδή βαριέμαι να μεταφράζω, έκανα paste τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις για να λύσεις το πρόβλημα. Επίσης μετά απ' αυτό, ΠΟΤΕ μην εγκαταστήσεις to Genuine advantage shite από το Windows Update - δηλ δεν τα τσεκάρουμε όλα - κάνουμε και κανα έλεγχο!

 

boot your machine in safe mode ( F8 ).

 

Delete WgaTray.exe from c:\windows\ystem32

Delete WgaTray.exe from c:\windows\system32\dllcache

 

Start Windows Registry editor and delete the folder "WGALOGON" located in the following location:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ Windows NT\CurrentVersion\WinlogonNotify.

 

Delete all references in your registry to WgaTray.exe

 

boot your machine again.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...