Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το κοίταξω , υπάρχει κάποια ROM συγκριτικά καλύτερη από τη leedroid ;;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρέπει να περάσεις και το firmware της nougat, υπάρχει λινκ στο thread του leedroid.

 

Εγώ προτείνω maximushd.οτι πιο κοντά σε stock

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο nougat 1-2%, στο marshmallow είναι παραπάνω.

 

Send from my HTC 10

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι αυτές τις μέρες σε περιοχή με άριστο σήμα (τουλάχιστον σκούρο πράσινο) και οι διαφορές που έχω στην μπαταρία σε σχέση με το σκατά σήμα που έχω εκεί που μένω (κόκκινο-πορτοκαλί κι ελάχιστο πράσινο) είναι πραγματικά αξιοσημείωτες. Εχω, με την ιδία χρήση που κάνω πάντα, 2 ώρες και 40 λεπτά οθόνη ενώ συμπληρώνει 24ωρο εκτός φορτιστή ΜΟΝΟ με 4g, καθόλου wi-fi. Συν 40 λεπτά ανοιχτό το φλας για φακό. Και το υπόλοιπο της μπαταρίας είναι 51%! Με την ιδία χρήση στην περιοχή που μένω, δεν ήμουν για πάνω από 30% υπόλοιπο με τέτοια χρήση, και ίσως και πολύ λέω.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά τι ωραίο να περιμένουμε απο Nougat ;; 4η μέρα με το τηλέφωνο και μπορώ να πω οτι πυροβολάει..και δεν το περίμενα κι'ολας.

Να υποθέσω χωρίς root δεν μπορούμε να αναβαθμίσουμε έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά τι ωραίο να περιμένουμε απο Nougat ;; 4η μέρα με το τηλέφωνο και μπορώ να πω οτι πυροβολάει..και δεν το περίμενα κι'ολας.

Να υποθέσω χωρίς root δεν μπορούμε να αναβαθμίσουμε έτσι;

 

Καλύτερη διαχείριση μπαταρίας

night mode για ξεκούραστη χρήση το βράδυ

αναβαθμισμένο πάνελ γρήγορων ρυθμίσεων

απάντηση σε μυνήματα κατευθείαν απο τις ειδοποιήσεις

 

Χωρίς root ο μόνος τρόπος είναι να φλασάρεις το leaked RUU αλλά μετά ξεχνάς για πάντα τις επίσημες αναβαθμίσεις. Οπότε περίμενε καλύτερα!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι να γελάνε και οι πέτρες...

 

Πήραν αναβάθμιση σήμερα τα branded T-Mobile και τα eu ακόμα περιμένουμε...

 

Νομίζω μεγάλο φάουλ από την HTC...

 

Προσωπικά δεν το περίμενα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι να γελάνε και οι πέτρες...

 

Πήραν αναβάθμιση σήμερα τα branded T-Mobile και τα eu ακόμα περιμένουμε...

 

Νομίζω μεγάλο φάουλ από την HTC...

 

Προσωπικά δεν το περίμενα...

Δε μπορώ να καταλάβω το λόγο της γκρίνιας κάθε τόσο για τα updates... Υπάρχει κάτι που πραγματικά λείπει απ'τη συσκευή μας;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω το λόγο της γκρίνιας κάθε τόσο για τα updates... Υπάρχει κάτι που πραγματικά λείπει απ'τη συσκευή μας;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε συμφωνώ ότι δεν λείπει κάτι όμως δεν μπορώ να πω ότι δεν θέλω να αλλάξω την σειρά στα quick buttons ότι δεν με ενοχλεί το ότι το βράδυ Μου φεύγουν τα μάτια και το ότι είχαν πει ότι θα έχουμε νέο android πριν τις γιορτές

Link to comment
Share on other sites

T-Mobile Αμερικης να μην πω καμια κουβεντα. Εδω δεν εχει παρει η μητερα πατριδα Ταϊβάν :) και παιρνουν τα αμερικανακια πρωτα, ποια Ευρωπη να παρει??

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Φίλε συμφωνώ ότι δεν λείπει κάτι όμως δεν μπορώ να πω ότι δεν θέλω να αλλάξω την σειρά στα quick buttons ότι δεν με ενοχλεί το ότι το βράδυ Μου φεύγουν τα μάτια και το ότι είχαν πει ότι θα έχουμε νέο android πριν τις γιορτές

Αν έχεις πρόβλημα με το ότι δεν κιτρινιζει η οθόνη στο σκοτάδι κατέβασε το lux lite που κάνει αυτή τη δουλειά ;) . Ε, τα quick buttons συνήθεια είναι πιστεύω. Κι εγώ απ'την άλλη είχα συνηθίσει

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι το minimum φωτεινότητας δεν είναι ιδιαίτερα χαμηλό αλλά η εφαρμογή darker κάνει εξαιρετική δουλειά..Αυτο το night mode τουλάχιστον στο 6p που είχα πριν ήταν χάλια σκέτη κιτρινιλα.Στο darker χαμηλώνει κι'αλλο με σωστά χρώματα!
Link to comment
Share on other sites

Δυο ελαττώματα εχει το δεκα.

Η οθονη του δεν εχει πολυ χαμηλη φωτεινότητα και τα ηχεια του παρόλο που ειναι ποιοτικά , δεν ειναι και ιδιαίτερα δυνατα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φορτίζετε με τον ταχυφορτιστή πάντα ή όσοι φορτίζετε ολο το βράδυ χρησιμοποιείτε αργό φορτιστή;

 

Εγώ με ταχυφορτιστη πάντα ακόμα και το βραδυ.Δεν έχω δει κατι αρνητικό στην μπαταριά του προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φορτίζετε με τον ταχυφορτιστή πάντα ή όσοι φορτίζετε ολο το βράδυ χρησιμοποιείτε αργό φορτιστή;

 

Και εγώ Νίκο μια χαρά με τον ταχυφορτιστη κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Με τον μαμίσιο φορτιστή φαντάζομαι μόνο quick charge μπορείς να έχεις;

 

Οχι απαραιτητα εγω εχω εναν samsung.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Με ενα samsung fast που δοκίμασα του έδινε 2.5Α,σχεδον οσο δίνει και ο μαμα (2,8Α)..

Χθες φορτισα ολο το βράδυ με αυτόν του G2 (1.8A) και το τηλέφωνο ήταν μόνιμα κρύο.. Μάλλον θα αφήσω αυτόν για τις βραδινές φορτίσεις και όποτε χρειάζομαι fast τον μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραιτητα εγω εχω εναν samsung.

Ναι άλλο λέω (δεν το διατύπωσα σωστά), με το μαμίσιο μπορείς να φορτίσεις και αργά ή μόνο fast charge; Εγώ που δε θέλω fast charge μπορώ να χρησιμοποιήσω έναν απλό Samsung πχ.;

Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλο λέω (δεν το διατύπωσα σωστά), με το μαμίσιο μπορείς να φορτίσεις και αργά ή μόνο fast charge; Εγώ που δε θέλω fast charge μπορώ να χρησιμοποιήσω έναν απλό Samsung πχ.;

 

Με το μαμα εχεις μονο fast,δεν σου δινει επιλογη.

Εγω επειδη το φορτιζω καθε βραδυ εχω αγορασει εναν αργο 1A και το μαμα μονο σε εκτακτες περιπτωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φορτίζω με τον μαμισιο και έχω παραγγείλει και έναν άλλο φορτιστή ,θα φορτίζει γρήγορα και με εκείνον η αργά;; http://www.ebay.co.uk/itm/Tronsmart-18W-Type-C-Wall-Charger-w-Quick-Charge-QC3-0-Technology-Black-BC581-/132023736768?hash=item1ebd3a59c0:g:fjwAAOSw2xRYRBOh

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φορτίζω με τον μαμισιο και έχω παραγγείλει και έναν άλλο φορτιστή ,θα φορτίζει γρήγορα και με εκείνον η αργά;; http://www.ebay.co.uk/itm/Tronsmart-18W-Type-C-Wall-Charger-w-Quick-Charge-QC3-0-Technology-Black-BC581-/132023736768?hash=item1ebd3a59c0:g:fjwAAOSw2xRYRBOh

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γρήγορα. Quick charge 3.0 είναι

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...