Jump to content

Samsung Galaxy s7 edge vs Lg G5


 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy s7 edge vs Lg G5  

82 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy s7 edge vs Lg G5

    • Samsung Galaxy s7 edge
      60
    • Lg G5
      22


Recommended Posts

τα λόγια είναι περιττά... Εσείς τι θα προτιμούσατε?

http://s19.postimg.org/ecjbyhqf7/phpm9nblo.jpg

 

Για τα τεχνικά χαρακτηριστικά και compare, εδώ!

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

s7 edge!!και το g5 δεν είναι άσχημο..αλλά από το g4 στο g5 δεν βλεπω τι μπορεί να σου δώσει το g5!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω ποιός θα ψηφίσει G5... :lol:

Υπάρχουν και αυτοί που δεν μπορούν να ακούν κάθε τρεις και λίγο ... κλιτς κλιτς.

 

s7 edge και από μένα.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει ράδιο και υπέρυθρες αλλά και την ελευθερία αλλαγής μπαταρίας σε ένα ταξίδι , πάει στη lg
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό δίλημμα είναι 1 s7 edge ή 2 lg g5?

 

To S7 Edge κοστίζει 642 ευρώ και το G5 592. Για 50 ευρώ διαφορά μιλάμε. Και το απλό S7 στα 539 με το οποίο συγκρίνεται-και πάλι υποτίθεται- το G5.

Link to comment
Share on other sites

To S7 Edge κοστίζει 642 ευρώ και το G5 592. Για 50 ευρώ διαφορά μιλάμε. Και το απλό S7 στα 539 με το οποίο συγκρίνεται-και πάλι υποτίθεται- το G5.

 

Δεν έπιασες το πνεύμα του post μου.

Για να το κάνω λιανά, θεωρώ ότι το g5 θα αξίζει(?) όταν θα κοστίζει τα μισά από το s7 edge ;)

Link to comment
Share on other sites

To S7 Edge κοστίζει 642 ευρώ και το G5 592. Για 50 ευρώ διαφορά μιλάμε. Και το απλό S7 στα 539 με το οποίο συγκρίνεται-και πάλι υποτίθεται- το G5.

 

Το s7 για μενα με τοσο μικρη μπαταρια μου φαινεται κακογουστο αστειο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που φτάσαμε... 3000 mah μπαταρία μικρή!! :blink:

Α, μάλλον εννοείς ότι είναι μικρή για την Super AMOLED capacitive touchscreen, τα 16M colors, τα 1440 x 2560 pixels (~577 ppi pixel density) Resolution, την Always-on display και το TouchWiz UI... :p

Ε, τότε ναι...ειναι μικρή για κινητό των 550+ ευρώ από σκρουτζομαγαζο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Το s7 για μενα με τοσο μικρη μπαταρια μου φαινεται κακογουστο αστειο!

Μάλιστα όσο ζει μαθαίνει κανεις

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το s7 για μενα με τοσο μικρη μπαταρια μου φαινεται κακογουστο αστειο!

 

Ενώ το g5 με 2800 δεν σε ενοχλεί καθόλου :lol::lol:

Μία χαρά είναι τα 3000 του s7

Link to comment
Share on other sites

Αν και σε πρώτη ανάγνωση ακούγεται τρολιά, αφού η λίγη ''3000'' συγκρίνεται με την ''λιγότερη'' 2800? :confused:

Προφανώς, ο φίλος θεωρεί (και όχι λάθος) ότι τα λίγα 2800 του g5, αντιρροπούνται από την αποσπώμενη φύση της.

 

Το θέμα είναι ότι τα τελευταία lg κάνουν κακή διαχείριση μπαταρίας, δεν θα με εκπλήξει αν οι 2 μπαταρίες δίνουν τόση αυτονομία όσο μία του s7 edge. (όπως π.χ. συμβαίνει με v10/mate 8). Σε σχέση με το απλό s7 η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη φυσικά, αλλά το βάλε-βγάλε κάθε μέρα έχει τα δικά του μείον. Όλα πρέπει να τα ληφθούν υπόψιν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και σε πρώτη ανάγνωση ακούγεται τρολιά, αφού η λίγη ''3000'' συγκρίνεται με την ''λιγότερη'' 2800? :confused:

Προφανώς, ο φίλος θεωρεί (και όχι λάθος) ότι τα λίγα 2800 του g5, αντιρροπούνται από την αποσπώμενη φύση της.

 

Το θέμα είναι ότι τα τελευταία lg κάνουν κακή διαχείριση μπαταρίας, δεν θα με εκπλήξει αν οι 2 μπαταρίες δίνουν τόση αυτονομία όσο μία του s7 edge. (όπως π.χ. συμβαίνει με v10/mate 8). Σε σχέση με το απλό s7 η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη φυσικά, αλλά το βάλε-βγάλε κάθε μέρα έχει τα δικά του μείον. Όλα πρέπει να τα ληφθούν υπόψιν. ;)

 

Παιδια, δεν τρολλαρω, εγω ανοιξα το θεμα αλλωστε για να παρω γνωμες μιας και σκεφτομαι να αγορασω ενα απο τα 2.

τεινω προς το s7 οπως και οι περισσοτεροι αλλωστε απλα θελα να ακουσω και αλλες γνωμες!

στο θεμα μας τωρα.

H S σειρα εχει μη αποσπωμενες. οποτε του s7 μου φαινεται μικρη σε σχεση με edge που ειναι 3600.

επισης, το g5 εχει αποσπωμενη οποτε θεωρητικα καποιος παιρνει και μια 2η και τελος.

αυτο:

Το s7 για μενα με τοσο μικρη μπαταρια μου φαινεται κακογουστο αστειο!

πηγαινε στη συγκριση μεταξυ s7 και s7 edge, με λιγα λογια, απο αυτα τα 2 μοντελα προτιμω το 2ο λογω μπαταριας, μιας και η κυρτη οθονη πιστευω ειναι ενα εφε που μετα παο λιγο καιρο ισως δεν το χρησιμοποιω καν.

 

τελος, δεν ξερω το g5 πως τα παει απο μπαταρια και αν διορθωσαν τα θεματακια που εχει η σειρα G απο το g2 και μετα.

αλλα, σαν χρηστης g3 και g4 δεν μπορω να πω οτι μου εχει αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις!

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω θα περιμενα να δω τα

εξτρα g5 οπως φωτογραφικη κλπ

 

εκει θα πηγαινα,αφαιρουμενη κλπ.

 

αλλα το θεμα συναρμογης ειναι το ερωτημα.

 

με χαλα που ολοι τα παιρνουν τα s κιολας,σαν τα golf ενα πραμα χαχα

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

S7 edge κυρίως για μπαταρία και ότι είναι αδιάβροχο.

Το G5 έχει ενδιαφέρουσες ιδέες αλλά με φοβίζει πολύ το βάλε-βγάλε ειδικά μετά από κάποιο καιρό και την οποία φθορά...

Το HTC 10 θα εβαζα σαν εναλλακτική (περισσότερο σε σχέση με το απλό s7 παρά το edge) αλλά δεν έχει έρθει ακόμα και μάλλον θα ειναι τσουχτερό για αρκετό καιρό σαν HTC...

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι

Κοιτά να δεις εγώ πως το βλέπω.

 

 

Θα πήγαινα στο S7 edge λόγω ομορφιάς

 

Θα πήγαινα στο S7 edge λόγω οθόνης με το ΑΠΟΛΥΤΟ Μαύρο

 

Θα πήγαινα στο S7 edge λόγω καλύτερης μπαταρίας.

 

Θα πήγαινα στο S7 edge λόγω dual pixel focus και λίγο καλύτερης φωτογραφίας το βράδυ

 

Θα πήγαινα στο S7 edge λόγω Ασύρματης φόρτισης

 

 

Θα πήγαινα στο G5 λόγω αποσπόμενης μπαταρίας το οποίο μου δίνει 2 έξτρα:

1.καλύτερη αντοχή στον χρόνο αφου πολύ εύκολα-φθυνά την αλλάζω μετά απο δυο χρόνια.

2. σε ταξίδια, αντι να κυκλοφορώ με την κουμούτσα POWERBANK συνδεδεμένη να φορτίσει, απλά αλλάζω την μπαταρία.

 

Θα πήγαινα στο G5 για την καλύτερη overall κάμερα (και μέσα στο overall βάζω και το WIDE view που είναι κάτι ωραίο πραγματικά) http://www.androidauthority.com/camera-shootout-results-690429/

 

Θα πήγαινα στο G5 λόγω FM Radio - IR blaster ( προσωπικά τα θέλω και τα 2)

 

Θα πήγαινα στο G5 λόγω της καλύτερης εγγύησης ελέω αντιπροσωπίας service στην Eλλάδα.

 

Θα πήγαινα στο G5 λόγω USB type C και quick charge 3

 

 

Στις επιδώσεις είμαστε στα ίδια άρα δεν συγκρίνω.

 

 

ΙΣΟΠΑΛΙΑ!

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

 

 

Θα πήγαινα στο G5 λόγω αποσπόμενης μπαταρίας το οποίο μου δίνει 2 έξτρα:

1.καλύτερη αντοχή στον χρόνο αφου πολύ εύκολα-φθυνά την αλλάζω μετά απο δυο χρόνια.

 

Θα πήγαινα στο G5 λόγω της καλύτερης εγγύησης ελέω αντιπροσωπίας service στην Eλλάδα.

 

 

 

Πολύ καλή αντιπροσωπία έχει και η samsung. Και στην τελική για μένα μεγαλύτερη αξία έχει να είναι όσο το δυνατόν πιο αξιόπιστη η συσκευή παρά να είναι λίγο καλύτερη η αντιπροσωπία. Όπου μετά από 2 χρόνια ούτως ή άλλως δεν έχει νόημα.

 

Τέλος στο nexus 5 έδωσα 17€ για την μπαταρία, αν και δεν ξέρω αν τα 30€ της εργασίας αφορούσαν και την μπαταρία ή μονο την αλλαγή του power button. Αν επομένως το κόστος της μπαταρίας και της εργασίας είναι τόσο χαμηλό της συσκευής που κοιτάς δεν το λες και τόσο υψηλό...Στο s2 είχα δώσει παραπάνω και δεν την ειχα πάρει από την samsung.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή αντιπροσωπία έχει και η samsung. Και στην τελική για μένα μεγαλύτερη αξία έχει να είναι όσο το δυνατόν πιο αξιόπιστη η συσκευή παρά να είναι λίγο καλύτερη η αντιπροσωπία. Όπου μετά από 2 χρόνια ούτως ή άλλως δεν έχει νόημα

Και μην ξεχνας το γεγονος οτι εεχουν γινει τοσο αναλωσιμα πλεον τα κινητα που σπανια τα κραταει ο περισσοτεροσ κοσμος περα των 2 χρονων.

Συνηθως, στο 1 χρονο και κατι το πουλας και παιρνεις κατι αλλο.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνας το γεγονος οτι εεχουν γινει τοσο αναλωσιμα πλεον τα κινητα που σπανια τα κραταει ο περισσοτεροσ κοσμος περα των 2 χρονων.

Συνηθως, στο 1 χρονο και κατι το πουλας και παιρνεις κατι αλλο.

 

Ανέφερε ότι μετά από δυο χρόνια αλλάζει την μπαταρία. Για αυτό και το σχολίασα. Πάντως με τις επιδοτήσεις να έχουν πέσει, δεν βλέπω να αλλάζουν οι περισσότεροι τόσο συχνά συσκευή. Ιδίως αυτά τα χρόνια....;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...