Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πάλι τα ίδια. Έκανα hard reset μετά την εγκατάσταση. Είχα κάνει backup φωτογραφίες, βίντεο, μουσική, επαφές, δύο δεδομένα από εφαρμογές και κάτι ρυθμίσεις από το ημερολόγιο. Να κάνω πάλι hard reset και να κρατήσω μόνο τα αρχεία; Κάτι κουλά τα κάνει και μένα η συσκευή μετά την αναβάθμιση. Βγάζει κάτι για το wifi και για συγχρονισμό της αλληλογραφίας. Και το αποτύπωμα δεν πιάνει καλά.

 

factory reset και καθαρη εγκατασταση χωρις να παρεις πισω backup ρυθμισεων η τιποτα αλλο... παρακατω δε ξερω....

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να τα ξεκαθαρίσω ένα, ένα και μη κάνω QUOTE στο καθένα.

Για αρχή μπορεί να μην έρθει ποτέ ΟΤΑ.

 

Όταν βάζουμε όπως είπα μια μεγάλη αναβάθμιση κάνουμε και μια επαναφορά με επιλεγμένο το διαγραφή όλων για να ήμαστε σίγουροι πως δεν θα έχει κάποια bugs και δε θα αφήσει παλιά αρχεία , για να είμαστε 100% σίγουροι το κάνουμε απο τα hotkeys (power + volume up) το λεγόμενο hard reset. Ξέρω είναι εκνευριστικό αλλά πρέπει να γίνεται ή τουλάχιστον όταν υπάρχουν προβλήματα που δεν είναι θέματα της αναβάθμισης.

Κρατούμε μόνο τα σοβαρά αρχεία μας, φώτο, μουσική, επαφές, docs και τπτ άλλο, κωδικοί και ότι αφορά τα περί Chrome καλό είναι να στέλνονται σε cloud.

 

Απο κει και πέρα στήνουμε το κινητό με ξανά κατέβασμα των εφαρμογών μας απο playstore για να ήμαστε σίγουροι πως είναι ανανεωμένα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό αλλά όταν πατάω έξυπνο πλήκτρο εμφανίζει πολύ γρήγορα κάτι σαν λευκή σελίδα και βγαίνει. Έκανα εκκαθάριση cache αλλά τίποτα.

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το έξυπνο πλήκτρο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί με το appgalery. Πως γίνεται να μου βγάζει αναβάθμιση για εφαρμογές που έχω αγοράσει από το playstore και να μου δίνει έκδοση νεώτερη από τη δικιά μου αλλά παλαιότερη από την τελευταία αναβάθμιση του playstore την οποία δεν έχω λάβει.

Έχω απενεργοποιήσει τις αυτόματες ενημερώσεις από το appgalery αλλά βλέπω τις ειδοποιήσεις. Ξέρει κανείς τι παίζει γιατί δεν βγάζω άκρη. Πιο πολύ με μπερδεύει πως γίνεται να μου δίνει αναβάθμιση σε εφαρμογή αγορασμένη από άλλο μαγαζί.

Θυμάμαι παλαιότερα που είχα πχ. κάτι εφαρμογές από Amazon underground αναβαθμίζονταν μόνο μέσα από το underground.

Τι φάση παίζει εδώ;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πάτα 2 φορές το πλήκτρο γρήγορα πρεπει να σου πετάξει την καρτέλα ρύθμισης.

 

Και πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες αυτό που είπε ο φίλος να το ανοίξεις απο την αναζήτηση;

 

Έχω κάνει ότι έχετε πει. Και πάλι τα ίδια. Ανοίγει πολύ γρήγορα κάτι σαν λευκή σελίδα και κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί με το appgalery. Πως γίνεται να μου βγάζει αναβάθμιση για εφαρμογές που έχω αγοράσει από το playstore και να μου δίνει έκδοση νεώτερη από τη δικιά μου αλλά παλαιότερη από την τελευταία αναβάθμιση του playstore την οποία δεν έχω λάβει.

Έχω απενεργοποιήσει τις αυτόματες ενημερώσεις από το appgalery αλλά βλέπω τις ειδοποιήσεις. Ξέρει κανείς τι παίζει γιατί δεν βγάζω άκρη. Πιο πολύ με μπερδεύει πως γίνεται να μου δίνει αναβάθμιση σε εφαρμογή αγορασμένη από άλλο μαγαζί.

Θυμάμαι παλαιότερα που είχα πχ. κάτι εφαρμογές από Amazon underground αναβαθμίζονταν μόνο μέσα από το underground.

Τι φάση παίζει εδώ;

Me / Settings / Don't show app update notifications

 

Αλλο πραγμα οι αυτόματες ενημερώσεις, αλλο οι ειδοποιήσεις.

 

Η δικη μου ερωτηση ειναι τί γινεται αν ενημερώσεις μεσω appgallery εφαρμογή που εχει εγκατασταθεί μεσω playstore....θα βλεπω ειδοποιησεις μετα απο playstoreγια την εφαρμογή ή την "ιδιοποιειται" η appgallery, οπως γινοταν με το το amazon app store; ( Δλδ δεν εβλεπε το ενα τις εφαρμογές του αλλου)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να τα ξεκαθαρίσω ένα, ένα και μη κάνω QUOTE στο καθένα.

Για αρχή μπορεί να μην έρθει ποτέ ΟΤΑ.

 

Όταν βάζουμε όπως είπα μια μεγάλη αναβάθμιση κάνουμε και μια επαναφορά με επιλεγμένο το διαγραφή όλων για να ήμαστε σίγουροι πως δεν θα έχει κάποια bugs και δε θα αφήσει παλιά αρχεία , για να είμαστε 100% σίγουροι το κάνουμε απο τα hotkeys (power + volume up) το λεγόμενο hard reset. Ξέρω είναι εκνευριστικό αλλά πρέπει να γίνεται ή τουλάχιστον όταν υπάρχουν προβλήματα που δεν είναι θέματα της αναβάθμισης.

Κρατούμε μόνο τα σοβαρά αρχεία μας, φώτο, μουσική, επαφές, docs και τπτ άλλο, κωδικοί και ότι αφορά τα περί Chrome καλό είναι να στέλνονται σε cloud.

 

Απο κει και πέρα στήνουμε το κινητό με ξανά κατέβασμα των εφαρμογών μας απο playstore για να ήμαστε σίγουροι πως είναι ανανεωμένα.

 

Αυτό είναι καλό να γίνεται πριν την αναβάθμιση ή μετά;

 

Εγώ θέλω να κάνω επαναφορά, αλλά έχω ένα session στον Chrome με μια συλλογή καρτελών που θέλω να διαβάσω και δεν τα έχω αλλού. Υπάρχει τρόπος η ενεργή συνεδρία να αποθηκευτεί;

Προσπάθησα να ενεργοποιήσω το Sync αλλά δεν βλέπει τις ανοιχτές καρτέλες, όπως κανονικά θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό να γίνεται μετά, ακόμα καλύτερα και πριν και μετά.

Μόνο ο Firefox έχει την πολυτέλεια συγχρονισμος καρτελων σε όλες τις συσκευές.

Οπότε καλό διάβασμα.

 

Για το φίλο με το έξυπνο πλήκτρο έχουν σβηστεί όλα απ το κινητό σου;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι τίποτα.

 

Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα με το έξυπνο πλήκτρο, το έγραψα κάμποσες σελίδες πίσω. Έκανα το εξής και έφτιαξε: Ρυθμίσεις - Προβολή - Ανάλυση Οθόνης και την άλλαξα σε HD. Πήγα στο έξυπνο πλήκτρο και λειτουργούσε κανονικά και μετά άλλαξα πάλι την ανάλυση και συνέχισε να λειτουργεί. Τουλάχιστον αυτή η διαδικασία λειτούργησε σε μένα.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Me / Settings / Don't show app update notifications

 

Αλλο πραγμα οι αυτόματες ενημερώσεις, αλλο οι ειδοποιήσεις.

 

Η δικη μου ερωτηση ειναι τί γινεται αν ενημερώσεις μεσω appgallery εφαρμογή που εχει εγκατασταθεί μεσω playstore....θα βλεπω ειδοποιησεις μετα απο playstoreγια την εφαρμογή ή την "ιδιοποιειται" η appgallery, οπως γινοταν με το το amazon app store; ( Δλδ δεν εβλεπε το ενα τις εφαρμογές του αλλου)

 

Την ίδια απορία έχουμε στην ουσία. Πως γίνεται αφού είναι διαφορετικά μαγαζιά να βλέπει το appgalery της εφαρμογές που είναι αγορασμένες από το playstore;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχουμε στην ουσία. Πως γίνεται αφού είναι διαφορετικά μαγαζιά να βλέπει το appgalery της εφαρμογές που είναι αγορασμένες από το playstore;

 

Δεν έχουμε την ίδια απορία.

 

Η δική μου αφορά το ενδεχόμενο να μην είναι ορατές από το Playstore όσες εφαρμογές ενημερωθούν μέσω AppGallery...που θα ήταν αποθαρρυντικό, αν και λύνεται εύκολα βέβαια με μια επανεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

Εχω μεινει αρκετα πισω καθως εχω το android 4.1 επειδη οταν ειχε βγει το επομενο, υπηρχε μεγαλο θεμα με την μπαταρια του κινητου.

Τωρα αν κανω αναβαθμιση μεχρι ποιο android θα μπορεσει να με παει; τα θεματα με την μπαταρια εχουν λυθει μετα απο καποιο ενδεχομενο patch τις εταιριας;

Σας ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Στις ρύθμισης σάρωσης, σάρωση wifi, δεν μου το κρατάει τσεκαρισμένο και στο ξεκλείδωμα πολλές φορές μου πετάει το μήνυμα που λέει να το ενεργοποιήσω και τι κάνει αυτή η λειτουργία. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; από χθες στο άσχετο το κάνει χωρίς να έχω αλλάξει κάτι.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στις ρύθμισης σάρωσης, σάρωση wifi, δεν μου το κρατάει τσεκαρισμένο και στο ξεκλείδωμα πολλές φορές μου πετάει το μήνυμα που λέει να το ενεργοποιήσω και τι κάνει αυτή η λειτουργία. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; από χθες στο άσχετο το κάνει χωρίς να έχω αλλάξει κάτι.

 

Και σε μένα το κάνει αυτό. Μόνο όταν έχω κλειστό wifi ή ανοιχτά δεδομένα. Επίσης μου βγάζει πάνω στην γραμμή όταν μπαίνω στο gmail συγχρονισμός αλληλογραφίας για δύο τρία δευτερόλεπτα και εξαφανίζεται. Πώς γίνεται να μην εμφανίζεται αυτό;

Edited by Christos21417
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει αυτό. Μόνο όταν έχω κλειστό wifi ή ανοιχτά δεδομένα. Επίσης μου βγάζει πάνω στην γραμμή όταν μπαίνω στο gmail συγχρονισμός αλληλογραφίας για δύο τρία δευτερόλεπτα και εξαφανίζεται. Πώς γίνεται να μην εμφανίζεται αυτό;

 

Έχεις ενεργοποιημένο το Wi-Fi+;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει καν για τι μιλάμε...

 

Αν πας σάρωση wifi και πας να την ενεργοποιήσεις θα σου βγάλει ένα παράθυρο που σου λέει τι κάνει. Εμένα αυτό το παράθυρο μου το πετάει στο άσχετο όταν ξεκλειδωνω τη συσκευή, όχι πάντα, που και που. Δεν είναι σίγουρος αλλά νομίζω πως το κάνει όταν δεν έχω wifi. Θέλω να το ψάξω μήπως φταίει το Wi-Fi+ το οποίο με έχει βολέψει πολύ από θέμα εξοικονόμησης μπαταρίας για να μην είμαι άναψε σβήσε.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου λέει

βελτίωση ορθότητας εντοπισμού αν επιτραπεί σε εφαρμογές και υπηρεσίες συστήματος να ανιχνεύουν δίκτυα Wi-Fi ανα πάσα στιγμή

 

Όταν δεν έχεις Wi-Fi ή δει πως υπάρχει καλύτερο σήμα θα σου πετάξει και ενημέρωση.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου λέει

 

 

Όταν δεν έχεις Wi-Fi ή δει πως υπάρχει καλύτερο σήμα θα σου πετάξει και ενημέρωση.

 

Ναι, εμένα όμως αυτό το παράθυρο μου το πετάει χωρίς να έχω ενεργοποιήσει την λειτουργία αυτή. Εκεί μπερδεύομαι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...