Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οποτε δεν υπαρχει καποιο προβλημα ετσι??

 

όχι, κλειδώνει με το widget και ξεκλειδώνει κανονικά με το αποτύπωμα χωρίς κωδικό

Link to comment
Share on other sites

Παρτε και ενα βίντεο σχετικά με την ανθεκτικότητα της συσκευής. Με εξέπληξε ευχάριστα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Καλοριζικο σε ολους!

Κι εγω καινουργιος στην παρεα (συγχωρειστε μου τυχον noob αποριες)

Μολις του φορεσα tempered glass (ειδικα για το συγκεκριμενο μοντελο, εχω την εντυπωση βεβαια πως εχει επηρεαστει απειροελαχιστα η αφη, μπορει να ειναι και ιδεα μου) και του πηρα και μια θηκη και αρχισα να ψαχνομαι με τις εφαρμογες.

Εβησα μερικες που δε μου χρειαζονταν (μου εκανε μεγαλη εντυπωση ο αριθμος των εφαρμογων) και εβαλα τις περισσοτερες να μην καταναλωνουν υψηλη ενεργεια και να μη δουλευουν μετα το κλειδωμα τις συσκευης.

Θα ηθελα να σας ρωτησω με την εφαρμογη Υγεια τι παιζει; πως μετραει τα βηματα μου ενω της εχω κλειστο το gps;

Μου ζηταει να προβω σε εγκατασταση της νεας FRD που τελειωνει σε 131, τη βαζω αφοβα ετσι;

Σε android επισης εχω την 6 Marshmallow.

Συγγνωμη αν σας ζαλισα...

Link to comment
Share on other sites

Μολις του φορεσα tempered glass (ειδικα για το συγκεκριμενο μοντελο, εχω την εντυπωση βεβαια πως εχει επηρεαστει απειροελαχιστα η αφη, μπορει να ειναι και ιδεα μου) και του πηρα και μια θηκη και αρχισα να ψαχνομαι με τις εφαρμογες.

Θα ηθελα να σας ρωτησω με την εφαρμογη Υγεια τι παιζει; πως μετραει τα βηματα μου ενω της εχω κλειστο το gps;

Μου ζηταει να προβω σε εγκατασταση της νεας FRD που τελειωνει σε 131, τη βαζω αφοβα ετσι;

Σε android επισης εχω την 6 Marshmallow.

.

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

 

την εφαρμογή Υγείας την εχω απενερφοποίησει μιας και απεγκατασταση δε γινεται.... διοτι ξοδευει παρα πολυ μπαταρία... Μετα απο οδηγίες που ειχα απο εδω και ευχαριστώ πολύ με HIcare καταφερα και εβαλα την εκδοση Β360 EMUI 5.0 και δουλευει μια χαρα!

 

Οσον αφορα τις tempered glass παρείγγειλα και εγω μεσω e-shop BEEYO FLEXIBLE TEMPERED GLASS FOR HUAWEI HONOR 8 με 6.9 ευρω και εχω προτεινω απο εξωτερικο με δωρεαν απο εδω. http://www.protectionfilms24.com/ σε προστευτικο τζαμιου!!

 

Θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης...επιχειρω να κανω mirrorShare αυτες τις ημερες με το lap top μου διχως να τα καταφέρνω.... τι ισχυει με το mirrorsharing τελικα μονο με ΤV Smart γινεται και οχι με Υπολογιστές? Επισης για την λειτουργια NFC καποιος αν μπορει να διαφωτισει τι γινεται και που χρησιμευει που τυχον τη χρησιμοποιει???

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

 

την εφαρμογή Υγείας την εχω απενερφοποίησει μιας και απεγκατασταση δε γινεται.... διοτι ξοδευει παρα πολυ μπαταρία... Μετα απο οδηγίες που ειχα απο εδω και ευχαριστώ πολύ με HIcare καταφερα και εβαλα την εκδοση Β360 EMUI 5.0 και δουλευει μια χαρα!

 

Οσον αφορα τις tempered glass παρείγγειλα και εγω μεσω e-shop BEEYO FLEXIBLE TEMPERED GLASS FOR HUAWEI HONOR 8 με 6.9 ευρω και εχω προτεινω απο εξωτερικο με δωρεαν απο εδω. http://www.protectionfilms24.com/ σε προστευτικο τζαμιου!!

 

Θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης...επιχειρω να κανω mirrorShare αυτες τις ημερες με το lap top μου διχως να τα καταφέρνω.... τι ισχυει με το mirrorsharing τελικα μονο με ΤV Smart γινεται και οχι με Υπολογιστές? Επισης για την λειτουργια NFC καποιος αν μπορει να διαφωτισει τι γινεται και που χρησιμευει που τυχον τη χρησιμοποιει???

 

Με το nfc μπορεις να κανεις ανεπαφες πληρωμες οπως κανεις με την καρτα σου. Μπορεις επισης να μεταφερεις αρχεια απο μια συσκευη με nfc σε μια αλλη με nfc απλα πλησιαζοντας τις πλατεσ τους.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο γινεται root ευκολα; Η εγγυηση χανεται; Ρωταω γιατι οταν το παρω θελω να σβησω ο,τι αχρηστες εφαρμογες υπαρχουν προεγκατεστημενες.

 

Ειμαι αναμεσα σε P9 και αυτο, αλλα επειδη τα κοιταξα και Live, το honor8 βγαζει καλυτερες φωτογραφιες. Για τη γυναικα μου το θελω. Το μονο αρνητικο ειναι ισως το μεγαλο sar που εχει η συσκευη;

 

Επισης δε καταλαβαινω αυτο που το εχουν ως μικρο μειονεκτημα του κινητου σχετικα με το μονοχρωμο φακο και οτι δε βγαζει ασπρομαυρες οπως το P9, πιο συγκεκριμενα οτι δεν υπαρχει απεθειας προσβαση στο μονοχρωμο φακο. Δε το καταλαβαινω.

 

Unfortunately, the lack of Leica licensing means you won't be getting the proprietary Vivid and Smooth film modes and also no monochrome photos straight with the monochrome sensor. But don't you worry, Huawei found another way to go around this limitation even if it's not ideal. You still get a black and white filter, which would use both cameras to produce a regular shot and then desaturate it, resulting in B&W shots that are still better than the majority of phones out there.

 

Απο θηκες καποια φθηνη απο Ελλαδα υπαρχει για να το προστατευει προσωρινα, μεχρι να ερθει καποια καλη απο εξωτερικο;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

 

Απο θηκες καποια φθηνη απο Ελλαδα υπαρχει για να το προστατευει προσωρινα, μεχρι να ερθει καποια καλη απο εξωτερικο;

 

Φιλε δες εδω http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=huawei+honor+8+%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B7&from=autocomplete

 

Κι εδω http://www.mythiki.gr/thikes/huawei/huawei-honor-8.html

 

Αν παλι εισαι κοντα στου ζωγραφου, μπορω να σου προτεινω το καταστημα απο το οποιο αγορασα εγω μια σαν τις επανω, αλλα μαυρη.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο, αξιζει να εχω σαν κριτηριο το χρωμα, απο τη στιγμη που θα μπει θηκη μονιμα στο κινητο; Μια φορα να πεσει κατω, λογικα δε θα χρειαστει δευτερη..

 

Απο ποιο καταστημα θα μου προτεινατε να το αγορασω; Το καλωδιο type-c υπαρχει σε ολα και το δινουν δωρεαν; Ακουστικα;

Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογή Υγείας την εχω απενερφοποίησει μιας και απεγκατασταση δε γινεται.... διοτι ξοδευει παρα πολυ μπαταρία...

 

Παντως σε εμενα που το τσεκαρα εχει ενεργοποιημενη την απεγκατασταση.

Μηπως να το ξαναδεις για να τη βγαλεις τελειως;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση βιασύνη ρε παιδιά να αναβαθμίσετε μέσω hicare? Από φεβρουάριο θα πάρουμε κανονικά αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση βιασύνη ρε παιδιά να αναβαθμίσετε μέσω hicare? Από φεβρουάριο θα πάρουμε κανονικά αναβάθμιση.

 

 

δοκιμαστικα.....:):ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

όσοι κάνατε update και reset , το viber λειτουργεί σωστά? μετά το reset που έκανα αν περάσει κάποια ώρα με εμφανίζει offline
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω να σας ρωτησω, εχετε παρει πρεφα τι παιζει με τις lockscreens;

Εχει ενα φακελο που λεγεται περιοδικο ξεκλειδωματος και καθε φορα που ξεκλειδωνεις το κινητο εχει και διαφορετικη φωτογραφια.

Πραγμα το οποιο ειναι πολυ ευχαριστο στο ματι. Αλλα δεν καταλαβαινω πως εχει επιλεξει το συγκεκριμενο φακελο για να τραβαει τις φωτογραφιες. Ειναι default επιλογη και δεν μπορουμε να τη δουμε; λογικα αμα βαλω και αλλες φωτογραφιες μεσα σε αυτο το φακελο θα παιζει και αυτες στα ξεκλειδωματα, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω να σας ρωτησω, εχετε παρει πρεφα τι παιζει με τις lockscreens;

Εχει ενα φακελο που λεγεται περιοδικο ξεκλειδωματος και καθε φορα που ξεκλειδωνεις το κινητο εχει και διαφορετικη φωτογραφια.

Πραγμα το οποιο ειναι πολυ ευχαριστο στο ματι. Αλλα δεν καταλαβαινω πως εχει επιλεξει το συγκεκριμενο φακελο για να τραβαει τις φωτογραφιες. Ειναι default επιλογη και δεν μπορουμε να τη δουμε; λογικα αμα βαλω και αλλες φωτογραφιες μεσα σε αυτο το φακελο θα παιζει και αυτες στα ξεκλειδωματα, σωστα;

 

Μπορείς να προσθέσεις και εσύ, όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη σύρε από κάτω προς τα πάνω και επέλεξε εξώφυλλα

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, περασα εχθες την αναβαθμιση frd-l09c432b360 μεσο hicare γερμανιας, πως μαθενω εαν ειναι η official η beta ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να προσθέσεις και εσύ, όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη σύρε από κάτω προς τα πάνω και επέλεξε εξώφυλλα

 

Σε ευχαριστω φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση βιασύνη ρε παιδιά να αναβαθμίσετε μέσω hicare? Από φεβρουάριο θα πάρουμε κανονικά αναβάθμιση.

 

Μα κανονικα την πηραμε και τωρα, δεν ειναι οτι την καναμε force με πλαγιο τροπο. Την εδωσε επισημα μεσω HiCare. Τον Φεβρουαριο που λες η ιδια αναβαθμιση θα ειναι

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μα κανονικα την πηραμε και τωρα, δεν ειναι οτι την καναμε force με πλαγιο τροπο. Την εδωσε επισημα μεσω HiCare. Τον Φεβρουαριο που λες η ιδια αναβαθμιση θα ειναι

 

Δηλαδή σαν διαδικασία είναι το ίδιο? Είχα την εντύπωση οτι ήταν beta μεσω hicare.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σαν διαδικασία είναι το ίδιο? Είχα την εντύπωση οτι ήταν beta μεσω hicare.

 

Οχι δεν ειναι beta. Κανονικη ειναι και η διαδικασια ειναι η ιδια, OTA την παιρνεις.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την 7, αλλά βλέπω μια διαφορά από ότι έχω δει στο ίντερνετ. Στις ρυθμίσεις οι τρεις τελευταίες επιλογές είναι: 'σύνθετες ρυθμίσεις' 'ενημέρωση συστήματος' & 'σχετικά με το τηλέφωνο'. Σε ένα βίντεο είχα δει και την επιλογή 'για προγραμματιστές' από την οποία έκανε αλλαγές σε ανάλυση κλπ. Η επιλογή αυτή ήταν ακριβός πάνω από την επιλογή 'σύνθετες ρυθμίσεις' Εσείς που έχετε βάλει την 7, έχετε αυτή την επιλογή;
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την 7, αλλά βλέπω μια διαφορά από ότι έχω δει στο ίντερνετ. Στις ρυθμίσεις οι τρεις τελευταίες επιλογές είναι: 'σύνθετες ρυθμίσεις' 'ενημέρωση συστήματος' & 'σχετικά με το τηλέφωνο'. Σε ένα βίντεο είχα δει και την επιλογή 'για προγραμματιστές' από την οποία έκανε αλλαγές σε ανάλυση κλπ. Η επιλογή αυτή ήταν ακριβός πάνω από την επιλογή 'σύνθετες ρυθμίσεις' Εσείς που έχετε βάλει την 7, έχετε αυτή την επιλογή;

 

ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο- πατάς 7 φορές στον αριθμό έκδοσης

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο- πατάς 7 φορές στον αριθμό έκδοσης

 

ΩΡΑΙΟΣ!!! Ευχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους ! σε περίπτωση που δεν έρχεται απο το Hi care η αναβάθμιση έχω κάνει εγγραφή κλπ , περιμένουμε να έρθει η υπάρχει και άλλος τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...