Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια προσφορα πηρες; Των 117 ευρω απο gearbest; Εμενα 64bit ειναι απο eu warehouse και τιμη στσ 138 ευρω

 

138 μονο ?

Μεταφορικα δεν ειχε ?

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Καπου 6 ευρω. Αλλα απο ευρωπη. Απο κινα δεν ειχε καθολου μεταφορικα και πιο κατω η τιμη της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να αγοράσουμε την ίδια κάρτα από τον κινέζο ακριβότερα και με παράδοση πολύ αργότερα, αντί από Ελλάδα;

http://www.skroutz.gr/s/7620481/Kingston-microSDXC-64GB-U1-with-Adapter-45MB-s.html

 

Εννοείται αν βρει καλύτερη τιμή στην Ελλάδα την παιρνει απο εδώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eu warehouse απο το Gearbest.Απο Ουγγαρια ηρθε συστημενο

 

Ποσο καιρό σου εκανε απο ουγγαρία; Παρήγγειλα και εγώ από ευρώπη από ουγγαρία (gearbest) πριν 1 μήνα κάτι tv boxes και ακόμα δεν ήρθαν.... σήμερα φάνηκαν Ελλάδα. Απο κίνα σε 10 μέρες ερχόντουσαν κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

15 μερες ακριβως για να ρθουνε κεντρο διανομης ΕΛΤΑ απ οπου πηγα και παρελαβα. Μηπως ελεγε στην παραγγελια σου οτι η αποστολη θα γινει συγκεκριμενη ημερομηνια; 28 φανηκε Ελλαδα, 30 παρελαβα αλλα αν αφηνα να το φερουν στο σπιτι θα θελε ακομη 2-3 μερες. Απο κινα που περιμενω τη θηκη και το τζαμακι,απο τις 15-11 δεν εχει ερθει τιποτα.

 

Και επειδη ειχα ξεχασει,οριστε η φωτο με το περιεχομενο του πακετου:

DSC_0296_01_01.jpg

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

15 μερες ακριβως για να ρθουνε κεντρο διανομης ΕΛΤΑ απ οπου πηγα και παρελαβα. Μηπως ελεγε στην παραγγελια σου οτι η αποστολη θα γινει συγκεκριμενη ημερομηνια; 28 φανηκε Ελλαδα, 30 παρελαβα αλλα αν αφηνα να το φερουν στο σπιτι θα θελε ακομη 2-3 μερες. Απο κινα που περιμενω τη θηκη και το τζαμακι,απο τις 15-11 δεν εχει ερθει τιποτα.

 

Και επειδη ειχα ξεχασει,οριστε η φωτο με το περιεχομενο του πακετου:

DSC_0296_01_01.jpg

 

'Οχι ρε συ. Αφού τα παράγγειλα την επόμενη μέρα μου στείλανε tracking number. Κάποια καθυστέρηση θα έφαγε στους Ούγγρους. Αύριο λογικά θα τα έχω.:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως εγινε και με εμενα αλλα το δεμα εφτασε στο αεροδρομιο Ουγγαριας 10 μερες μετα την παραγγελια.

Και για την θηκη απο Κινα εχω tracking number απο την επομενη μερας της παραγγελιας αλλα χωρις περαιτερω πληροφοριες απο τοτε.

Το αστειο ειναι οτι στο chat μου χαν πει οτι θα ερθει απο Αγγλια η συσκευη.

 

Μηπως απλα εχουν voucher που τα κολλανε στο πακεταρισμα,περνιεται ο αριθμος στο συστημα και μας δινουν τους αριθμους και τα παραδιδουν στα αντιστοιχα ταχυδρομεια οποτε θελουν;

Link to comment
Share on other sites

Και μια Θηκη που παρηηγειλα εχει Τρακινγκ Ν, αλλα δεν την βλεπω πουθενα ακομα....

 

Παντως το Τηλ ειναι τρομερο

Σημα GPS κλειδωνει αμεσως...Μπαταρια χωρις σχολια....

Τωρα 2η ημερα και ακομα ειναι στο 45%

Edited by Dim_33

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την Τρίτη 06/12.

Το κινητό είχε περίπου 45% μπαταρία, το σέταρα, το δούλεψα αρκετά και έσβησε την Τετάρτη 07/12 το βράδυ.

Φόρτισα πλήρως (βάλε βγάλε φορτιστή, reboot κλπ μέχρι να μου ανοίξει στο 100%) σήμερα το πρωί.

Γενικά, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.

Στιβαρή κατασκευή, πολύ καλή οθόνη και γενικά πολύ γρήγορο για τα δικά μου θέλω. Λίγο βαρύ αλλά συνηθίζεται.

Έκανα και update στη v12.

64bit από τη μάνα του :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την Τρίτη 06/12.

Το κινητό είχε περίπου 45% μπαταρία, το σέταρα, το δούλεψα αρκετά και έσβησε την Τετάρτη 07/12 το βράδυ.

Φόρτισα πλήρως (βάλε βγάλε φορτιστή, reboot κλπ μέχρι να μου ανοίξει στο 100%) σήμερα το πρωί.

Γενικά, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.

Στιβαρή κατασκευή, πολύ καλή οθόνη και γενικά πολύ γρήγορο για τα δικά μου θέλω. Λίγο βαρύ αλλά συνηθίζεται.

Έκανα και update στη v12.

64bit από τη μάνα του :lol::lol::lol:

Εχω γραψει και το ξαναλεω ( για σας τους νεους :lol: :D :lol: ), οτι το αφηνουμε να φορτισει τουλαχιστον μια ωρα παραπανω απο το 100% διοτι συνεχιζει να παιρνει ρευμα ακομα και οταν δειχνει full. Δεν το εχω ξανατσεκαρει με την τελευταια αναβαθμιση αλλα δεν βλεπω τον λογο να μην το κανουμε.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ο στοκ browser πως σας φαινεται; Καταφερε κανεις να βαλει σελιδοδεικτες απο το chrome; Ο chrome εχει μερικες διαφορες και δεν ξερω αν ειναι θεμα κινητου ή εκδοσης android.
Link to comment
Share on other sites

Zenix ολο το βραδυ φορτιζα οποτε πιστευω πως θα ειμαι οκ.

Για εκεινο το gadget που μετραει αμπερ στο φορτισμα εχουμε κανα link;

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτό έχω.

http://www.ebay.com/itm/USB-Volt-Current-Voltage-Doctor-Charger-Capacity-Tester-Meter-Power-Bank-KB-/232067516646?hash=item36084d48e6:g:DS4AAOSwgmJXyCT4

Δείχνει πόση ώρα φορτίζει, ποσα amp και πόσα volt. Έχει και κουμπάκι για να μηδενίζεις καθε φορά αν θες να κρατησεις εκ νεου στατιστικά.

Οταν φθάνει στο 80% το τηλέφωνο αρχίζει να φορτίζει πιο αργά και εμένα προσωπικά στο 100% σταματάει να φορτίζει. Στου φιλου που λέει οτι συνεχιζει να του φορτίζει μετά το 100% ίσως θα ηταν καλά να κάνει ενα καλιμπράρισμα στη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτό έχω.

http://www.ebay.com/itm/USB-Volt-Current-Voltage-Doctor-Charger-Capacity-Tester-Meter-Power-Bank-KB-/232067516646?hash=item36084d48e6:g:DS4AAOSwgmJXyCT4

Δείχνει πόση ώρα φορτίζει, ποσα amp και πόσα volt. Έχει και κουμπάκι για να μηδενίζεις καθε φορά αν θες να κρατησεις εκ νεου στατιστικά.

Οταν φθάνει στο 80% το τηλέφωνο αρχίζει να φορτίζει πιο αργά και εμένα προσωπικά στο 100% σταματάει να φορτίζει. Στου φιλου που λέει οτι συνεχιζει να του φορτίζει μετά το 100% ίσως θα ηταν καλά να κάνει ενα καλιμπράρισμα στη μπαταρία.

 

Ακριβως ετσι συμβαινει στην φορτιση. Στην αρχη παιρνει 9ν και σιγα σιγα κατεβαινει στα 5v. Ειπα και πιο πριν οτι μπορει να σταματαει να φορτιζει στο 100% μετα την αναβαθμιση. Δεν το εχω τσεκαρει και ισως συμβαινει αυτο που λες.

Το gadgetακι που εχω δεν ειναι το ιδιο με αυτο αλλα κανει ακριβως την ιδια δουλεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Zenix ολο το βραδυ φορτιζα οποτε πιστευω πως θα ειμαι οκ.

Για εκεινο το gadget που μετραει αμπερ στο φορτισμα εχουμε κανα link;

 

Φυσικα θα εισαι οκ εκτος αν χρησιμοποιεις μικρο φορτιστη και δεν φτανει η νυχτα :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Zenix ολο το βραδυ φορτιζα οποτε πιστευω πως θα ειμαι οκ.

Για εκεινο το gadget που μετραει αμπερ στο φορτισμα εχουμε κανα link;

 

 

Ναι υπαρχει.....

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.ampere

Edited by impreza_sti

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ειναι τοσο ακριβες. Θα πρεπει η συσκευη να εχει dedicated chip, που να δινει αυτες τις πληροφοριες στο ampere, και μονο ορισμενες ακριβες εχουν. Καλυτερα να παραγγειλει μια συσκευη. Ειναι αρκετα φτηνη.

Edited by impreza_sti

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο K6000 Pro δεν εργαζεται ?

 

Επισης υπαρχει και αυτο

ειναι λιγο διαφορετικο απο το αλλο.....

 

http://www.ebay.com/itm/USB-Doctor-Capacity-time-Current-Voltage-Detector-Meter-Tester-/252512383543?hash=item3acae93237:g:XCIAAOSwV0RXvq9n

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

GPS πολύ χάλια..

Με Waze στο παράθυρο και μόλις είσαι σε στάση χανει την τοποθεσία σου ..

 

Το έχετε αντιμετωπίσει κι άλλοι;

 

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο K6000 Pro δεν εργαζεται ?

 

Επισης υπαρχει και αυτο

ειναι λιγο διαφορετικο απο το αλλο.....

 

http://www.ebay.com/itm/USB-Doctor-Capacity-time-Current-Voltage-Detector-Meter-Tester-/252512383543?hash=item3acae93237:g:XCIAAOSwV0RXvq9n

 

Εννοω το προγραμμα ampere δεν ειναι ακριβες. Το μηχανηματακι μια χαρα δουλευει. Να το παρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

GPS πολύ χάλια..

Με Waze στο παράθυρο και μόλις είσαι σε στάση χανει την τοποθεσία σου ..

 

Το έχετε αντιμετωπίσει κι άλλοι;

 

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

 

Σε μενα δεν βλεπω ναχει θεμα με χαρτες γκουγκλ και open map.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτό έχω.

http://www.ebay.com/itm/USB-Volt-Current-Voltage-Doctor-Charger-Capacity-Tester-Meter-Power-Bank-KB-/232067516646?hash=item36084d48e6:g:DS4AAOSwgmJXyCT4

Δείχνει πόση ώρα φορτίζει, ποσα amp και πόσα volt. Έχει και κουμπάκι για να μηδενίζεις καθε φορά αν θες να κρατησεις εκ νεου στατιστικά.

Οταν φθάνει στο 80% το τηλέφωνο αρχίζει να φορτίζει πιο αργά και εμένα προσωπικά στο 100% σταματάει να φορτίζει. Στου φιλου που λέει οτι συνεχιζει να του φορτίζει μετά το 100% ίσως θα ηταν καλά να κάνει ενα καλιμπράρισμα στη μπαταρία.

 

Ευχαριστώ soulfunkdjx.

Λογικά θα το χτυπήσω και εγώ μέσα στις επόμενες μέρες.

 

Ακριβως ετσι συμβαινει στην φορτιση. Στην αρχη παιρνει 9ν και σιγα σιγα κατεβαινει στα 5v. Ειπα και πιο πριν οτι μπορει να σταματαει να φορτιζει στο 100% μετα την αναβαθμιση. Δεν το εχω τσεκαρει και ισως συμβαινει αυτο που λες.

Το gadgetακι που εχω δεν ειναι το ιδιο με αυτο αλλα κανει ακριβως την ιδια δουλεια.

Φυσικα θα εισαι οκ εκτος αν χρησιμοποιεις μικρο φορτιστη και δεν φτανει η νυχτα :)

 

Ώπα, εμένα ήρθε με φορτιστή 5V 2A οπότε δεν παίζει να ξεκινάει τη φόρτιση από 9V!

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φορτιστής φίλε. Με βάζεις σε σκέψεις....χρειάζομαι εναν για το tablet αλλά τουλάχιστον 2.5a.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φορτιστής φίλε. Με βάζεις σε σκέψεις....χρειάζομαι εναν για το tablet αλλά τουλάχιστον 2.5a.

 

Mια χαρα ειναι αυτος, ΠΟΛΥ καλος τον εχει ενας φιλος.

Αν τον αγορασεις προσεξε μην παρεις κανενα κλωνο , σαν αυτον πχ... http://www.ebay.com/itm/BlitzWolf-24W-EU-Plug-Dual-USB-Port-5V-2-4A-Quick-Wall-Charger-Adapter-For-Phone/322184697009?_trksid=p2047675.c100009.m1982&_trkparms=aid%3D888007%26algo%3DDISC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131227121020%26meid%3Dd44ebf321ac84db9882e0e4cc13cdae6%26pid%3D100009%26rk%3D1%26rkt%3D2%26sd%3D322171264986

μοιαζει ιδιος, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ !

 

------------------------

Αυτος ειναι ο orginal... http://www.ebay.com/itm/BlitzWolf-QC2-0-2-4A-EU-Plug-Wall-Dual-USB-Fast-Charger-Adapter-For-Phone-Tablet/322171264986?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D38530%26meid%3D1418df341c774d139d6b1f2722381114%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D322151895757

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Εννοω το προγραμμα ampere δεν ειναι ακριβες. Το μηχανηματακι μια χαρα δουλευει. Να το παρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε μενα δεν βλεπω ναχει θεμα με χαρτες γκουγκλ και open map.

Αργεί να δείξει την πραγματική ταχύτητα του αυτοκινήτου όταν είμαι σε Waze (συγκρινόμενο με το κοντέρ) και όταν σταματαω πχ σε φανάρι είτε σε Google maps είτε σε Waze χάνεται και γυρίζει ο χάρτης γύρω γύρω..

 

Είναι από gearbest, μαμά 64αρι και απείραχτο.

 

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αργεί να δείξει την πραγματική ταχύτητα του αυτοκινήτου όταν είμαι σε Waze (συγκρινόμενο με το κοντέρ) και όταν σταματαω πχ σε φανάρι είτε σε Google maps είτε σε Waze χάνεται και γυρίζει ο χάρτης γύρω γύρω..

 

Είναι από gearbest, μαμά 64αρι και απείραχτο.

 

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

 

Μια φορα το δοκιμασα στο αμαξι με google χαρτες και δουλεψε μια χαρα. Μαλιστα το ειχα στο καθισμα του συνοδηγου.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...