Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά εννοώ πως λειτουργεί το GPS ατομικά χωρίς 4g και 3g. Για παράδειγμα, βγαλε ολες τις σιμ και λειτούργησε το gps σου να δεις πως πάει.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παιδιά έβαλα την 7 και όντως είναι πολύ καλή. Το μόνο θέμα που έχω είναι με το κουμπί των επιλογών (το αριστερό όπως κοιτάμε το κινητό). Παλιά στην 6 όταν ήμουν ας πούμε στις επαφές και το πατούσα μου έβγαζε επιλογές για τις επαφές και αν το κρατούσα πατημένο μου έβγαζε τις πρόσφατες εφαρμογές που είχα ανοίξει πριν. Τώρα στην 7 γίνεται ακριβώς το αντίθετο. Καμία ιδέα αν αλλάζει αυτό;;;

Όσο για το gps θα το δουλέψω αύριο να το τεστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Νεος μηνας,ειπα να κανω κι εγω την αλλαγη. Νougat πλεον μαζι με το διαθεσιμο update κατευθειαν. Ολα συμφωνα με τις οδηγιες και τα αρχεια της. Oukitel. Προς το παρον ξαναστηνω το τηλεφωνο. Το κατω αριστερο κουμπι με το απλο αγγιγμα πλεον δειχνει προσφατες εφαρμογες και ενα συμβολο ρυθμισεων. Θα το ψαχουλεψω μηπως αλλαζει
Link to comment
Share on other sites

Ναι για δες γιατί εγώ δε βρήκα τίποτα. Ούτε στις κανονικές ρυθμίσεις, ούτε στις ρυθμίσεις προγραμματιστών.
Link to comment
Share on other sites

O nova δινει επιλογη να ορισεις τι θα κανει το παρατεταμενο πατημα του κατω αριστερου πληκτρου αλλα δεν παιζει οτι κι αν βαλω. Η nougat πολυ ωραια,σταθερη ως τωρα,μερικες εξτρα επιλογες ειδικα στην μπαρα εργαλειων. Το ψαχουλεμα συνεχιζεται...
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω και εγώ τον Nova launcher έχω αλλά τίποτα δεν αλλάζει ότι κ αν βάλω κ εγώ. Άσε και εγώ έψαξα σχεδόν τα πάντα αλλά τζίφος. Όσο για το GPS είναι πολύ καλύτερο από την 6. Κλειδώνει σε 1-2 δευτερόλεπτα (το πιο γρήγορο κλείδωμα που έχω δει ως τώρα σε κινητό) και χωρίς 3G & 4G. Μιλάμε μόνο με την κεραία του GPS. Επίσης με καθοδήγησε σταθερά χωρίς να χάσει την σύνδεση και η ακρίβεια ήταν "ακριβέστατη"
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω καλυτερη διαχειριση μπαταριας. Αλλα θα το σιγουρεψω μετα απο 2-3 πληρης κυκλους. GPS αυριο θα δοκιμασω για θαλασσα. Ειχα με την 6.0 θεματακι που δεν μπορουσα να επιλεξω δικη μου εικονα για οθονη κλειδωματος με τον nova. Aυτο λυθηκε τωρα. Σε καποιες εφαρμογες το κουμπι κατω αριστερα,παρατεταμενα ανοιγει ρυθμισεις. Αλλα ως εκει. Το κουμπι αρχικης οθονης δουλευει σωστα σε καθε ρυθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία όντως καλυτερέψε αρκετά. Κρατάει ακόμα πιο πολύ και είναι πολύ εμφανές. Στην οθόνη κλειδώματος στην 6 έπρεπε να γυρίσεις στον μαμά launcher, να βάλεις την ταπετσαρία που ήθελες κ μετά να ξαναγύρισες στον Nova και θα λειτουργούσε. Τώρα όμως όντως λύθηκε. Πλέον έχει και εφαρμογή για να κάνει freeze κάποιες εφαρμογές, χωρίς να χρειάζεται να είσαι root.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί θα σπασει το κεφάλι μου. Θέλω να απενεργοποιήσω την μπάρα ειδοποιήσεων όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη και δε βρίσκω πουθενά την ρύθμιση. Στην 6 το είχα απενεργοποιημένο κ είχε ρύθμιση. Τώρα στην 7 δε βρίσκω κάτι. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Να μην κατεβαινει εννοεις; Ή να μην εχεις ορατες ειδοποιησεις οσο ειναι κλειδωμενη; Για το δευτερο πανε ρυθμισεις-} ειδοποιησεις και πατα το γραναζι
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση ειναι για αυτους που ηδη εχουν παει στην 7. Εσυ εχεις την 6

 

Δηλαδή για να περάσω 7, δεν θα την πάρει αυτόματα, αλλά την κατεβάζω και την περνάω;

Έχουμε οδηγό γι αυτή τη φάση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο επισημος οδηγος και αρχεια για αναβαθμιση σε android 7

http://www.oukitel.com/oukitel-k6000-pro-can-be-flashed-to-android-70-nougat-now-31.html

 

Μονο με καλωδιο και υπολογιστη προς το παρων,οχι ΟΤΑ ακομα. Μολις αναβαθμιστεις, θα σου βγαλει αυτοματα ενα update για την 7 που θα το κανεις αν θελεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να την βάλεις μόνος σου. Ορίστε το επίσημο link από την Oukitel. Έχει μέσα και οδηγό πώς να το κάνεις με φωτογραφίες.

 

https://www.oukitel.com/oukitel-k6000-pro-can-be-flashed-to-android-70-nougat-now-31.html

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά. Θα το δοκιμάσω στην πρώτη ευκαιρία. Αν κολλήσω κάπου ρωτάω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή άδειασα το τηλ, back up κλπ, και μάλλον θα προσπαθήσω να περάσω τη nougat, είστε ικανοποιημένοι γενικά; Όλα κομπλέ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγραφω μια μιας και ισως διαβαστει..εχει κανεις θεμα με το mtp;;;δν μπορω να κανω τιποτα στο πισι δε συνδεεται δε δειχνει τιποτα θελω κι εγω να βαλω την 7...εχει παρατητησει κανεις να πρεπει να κανει κατι συγκεκριμενο για να δουν το τηλ. τα win 7;; Αν το κουμπωσετε σε μια usb στο πισι σας το βλεπει αμεσως;;αν οχι τι κανετε για να το δει;; Αν ναι τι μπορει να εχει παθει το δικο μου;;φορτιζει κανονικα σε πισι και πριζα...αλλα δεδομενα γιοκ...

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγραφω μια μιας και ισως διαβαστει..εχει κανεις θεμα με το mtp;;;δν μπορω να κανω τιποτα στο πισι δε συνδεεται δε δειχνει τιποτα θελω κι εγω να βαλω την 7...εχει παρατητησει κανεις να πρεπει να κανει κατι συγκεκριμενο για να δουν το τηλ. τα win 7;; Αν το κουμπωσετε σε μια usb στο πισι σας το βλεπει αμεσως;;αν οχι τι κανετε για να το δει;; Αν ναι τι μπορει να εχει παθει το δικο μου;;φορτιζει κανονικα σε πισι και πριζα...αλλα δεδομενα γιοκ...

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω αν στο κανει για τον ιδιο λογο αλλα δοκιμασε το. Εγω μαλλον ειχα βαλει πανω απο ενα driver για το mtp. Οταν λοιπον βαζω το κινητο μερικες φορες μου λεει οτι δεν βρεθηκε driver. Τοτε παω στον πινακα ελεγχου στη διαχειριση συσκευων. Βρισκω το κινητο που μαλλον θα εχει θαυμαστικο. Κανω δεξι κλικ ενημερωση προγραμματος οδηγησης. Αναζητηση προγραμματος οδηγησης στον υπολογιστη μου. Επιλογη απο μια λιστα προγραμματων οδηγησης συσκευων στον υπολογιστη μου. Εκει μεσα στο πλαισιο λογικα θα σου βγαζει διαφορα MTP drivers. Παιξε λιγο με τις επιλογες και κοιτα αν σε καποια συγκεκριμενη στο αναγνωριζει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν στο κανει για τον ιδιο λογο αλλα δοκιμασε το. Εγω μαλλον ειχα βαλει πανω απο ενα driver για το mtp. Οταν λοιπον βαζω το κινητο μερικες φορες μου λεει οτι δεν βρεθηκε driver. Τοτε παω στον πινακα ελεγχου στη διαχειριση συσκευων. Βρισκω το κινητο που μαλλον θα εχει θαυμαστικο. Κανω δεξι κλικ ενημερωση προγραμματος οδηγησης. Αναζητηση προγραμματος οδηγησης στον υπολογιστη μου. Επιλογη απο μια λιστα προγραμματων οδηγησης συσκευων στον υπολογιστη μου. Εκει μεσα στο πλαισιο λογικα θα σου βγαζει διαφορα MTP drivers. Παιξε λιγο με τις επιλογες και κοιτα αν σε καποια συγκεκριμενη στο αναγνωριζει
Το κακο σε μενα και σευχαριστω για την γρηγορα ειναι οτι στον πινακα ελεγχου δεν δειχνει απολυτως τιποτα και γενικα σαν νανμη συνδεσα τιποτα και οταν δεν το συνδεσω απολυτως τιποτα..και mtp οδηγους εχω βαλει αλλα τι πο τα...κριμα...

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κακο σε μενα και σευχαριστω για την γρηγορη απαντηση, ειναι οτι στον πινακα ελεγχου δεν δειχνει απολυτως τιποτα και γενικα σαν νανμη συνδεσα τιποτα και οταν δεν το συνδεσω απολυτως τιποτα..και mtp οδηγους εχω βαλει αλλα τι πο τα...κριμα...

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την 7αρα ειμαι πολυ ικανοποιημενος με μονη παραφωνια η εφαρμογη καθαρισμου system manager που με ζαλιζει λιγο αλλα οκ,θα συνηθιστει και αυτη. Εξακολουθει να δουλευει σταθεροτατα,χωρις κανενα κολλημα, εχει προστεθει στην μπαρα εργαλειων το eye protection. Το gps δουλευει αμεσα,η καμερα εχει νεο περιβαλλον λειτουργιας,επιτελους διορθωθηκε το θεμα που δεν μπορουσα να βαλω wallpaper δικο μου σε οθονη κλειδωματος. Αν δουλευεις nova και χειρονομιες,θα σε ξενισει λιγο το κατω αριστερο κουμπι και η λειτουργια του στο απλο πατημα αλλα και αυτο συνηθιζεται ευκολα και δεν ενοχλει. Βεβαια το κακο ειναι οτι αφου το πατησεις και προβαλει τις εφαρμογες που τρεχουν,τις κλεινεις και μετα σε πεταει στο app drawer και οχι στην αρχικη οθονη που θα το ηθελα. Δυστυχως εγω εχω windows 10 οποτε δεν ειχα κανενα απολυτως θεμα συνδεσης laptop με κινητο. Γιατι δεν δοκιμαζεις απευθειας τον οδηγο της oukitel; δεν σε δεσμευει να συνδεσεις αμεσα και ανοιχτο το τηλεφωνο. Εκανες επαναφορα; ή ειναι καθαρα θεμα windows 7;
Link to comment
Share on other sites

Όταν τελειώσει η κίτρινη γραμμή που φορτώνει, έχει τελειώσει η δουλειά; Αποσυνδέω και ανοίγω τηλ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι. Εισαι κομπλε εφοσον εγραψε 100% με κιτρινα γραμματα στον υπολογιστη

 

Σ' ευχαριστώ. Ναι, μου έγραψε DL OK, οπότε τα κατάφερα.

Το άνοιξα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια,μολις τελειωσεις το αρχικο σεταρισμα και συνδεθεις ιντερνετ,θα σου βγαλει και διαθεσιμο update.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια,μολις τελειωσεις το αρχικο σεταρισμα και συνδεθεις ιντερνετ,θα σου βγαλει και διαθεσιμο update.

 

Ναι όντως, το παίρνω ήδη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...