Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω φλασαρει σε 7 με την επίσημη ρομ της ουκιτελ και το τηλέφωνο αποδίδει φανταστικά. Δεν εχω βρει ουτε ενα ψεγαδι! Απλα αναφέρω οτι δεν εχω φαστ τσατζ ετσι κσι αλλιώς αφου το κινητο μου ήρθε με φορτηστη apc 5v 2a.... Ουτε το ιμει σβήστηκε ουτε τιποτα... Edited by idi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω φλασαρει σε 7 με την επίσημη ρομ της ουκιτελ και το τηλέφωνο αποδίδει φανταστικά. Δεν εχω βρει ουτε ενα ψεγαδι! Απλα αναφέρω οτι δεν εχω φαστ τσατζ ετσι κσι αλλιώς αφου το κινητο μου ήρθε με φορτηστη apc 5v 2a.... Ουτε το ιμει σβήστηκε ουτε τιποτα...

Εννοεις την επισημη της ουκιτελ απο xda;;;; Γνωριζει κανεις αν τελικα θα μας αναγκασουν να φλασαρουμε ή θα γινει με ΟΤΑ και να περιμενουμε

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://oukitel.com/oukitel-k6000-pro-can-be-flashed-to-android-70-nougat-now-31.html

 

Η rom είναι επισημη απο την oukitel τη κατεβασα δε ξέρω που ειδες να γραφω κατι για xda

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις την επισημη της ουκιτελ απο xda;;;; Γνωριζει κανεις αν τελικα θα μας αναγκασουν να φλασαρουμε ή θα γινει με ΟΤΑ και να περιμενουμε

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω απλως μετεφερα καποια bugs απο χρηστες στο xda. Απο κει και περα ο καθεις κανει ο,τι καταλαβαινει. Παντως με ΟΤΑ θα περιμενεις...

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχω φλασαρει σε 7 με την επίσημη ρομ της ουκιτελ και το τηλέφωνο αποδίδει φανταστικά. Δεν εχω βρει ουτε ενα ψεγαδι! Απλα αναφέρω οτι δεν εχω φαστ τσατζ ετσι κσι αλλιώς αφου το κινητο μου ήρθε με φορτηστη apc 5v 2a.... Ουτε το ιμει σβήστηκε ουτε τιποτα...

 

2 ερωτησεις

- πριν ειχες την 32bit ή την 64bit rom?

- με το φλασαρισμα τα εχασες ολα (user data κτλ...) ή καταφερες να τα κρατησεις?

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις

- πριν ειχες την 32bit ή την 64bit rom?

- με το φλασαρισμα τα εχασες ολα (user data κτλ...) ή καταφερες να τα κρατησεις?

Αλλη μια ερωτηση με 5v 2a εμενα μου φορτιζει σε δυομιση τρεις ωρες που θεωρειται φαστ τσαρτζ για 6αρα μπαταρια εσενα ποσο κανει;;

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρίν είχα την 64αρα που ειχα πάλι φλασαρει γιατι είμαι απο αυτούς που έχουν απο τη πρωτη φουρνιά και ηρθε με 32αρα. Όλα μου τα αρχεία τα φορτώνω σε κλαουντ. Κανω μπακ απ τις ρυθμισεις και επαφες κτλ στο λογαριασμό στο γκουγκλ. Ανα πάσα στιγμή μπορω να διαγράψω το κινητό μου χωρις να χασω τιποτα. Σου το προτείνω με μεγάλη σιγουριά γιατι οταν(φτου φτου) χασεις κάποιο κινητό θα με θυμηθείς....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικα ρηγορη φόρτιση ειναι 2,5 ωρες, και εμένα τοσο πρέπει να κανει περίπου (δε με απασχολεί γιατι το βαζω οταν κοιμάμαι και ποτε μα ποτε δε μου τελείωσε η μπαταρία στη διάρκεια της ημερας). Φαστ τσαρτζ ειναι ομως οταν φορτίζει σε πανω απο 5volt (δες το φορτιστή τον κανονικο που λεει 9v/7v/5v αν θυμάμαι καλα)

Link to comment
Share on other sites

Πρίν είχα την 64αρα που ειχα πάλι φλασαρει γιατι είμαι απο αυτούς που έχουν απο τη πρωτη φουρνιά και ηρθε με 32αρα. Όλα μου τα αρχεία τα φορτώνω σε κλαουντ. Κανω μπακ απ τις ρυθμισεις και επαφες κτλ στο λογαριασμό στο γκουγκλ. Ανα πάσα στιγμή μπορω να διαγράψω το κινητό μου χωρις να χασω τιποτα. Σου το προτείνω με μεγάλη σιγουριά γιατι οταν(φτου φτου) χασεις κάποιο κινητό θα με θυμηθείς....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικα ρηγορη φόρτιση ειναι 2,5 ωρες, και εμένα τοσο πρέπει να κανει περίπου (δε με απασχολεί γιατι το βαζω οταν κοιμάμαι και ποτε μα ποτε δε μου τελείωσε η μπαταρία στη διάρκεια της ημερας). Φαστ τσαρτζ ειναι ομως οταν φορτίζει σε πανω απο 5volt (δες το φορτιστή τον κανονικο που λεει 9v/7v/5v αν θυμάμαι καλα)

 

Απο την αλλαγη 32 σε 64 ειχες χασει το IMEI? Κι εγω με την πρωτη φουρνια των 32 ειμαι και σκεφτομαι πως ακριβως να το κανω για να μην εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ναι, αν θυμάμαι καλα ειχα χασει τα ιμει (ειναι 2 στο κινητο μας αφού ειναι δικαρτο) οταν ειχα φλασαρει σε 64ρα.... Την επανέφερα ομως σε 2 λεπτα με τον οδηγό που υπάρχει στο φορουμ. Το φλασαρισμα εχει καμια φορά εκπλήξεις. Οταν πέρασα αντροιντ 7 ομως ολα κύλησαν ρολόι. Δε προτρέπω κανεναν απλα καταθέτω τις εμπειρίες μου. Σε κινέζικα κινητα πάντως, πολύ δύσκολα να βγάλουν αναβάθμιση με ΟΤΑ σε καινούργια έκδοση αντροιντ... σας το λεω να μην περιμένετε άδικα κατα 99%...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ναι, αν θυμάμαι καλα ειχα χασει τα ιμει (ειναι 2 στο κινητο μας αφού ειναι δικαρτο) οταν ειχα φλασαρει σε 64ρα.... Την επανέφερα ομως σε 2 λεπτα με τον οδηγό που υπάρχει στο φορουμ. Το φλασαρισμα εχει καμια φορά εκπλήξεις. Οταν πέρασα αντροιντ 7 ομως ολα κύλησαν ρολόι. Δε προτρέπω κανεναν απλα καταθέτω τις εμπειρίες μου. Σε κινέζικα κινητα πάντως, πολύ δύσκολα να βγάλουν αναβάθμιση με ΟΤΑ σε καινούργια έκδοση αντροιντ... σας το λεω να μην περιμένετε άδικα κατα 99%...

 

Πολυ φοβαμαι οτι κι εγω θα τα χασω στην αλλαγη απο 32 σε 64....ο οδηγος για την επαναφορα ειναι εδω στο νημα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οταν βγηκανε και ανακοινωσανε οτι θα βγαλουν αντροιντ 7 ρομ εννοουσαν αυτη που βγαλανε στο σαιτ τους με φλασαρισμα;;

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης κι εγω περασα απο 32 σε 64 χωρις προβληματα..ξενερωνω που δν ειναι ΟΤΑ αλλα αν μου τη δωσει θα την περασω κι εγω..

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ φοβαμαι οτι κι εγω θα τα χασω στην αλλαγη απο 32 σε 64....ο οδηγος για την επαναφορα ειναι εδω στο νημα?

 

 

Γιατι δε πας κατευθείαν σε 7???

 

Εδω στο νήμα κάποιος ειχε βαλει το λινκ για το ξεχωριστό σχετικο θρεντ δε μπορω να το ψαξω κανρ εσυ μια αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε πας κατευθείαν σε 7???

 

Εδω στο νήμα κάποιος ειχε βαλει το λινκ για το ξεχωριστό σχετικο θρεντ δε μπορω να το ψαξω κανρ εσυ μια αναζήτηση.

 

Σε 7 θελω να παω κατευθειαν αλλα πιστευω οτι θα τα χασω... θα το ψαξω και θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Είπαν οτι θα ερθει ΟΤΑ αλλα εγω το εχω ξανακουσει αυτο με τα προηγούμενα κινεζικα μου και στο τέλος φλασαρα...τωρα δε ξςρω αν θα ερθει σε αυτο το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Είπαν οτι θα ερθει ΟΤΑ αλλα εγω το εχω ξανακουσει αυτο με τα προηγούμενα κινεζικα μου και στο τέλος φλασαρα...τωρα δε ξςρω αν θα ερθει σε αυτο το κινητο

δεν το ήξερα για τα κινέζικά. καλώς. κατέβασα και κρα΄τησα τα επίσημα αρχεία, θα περιμένω μερικές μέρες μπας και αλλιώς θα τα φλασαρω.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα βγει ΟΤΑ σίγουρα;

Καποιος εγραψε στο φβ της ουκι οτι στο σαιτ αναφερθηκε οτι δουλευουν για ΟΤΑ τωρα που εβγαλαν την flash version

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και το k6000 Pro και το k6000 plus που είναι με την 7 όπως και κάποιες άλλες συσκευές με την 7 ,θέλω να πω πρώτον ότι δεν νομίζω να δώσει η ουκιτελ άλλο ota πέρα από αυτό που έδωσε για φλασαρισμα και δεύτερον επειδή βλέπω αρκετό κόσμο να θέλει την 7ρα ότι δεν είναι και τίποτα σπουδαίο.... Για μένα η mashmelow μπορώ να πω ήταν πιο stable... Σε όλα...
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις

- πριν ειχες την 32bit ή την 64bit rom?

- με το φλασαρισμα τα εχασες ολα (user data κτλ...) ή καταφερες να τα κρατησεις?

 

Ολα τα χανεις πιστευω. Δεν κανεις απλη ενημερωση. Πας απο 6 σε 7

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο αρκετο κακρο. Επειδη ετυχε να αλλαξω ρουτερ του ΟΤΕ στο οποιο συνδεομαι με wifi και επειδη ειδα μια ελαφρια πτωση στην ισχυ του σήματος, ειπα να παιξω λιγο με τα καναλια του wifi. Με την εφαρμογη wifi analyzer εντοπισα τα καναλια με την λιγοτερη κινηση και μετα απο δοκιμη και των 13 διαθεσιμων μεσα απο τις ρυθμισεις του ρουτερ, κατεληξα σε αυτο με το καλύτερο σημα. Εχει αισθητη διαφορα και αξιζει, ειδικα αν ειστε αναμεσα σε πολλα δικτυα wifi
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα χανεις πιστευω. Δεν κανεις απλη ενημερωση. Πας απο 6 σε 7

 

κι εγω ετσι πιστευω απλα θελω να ειμαι σιγουρος πριν αποφασισω να κανω την αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω γιατι γράφει ο καθένας "τι πιστεύει" ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι οταν φλασαρεις το κινητο χανεις τα παντα, γιαυτο και εγραψα οτι κραταω μπακ απ.

Η δε διαβάζετε προσεκτικά ή σας αρέσει το μυστηριο...και τα τσάμπα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω γιατι γράφει ο καθένας "τι πιστεύει" ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι οταν φλασαρεις το κινητο χανεις τα παντα, γιαυτο και εγραψα οτι κραταω μπακ απ.

Η δε διαβάζετε προσεκτικά ή σας αρέσει το μυστηριο...και τα τσάμπα μηνύματα.

Δεν ειναι ετσι. Αν φλασαρεις και δεν εχεις τικαρει π.χ. τα userdata, τοτε αυτα δεν σβηνονται.

Τωρα για αναβαθμιση απο 6 σε 7 πρεπει να ταχεις ολα τικαρισμενα οποτε και τα χανεις ολα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μια προσωπικη εμπειρια για απλη ενημερωση....

Πηρα προσφατα μια πριζα wifi η οποια αφου συνδεθει στο οικιακο ρουτερ μπορεις να την ελεγχεις απο αποσταση. Προσπαθουσα επι μια ωρα να την ρυθμισω απο το κινητο μας. Δοκιμασα 3-4 διαφορετικες εφαρμογες. Δεν τα καταφερνα και ημουν ετοιμος να στειλω μηνυμα στον πωλητη και να ζητησω περαιτερω οδηγιες. Κατι δεν μου πηγαινε καλα. Ειπα λοιπον να δοκιμασω με αλλη συσκευη android. Σε λιγοτερο απο ενα λεπτο την ειχε ρυθμισει.

Συμπερασμα... Με την τελευταια 32bit rom που εχω και με android 6 υπαρχει καποιο "μπερδεμα" wifi και bluetooth. Κατι παρομοιο εχει αναφερει και αλλος ενας φιλος που ειχε προβλημα με ακουστικα bluetooth οπως και εγω με παρομοια ακουστικα. Και αυτο το λεω γιατι κατα την προσπαθεια συνδεσης της πριζας με το ρουτερ μεσω του κινητου ανα 5-10 δευτερολεπτα φαινοταν οτι ανοιγοκλεινε το bluetooth...

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως υπάρχει αυτό το bug που αναφέρεις. Ελπίζουμε να έχει διορθωθεί στην nougat.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...