Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok λοιπον. Το κατεβαζω σε 3G και το ελεγχω.

 

Θενξ για τις αμεσες απαντησεις

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εχεις δυο καρτες, και η μια ειναι για δεδομενα, γυρνα την αλλη σε 2g

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους .

Προσφατος κατοχος και εγω του k6000 pro

Το πηρα για την γυναικα μου , και απο οσο το σκαλισα λιγο ειναι μια χαρα , για γυναικα που δεν θελει και πολλα πολλα .

Τις αρκει να κανει τα βασικα .

Το μονο θεμα που ειδα απο την πρωτη στιγμη ειναι οτι εχει απιστευτα αδυναμο φλας .

Και καπου εδω ρωταω αν υπαρχει καποια ρυθμιση να μπορεσω να το δυναμώσω απο τιποτα κρυμμενο μενου .

Κατα τα αλλα μια χαρα τηλεφωνακι , 5 μερα που το εχει και η μπαταρια ειναι ακομα στο 62 % με αρκετη χρηση σε κλησεις και μονιμα wifi και ανοιγμενα facebook ( οχι παιχνιδια κτλ κτλ ) .

Link to comment
Share on other sites

Όχι το φλας του δε δυναμώνει άλλο με κανένα τρόπο. Εμένα πάντως μία χαρά μου φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον από μέρα σε μέρα την περιμένουμε.

Για το gps σου κατέβασε το GPS Test απο το play store και κάνε clear a-gps. Μετά επανεκκίνηση το κινητό και κανε ενα τεστ με το gps test σε ανοιχτό ουρανό να δεις που θα σου κεντράρει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το android 7 ωεω??? Αντε μπας και φτιάξει το gps μου

 

Στο freaktab στειλανε email οτι εχει προβλημα και δεν δουλευει η καμερα στο droid 7. Αμα το φτιαξουνε θα αναβαθμιστουν.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας εχω το oukitel k6000 pro απο τον Δεκεμβριο και εχω ενα προβλημα σχεδον απο την αρχη με το bluetooth.Ενω ειναι συνδεδεμενο αποσυνδεεται συνεχεια μονο του και αυτο γινεται οταν ειναι ανοικτο και το wi-fi.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δεν βελτιωθηκε το προβλημα.Υπαρχει καποιος χρηστης που αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα μηπως μπορει να με βοηθησει?Χρειαζεται να αλλαξω room για να λυθει το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας εχω το oukitel k6000 pro απο τον Δεκεμβριο και εχω ενα προβλημα σχεδον απο την αρχη με το bluetooth.Ενω ειναι συνδεδεμενο αποσυνδεεται συνεχεια μονο του και αυτο γινεται οταν ειναι ανοικτο και το wi-fi.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δεν βελτιωθηκε το προβλημα.Υπαρχει καποιος χρηστης που αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα μηπως μπορει να με βοηθησει?Χρειαζεται να αλλαξω room για να λυθει το προβλημα?

 

Εχω το ιδιο ακριβως προβλημα.Δεν ειχα παρατηρησει οτι το κανει μονο με το wifi ανοιχτο.Εισαι σιγουρος γι'αυτο?

Ειχα ξανακανει ερωτηση εδω αλλα δεν πηρα απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο ακριβως προβλημα.Δεν ειχα παρατηρησει οτι το κανει μονο με το wifi ανοιχτο.Εισαι σιγουρος γι'αυτο?

Ειχα ξανακανει ερωτηση εδω αλλα δεν πηρα απαντηση

 

Εμένα κάποιες αποσυνδέσεις τις κάνει, αλλά μόνο με ένα ηχείο που έχω πάρει από Lidl. Με το Nokia Bluetooth handsfree & και το Bluetooth του αυτοκινήτου, κανένα πρόβλημα. Στο αυτοκίνητο ακούω σχεδόν πάντα Internet radio μέσω Bluetooth streaming και παίζει άψογα. Συνδέεται και ταχύτατα επίσης και με το αυτοκίνητο και με το Nokia. Κάτι που δεν κάνει με τόση ταχύτητα επίσης με ηχειάκι του Lidl αλλά κι εκεί μη φανταστείς ότι συνέχεια αποσυνδέεται. Απλά, με αυτοκίνητο και Nokia ποτέ, ενώ ηχείο Lidl έχει αποσυνδεθεί 15 με 20 φορές με σχεδόν καθημερινή χρήση στη δουλειά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάποιες αποσυνδέσεις τις κάνει, αλλά μόνο με ένα ηχείο που έχω πάρει από Lidl. Με το Nokia Bluetooth handsfree & και το Bluetooth του αυτοκινήτου, κανένα πρόβλημα. Στο αυτοκίνητο ακούω σχεδόν πάντα Internet radio μέσω Bluetooth streaming και παίζει άψογα. Συνδέεται και ταχύτατα επίσης και με το αυτοκίνητο και με το Nokia. Κάτι που δεν κάνει με τόση ταχύτητα επίσης με ηχειάκι του Lidl αλλά κι εκεί μη φανταστείς ότι συνέχεια αποσυνδέεται. Απλά, με αυτοκίνητο και Nokia ποτέ, ενώ ηχείο Lidl έχει αποσυνδεθεί 15 με 20 φορές με σχεδόν καθημερινή χρήση στη δουλειά

 

Εννοείται πως δουλεύει μία χαρά το bluetooth. Απλά το παλικάρι εννοεί ότι του κάνει αποσυνδέσεις όταν ειναι παράλληλα ανοιχτό και το wifi. Το πρόβλημα αυτό το έχει και ένας φίλος μου με το ίδιο κινητό. Θα το δοκιμάσω και εγώ στο δικό μου να μοιραστώ εμπειρία. Ας ελπίσουμε να λυθεί στην nougat έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κανει συνεχεια οταν ειναι ανοικτο το wi-fi και το bluetooth μαζι αν κλεισω το wi-fi και αφησω ανοικτο το bluetooth αποσυνδεεται μεν αλλα πολυ πιο σπανια..Πιστευω οτι ειναι καποια δυσλειτουργια της rom που εχει το τηλεφωνο και ειναι η εξης:OUKITEL_K6000_Pro_FZ_V12_20161129_211434.

Δυστυχως μου εχει σπασει τα νευρα αυτη η δυσλειτουργια.Κατα τα αλλα δεν εχω καποιο θεμα πηγαινει πολυ γρηγορα το τηλεφωνο.Απο ενημερωσεις δεν εχει ερθει καποια αναβαθμιση απο το Δεκεμβριο που το πηρα.Διαρκεια μπαταριας περιπου 1.5 μερα με το wi-fi συνεχεια ανοικτο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κανει συνεχεια οταν ειναι ανοικτο το wi-fi και το bluetooth μαζι αν κλεισω το wi-fi και αφησω ανοικτο το bluetooth αποσυνδεεται μεν αλλα πολυ πιο σπανια..Πιστευω οτι ειναι καποια δυσλειτουργια της rom που εχει το τηλεφωνο και ειναι η εξης:OUKITEL_K6000_Pro_FZ_V12_20161129_211434.

Δυστυχως μου εχει σπασει τα νευρα αυτη η δυσλειτουργια.Κατα τα αλλα δεν εχω καποιο θεμα πηγαινει πολυ γρηγορα το τηλεφωνο.Απο ενημερωσεις δεν εχει ερθει καποια αναβαθμιση απο το Δεκεμβριο που το πηρα.Διαρκεια μπαταριας περιπου 1.5 μερα με το wi-fi συνεχεια ανοικτο.

 

Υπομονή... Από μέρα σε μέρα περιμένουμε την αναβάθμιση σε android 7. Μπορεί όμως κάποιο παιδί που χρησιμοποιεί custom rom να μας πει αν του παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα στο bluetooth με το bluetooth και το WiFi οταν είναι ανοιχτά παράλληλα;

Link to comment
Share on other sites

Απο παρασκευη εχω παρει 5-6 κλησεις απο καποιο emergency number του οποιου δεν υπαρχει αριθμος. Ξερετε τι μπορει να ειναι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δουλεύει μία χαρά το bluetooth. Απλά το παλικάρι εννοεί ότι του κάνει αποσυνδέσεις όταν ειναι παράλληλα ανοιχτό και το wifi.

Κανένα πρόβλημα και όταν το wifi είναι παράλληλα ανοιχτό. Ούτως ή άλλως, δεν το κλείνω και πότε. Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε ότι με το επικείμενο update θα λυθούν τα οποία θεματάκια υπάρχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ο φιλος εχει ακριβως το ιδιο προβλημα αλλα εμενα οταν μετα απο λιγο παω να δω τι γινεται με τη συνδεση βλεπω το bluetooth κλειστο οποτε και εχει γινει αποσυνδεση. Αν το ξανανοιξω οτι ειχα συνδεδεμενο πανω συνδεεται αμεσως παλι.

Κατι μου λεει οτι εχει σχεση με διαχειριση ενεργειας του κινητου για να μην πεφτει η μπαταρια αλλα και παλι πουθενα δεν υπαρχουν ρυθμισεις για κατι τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

Απο παρασκευη εχω παρει 5-6 κλησεις απο καποιο emergency number του οποιου δεν υπαρχει αριθμος. Ξερετε τι μπορει να ειναι αυτο;

 

Εμένα ήταν wind με απόκρυψη για προσφορές

Link to comment
Share on other sites

Έσκασα περίπου 25€ κ αγόρασα τα ακουστικά της Xiaomi in-ear pro 3-drives.

Δυστυχώς δεν είναι συμβατά με το OUKITEL K6000 pro.

Γνωρίζει κανείς κάποια άλλη μάρκα με καλά ακουστικά (σιλικόνης in-ear) που να είναι συμβατά με το κινητό μας;

Πάντως τα Xiaomi είναι άπαιχτα!! Οτι καλύτερο σε ακουστικό έχω πάρει ever! Απλά, ατυχία που δεν είναι συμβατά.

:)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τα SONY STH30. Τέλειος ήχος και γεμάτα μπάσα. Τα είχα πάρει απο κατάστημα της Vodafone στα 15 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος που το εχει παρει σεπτεμβρη παραπονιεται οτι η μπαταρια του πλεον κραταει 1 μερα με το τηλεφωνο απλα να καθεται. τι να κανει;
Link to comment
Share on other sites

Προκειμένου να κρατάει η μπαταρία περισσότερο μπορεί να το γυρίσει σε 3G κ επίσης να ρυθμίσει το wifi να μην λειτουργεί όταν το τηλέφωνο δεν είναι σε χρήση. Επιπλέον να ρυθμίσει την φωτεινότητα της οθόνης στο 1/2 είναι μία χαρά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εδώ και λίγες ημέρες έχω πρόβλημα με την οθόνη. Ένα συγκεκριμένο σημείο της οθόνης δεν λειτουργεί...

Πιστεύετε ότι επισκευάζεται ή δεν...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εδώ και λίγες ημέρες έχω πρόβλημα με την οθόνη. Ένα συγκεκριμένο σημείο της οθόνης δεν λειτουργεί...

Πιστεύετε ότι επισκευάζεται ή δεν...

Ευχαριστώ

Εννοεις δεν λειτουργει η αφη ή η οθονη δεν δειχνει κατι στο σημειο εκεινο;

Link to comment
Share on other sites

Είχε παρουσιαστεί σε γνωστό μου κ όπου δεν λειτουργούσε η θέση της οθόνης που περιλαμβάνει τη δευτέρη γραμμή του πληκτρολογίου. Λύθηκε με το update λογισμικού της Oukitel.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...