Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με κανένα προηγούμενο όμως δεν είχα θόρυβο στις κλήσεις. Τώρα συμβαίνει αυτό. Το να γυρίσω σε 2g για μην έχω θόρυβο, δεν είναι και τόσο λειτουργικό. Θα έχω λύσει το πρόβλημα του θορύβου, αλλά θα αποκτήσω καινούργιο. Δεν θα έχω ίντερνετ της προκοπής. Τέλος πάντων. Επιμένω ότι δεν τόσο καθαρό το ακουστικό του, ούτε οι φωτογραφίες είναι όπως περίμενα. Δεν έχω προηγούμενο με το τηλέφωνο ή τον πωλητή. Ίσα ίσα, που το περίμενα πως και πως. Παρεμπιπτόντως, εσύ χρειάστηκε να ενισχύσεις το ακουστικό ή το άφησες όπως ήταν;

 

Εγώ προσωπικά δε πείραξα τίποτα. Ήταν πολύ καθαρός ο ήχος του. Πρώτη φορά στη ζωή μου δε πειραξα κινητό. Ουτε ρουτ έκανα ούτε τιποτα! Ποιός; Εγώ που ολες τις συσκευές μου τις λειτουργώ με custom roms και φουλ στα tests. Είπα να ηρεμήσω κάπως και να μην πειράξω την συγκεκριμένη συσκευή μιας και δε μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα ως τώρα. Ισως ο ηχος σου να μην ειναι καθαρός λόγω ελλατωματικού ακουστικού; Δεν είδα αλλος να έχει το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λαθος υποθετεις. Το φλασαρισμα γινεται οπως και ναναι.

 

Φλασαρισμα φυσικα και μπορεις να κανεις ειτε εισαι, ειτε δεν εισαι ρουτ.

Δεν ειναι αυτο το θεμα

 

Το θεμα ειναι πως απο τη στιγμη που δεν εισαι ρουτ, δεν θανεπρεπε να κανεις update μεσω φλασαρισματος, γιατι εχεις fota.

 

Τεσπα, ειναι ευκολο να δωθει ενα λινκ με το ποστ που περιγραφει τη διαδικασια , μπας και βρω χρονο να κανω το update

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δε πείραξα τίποτα. Ήταν πολύ καθαρός ο ήχος του. Πρώτη φορά στη ζωή μου δε πειραξα κινητό. Ουτε ρουτ έκανα ούτε τιποτα! Ποιός; Εγώ που ολες τις συσκευές μου τις λειτουργώ με custom roms και φουλ στα tests. Είπα να ηρεμήσω κάπως και να μην πειράξω την συγκεκριμένη συσκευή μιας και δε μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα ως τώρα. Ισως ο ηχος σου να μην ειναι καθαρός λόγω ελλατωματικού ακουστικού; Δεν είδα αλλος να έχει το ίδιο πρόβλημα...

Σ' ευχαριστώ φίλε μου. Θα δοκιμάσω να του αυξήσω λίγο την ένταση να δω μήπως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρισμα φυσικα και μπορεις να κανεις ειτε εισαι, ειτε δεν εισαι ρουτ.

Δεν ειναι αυτο το θεμα

 

Το θεμα ειναι πως απο τη στιγμη που δεν εισαι ρουτ, δεν θανεπρεπε να κανεις update μεσω φλασαρισματος, γιατι εχεις fota.

 

Τεσπα, ειναι ευκολο να δωθει ενα λινκ με το ποστ που περιγραφει τη διαδικασια , μπας και βρω χρονο να κανω το update

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Εχεις δικιο αλλα και σε αλλο φορουμ που διαβασα εχουν το ιδιο προβλημα και κανανε την αναβαθμιση με flash.

Μπες στο needrom για να κατεβασεις την ρομ. Εχει οδηγιες εκει. Απλως να σου επισημανω οτι επιλεγεις "download only" και κανεις untick την επιλογη "userdata" αν δεν θες να χασεις τα δεδομενα σου.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να δωσει μια βοηθεια για το φλασαρισμα οπως ζηταει ο φιλος πιο πανω?

 

Παλευω κι εγω να το κανω ετσι λογω root και -αν δεν κανω κατι λαθος- δεν μου αναγνωριζει ο υπολογιστης τη συσκευη....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εδώ, καινούριος 10 ημερών από black friday. Πιο οικονομικό δεν γινόταν. πολύ ευχαριστημένος, η οθόνη και η μπαταρία τέλεια. Όντως δεν ήθελε καθόλου ψάξιμο και ρύθμιση. ανοίγεις και παίζεις.

2 ερωτήσεις. Έβαλα χθες sd Κάρτα αλλά δεν βρήσκω την επιλογή που θυμάμαι είχε encrypt sd card. ΑΚόμα σε πλοήγηση πάει αριστερά -δεξιά πότε πότε χάνει την πορεία. έχει ακουστεί αν πάρει το νέο ανδρόιδ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εδώ, καινούριος 10 ημερών από black friday. Πιο οικονομικό δεν γινόταν. πολύ ευχαριστημένος, η οθόνη και η μπαταρία τέλεια. Όντως δεν ήθελε καθόλου ψάξιμο και ρύθμιση. ανοίγεις και παίζεις.

2 ερωτήσεις. Έβαλα χθες sd Κάρτα αλλά δεν βρήσκω την επιλογή που θυμάμαι είχε encrypt sd card. ΑΚόμα σε πλοήγηση πάει αριστερά -δεξιά πότε πότε χάνει την πορεία. έχει ακουστεί αν πάρει το νέο ανδρόιδ;

 

Περασε τελωνειο?

Φλεβαρη μαλλον θα παρει το 7

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Καλό αυτό

 

Φίλος μου που δουλεύει στην OUKITEL μου είπε πως σύντομα ετοιμάζεται το android 7 για τη συσκευή μας. Οπότε αναμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου που δουλεύει στην OUKITEL μου είπε πως σύντομα ετοιμάζεται το android 7 για τη συσκευή μας. Οπότε αναμένουμε...

 

τέλεια!

στην επιλογή προεπιλεγμένος δίσκος εγγραφής ανάμεσα σε εσωτερικό χώρος αποθήκευσης και κάρτα sd, γράφει μόνο φώτογραφίες και βίντεο ή τα πάντα; αν είναι το δεύτερο λογικά θα καθυστερεί.

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι καλα νεα

 

Να εχουμε OS 7, την στιγμη που αλλα ουτε 6 δεν εχουν......

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

τέλεια!

στην επιλογή προεπιλεγμένος δίσκος εγγραφής ανάμεσα σε εσωτερικό χώρος αποθήκευσης και κάρτα sd, γράφει μόνο φώτογραφίες και βίντεο ή τα πάντα; αν είναι το δεύτερο λογικά θα καθυστερεί.

 

Aν θυμάμαι καλά (μιας και δε χρησιμοποιώ αυτή την περίοδο κάρτα) μόνο βίντεο και φωτογραφίες αποθηκεύει. Αν έχεις βάλει κάρτα 10 class δε καθυστερεί καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε ολους. Το πηρα και εγω απο GEARBEST EU warehouse εκανε 15 μερες να ερθει.Ειναι η εκδοση λειτουργικου 64bit V12 μετα απο ενημερωση.Γενικα ειναι καλο αλλα εχει χαλια φλας ειναι καντηλι και η καμερα εχει προβλημα στην εστιαση στα μακρυνα αντικειμενα,στα ενα με δυο μετρα εστιαζει καλα. Μπορει κανενας να βοηθησει ;
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε ολους. Το πηρα και εγω απο GEARBEST EU warehouse εκανε 15 μερες να ερθει.Ειναι η εκδοση λειτουργικου 64bit V12 μετα απο ενημερωση.Γενικα ειναι καλο αλλα εχει χαλια φλας ειναι καντηλι και η καμερα εχει προβλημα στην εστιαση στα μακρυνα αντικειμενα,στα ενα με δυο μετρα εστιαζει καλα. Μπορει κανενας να βοηθησει ;

 

Δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο με την εστιαση. Δοκιμασε να κατεβασεις μια αλλη εφαρμογη καμερας.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα πολλες εφαρμογες η μονη περιπτωση να βγει καθαρη μακρινη φωτογραφια ειναι να κλειδωσω την εστιαση στο απειρο μεσα απο καποια εφαρμογη.Ευχαριστω παντως.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα πολλες εφαρμογες η μονη περιπτωση να βγει καθαρη μακρινη φωτογραφια ειναι να κλειδωσω την εστιαση στο απειρο μεσα απο καποια εφαρμογη.Ευχαριστω παντως.

 

Μπορεις να ανεβασεις μια κακη και μια καλη να δουμε?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

Πατώντας σταθερά το πλήκτρο back (κάτω δεξιά) μου βγάζει αυτό το μήνυμα (με το λευκό background.

Τι εννοεί;

Screenshot_20170108_114810.pngonline photo sharing

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

Πατώντας σταθερά το πλήκτρο back (κάτω δεξιά) μου βγάζει αυτό το μήνυμα (με το λευκό background.

Τι εννοεί;

Screenshot_20170108_114810.pngonline photo sharing

 

Ειναι μια λειτουργία που οταν πατας παρατεταμενα το βελακι, σου δινει τη δυνατότητα να κυκλωσεις οποιο σημειο της οθονης θες ζωγραφιζοντσς με το δακτυλο σαν ζωγραφικη και να το αποθηκευσεις,κατι σαν print screen τμηματικο. Απενεργοποιειται απο τις ρυθμισεις gesture motion, sytem motion.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα πρώτα δυο σημάδια προβλημάτων βγήκαν στην επιφάνεια... το πρώτο οτι εχει μειωθεί αρκετά η διάρκεια της μπαταρίας...( κάνω βεβαία βαριά χρήση) και δεύτερον ενα καφέ σημαδι απάνω δεξια γωνία της οθόνης.. υποπτεύομαι υπερβολική θερμότητα. θα ακολουθήσει φωτό για αυτό

Κατα τα άλλα... δεν νομιζω αυτή την στιγμή να υπάρχει άλλο κινέζικο δικαρτο με τα πλεονεκτηματα του !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα πρώτα δυο σημάδια προβλημάτων βγήκαν στην επιφάνεια... το πρώτο οτι εχει μειωθεί αρκετά η διάρκεια της μπαταρίας...( κάνω βεβαία βαριά χρήση) και δεύτερον ενα καφέ σημαδι απάνω δεξια γωνία της οθόνης.. υποπτεύομαι υπερβολική θερμότητα. θα ακολουθήσει φωτό για αυτό

Κατα τα άλλα... δεν νομιζω αυτή την στιγμή να υπάρχει άλλο κινέζικο δικαρτο με τα πλεονεκτηματα του !:rolleyes:

Η μπαταρία είναι καλό να την καλιμπράρεις που και που. Παρόλα αυτά είπες πως κάνεις βαριά χρήση οπότε αναμενόμενο. Εγώ που δε το ζορίζω είναι σαν την πρώτη μέρα.Βάλε και το greenify για να δεις κάποια βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι καλό να την καλιμπράρεις που και που. Παρόλα αυτά είπες πως κάνεις βαριά χρήση οπότε αναμενόμενο. Εγώ που δε το ζορίζω είναι σαν την πρώτη μέρα.Βάλε και το greenify για να δεις κάποια βελτίωση.

 

αν θελεις γραψε εν συντομια , για οσους δεν ξερουμε , πως καλιμπραρουμε την μπαταρια !! ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα πρώτα δυο σημάδια προβλημάτων βγήκαν στην επιφάνεια... το πρώτο οτι εχει μειωθεί αρκετά η διάρκεια της μπαταρίας...( κάνω βεβαία βαριά χρήση) και δεύτερον ενα καφέ σημαδι απάνω δεξια γωνία της οθόνης.. υποπτεύομαι υπερβολική θερμότητα. θα ακολουθήσει φωτό για αυτό

Κατα τα άλλα... δεν νομιζω αυτή την στιγμή να υπάρχει άλλο κινέζικο δικαρτο με τα πλεονεκτηματα του !:rolleyes:

 

Όταν λες κάνεις βαριά χρήση τι εννοείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα πρώτα δυο σημάδια προβλημάτων βγήκαν στην επιφάνεια... το πρώτο οτι εχει μειωθεί αρκετά η διάρκεια της μπαταρίας...( κάνω βεβαία βαριά χρήση) και δεύτερον ενα καφέ σημαδι απάνω δεξια γωνία της οθόνης.. υποπτεύομαι υπερβολική θερμότητα. θα ακολουθήσει φωτό για αυτό

Κατα τα άλλα... δεν νομιζω αυτή την στιγμή να υπάρχει άλλο κινέζικο δικαρτο με τα πλεονεκτηματα του !:rolleyes:

 

 

Και ποσο εχει μειωθει η διαρκεια της μπαταριας γραψε. Ποσο SOT εχεις με την χρηση που κανεις

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

Πατώντας σταθερά το πλήκτρο back (κάτω δεξιά) μου βγάζει αυτό το μήνυμα (με το λευκό background.

Τι εννοεί;

Screenshot_20170108_114810.pngonline photo sharing

 

Άσχετο. τι ώραιο screen είναι αυτό???

Εμένα γιατί είναι τόσο άσχημο μπροστά στο δικό σου???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...