Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως εχει δοκιμασει κανεις καποιον αλλο ταχυφορτιστη ?ανεξαρτητως εταιριας κλπ φυσικα να εχει δουλεψει χωρις θεματα,υπαρχει καμια προταση?τα tempered glass και θηκες αλλων μοντελων της εταιριας ειναι συμβατα με το κινητο μας?πχ του κ4000 ?εχει πειραματιστει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα, η μπαταρία με τη χρήση που του κάνω κρατάει περίπου 3 μέρες συνήθως. Αυτό δεν έχει αλλάξει από την πρώτη μέρα που το έχω. Οπότε δεν πρέπει να έχει "πέσει" η μπαταρία. Τώρα το sot πώς το μετράς; Στο μενού Ρυθμίσεις-Μπαταρία-Οθόνη, μου λέει στις "λεπτομέριες χρήσης" ότι είναι ενεργοποιημένη 3 ώρες με την μπαταρία στο 60%. Επίσης η μπαταρία λέει ότι "απομένουν περίπου 3 ημέρες" :)

Ναι, ετσι βλεπεις το sot. Οποτε με 3 ωρες στο 60% ειναι οκ. Δεν χρειαζεται να το καλιμπραρεις. Ασ το καμποσο καιρο ετσι και αφου η μπαταρια σου δεν εχει προβλημα, μπορει να στρωσει καποια στιγμη.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

το κινητο τα σπαει, πηρε και την 7αρα χωρις κανενα θεμα, αλλα μολις παραγγειλα op5 και πουλαω το ωραιοτατο κινητο. Αριστο με θηκη και τζαμακι.

Αν καποιος ενδιαφερεται, μπορει να μου στειλει.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα !!! έχω ένα θέμα με το συγκεκριμένο κιν!!(είναι από φίλη μου)

Όλα άρχισαν όταν ξαφνικά βγάζει μαύρη οθόνη με ένα ρολόι !!

εμφανίζει για ένα δευτερόλεπτο την κανονική οθόνη και ξαναεμφανίζει την μαύρη οθόνη!!

αυτό το κάνει και μετά από 2 φορες που πέρασα καινουργια ρομ!!

και με recovery και με sp flash!!!

 

δεν ξέρω τι να το κάνω!!!!

έχει τύχει σε κανέναν???

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα !!! έχω ένα θέμα με το συγκεκριμένο κιν!!(είναι από φίλη μου)

Όλα άρχισαν όταν ξαφνικά βγάζει μαύρη οθόνη με ένα ρολόι !!

εμφανίζει για ένα δευτερόλεπτο την κανονική οθόνη και ξαναεμφανίζει την μαύρη οθόνη!!

αυτό το κάνει και μετά από 2 φορες που πέρασα καινουργια ρομ!!

και με recovery και με sp flash!!!

 

δεν ξέρω τι να το κάνω!!!!

έχει τύχει σε κανέναν???

 

Φιλε μου δεν ξερω αν ειναι αυτο που φανταζομαι. Την μαυρη οθονη με ενα ρολοι και την ημερομηνια την βγαζει σε εμενα που εχω την θηκη της oukitel οταν κλεινω τη θηκη στο παραθυρακι. Εχω παρατηρησει ομως οτι επισης κολλαει σε αυτη την οθονη οταν διπλωσω την θηκη απο πισω. Πρεπει να εχει σχεση με καποιον αισθητηρα που κολλαει και νομιζει οτι φορας τη θηκη και την κλεινεις.

Το εχεις μεσα θηκη? Του εχεις βαλει μηπως μπροστα προστασια για την οθονη που καλυπτει κανεναν αισθητηρα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ξερω αν ειναι αυτο που φανταζομαι. Την μαυρη οθονη με ενα ρολοι και την ημερομηνια την βγαζει σε εμενα που εχω την θηκη της oukitel οταν κλεινω τη θηκη στο παραθυρακι. Εχω παρατηρησει ομως οτι επισης κολλαει σε αυτη την οθονη οταν διπλωσω την θηκη απο πισω. Πρεπει να εχει σχεση με καποιον αισθητηρα που κολλαει και νομιζει οτι φορας τη θηκη και την κλεινεις.

Το εχεις μεσα θηκη? Του εχεις βαλει μηπως μπροστα προστασια για την οθονη που καλυπτει κανεναν αισθητηρα?

 

Φιλε μου απο την αρχη που το πηρε εχει ζελατινα μπροστα!! οχι tempered!!! και θηκη σιλικονης!

ξαφνικα αρχισε να κανει ετσι!!! και δεν μπορω να κάνω τπτ!!

αν δοκιμασω με κανενα μαγνητη λες να ξεκολλησει?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο την αρχη που το πηρε εχει ζελατινα μπροστα!! οχι tempered!!! και θηκη σιλικονης!

ξαφνικα αρχισε να κανει ετσι!!! και δεν μπορω να κάνω τπτ!!

αν δοκιμασω με κανενα μαγνητη λες να ξεκολλησει?

 

Αν βλεπεις αυτο που φαινεται στο παραθυρακι της θηκης στην πρωτη εικονα

 

https://www.banggood.com/Original-View-Window-Flip-Leather-Stand-Case-For-Oukitel-k6000-Pro-p-1061429.html?rmmds=buy

 

ή κατι παρομοιο συμβαινει αυτο που σου λεω. Δοκιμασε να το βγαλεις απο τη θηκη και κοιτα τους αισθητηρες στο πανω μερος του κινητου πανω απο το ακουστικο αν καποιος ειναι καλυμμενος

Link to comment
Share on other sites

Εχει μονο μια ζελατινα!! Τον proximity χρησιμοποιεί??? Εστειλα μαιλ στον πωλητη για να το στειλω πισω!! Ειναι 3 μηνων!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει μονο μια ζελατινα!! Τον proximity χρησιμοποιεί??? Εστειλα μαιλ στον πωλητη για να το στειλω πισω!! Ειναι 3 μηνων!!

 

Στο εκανε απο την αρχη? Θα σου προτεινα να δοκιμασεις να βγαλεις και τη ζελατινα. Μην παει μεχρι τον πωλητη και γυρισει μονο για αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον εχει παει στην 7 και ενδιαφερεται μολις ειδα οτι βγηκε update. Το εγκατεστησα και το δοκιμαζω
Link to comment
Share on other sites

αυτη την αναβαθμιση FZ V21 20170513 εκανες;αν ναι δωσε μας καποιες οδηγιες γιατι αυτοματα ακομη τιποτα....
Link to comment
Share on other sites

Αυτοματα... Ανοιξε την εφαρμογη ενημερωσεις συστηματος και ψαξε. Ειναι πιο καινουρια... FZ_V24_20170617
Link to comment
Share on other sites

Το ανοιγω και μου λεει το συστημα σας ειναι ενημερωμενο....FZ V12 20161129 211434.

 

Η αναβαθμιση ειναι για αυτους που ηδη εχουν παει στην 7. Εσυ εχεις την 6

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πως παω στην 7

Υ.Γ.εχω κατεβασει την FZ V21 20170513 στον υπολογιστη και το MDT V1620 For Upgrade αλλα χρειαζωμαι βοηθεια για το πως γινεται για να εχω την 7.....

Link to comment
Share on other sites

Στο xda γραφουν πως υπαρχει θεμα στην 7 με το gps. Λοκαρει και ξελοκαρει. Ισχυει αυτο? Διοτι το gps το δουλευω και δεν θελω να το χαλασω.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο xda γραφουν πως υπαρχει θεμα στην 7 με το gps. Λοκαρει και ξελοκαρει. Ισχυει αυτο? Διοτι το gps το δουλευω και δεν θελω να το χαλασω.

 

εγω ρωτησα :)

νομιζω εγραφαν κατι παρομοιο και αλλοι και λεω μηπως βρεθηκε καμια λυση

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε προσπαθησα χθες ολη την ημερα και με τους 2 τροπους αλλα τιποτα.....Ειδα και κατι βιντεακια αλλα...

δυστυχως δεν μπορω να καταλαβω τι δεν παει καλα...θα προσπαθησω και απο τον σταθερο υπολογιστη και τα λεμε...

Υ.Γ.δεν ειμαι και εντελως ασχετος αλλα(εφτιαξα παλιοτερα καμια 10αρια x8 - ρουτ και τετοια οχι τιποτα ιδιαιτερο- συγγενων και φιλων με επιτυχια)

Ευχαριστω παντος για την ανταποκριση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε προσπαθησα χθες ολη την ημερα και με τους 2 τροπους αλλα τιποτα.....Ειδα και κατι βιντεακια αλλα...

δυστυχως δεν μπορω να καταλαβω τι δεν παει καλα...θα προσπαθησω και απο τον σταθερο υπολογιστη και τα λεμε...

Υ.Γ.δεν ειμαι και εντελως ασχετος αλλα(εφτιαξα παλιοτερα καμια 10αρια x8 - ρουτ και τετοια οχι τιποτα ιδιαιτερο- συγγενων και φιλων με επιτυχια)

Ευχαριστω παντος για την ανταποκριση!!!!!

 

θεωρω οτι η διαδικασια ειναι πολυ ευκολη...που κολλας?

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ολα οκ!!!Το θεμα ηταν απλο!!! δεν ειχα αλλαξει την επιλογη απο Download Only σε Firmware upgrade...αμεσως μετα πηρε και την τελευταια ενημερωση.

Ευχαριστω καλημερα καλη εβδομαδα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο xda γραφουν πως υπαρχει θεμα στην 7 με το gps. Λοκαρει και ξελοκαρει. Ισχυει αυτο? Διοτι το gps το δουλευω και δεν θελω να το χαλασω.

 

Δεν ξερω αν ειδες την απαντηση που μου εδωσαν αλλα με 3G το gps δουλευει πολυ πολυ καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το θέμα ειναι πως λειτουργεί χωρίς 3g. Θέλουμε να δουμε αν η κεραία του GPS κεντράρει σωστά. Όσο ειμαι στην 6 δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι πως λειτουργεί χωρίς 3g. Θέλουμε να δουμε αν η κεραία του GPS κεντράρει σωστά. Όσο ειμαι στην 6 δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Δεν σε καταλαβα τι ακριβως εννοεις...

Οπως εχω καταλαβει εγω με χρηση και οσο εχω διαβασει στο xda, οταν την πρωτη καρτα την εχεις στο 4G και ανοιγμενο το gps στην υψηλη ακριβεια καπως μπλοκαρει το 4G το gps και χανει το στιγμα καθε τοσο.

Αν ομως κατα τη διαρκεια της πλοηγησης εχεις βαλει την sim στο 3G δουλευει μια χαρα και δεν εχεις κανενα προβλημα.

Σου απαντησα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...