Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω άλλο "πρόβλημα", το οποίο είναι σε εισαγωγικά διότι το θεωρώ δευτερεύον.

Η ανάλυση της κυρίως κάμερας έχει ως μέγιστο τα 9,5 Μ από τη version 9, ενώ παρέμεινε έτσι και μετά την αναβάθμιση (σήμερα) στη 10.

Επίσης έχει χαθεί από τις ρυθμίσεις η δυνατότητα επιλογής του χώρου αποθήκευσης της κάμερας.

Άραγε αν εγκαθιστούσα κάποια άλλη εφαρμογή καμέρας θα διορθωνόταν το θέμα;

Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω άλλο "πρόβλημα", το οποίο είναι σε εισαγωγικά διότι το θεωρώ δευτερεύον.

Η ανάλυση της κυρίως κάμερας έχει ως μέγιστο τα 9,5 Μ από τη version 9, ενώ παρέμεινε έτσι και μετά την αναβάθμιση (σήμερα) στη 10.

Λογικά έχει και 16MP ως μέγιστο αλλά θέλει να μην είναι σε πλήρη οθόνη. Με κάθε επιφύλαξη.

Για το άλλο με την αποθήκευση, αν πας ρυθμίσεις, αποθηκευτικός χώρος, και είναι τικαρισμένο το κάρτα sd είσαι οκ. Στις σώζει στην sd.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλο "πρόβλημα", το οποίο είναι σε εισαγωγικά διότι το θεωρώ δευτερεύον.

Η ανάλυση της κυρίως κάμερας έχει ως μέγιστο τα 9,5 Μ από τη version 9, ενώ παρέμεινε έτσι και μετά την αναβάθμιση (σήμερα) στη 10.

Επίσης έχει χαθεί από τις ρυθμίσεις η δυνατότητα επιλογής του χώρου αποθήκευσης της κάμερας.

Άραγε αν εγκαθιστούσα κάποια άλλη εφαρμογή καμέρας θα διορθωνόταν το θέμα;

Με την αναβαθμιση στην ν10, εμενα δεν εχει αλλαξει τιποτα. Εχει ολες τις ρυθμισεις και αναλυσεις. Εχω την προεπισκοπιση στην τυπικη (4:3) αν λεει κατι αυτο. Sd δεν εχω βαλει για να ξερω τι γινεται.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι πάλι με το θέμα του gps γιατί εδω και 3 μερες που το έχω το κινητό δε βγαζω ακρη ο,τι και να εχω κάνει.

 

Να σημειώσω πως παραδόξως εμένα είναι με την 32bit έκδοση.

 

Δοκίμασα κ άλλους πλοηγούς όπως sygic here wego kai citigo με διαφορά το sygic είχε καλύτερη συμπεριφορά αλλα και πάλι εκει που πήγαινε μια χαρά με πεταγε πως βρίσκομαι σε παραπλήσιους δρόμους κλπ...

 

Θέλω να ρωτήσω αρχικά αν αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα -που μου ειπαν παραπανω κάποιοι φίλοι- αν είναι 32bit και αν υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο πρόβλημα αλλα στα 64bit.

 

Αν χρειαστει να μπουμε οι 32bit στη διαδικασία να φλασάρουμε για να χουμε μια πλοήγηση της προκοπής...

 

Αν καταφέρω και φτιάξω το κομμάτι του gps το κινητό θα ειναι μακράν ο,τι καλύτερο κράτησα στα χέρια μου...μέχρι τότε ειμαι αρκετά απογοητευμένος!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοειται....δεν εχω προβλημα με το κλειδωμα των δορυφορων εχω προβλημα με τη πλοηγηση με χανει την ωρα που οδηγαω!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γιά δοκίμασε τό εξής γτ μέχρι στιγμής εμένα μού δουλεύει.Κατεβασε από playstore το mtk engineer mode και το mt gps (αλλά χρειάζεται να είσαι ρουταρισμενος )ανοιγεις το mt gps και πατάς download epo και ακολούθησε τις οδηγίες που σου δίνει τις οποίες θα εκτελέσεις με το mtk enginner αυτά περιμένουμε νέα σου!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει και 16MP ως μέγιστο αλλά θέλει να μην είναι σε πλήρη οθόνη. Με κάθε επιφύλαξη.

Για το άλλο με την αποθήκευση, αν πας ρυθμίσεις, αποθηκευτικός χώρος, και είναι τικαρισμένο το κάρτα sd είσαι οκ. Στις σώζει στην sd.

 

Ευχαριστώ για την πρώτη απάντηση. Αυτή ήταν η λύση. Δεν το είχα ελέγξει με αλλαγή σε 4:3 οθόνη.

Για τη δεύτερη.... δεν εμφανίζεται καθόλου ο "αποθηκευτικός χώρος" στις ρυθμίσεις. Συνεχίζει να τα αποθηκεύει στην κάρτα sd όπως το είχα ρυθμίσει παλαιότερα.

Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρώτη απάντηση. Αυτή ήταν η λύση. Δεν το είχα ελέγξει με αλλαγή σε 4:3 οθόνη.

Για τη δεύτερη.... δεν εμφανίζεται καθόλου ο "αποθηκευτικός χώρος" στις ρυθμίσε

ις. Συνεχίζει να τα αποθηκεύει στην κάρτα sd όπως το είχα ρυθμίσει παλαιότερα.

Δηλαδή δεν σου δείχνει κάτι τέτοιο;

Screenshot_2016_11_22_15_11_44.pngimage hosting no account

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι πάλι με το θέμα του gps γιατί εδω και 3 μερες που το έχω το κινητό δε βγαζω ακρη ο,τι και να εχω κάνει.

 

Να σημειώσω πως παραδόξως εμένα είναι με την 32bit έκδοση.

 

Δοκίμασα κ άλλους πλοηγούς όπως sygic here wego kai citigo με διαφορά το sygic είχε καλύτερη συμπεριφορά αλλα και πάλι εκει που πήγαινε μια χαρά με πεταγε πως βρίσκομαι σε παραπλήσιους δρόμους κλπ...

 

Θέλω να ρωτήσω αρχικά αν αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα -που μου ειπαν παραπανω κάποιοι φίλοι- αν είναι 32bit και αν υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο πρόβλημα αλλα στα 64bit.

 

Αν χρειαστει να μπουμε οι 32bit στη διαδικασία να φλασάρουμε για να χουμε μια πλοήγηση της προκοπής...

 

Αν καταφέρω και φτιάξω το κομμάτι του gps το κινητό θα ειναι μακράν ο,τι καλύτερο κράτησα στα χέρια μου...μέχρι τότε ειμαι αρκετά απογοητευμένος!!!

Μπορεί να κάνω λάθος αλλά έχοντας εμπειρία και άπο άλλα κινέζικα με mtk το πιο πιθανό είναι να πρόκειται για hw πρόβλημα δηλαδή κακής ποιότητας δέκτη gps.Αρκετές εταιρίες το έχουν φτιάξει σε σχέση με παλιότερα (πχ το 2012-2013 που πρωτοασχολήθηκα με mtk κινέζικα έψαχνες με το κυάλι να βρεις κινέζικο στο εύρος τιμής μέχρι 200€ που να έχει πραγματικά καλό gps απο 2ης "διαλογής" μάρκα) αλλά προφανώς όχι όλοι.Και δεν είσαι ο μόνος με το πρόβλημα αυτό

που δυστυχώς σημαίνει ότι πρόκειται είτε για κατασκευαστικό σφάλμα είτε για πρόβλημα σε κάποια παρτίδα ή αν τελικά να λύνεται με το φλασάρισμα σε 64bit

Πάντως αν άνοιγε το καπάκι μπορούσες να κάνεις μια τέτοια πατέντα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5100715#post5100715 αν δε δουλέψει σωστά και με το φλασάρισμα σε 64bit

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν εχει παρει κανενας απο εδω, αυτο

Ulefone Metal 4G Smartphone

Android 6.0 5.0 inch Corning Gorilla 3 Screen MTK6753 Octa Core 1.3GHz 3GB RAM 16GB ROM Fingerprint Scanner GPS OTG Bluetooth 4.0

 

Το βλεπω εδω με €90.56

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_411510.html?wid=11

 

και αυτο εδω με ιδια τιμη €90.56

UMi Diamond 4G Smartphone - BLACK 200029501

5.0 inch 2.5D Arc Screen Android 6.0 MTK6753 Octa Core 1.5GHz 3GB RAM 16GB ROM Dual Cameras Light Sensor

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_494090.html?wid=11

 

Αξιζει να παρω για 2ο τηλ ? και ποιο να διαλεξω ?

Edited by Dim_33

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν εχει παρει κανενας απο εδω, αυτο

Ulefone Metal 4G Smartphone

Android 6.0 5.0 inch Corning Gorilla 3 Screen MTK6753 Octa Core 1.3GHz 3GB RAM 16GB ROM Fingerprint Scanner GPS OTG Bluetooth 4.0

 

Το βλεπω εδω με €90.56

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_411510.html?wid=11

 

και αυτο εδω με ιδια τιμη €90.56

UMi Diamond 4G Smartphone - BLACK 200029501

5.0 inch 2.5D Arc Screen Android 6.0 MTK6753 Octa Core 1.5GHz 3GB RAM 16GB ROM Dual Cameras Light Sensor

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_494090.html?wid=11

 

Αξιζει να παρω για 2ο τηλ ? και ποιο να διαλεξω ?

Φίλε μου νομίζω πως είσαι σε λάθος νήμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου νομίζω πως είσαι σε λάθος νήμα.

 

δεν πειραζει, εχω παρει ηδη το ΟUKITEL 6000 pro για αυτο το εγραψα εδω.....

Oποιος θελει ας πει την γνωμη του

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει, εχω παρει ηδη το ΟUKITEL 6000 pro για αυτο το εγραψα εδω.....

Oποιος θελει ας πει την γνωμη του

 

Μακρια απο umi. Yπαρχουν τοοοσες αλλες μαρκες :lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα το νημα και πεισατε κι εμενα :lol: αρα κατοχος απο χθες κι εγω :cool:

 

το φορτισα το βραδυ και οντως σημερα ενω το zenfone 2 με αφηνε κατα τις 6 το απογευμα, το oukitel ειναι στο 64% και η ωρα ειναι 23.00 !

Ωραια κατασκευη, καλη οθονη, μια χαρα και η καμερα :D σουπερ για τα λεφτα του.

 

Τα μονα που μου λειπουν αλλα δεν παραπονιεμαι καθως τα ηξερα οταν το πηρα, ειναι

να ειχε ξεχωριστη θεση micro SD (μαλλον θα κανω το mode που κυκλοφορει στο ιντερνετ και θα το λυσω αυτο)

Gyro sensor

dual sim full active

 

Μια ερωτηση που εχω, ειναι αν ο φορριστης με τα 9v ηταν σε καποιου τη συσκευασια..

Το δικο μου ειχε 5v - 2A

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνω λάθος αλλά έχοντας εμπειρία και άπο άλλα κινέζικα με mtk το πιο πιθανό είναι να πρόκειται για hw πρόβλημα δηλαδή κακής ποιότητας δέκτη gps.Αρκετές εταιρίες το έχουν φτιάξει σε σχέση με παλιότερα (πχ το 2012-2013 που πρωτοασχολήθηκα με mtk κινέζικα έψαχνες με το κυάλι να βρεις κινέζικο στο εύρος τιμής μέχρι 200€ που να έχει πραγματικά καλό gps απο 2ης "διαλογής" μάρκα) αλλά προφανώς όχι όλοι.Και δεν είσαι ο μόνος με το πρόβλημα αυτό

που δυστυχώς σημαίνει ότι πρόκειται είτε για κατασκευαστικό σφάλμα είτε για πρόβλημα σε κάποια παρτίδα ή αν τελικά να λύνεται με το φλασάρισμα σε 64bit

Πάντως αν άνοιγε το καπάκι μπορούσες να κάνεις μια τέτοια πατέντα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5100715#post5100715 αν δε δουλέψει σωστά και με το φλασάρισμα σε 64bit

 

 

Nαι το εχω δει το βιντεάκι... τι να σου πω θα ειναι μεγάλο κρίμα παντως να ειναι τόσο κακό το gps του...

Βασικά εχω σε πρώτο στάδιο θα το ρουτάρω να για να κατεβάσω αυτό το EPO και θα δοκιμάσω αν ούτε αυτό δουλέψει θα το φλασάρω σε 64bit και αν ακόμα ούτε κ αυτό δουλέψει θα χρησιμοποίησω το 2ο καλώδιο για να εχω το κινητό για power bank να μου φορτίζει το G4 που ειναι υποδειγματική η πλοήγησή του!!!! θα επιστρέψω λιαν συντόμως με νεότερα...

 

ΥΓ. Για να ρουτάρω τη συσκευή αυτός ο οδηγός κάνει https://giveawaytricks.in/root-install-twrp-oukitel-k6000-pro/

Link to comment
Share on other sites

Nαι το εχω δει το βιντεάκι... τι να σου πω θα ειναι μεγάλο κρίμα παντως να ειναι τόσο κακό το gps του...

Βασικά εχω σε πρώτο στάδιο θα το ρουτάρω να για να κατεβάσω αυτό το EPO και θα δοκιμάσω αν ούτε αυτό δουλέψει θα το φλασάρω σε 64bit και αν ακόμα ούτε κ αυτό δουλέψει θα χρησιμοποίησω το 2ο καλώδιο για να εχω το κινητό για power bank να μου φορτίζει το G4 που ειναι υποδειγματική η πλοήγησή του!!!! θα επιστρέψω λιαν συντόμως με νεότερα...

 

ΥΓ. Για να ρουτάρω τη συσκευή αυτός ο οδηγός κάνει https://giveawaytricks.in/root-install-twrp-oukitel-k6000-pro/

 

Πρεπει να κανει αυτος ο οδηγος. Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, επειδη εχω φαει ενα κολλημα σημερα το πρωι, ποιο ειναι τι link του myphone για τα avatar της ouki?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στον πίνακα ελέγχου θα πας και έχει επιλογή avatar αλλά τζάμπα θα πας. Δεν έχει το k6000 pro. Μόνο το u8.
Link to comment
Share on other sites

Στον πίνακα ελέγχου θα πας και έχει επιλογή avatar αλλά τζάμπα θα πας. Δεν έχει το k6000 pro. Μόνο το u8.

 

Αυτο εχω βαλει μεχρι να βγει το δικο μας αλλα ουτε το υ8 δεν βρισκω. Ποιο ειναι το λινκ?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχω ευχάριστα νέα... μίλησα με τον φίλο μου που δουλεύει στην oukitel και μου είπε πως ετοιμάζουν το android 7 για το k6000 pro. Οπότε αναμένουμε....
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχω βαλει μεχρι να βγει το δικο μας αλλα ουτε το υ8 δεν βρισκω. Ποιο ειναι το λινκ?

 

Πίνακας ελεγχου- ρυθμίσεις επιλογές - επιλογή avatar.

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχω ευχάριστα νέα... μίλησα με τον φίλο μου που δουλεύει στην oukitel και μου είπε πως ετοιμάζουν το android 7 για το k6000 pro. Οπότε αναμένουμε....

 

μακαρι...δεν του λες να τα κανουν και ολα τα λογισμικα 64αρια να μην παραπονιομαστε?

Link to comment
Share on other sites

Πίνακας ελεγχου- ρυθμίσεις επιλογές - επιλογή avatar.

 

Thnx. Αυτο κανω αλλα δεν βρισκω τιποτα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...