Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι υποστηρίζει την 800 και εγω με wind το εχω καταχαρει το κινητο, μερες πριν που ειπα οτι εχω θεμα σηματος μετα την αναβάθμιση απλα απο οτι καταλαβα ηταν η wind που εκανε κατι στο δικτιο της και πλέον μου παρεχει φουλ 4g σημα και στο χωρο εργασιας μου. Το σημα ειναι ΑΨΟΓΟ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α ωραία τέλεια! μήπως έχεις δοκιμάσει να βάλεις άλλη εφαρμογή μηνυμάτων;

 

και τέλος απο service αν ω μοι γένοιτο πάθει κάτι εδω στην ελλάδα ποια ειναι η αντιπροσωπεία;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω δοκιμασε. Δεν υπαρχει αντιπρόσωπος απο οτι ξερω, αν χρειαστείς σέρβις μονο μεσω του καταστήματος που το αγοράσες με αποστολη στη Κινα....
Link to comment
Share on other sites

........και τέλος απο service αν ω μοι γένοιτο πάθει κάτι εδω στην ελλάδα ποια ειναι η αντιπροσωπεία

 

αν ψαξεις υπαρχουν μαγαζια που φιαχνουν , δεν θυμαμαι τωρΑ ονομα αλλα ειχα πεσει πανω σε ένα μαγαζι όταν το πηρα και εγω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θελω την βοηθεια σας εχω την συσκευη εδω και κανα διμηνο κανενα παραπονο απλα αντιμετωπιζω το έξεις πρόβλημα με το gps μετά από αναβάθμιση πού τού έκανα μόνος ίσως το λάθος μου ήταν που έκανα format all and download αντί του firmware upgrade κλειδώνει για λίγο και χάνω το σήμα πάλι έτσι μη μπορώντας να δουλεψω χάρτες ότι και να δοκιμασία δεν πέτυχε είτε με το fastergps και ταυτόχρονα περνώντας στο system το gps.conf κάποιου χρήστη.
Link to comment
Share on other sites

Α ωραία τέλεια! μήπως έχεις δοκιμάσει να βάλεις άλλη εφαρμογή μηνυμάτων;

 

και τέλος απο service αν ω μοι γένοιτο πάθει κάτι εδω στην ελλάδα ποια ειναι η αντιπροσωπεία;

 

Εγώ χρησιμοποιώ το google messenger για μηνύματα μιας και η εφαρμογή που είναι προεγκατεστημένη στο κινητό δε παρέχει υποστήριξη 160 χαρακτήρων ανά μήνυμα . Ότι πιο απλό και εύχρηστο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα θελω την βοηθεια σας εχω την συσκευη εδω και κανα διμηνο κανενα παραπονο απλα αντιμετωπιζω το έξεις πρόβλημα με το gps μετά από αναβάθμιση πού τού έκανα μόνος ίσως το λάθος μου ήταν που έκανα format all and download αντί του firmware upgrade κλειδώνει για λίγο και χάνω το σήμα πάλι έτσι μη μπορώντας να δουλεψω χάρτες ότι και να δοκιμασία δεν πέτυχε είτε με το fastergps και ταυτόχρονα περνώντας στο system το gps.conf κάποιου χρήστη.

 

Όταν πειράζεις αρχεία συστήματος αυτά συμβαίνουν. Κατεβασε απο play store to gps test. Βγες σε καθαρό ουρανό και έχει μια επιλογή που λέγεται clear agps. Κάνε το και ασε το να κλειδώσει δορυφόρο. Μη χρησιμοποιήσεις ίντερνετ καθόλου. Αν μετά από αυτά δεις πως πάλι σου κάνει τα ίδια τότε θα σου πρότεινα να ξαναπεράσεις την rom με το flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Στο ouki thread στο xda, αναφερεται οτι αυτοι που καναν αναβαθμιση σε v10 x64 εχουν προβλημα στην φορτιση ( φορτιζει μονο κλειστο) και στο power button και γυριζουν πισω στην προηγουμενη εκδοση που ειχαν. Γι αυτο προσοχη αν σας ερθει κανενα ΟΤΑ. Εδω υπαρχουν χρηστες με την ν10?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο ouki thread στο xda, αναφερεται οτι αυτοι που καναν αναβαθμιση σε v10 x64 εχουν προβλημα στην φορτιση ( φορτιζει μονο κλειστο) και στο power button και γυριζουν πισω στην προηγουμενη εκδοση που ειχαν. Γι αυτο προσοχη αν σας ερθει κανενα ΟΤΑ. Εδω υπαρχουν χρηστες με την ν10?

 

Σχετικά με την πλήρη φόρτιση με τον ταχυφορτιστη που είχε μέσα, στο 100% είναι πλήρως φορτισμένο; η το αφήνουμε extra χρόνο να φορτίσει; πρόλαβες να το τσεκάρεις;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα κ γω χθες και το αγόρασα το απόγευμα στα 200€ (ξέρω μπορούσα και πιο φτηνα αλλα καιγομουν γτ δεν είχα συσκευή.) Επίσης για το σέρβις όσοι αγοράσατε απο skroutzομάγαζο είναι στη θεσσαλονίκη η ΟΕΒΕ κάπως έτσι και ειναι 2 χρόνια. Ετσι μου είπε η πωλήτρια.

 

 

Παιδιά τι να πω για το κινητό;;;

Γνήσιος Hulk!

Ανοιξα τη συσκευη στις 7 το απόγευμα 44% η μπαταρία... Κατ ευθείαν sync τον λογαριασμό μου και καπάκι 1μιση ωρα περίπου gps γιατι ήμουν στο μενίδι και δεν ήξερα πως ***** φεύγεις απο κει πάνω για να πας στο πολιτισμό;;; :p

Στο σπίτι εγκατέστησα μεσω wifi ολες μου τι εφαρμογες ετρεχα παράλληλα αρκετές (το textra btw το υποστηρίζει μια χαρά οποτε εχω 170 χαρακτήρες) σε γενικές γραμμές του ήπια το αίμα ακόμα μέχρι τώρα που σας μιλάω που έπαιξα 2 παιχνίδια με το κινητό το οποίο κατάφερα να φτάσω στο 2%!!! πραγματικά πρέπει να παλέψεις για να του πιείς τη μπαταρία!!!

 

Στα αρνητικά τώρα:

Ok προερχόμενος απο LG G4 η κάμερα ειναι απλά τραγική (αλλα ποιός νοιάζεται;;; ειλικρινα δε μ απασχολεί καθόλου)

Ενω το fingerprint δουλεύει άψογα 2-3 φορες αντί να μου ξεκλειδώσει το κινητό μου άνοιξε το qr scanner ξερεις κανείς κάτι; υποθέτω με την αναβάθμιση που μου βγαλε να βαλω αυτο λύνεται!

δεν φανταζομουν οτι τα home buttons δεν φωτίζονται καθόλου... θα θελα εστω ενα μικρό φωτάκι κάτι να τα βλέπεις μες στο βράδυ.

το ηχείο του δεν ειναι κ απ τα πιο δυνατά αλλα απο τη στιγμή που δουλεύω και σε εργοτάξιο δν με πολυ κοφτει.

Επίσης το gps που ανοιξα και το έκλεισα χθες 3 φορές τις 2 πρώτες άργησε αρκετά δευτερόλεπτα μεχρι να παρει μπρος η πλοήγηση αλλα και το να με βρεί. στη τρίτη φορά έγινε πιο σύντομα. θέλω να πιστεύω πως φταίει πως το πρωτο δούλεψα δεν ειχα κατεβάσει και ενημερωσει τα πάντα ακόμα της google οποτε δν ειμαι αντικειμενικος! τωρα που τα εχω ολα ενημερωμενα θα επιστρεψω για να πω πιο εμπεριστατομένα για το gps.

 

Kατα τ αλλα αν κάποιον δεν τον ενδιαφέρει να τραβαει φωτογραφίες αλλα να εχει ενα λειτουργικό κινητό που δν θα ζει με τη θηλια του φορτιστή στο λαιμό του και το άγχος μην τον αφήσει θεωρώ το κινητό αυτό ειναι μονόδρομος!

 

Υ.Γ. πήρα και στη πεθερά μου το Κ4000 PRO σε μαύρο χρυσό εκεί να δείτε συγκίνηση!!! κινητάρα κ εκείνο απ το λίγο που το κράτησα!

 

Αυτα απο μένα συγγνώμη αν κούρασα απλα η χαρά και η συγκίνηση αυτής της μπαταρίας ειναι ανυπερβλητη! :D :P

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Για το gps αν το δουλεύεις με κάποιο πρόγραμμα πχ runkeeper,runtastic έλεγξε αν μπορείς αν σε περπάτημα κτλ δείχνει σταθερά την πορεία χωρίς να "πετάει" εδώ και εκεί το βελάκι
Link to comment
Share on other sites

μμμ οκ... θα το δοκιμάσω αυριο το πρωί! προσωπικά εχω βολευτεί πολύ το gps της google γιατι δείχνει και τη κίνηση κλπ... αν κάποιος φίλος ξέρει κάτι καλύτερο για πλοηγό που το χει δοκιμάσει κιόλας πολύ ευχαρίστως!
Link to comment
Share on other sites

μμμ οκ... θα το δοκιμάσω αυριο το πρωί! προσωπικά εχω βολευτεί πολύ το gps της google γιατι δείχνει και τη κίνηση κλπ... αν κάποιος φίλος ξέρει κάτι καλύτερο για πλοηγό που το χει δοκιμάσει κιόλας πολύ ευχαρίστως!

 

Τα καλύτερα προγράμματα πλοήγησης που υπάρχουν αυτή τη στιγμή είναι το Navigon και το sygic. Όλα τα άλλα, ξέχασε τα απλά...

Link to comment
Share on other sites

Τα Oukitel διαθέτουν και κρυφά χαρακτηριστικά, π.χ.

Το Κ4000 το έχει ο γιυός μου με την οθόνη σπαμένη- θρυψαλισμένη πάνω αριστερά εδώ και δυο μήνες. Δε λειτουργεί το touch στην κάθετη αριστερή πλευρά 5-6 χιλιοστά.

Πώς είναι δυνατόν να συνεχίζει να λειτουργεί ;!! Η προηγούμενη συσκευή μου αχρηστέφτηκε απο ένα ράγισμα της οθόνης (Gorilla glass επίσης).

Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

μμμ οκ... θα το δοκιμάσω αυριο το πρωί! προσωπι αν κάποιος φίλος ξέρει κάτι καλύτερο για πλοηγό που το χει δοκιμάσει κιόλας πολύ ευχαρίστως!

 

Εγω χρησιμοποιω το here we go που ειναι free απο το play store. Εχει και αυτο την κινηση στους δρομους και προτασεις για τη χρηση συγκοινονιων. Ειναι αντιστοιχο με τους χαρτες της google

Link to comment
Share on other sites

Σε ποσες ημερες θα ερθει απο την στιγμη που το στελνουν ?

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Σε ποσες ημερες θα ερθει απο την στιγμη που το στελνουν ?

 

Δεν είναι σάνταρ οι χρόνοι. Έχει τύχει να έρθει σε μια εβδομάδα, και σε ενάμιση μήνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Εχω σοβαρό πρόβλημα σήμερα που πήγα να χρησιμοποιήσω πάλι gps τα πράγματα χειροτέρεψαν... κατα την πλοήγηση με έχανε και νόμιζε πως ημουν σε παραδιπλανούς δρόμους.

 

Κατέβασα το gps test έκλεισα δεδομένα το έτρεξα λόκαρε κανονικά δορυφόρους εκανα επανεκκίνηση ξανα βάζω πλοήγηση πάλι τα ίδια χάλια... δοκίμασα και κανα 2 εφαρμογες απ το store για gps fix δεν είδα διαφορά.

 

Κάποιος τα φώτα του παρακαλώ; γιατί το gps είναι κάτι που το χρησιμοποιώ αρκετά συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ΟΤΑ απο ν9 σε ν10 αλλα προς το παρον δεν την κανω διοτι εχει θεματα οπως διαβαζω στο xda, στην φορτιση και στο power button

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με την πλήρη φόρτιση με τον ταχυφορτιστη που είχε μέσα, στο 100% είναι πλήρως φορτισμένο; η το αφήνουμε extra χρόνο να φορτίσει; πρόλαβες να το τσεκάρεις;

 

Οπως εχω ξαναγραψει, με απλο φορτιστη 2.0 amp. θελει τουλαχιστον 1 ωρα παραπανω φορτιση απο το 100%. Με τον δικο του φορτιστη, δεν ξερω ακομα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ΟΤΑ απο ν9 σε ν10 αλλα προς το παρον δεν την κανω διοτι εχει θεματα οπως διαβαζω στο xda, στην φορτιση και στο power button

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οπως εχω ξαναγραψει, με απλο φορτιστη 2.0 amp. θελει τουλαχιστον 1 ωρα παραπανω φορτιση απο το 100%. Με τον δικο του φορτιστη, δεν ξερω ακομα.

 

Παιδιά έκανα την αναβάθμιση σε v10 και όλα καλά. Κανένα πρόβλημα ούτε το power button και φορτίζει κανονικά το κινητό. Μάλλον παρουσίασε θέμα σε όσους κατέβασαν από αλλού το update ή κάποιοι που ήταν rooted τους παρουσίασε τα προβλήματα. Εγώ είμαι με την stock rom από την ημέρα που το πήρα και δεν ήμουν ποτέ rooted. Οπότε όλα καλά. Προχωρήστε άφοβα στην ενημέρωση.

 

Για το θέμα που λες μη σε φοβίζει. Άσε το να κάνει κανονικά την φόρτιση εώς ότου σου δείχνει 0 στα amp. 3 φορές που το παρατήρησα εγώ την πρώτη φορά φόρτισε όπως ανέφερες και τις άλλες φορές σταμάτησε κανονικά στο 100%. Κάνε ένα καλιμπράρισμα την μπαταρία σου καλού κακού.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την αναβάθμιση σε v10 και όλα καλά. Κανένα πρόβλημα ούτε το power button και φορτίζει κανονικά το κινητό. Μάλλον παρουσίασε θέμα σε όσους κατέβασαν από αλλού το update ή κάποιοι που ήταν rooted τους παρουσίασε τα προβλήματα. Εγώ είμαι με την stock rom από την ημέρα που το πήρα και δεν ήμουν ποτέ rooted. Οπότε όλα καλά. Προχωρήστε άφοβα στην ενημέρωση.

 

Για το θέμα που λες μη σε φοβίζει. Άσε το να κάνει κανονικά την φόρτιση εώς ότου σου δείχνει 0 στα amp. 3 φορές που το παρατήρησα εγώ την πρώτη φορά φόρτισε όπως ανέφερες και τις άλλες φορές σταμάτησε κανονικά στο 100%. Κάνε ένα καλιμπράρισμα την μπαταρία σου καλού κακού.

 

Μολις το φορτισω θα την κανω κι εγω..Παρατηρησες κατι αισθητα εμφανες περα απο τις διορθωσεις που λεει οτι κανει;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την αναβάθμιση σε v10 και όλα καλά. Κανένα πρόβλημα ούτε το power button και φορτίζει κανονικά το κινητό. Μάλλον παρουσίασε θέμα σε όσους κατέβασαν από αλλού το update ή κάποιοι που ήταν rooted τους παρουσίασε τα προβλήματα. Εγώ είμαι με την stock rom από την ημέρα που το πήρα και δεν ήμουν ποτέ rooted. Οπότε όλα καλά. Προχωρήστε άφοβα στην ενημέρωση.

 

Για το θέμα που λες μη σε φοβίζει. Άσε το να κάνει κανονικά την φόρτιση εώς ότου σου δείχνει 0 στα amp. 3 φορές που το παρατήρησα εγώ την πρώτη φορά φόρτισε όπως ανέφερες και τις άλλες φορές σταμάτησε κανονικά στο 100%. Κάνε ένα καλιμπράρισμα την μπαταρία σου καλού κακού.

 

Το εχω δοκιμασει με απλο φορτιστη και θελει καμμια ωρα παραπανω. Με τον δικο του δεν ξερω. Δοκιμασες οταν δειχνει 100% να κανεις restart και να τσεκαρεις μετα? Επισης καλιμπραρισμα δεν μπορω να κανω διοτι δεν ειμαι ρουτ.

 

Μολις εκανα και εγω τελικα την αναβαθμιση. Ολα καλα φαινονται μεχρι τωρα. Ειχα και μια μικρη αυξηση στο αντουτου. Απο 36k στα 40 :)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παντως να αναφερω λιγο για το καλιμπραρισμα αυτο που ξερω εγω οτι ειναι και το εχω κανει στο 90% των φορτισεων και εχει γινει σωστα...

Φορτιζει το κινητο στο 100% το κανεις επανεκκινηση κιαν γραψει 100% τοτε η μπαταρια σου ειναι κομπλε...σε περιπτωση που δειχνει κατι αλλο εκτος απο 100% το φορτιζεις ξανα και στο 100% επανεκκινεις...αν δεν γραψει 100% μετα την επανεκκινηση ξανα φορτιζεις στο 100 και επανεκκινεις...η διαδικασια δλδ φορτισης και επανεκκινησης θα συνεχειστει μεχρι το κινητο να ανοιξει με 100%..το εχω κανει πανω απο 20 φορες και γυρω στις 5-7 χρειαστηκε να ξαναφορτισω για να ανοιξει στο 100% με εξαιρεση μια φορα που μου πηρε απο τις 2,5 ωρες στο 100% αλλη μιαμιση ωρα για να ανοιξει το κινητο στο 100%...σημειωτεων οτι εκεινη τη φορα το κινητο ''ξεχασε'' να ξεφορτισει...κρατησε περιπου 5 μερες παρα κατι ωρες....με σταδιακη πτωση μπαταριας μαξιμουμ 18% ανα ημερα...και μπηκε στην πριζα με 15%....σε ολη τη διαδικασια χρησιμη βοηθεια το γκατζετακι usb μετρητης τασης-εντασης [στα 0 αμπερ ειναι ωρα να το βγαλεις απτην πριζα]....οπως βεβαια και ενα απ ειδοποιησης οταν φτασει η μπαταρια στο 100%..Τελος, οντως αν δεις το κινητο στο 100% δε σημαινει οτι φορτισε πληρως να δν τσεκαρεις το usb να δειχνει 0 αμπερ..αυτο σε μενα εχει κανει απο 10-40 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονη κι εγω του τηλεφωνου...

Νομιζω οτι καλυτερο στα λεφτα αυτα.

Καιρος να αφησω τα υπερτιμημενα επωνυμα για κατι φρεσκο στο χωρο.

Κυριος λογος ηταν η μπαταρια, τα 3 GB RAM και η Full HD οθονη.

Αγορασμενο απο Gearbest μαζι με τζαμακι και δερματινη θηκη. 152 ευρω ολα μαζι μαζι με μτφ και με την εκπτωση λογω ποντων (πρωτα εκανα εγγραφη, μετα αγορασα το κινητο, κερδισα τους δωροποντους και τους εξαργυρωσα στην αγορα θηκη και τζαμιου. Το παρηγγειλα απο eu warehouse για να αποκλεισω το ενδεχομενο τελωνειο και για πιο γρηγορα. Σε γκρι. Το χρυσο ειναι πιο ωραιο αλλα το φοβαμαι στην φθορα. Διαβασα πολλες κριτικες ελληνικες και μη,καθως και ειδα αρκετα βιντεο.

Απο Κινα βγαινει κανενα 10αρικο πιο φθηνο

 

Δυο sony ειχα και τα δυο επισκεφθηκαν σερβις οποτε δεν ξαναδινω τοσα λεφτα για κατι και καλα επωνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις καλιμπράρισμα στη μπαταρία δε χρειάζεται να είσαι root. Μπορείς απλά να αφήσεις το κινητό σου να ξεφορτίσει τελείως. Τότε θα το ανοίξεις πάλι μετά από λίγα λεπτά και θα περιμένεις να κλείσει πάλι. Κάνεις αυτή την διαδικασία μέχρι να μην ανοίγει καθόλου. Έπειτα το φορτίζεις κλειστό χωρίς να το διακόψεις και όταν πάει 100% τότε βγάζεις τον φορτιστή και ανοίγεις το κινητό. Αν δε σου λέει 100% όταν ανοίξει τότε βάζεις τον φορτιστή πάλι μέχρι να πάει 100%. Όταν φτάσει στο 100% βγάζεις φορτιστή και κλείνεις το κινητό για 2-3 λεπτάκια. Το ανοίγεις και αν δε σου λέει 100% ξαναβάζεις το φορτιστή και κάνεις την ίδια διαδικασία ώσπου να φτάσει 100%. Όταν εντέλλει γίνει 100% βγάζεις τον φορτιστή και το αφήνεις να τελειώσει η μπαταρία του κανονικά. Όταν θα σου τελειώσει μετά από 1μιση ή 2 μέρες (αναλόγως τη χρήση που κάνεις) και κλείσει τότε το φορτίζεις κλειστό χωρίς διακοπές και το αφήνεις να πάει 100%. Όταν γεμίσει βγάζεις τον φορτιστή και το ανοίγεις.Λειτουργείς το τηλέφωνό σου κανονικά. Έχει πλέον καλιμπραριστεί και έχει δημιουργηθεί νέο αρχείο battery stats στα αρχεία συστήματος . Αυτός ειναι ο τρόπος καλιμπραρίσματος για όσους δεν είναι root.

Φιλάκια και καλή επιτυχία....

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...