Jump to content

Huawei P9 Plus


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα για πρωτη φορα το ειχα με δεδομενα,παραλία σχεδον καθολου σκάλισμα μονο standby κυριως.

Η μπαταρία του έπεφτε γρήγορα θα ελεγα(περισσοτερο απο το m8 μου) και μου πεταγε συνέχεια μυνημα για υψηλή κατανάλωση του chrome και messenger.

Εντωμεταξύ με WiFi δεν συμβαίνει τίποτα τέτοιο,ειναι βραχος.

Λεω να δοκιμασω να τις βαλω σε dose και να ξαναδοκιμασω. Περίεργο παντως.

Ολα αυτα σε 4g παντα.

Μήπως δεν είχες καθολου καλο σήμα,διότι έψαχνε συνέχεια σήμα το κινητό και έτσι έτρωγε μπαταρία και στο παρασκήνιο.

Αλλιώς οπως είπες δες εκει με το doze και τσέκαρε πως τα εχεις βάλει τις εφαρμογες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημα ειχα αρκετα καλο.

Καταναλωνε αρκετα παντως. 2 με 3% ανα ωρα περίπου αλλά μεγαλη υποθεση το μήνυμα που μου εβγαζε η συσκευή για το ποια εφαργογη κανει τη ζημια.

Δοκιμασα το βραδυ λοιπον να βαλω σε dose messenger και chrome και με ανοιχτο το 4g για επτα ωρες επεσε μονο 4%! Αλλα λογικα ετσι χανεις κ τις ειδοποιήσεις εφόσον οι εφαρμογές παγωνουν ετσι δεν συμβαίνει? Με wifi δεν μου το παρουσιαζει παντως.

Και κατι αλλο.

Γνωριζει κανεις τι ειναι η υψηλή κατανάλωση που εχει σαν επιλογη?

Η δεύτερη ειναι να μπαινει σε αδράνεια η εφαρμογή.

Screenshot_2016_07_31_12_02_25.png

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα και εγω ευτυχής κάτοχος της συσκευής,προερχόμενος απο το lg g5. :)

 

Στάλθηκε από το VIE-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για πρωτη φορα το ειχα με δεδομενα,παραλία σχεδον καθολου σκάλισμα μονο standby κυριως.

Η μπαταρία του έπεφτε γρήγορα θα ελεγα(περισσοτερο απο το m8 μου) και μου πεταγε συνέχεια μυνημα για υψηλή κατανάλωση του chrome και messenger.

Εντωμεταξύ με WiFi δεν συμβαίνει τίποτα τέτοιο,ειναι βραχος.

Λεω να δοκιμασω να τις βαλω σε dose και να ξαναδοκιμασω. Περίεργο παντως.

Ολα αυτα σε 4g παντα.

 

εδω με το mate 8 αν εχω ενεργό messenger και chrome βγαζω δεν βγαζω μια μερα με χρήση (κανονικά χορις αυτα βγαζω 2 μερες πλυρες με μπολικο sot)

Link to comment
Share on other sites

Η μερα με τη νυχτα φιλε μου!

Καλωσηρθες!

Σε ολα καλύτερο το plus μα νομιζω η καμερα του ειναι ενα κλικ κατω απο το g5 τουλάχιστον στο αυτοματο που το δοκιμασα

 

Στάλθηκε από το VIE-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδω με το mate 8 αν εχω ενεργό messenger και chrome βγαζω δεν βγαζω μια μερα με χρήση (κανονικά χορις αυτα βγαζω 2 μερες πλυρες με μπολικο sot)

 

Οντως τρωνε αρκετα.

Και πιο πριν ειχα και το Facebook.

Εφαγε ξήλωμα και μπαινω μονο απο chrome.

Παντως η μπαταρία του σε συνδυασμό με την amoled by Samsung τα παει αρκετά καλα.

Δυο μερες και κατι ψιλα χωρις φορτιση, τη μια μερα αποκλειστικά ίντερνετ απο δεδομενα (4g κιολας)οχι παρα πολυ ομως αλλα συνέχεια ανοιχτα και την επόμενη σερφάρισμα μονο απο wifi,οθονη στο αυτοματο, μου εβγαλε τεσσεράμισι ωρες οθονη στο 20% και η μπαταρία ακομα δεν εχει στρώσει.

Τρεις φορτισεις του εχω κανει ολες και ολες.

Επισης ξεχασα επαιξα κανα δεκαλεπτο με μπροστινη και πισω καμερα ,πιο πολυ δοκιμες και κανα μισαωρο κλησεων και αυτες συνδεδεμενος κανα 8ωρο με Bluetooth.

Και να φανταστεις η μια μερα ηταν παραλια με πανω απο 40 βαθμους.

Σε γενικες γραμμες τα παει αρκετά καλα θα ελεγα. Λιγο με τα δεδομενα ξεφευγει λιγο αλλα παιζει λόγω 4g να εχω μεγαλη κατανάλωση. Θα δοκιμασω να το κλειδωσω σε 3g την επόμενη και θα ξαναδοκιμασω.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

O chrome για καποιο περιεργο λογο τρωει πολυ μπαταρια.

Πηγαινετε Ρυθμισεις, Εφαρμογες, βρειτε τον Chrome στη λιστα και μπειτε στις ρυθμισεις του. Μετα πατηστε εκει που λεει μπαταρια και απενεργοποιηστε τις 2 πρωτες επιλογες (Υψηλη καταναλωση ενεργειας και Συνεχ λειτ αφου απεν η οθονη).

Το κακο σε αυτη την περιπτωση ειναι οτι καθε φορα που θα ανοιγετε τον Chrome θα κανει reload τα παντα.

Εγω εχω απενεργοποιησει την πρωτη επιλογη και εχω ενεργοποιημενη τη δευτερη.

Στα της καμερας σε σχεση με το G5 στο αυτοματο, ειναι καλυτερο το P9 Plus την ημερα και χειροτερο τη νυχτα, νομιζω!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

O chrome για καποιο περιεργο λογο τρωει πολυ μπαταρια.

Πηγαινετε Ρυθμισεις, Εφαρμογες, βρειτε τον Chrome στη λιστα και μπειτε στις ρυθμισεις του. Μετα πατηστε εκει που λεει μπαταρια και απενεργοποιηστε τις 2 πρωτες επιλογες (Υψηλη καταναλωση ενεργειας και Συνεχ λειτ αφου απεν η οθονη).

Το κακο σε αυτη την περιπτωση ειναι οτι καθε φορα που θα ανοιγετε τον Chrome θα κανει reload τα παντα.

Εγω εχω απενεργοποιησει την πρωτη επιλογη και εχω ενεργοποιημενη τη δευτερη.

Στα της καμερας σε σχεση με το G5 στο αυτοματο, ειναι καλυτερο το P9 Plus την ημερα και χειροτερο τη νυχτα, νομιζω!

 

Ο chrome κατα ενα περίεργο λογο μου τρωει μπαταρια με δεδομενα οχι με wifi.

Η δεύτερη επιλογη κανει αδρανοποιηση την εφαρμογή.

Η πρωτη τι ακριβώς κανει γνωριζεις μηπως?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Με σιγουρια δεν μπορω να πω τι σημαινει η πρωτη...

Μηπως οτι δεν αφηνει την εφαρμογη να καταναλωσει πολλη ενεργεια;;

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη στυλ αλλα iphone 6s με τον αισθητήρα πίεσης ειναι πολυ ωραιο και βολικό αλλα θα ηθελα να υπαρχει και η επιλογη σε περισσότερα widget κατα τα αλλα πολυ καλη συσκευη. :)

 

Στάλθηκε από το VIE-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικά μου ολα με WiFi ,δυο μερες χωρις φορτιση.

 

http://i68.tinypic.com/16itnrr.png

http://i68.tinypic.com/2qxajdk.png

http://i63.tinypic.com/2hdoeg1.png

http://i67.tinypic.com/2qid5lj.png

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικά μου ολα με WiFi ,δυο μερες χωρις φορτιση.

 

ουτε κατα διανια τοσο δεν βγαζω με την χριση που κανω (τερμα φοτισμος και 4g μονημα 3 ωρες που βγαζει sot το θεορω κατορθομα για ολιμπιακες αγονες)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην κάνετε παράθεση σε μηνύματα όπως το παραπάνω του venduza, που περιέχουν τόσες και μεγάλες εικόνες.

Θα γεμίζουν οι σελίδες χωρίς νόημα.;)

Link to comment
Share on other sites

Υπερευχαριστημενος δηλωνω με τη μπαταρία του.

Σε αυτο συμβάλει και η amoled οθονη του

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Υπερευχαριστημενος δηλωνω με τη μπαταρία του.

Σε αυτο συμβάλει και η amoled οθονη του

 

αλλα πες μας με ποσο % φωτεινότητα οθόνης εβγαλες αυτον τον χρονο?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

αλλα πες μας με ποσο % φωτεινότητα οθόνης εβγαλες αυτον τον χρονο?

 

Το ειχα στο αυτόματο και επειδη το δουλεψα κυριως σε εσωτερικο χωρο, η φωτεινότητα του βρισκοταν στο 1/4 περιπου.

Αν το σκαλιζα εξω με νταλα ηλιο θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα στο αυτόματο και επειδη το δουλεψα κυριως σε εσωτερικο χωρο, η φωτεινότητα του βρισκοταν στο 1/4 περιπου.

Αν το σκαλιζα εξω με νταλα ηλιο θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα.

Ο ναι γύρω στις 3 ώρες πάει έξω (και αυτό είναι πολύ καλό, λίγο παραπάνω η ίδιο με το s7 edge), τον βασιλιά δεν το φτάνει κάνεις όμως (Mate 8)

Link to comment
Share on other sites

Ο ναι γύρω στις 3 ώρες πάει έξω (και αυτό είναι πολύ καλό, λίγο παραπάνω η ίδιο με το s7 edge), τον βασιλιά δεν το φτάνει κάνεις όμως (Mate 8)

 

Το mate 8 ειναι γουρουνι αστο φιλε μου.

3 ωρες οπως λες δεν ειναι λιγο εστω και με δεδομενα? Θα το δοκιμασω να δω τι ψαρια πιανει και με αυτες τις συνθήκες

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το mate 8 ειναι γουρουνι αστο φιλε μου.

3 ωρες οπως λες δεν ειναι λιγο εστω και με δεδομενα? Θα το δοκιμασω να δω τι ψαρια πιανει και με αυτες τις συνθήκες

 

ούτε καν λίγα 100% φωτισμός και με 4g στην παράλια? 3 ωρες είναι μέγιστος άθλος για μια συσκευη (εξαιρείται το mate και πάλι λόγο ότι φήμες λένε ότι η μπαταρια περιέχει στοιχεία από πλουτώνιο :lol:)

 

s6/s6 edge/s7/g3/g4 χοντρικά έβγαζαν με ίδια χρήση κάπου στης 2 ώρες και 10 15 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

ούτε καν λίγα 100% φωτισμός και με 4g στην παράλια? 3 ωρες είναι μέγιστος άθλος για μια συσκευη (εξαιρείται το mate και πάλι λόγο ότι φήμες λένε ότι η μπαταρια περιέχει στοιχεία από πλουτώνιο :lol:)

 

s6/s6 edge/s7/g3/g4 χοντρικά έβγαζαν με ίδια χρήση κάπου στης 2 ώρες και 10 15 λεπτά

 

Οκ τοτε.

Θα κανω μια δοκιμη στις διακοπες μου παραλια και θα ανεβασω στατιστικά μιας μερας με δεδομένα μονο 4g

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

ούτε καν λίγα 100% φωτισμός και με 4g στην παράλια? 3 ωρες είναι μέγιστος άθλος για μια συσκευη (εξαιρείται το mate και πάλι λόγο ότι φήμες λένε ότι η μπαταρια περιέχει στοιχεία από πλουτώνιο :lol:)

 

s6/s6 edge/s7/g3/g4 χοντρικά έβγαζαν με ίδια χρήση κάπου στης 2 ώρες και 10 15 λεπτά

Αν θες μπες στο νήμα του s7edge για την μπαταρία έχω screenshot 5.30 ώρες με 4g και φωτεινότητα 100% αναγκαστικά γιατί στο s7 edge στο αυτόματο στη παραλία δεν σε αφήνει να την κατεβάσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπες στο νήμα του s7edge για την μπαταρία έχω screenshot 5.30 ώρες με 4g και φωτεινότητα 100% αναγκαστικά γιατί στο s7 edge στο αυτόματο στη παραλία δεν σε αφήνει να την κατεβάσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κοπελλα μου το εχει προλβα το δούλεψα

το ειχα σε manual 100% 2 γραμμές σήμα 4g

 

οσο έβλεπα video ίσα ισα που κατέβαινε αλλα μολις πήγα και άρχισα browsing ηρθε το χάος άρχισε να ζεσταίνετε και να κατεβάζει την μπαταρια με το καλημέρα 3 ωρες και 15 λεπτά είχε βγάλει περιπου (και συγκεκριμένα η αυτονομια είναι ακριβός διπλάσια με αυτή του s6 edge που στης ίδιες συνθήκες απλα δεν μπορούσες να το κάνεις χρήση (το ίδιο και εκεί πάντως ήταν όσο έβλεπα video και ακομι και ελαφρύ gaming ούτε καν ένιωθα να ζεσταίνεται)

Link to comment
Share on other sites

κοπελλα μου το εχει προλβα το δούλεψα

το ειχα σε manual 100% 2 γραμμές σήμα 4g

 

οσο έβλεπα video ίσα ισα που κατέβαινε αλλα μολις πήγα και άρχισα browsing ηρθε το χάος άρχισε να ζεσταίνετε και να κατεβάζει την μπαταρια με το καλημέρα 3 ωρες και 15 λεπτά είχε βγάλει περιπου (και συγκεκριμένα η αυτονομια είναι ακριβός διπλάσια με αυτή του s6 edge που στης ίδιες συνθήκες απλα δεν μπορούσες να το κάνεις χρήση (το ίδιο και εκεί πάντως ήταν όσο έβλεπα video και ακομι και ελαφρύ gaming ούτε καν ένιωθα να ζεσταίνεται)

Φίλε μου δεν υπάρχει αυτό που γράφεις δεν νομίζω κανένας ούτε στο myphone ούτε στο xda να έχει δει 3 ώρες shot μόνο με πρόβλημα ή με battery drain από εφαρμογή πραγματικά είναι μακριά από την πραγματικότητα το δοκιμάζω 15 μέρες τώρα στις διακοπές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν υπάρχει αυτό που γράφεις δεν νομίζω κανένας ούτε στο myphone ούτε στο xda να έχει δει 3 ώρες shot μόνο με πρόβλημα ή με battery drain από εφαρμογή πραγματικά είναι μακριά από την πραγματικότητα το δοκιμάζω 15 μέρες τώρα στις διακοπές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το επόμενο σκ θα πάω πάλι εκεί θα σου στείλω δείγματα λογικά :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...