Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

 

Εγώ προσωπικά την νυχτερινή δεν την πολυ-χρειάζομαι. Για την ημερήσια που χρειάζομαι, από τα δείγματα που είδα, είναι πολύ καλή έως εξαιρετική. Οπότε με καλύπτει σχεδόν απόλυτα.

Έχω μια κρυφή ελπίδα ότι είναι software glich ο πραγματικά πολύς ψηφιακός θόρυβος στις βραδινές αλλά και έτσι να μην είναι θα τραβάω με την ασπρόμαυρη το βράδυ. Θα το πάω προς την καλητεχνική μου φλέβα! :lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα,

 

επειδη για μενα ειναι σημαντικος παραγοντας οι νυχτερινες φωτο, τωρινός κατοχος xiaomi mi4 και επειδη και το mi5 εχει απογοητευσει στον τομεα καμερα, αλλα πολυ φτηνότερο σαν αγορα,

 

μηπως καποιος συνφορουμητης εχει και τα 2 ή εχουν περασει απο τα χερια του να μου πει εντυπώσεις?

 

thanks

 

ειχα κανει test στο mi5 λιγο χειροτερη camera απο το p9 το βραδυ την μερα οπος ειπα το p9 παιζει να εχει απο της καλυτερες ομος

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μπορειτε καντε και ενα συγκριτικο με το P8...

 

το εχω κανει δες ποιο πανω

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εχω την συσκευη εδώ και 3 μέρες (δεν είναι δικιά μου την έδωσα σήμερα αλλά πρόλαβα να δω τα βασικά πυστευω )

 

εντυπώσεις λοιπόν

 

κατασκευή από τα καλύτερες κατασκευές ever μπαμ κάνει οτι ειναι premium device (10/10)

οθονη πάρα μα πάρα πολύ καλή και φωτεινή (λίγο μπλεδιζει σε μερικές σκηνές αλλά αυτό πολύ εύκολα αλλάζει από της ρυθμίσεις (10/10 για την οθονη)

μπαταρια λίγο καλύτερη από το p8 με χρήση 4g και φως στα 65% 70% έχεις περιπου 4 ώρες sot και με wifi 5 (8/10) (κανένα παράπονο αν υπολογίσουμε το πάχος της συσκευής)

ήχος στα ηχεία: πάρα πολύ καθαρός και αρκετά δυνατός χωρίς παραμορφώσεις αν υπολογίσουμε το πάχος της συσκευής άνετα (9/10)

άηχος στα ακουστικά: την συσκευη την δοκίμασα με τα xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro (τα δικα του δεν τα άνοιξα όπως και να έχει ξένη συσκευη) πραγματικά άψογος μονο htc m8/9 το ξεπερνάει (9/10)

ποιότητα στης κλήσεις: ΆΨΟΓΗ (10/10)

ποιότητα ότι αφορά το σήμα (gsm/4g/gps/wifi/bluetooth): ΆΨΟΓΗ (10/10)

software (στήσιμο/λειτουργία/bug ταχύτητα κλπ): σε πάρα πολύ καλά επίπεδα θα ελεγα σε άψογα, δεν εντόπισα κανένα θέμα (δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχει αλλά για την ώρα άψογα) βαζω 9/10 γιατι software ποτέ δεν μπορεί να ειανι τέλειο

σταθερότητα κλπ: δεν ζεσταίνετε ούτε καν χλιαρό δεν είναι.......... (Δεν έβαλα παιχνίδια γιατί εκει ξέρω ξυπνάει ο δράκος με της φλόγες (10/10)

touch id sensor: ο γρηγορότερος που εχω δει μεχρι τώρα και η ακρίβεια ειναι στα ύψη (10/10)

 

και τώρα η camera

 

την μέρα: είναι άψογη.. από της καλύτερες μην σας πω με τεραστιο βάθος παιδιου αν την σεταρεις σωστά και με πολύ καλά χρώματα σε βαθμό να νομίζεις οτι είναι απο ψηφιακή και ναι αρκετα καλύτερη απο το p8 σε κατάλληλα χέρια πάντα (10/10)

video την μέρα: καλό αποτέλεσμα τπτ το σπουδαίο αλλά ούτε κακο είναι (8/10)

 

την νύχτα:.... εδώ υπάρχει ένα θέμα... δεν ξέρω αν είναι software η φταίει η camera... ναι βγάζει αρκετά φωτεινές φοτογραφιες.. αλλά ψηφιακός θόρυβος είναι πάρα μα πάρα πολύ ψιλά και έντονος για μια τέτοια συσκευη (p8 ήταν καλύτερο σε αυτό ) 5/10 απο μένα

 

video την νύχτα: το ιδιο με το p8 μέτριο δλδ (7/10)

 

 

Αυτο εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοεις;

 

ναι και ουσιαστικα ειναι αμεση συγκριση με το 8

σε ολα ειναι ενα κλικ καλυτερη υ συσκευη εκτος απο την camera το βραδυ (την μερα ειναι πολλα κλικ καλυτερη... αλλα το βραδυ χανει την μπαλα)

Link to comment
Share on other sites

Mια προσφατη επισημανση. Οι outdoors selfies ειναι εξαιρετικες. Δεν ξερω τι proccesing γινεται, αλλα το προσωπο με το γυρω χωρο, ξεχωριζει. Δεν μπορω να το περιγραψω ευκολα, αλλα απο οσα τηλεφωνα εχω χρησιμοποιησει, ειναι η καλυτερη selfie καμερα. Οι φανατικοι του ειδους θα ειναι πολυ ικανοποιημενοι. (Εγω δεν ειμαι τετοιος, αλλα μου εκανε τρομερη ενυπωση)
Link to comment
Share on other sites

Mια προσφατη επισημανση. Οι outdoors selfies ειναι εξαιρετικες. Δεν ξερω τι proccesing γινεται, αλλα το προσωπο με το γυρω χωρο, ξεχωριζει. Δεν μπορω να το περιγραψω ευκολα, αλλα απο οσα τηλεφωνα εχω χρησιμοποιησει, ειναι η καλυτερη selfie καμερα. Οι φανατικοι του ειδους θα ειναι πολυ ικανοποιημενοι. (Εγω δεν ειμαι τετοιος, αλλα μου εκανε τρομερη ενυπωση)

 

+10000

για την ωρα το μοναδικό μειονέκτημα της συσκευής (πραγματικα το μοναδικό) είναι νυχτερινές foto.... που δυστυχώς ούτε καν μέτριες δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

+10000

για την ωρα το μοναδικό μειονέκτημα της συσκευής (πραγματικα το μοναδικό) είναι νυχτερινές foto.... που δυστυχώς ούτε καν μέτριες δεν ειναι

 

Θελω να ελπιζω πως θα βελτιωθει η κατασταση. Παντως η μπροστινη καμερα ειναι εντυπωσιακη με φυσικο φως. Οσες εχει τυχει να τραβηξω ηταν σε εσωτερικο χωρο, που δεν εβλεπες κατι το εντυπωσιακο. Αλλα εξω. :O :O :O :O :O :O Δεν το πιστευα οταν τις εβλεπα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ή ετοιμότητα κυψέλης τί είναι,που την βλέπω πάντοτε ψηλά στά στατιστικά της μπαταρίας??

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω καποια νέα (με ρώτησα καποιος εδώ για σύγκριση στην camera με το mi5) μου έφεραν σήμερα Mi5 για unlock..

οκ καμία σχέση η camera του mi5 πραγματικά χάλι μαύρο... (μέρα/νύχτα)

Link to comment
Share on other sites

εχω καποια νέα (με ρώτησα καποιος εδώ για σύγκριση στην camera με το mi5) μου έφεραν σήμερα Mi5 για unlock..

οκ καμία σχέση η camera του mi5 πραγματικά χάλι μαύρο... (μέρα/νύχτα)

 

thanks!

 

off topic...αν το εχεις ακόμα, ανέβασε καποιες λήψεις και απο τα 2 για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

εχω καποια νέα (με ρώτησα καποιος εδώ για σύγκριση στην camera με το mi5) μου έφεραν σήμερα Mi5 για unlock..

οκ καμία σχέση η camera του mi5 πραγματικά χάλι μαύρο... (μέρα/νύχτα)

+1000

Εγω το σουταρα day 1 το MI 5.....δεν με ικανοποιησε σε τιποτα ομως!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

thanks!

 

off topic...αν το εχεις ακόμα, ανέβασε καποιες λήψεις και απο τα 2 για να δούμε

 

στην δουλειά βρε τα πετυχαίνω οταν φέρνουν συσκευές να μεταφέρω επαφές κλπ κάνω και μερικά test (με εξαίρεση τα iphonia που τα επισκευάζουμε... και δεν αντέχω άλλο να τα βλέπω :lol:)

 

Mi5 πραγματικά κόσμημα και αψογο σε κάθε τι.. εκτός απο την camera (λογικά βάλανε μια mid range για να μειώσουν το γενικό κόστος καθώς camera module μόνο φθηνό δεν είναι)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ετυχε να ανταλλαξω το mi5 με το P9 που εχω τωρα θεωρω πως και τα δυο ειναι κορυφαία κινητα (με κέρδισε οπως παντα το full active). Το mi5 υπερέχει στην εγγραφή video και στις βραδινές λήψεις. Αντε και στην καρτα γραφικών για τα benchmarks δηλαδή.

Αν με ρωτησετε ομως.... δε το μετανιωνω ουτε για κλασματα του δευτερολεπτου για την επιλογή μου... ασε που χει και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας το P9 και επιτελους μια αξιοπρεπεστατη κάμερα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

στην δουλειά βρε τα πετυχαίνω οταν φέρνουν συσκευές να μεταφέρω επαφές κλπ κάνω και μερικά test (με εξαίρεση τα iphonia που τα επισκευάζουμε... και δεν αντέχω άλλο να τα βλέπω :lol:)

 

Mi5 πραγματικά κόσμημα και αψογο σε κάθε τι.. εκτός απο την camera (λογικά βάλανε μια mid range για να μειώσουν το γενικό κόστος καθώς camera module μόνο φθηνό δεν είναι)

 

η Sony IMX298 (mate 8,oneplus 3) μόνο mid range δεν είναι, εκεί που υστερούν σχεδόν όλοι οι κινέζοι είναι στο software

Link to comment
Share on other sites

στην δουλειά βρε τα πετυχαίνω οταν φέρνουν συσκευές να μεταφέρω επαφές κλπ κάνω και μερικά test (με εξαίρεση τα iphonia που τα επισκευάζουμε... και δεν αντέχω άλλο να τα βλέπω :lol:)

 

Mi5 πραγματικά κόσμημα και αψογο σε κάθε τι.. εκτός απο την camera (λογικά βάλανε μια mid range για να μειώσουν το γενικό κόστος καθώς camera module μόνο φθηνό δεν είναι)

Μπας και έπεσες στο plus η όχι ακόμα;;

Το έχει public και ξεχασα να το δω ενώ το σκεφτόμουν από πριν να το προλάβω να το δω αλλά δεν :lol::p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τη δίκαρτη συσκευή που μπορούμε να τη βρούμε στην Ελλάδα εκτός του χρυσού στο hedy;

 

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με την εγγύση σε αυτά;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Nokia 3510i - Motorola L7 - Nokia 5800 - Samsung Galaxy S Advance - CoolPad F1
Link to comment
Share on other sites

Μπας και έπεσες στο plus η όχι ακόμα;;

Το έχει public και ξεχασα να το δω ενώ το σκεφτόμουν από πριν να το προλάβω να το δω αλλά δεν :lol::p

Πέρασε και αυτό από τα χέρι μου αλλά όχι για πολύ (λεπτά) από την γρήγορη ματιά που έριξα μου φάνηκε κάπως η οθόνη κατά τα άλλα τα ίδια με την πρώτη ματιά

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πήρατε είχε καμιά προστασία οθόνης φορεμένη η μέσα στη συσκευασία? Πιστεύετε ότι χρειάζεται ή το γοριλοτζαμο αντέχει??
Link to comment
Share on other sites

Εχει απαντηθει. Δυστυχως δεν εχει τιποτα απο προστασια, σε αντιθεση με το Ρ8 που ειχε.

Γοριλες ξε-γοριλες, το tempered το θελει.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το Ρ9 το απλο εχει gorilla glass? Γιατι καποιοι λενε οτι δεν εχει καθολου προστασια... Μου φαινεται αδιανοητο.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το Ρ9 το απλο εχει gorilla glass? Γιατι καποιοι λενε οτι δεν εχει καθολου προστασια... Μου φαινεται αδιανοητο.

 

το lite δεν εχει το κανονικο εχει και το Plus εχει

Link to comment
Share on other sites

το lite δεν εχει το κανονικο εχει και το Plus εχει

 

Σε 2-3 review λενε οτι μονο το plus εχει... Επισης στο gsmarena δεν λεει τιποτα. Τελικα τι ισχυει?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σε 2-3 review λενε οτι μονο το plus εχει... Επισης στο gsmarena δεν λεει τιποτα. Τελικα τι ισχυει?

The Huawei P9 has a IPS-NEO LCD,display of 5.2-inch of 1920×1080 pixels at 423 ppi and it’s protected by Corning Gorilla Glass 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μετα απο έρευνα που εκανα πλεον στην αγορά την δικιά μας το κινητο κυκλοφορεί μόνο σε μαύρο ασπρο και στα 2 σιλβερ οχι ομως στα δυο γκολντ και ροζε...Αυτό εχει γινει λόγω μη διαθεσιμοτητας ή γιατί απλα δεν ηρθαν ποτε στην χώρα μας αυτα τα χρώματα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...