Jump to content

Meizu M3 Note


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και παρόλο που δεν είναι σε απόκρυψη από το μενού: 'επιλογές' της εφαρμογής, κάποιες επαφές δεν τις εμφανίζει. Πάντως μπορείς να βρεις οποιαδήποτε επαφή από το μενού αναζήτησης που εμφανίζεται όταν σέρνεις το δάχτυλο από κάτω προς τα επάνω στην αρχική οθόνη.

Ναι μπορώ να βρω οποιδήποτε επαφή αλλά δεν είναι καθόλου βολικό ειδικά αν έχεις πολλές επαφές.

Με το ημερολόγιο έχεις πρόβλημα; Εϊναι δυνατόν να εμφανίζει λάθος τις ημέρες μόνο στο δικο μου κινητό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι μπορώ να βρω οποιδήποτε επαφή αλλά δεν είναι καθόλου βολικό ειδικά αν έχεις πολλές επαφές.

Με το ημερολόγιο έχεις πρόβλημα; Εϊναι δυνατόν να εμφανίζει λάθος τις ημέρες μόνο στο δικο μου κινητό;

Όχι κανένα πρόβλημα με το ημερολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Θετικά στο Flyme 6 σε σχέση με το 5 δεν έχω δει τίποτα ιδιαίτερο.

Αρνητικά:

- Δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση επαφών με ελληνικούς χαρακτήρες. Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων και στους λατινικούς είναι ΟΚ.

- Το Σάββατο είναι και σε μένα διπλό στο ημερολόγιο.

- Τα μηνύματα στο μεσεντζουέρ δεν εμφανίζονται σαν ειδοποίηση παρά μόνο αν είναι ανοιχτή η εφαρμογή. Ίσως είναι πρόβλημα της εφαρμογής, γιατί viber, email κλπ έρχονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Θετικά στο Flyme 6 σε σχέση με το 5 δεν έχω δει τίποτα ιδιαίτερο.

Αρνητικά:

- Δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση επαφών με ελληνικούς χαρακτήρες. Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων και στους λατινικούς είναι ΟΚ.

- Το Σάββατο είναι και σε μένα διπλό στο ημερολόγιο.

- Τα μηνύματα στο μεσεντζουέρ δεν εμφανίζονται σαν ειδοποίηση παρά μόνο αν είναι ανοιχτή η εφαρμογή. Ίσως είναι πρόβλημα της εφαρμογής, γιατί viber, email κλπ έρχονται κανονικά.

 

Και στο Flyme 5 τα δυο πρώτα προβλήματα υπήρχαν. Το messenger δεν το χρησιμοποιώ και δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καινούρια έκδοση του Flyme, η Flyme 6.2.0.0G:

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=38&type=1

Στο change note δεν αναφέρει τίποτα για τα bugs της προηγούμενης. Θα την περάσω τις επόμενες μέρες και θα ενημερώσω.

 

EDIT: Την πέρασα σήμερα. Από μια γρήγορη ματιά: Οι ειδοποιήσεις από messenger είναι ΟΚ. Η αναζήτηση επαφών με ελληνικούς χαρακτήρες επίσης. Η εβδομάδα στο ημερολόγιο συνεχίζει να έχει 2 Σάββατα και καμία Κυριακή.

Edited by apostolispd
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πέρασα την καινουργια εκδοση flyme 6.2.0.0G. Δεν ζήτησα διαγραφή όλων.

'Ολα πήγαν καλά. Μετά την επανεκίνηση όλα (εφαρμογές, επαφές, υπενθυμήσεις ημερολογίου κλπ) στην θέση τους.

Διορθώθηκε η αναζήτηση στις επαφές αλλά το ημερολόγιο τα ίδια χάλια...

Edited by iron_dk
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την καινουργια εκδοση flyme 6.2.0.0G. Δεν ζήτησα διαγραφή όλων.

'Ολα πήγαν καλά. Μετά την επανεκίνηση όλα (εφαρμογές, επαφές, υπενθυμήσεις ημερολογίου κλπ) στην θέση τους.

Διορθώθηκε η αναζήτηση στις επαφές αλλά το ημερολόγιο τα ίδια χάλια...

 

Αυτό με το ημερολόγιο το έχει αναφέρει άραγε κάνεις σαν bug στο flume forum;

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Find Phone; Προσπαθώ να το κάνω από εδώ και βγάζει ότι δεν έχει συνδεθεί το τηλέφωνο στο Flyme account.

 

Clipboard011.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Διαθέσιμη και η 6.3.0.0G...

 

νομιζω παρατηρώ χειροτερη διαχείριση μπαταρίας απο την 6.2.0.1G.. εσεις??

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει ακόμα το χρόνο να την περάσω. Με την 6.2.0.0G πάντως από 100% μπαταρία σήμερα το πρωί είμαι τώρα στο 45% με 3+ ώρες sot, wifi-data-gps ενεργά, φωτεινότητα στο φουλ, πολλές κλήσεις και αδύνατο σήμα γιατί έτρεχα στα βουνά. Η 6.3 έχει χειρότερη διαχείριση μπαταρίας από αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει ακόμα το χρόνο να την περάσω. Με την 6.2.0.0G πάντως από 100% μπαταρία σήμερα το πρωί είμαι τώρα στο 45% με 3+ ώρες sot, wifi-data-gps ενεργά, φωτεινότητα στο φουλ, πολλές κλήσεις και αδύνατο σήμα γιατί έτρεχα στα βουνά. Η 6.3 έχει χειρότερη διαχείριση μπαταρίας από αυτό;

 

νομιζω πως ναι, κυριως χειρότερο standby time

Link to comment
Share on other sites

Στο change note της 6.3 αναφέρει βελτιστοποίηση της κατανάλωσης. Σκέφτομαι να την περάσω αύριο αν βρω το χρόνο.

Το ημερολόγιο έφτιαξε ή ακόμα 2 Τρίτες και 2 Σάββατα μέσα στην εβδομάδα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αλλαγές στην 6.3:

- Η διαχείριση μπαταρίας όντως είναι χειρότερη.

- Η μετάφραση του ημερολογίου διορθώθηκε.

- Η ανεύρεση του τηλεφώνου μέσω της σελίδας παραμένει αδύνατη. Με την εφαρμογή Phone finder της Meizu δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα παιδιά έχω κ εγώ το l681h μεταχειρισμένο το αγόρασα ένας φίλος μου πήγε να του περάσει κάποια xposion κΑι το τηλέφωνο κόλλησε από τότε δεν μπορεί να συνδεθεί σε wifi δίκτυα ενώ τα βρίσκει βάζεις κωδικό και προσπαθεί να συνδεθεί, επίσης να αναφέρω ύστερα από πολύ ψάξιμο με είπαν να βάλω άλλη Ρομ, προσπαθώ δεν την δέχεται ούτε μέσω ρουτ ούτε κανονικά δηλαδή, ούτε ν κατεβάσω το αρχείο zip νa κάνω install, ξέρετε τι μπορώ να κάνω άλλο
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα παιδια ενας φιλος μου εχει το εν λογω κινητο συγκεκριμενα το model BT61 ετσι γραφει πισω στη μπαταρια του και προσπαθησε κατι πειραματα να κανει και το κολλησε και δεν αναβει καθολου. Με καλωδιο οταν το συνδεω στον υπολογιστη κανει ηχο οτι συνδεεται και σκεφτομουν να φλασαρω το stock firmware του με ενα spflashtool αλλα δεν μπορω να βρω στοκ official rom. Μήπως μπορει κανεις να βοηθησει? Κατεβασα απο flyme και αλλα site διαφορα αλλα κανενα μεσα δεν εχει τα αρχεια scater και τα σχετικα για να δουλεψει με spflash. Ευχαριστω για την οποια βοήθεια

 

Τίποτα κανεις ρε παιδιά?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...