Jump to content

Eurovision 2005 με την Έλενα Παπαρίζου (ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ!!!)


bel
 Κοινοποίηση

Ποιά θέση πιστεύετε ότι θα κερδίσουμε στον διαγωνισμό?  

204 members have voted

  1. 1. Ποιά θέση πιστεύετε ότι θα κερδίσουμε στον διαγωνισμό?

    • 51
    • 2η - 3η
      59
    • 4η - 6η
      37
    • 7η - 10η
      17
    • 11η - 15η
      5
    • 16η +
      10
    • μου είναι αδιάφορο
      23
    • ΔΞ / ΔΑ
      2


Recommended Posts

αν δεν κάνω λάθος...εχθες στην ερτ στις ειδήσεις έδειχνε πλάνα από την τελευταία πρόβα για τον τελικό ...

 

το φόρεμα μου φάνηκε λευκό να το πω? άσπρο?

 

που ειν που είπε οτι θα είναι στα χρώματα του "ελληνικού ηλιοβασιλέματος"? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαλια-χαλια την βλεπω να μας απειλει. Οπως και η Beyonce wannabe του UK.

Η μαλτεζα ωραια φωνη.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται φετος?πολυ φολκλορ, πολλα τυμπανα (παρα πολλα τυμπανα) και πολυ κιτς οπως παντα :p

βλεπω να μας την κατσουνε παλι και να στελνουμε του χρονου καμμια θωδη :p

 

 

edit:

προσοχη και στην γιαγια με το τυμπανο :p

τι γελιο...φαση ειχε..ολοι τυμπανα εχουν..και η κυπρος αν δεν κανω λαθος,ε?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η σκηνοθεσία του δικού μας πάντως ήταν χάλια, και η Παπαρίζου είχε πολύ τρακ.

 

Ukraine rocks!

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν λίγο ειδα την ερμηνεια της Παπαρίζου...

Λοιπον, η κοπελα είναι κουκλαρα, θεα, σίγουρα αυτο θα μας δώσει καποιους ψήφους. Αλλα δεν αρκει αυτο... Η χορογραφία δεν μου άρεσε καθολου, σε καποια φάση εβαλα και τα γέλια! Και τι ήταν αυτο το trendyversion-greek feta καλαματιανο που χόρεψαν σε κάποια φάση??? Πέθανα στο γέλιο :lol:

για καμια 10η θέση μας κόβω...

Link to comment
Share on other sites

kalytera na parei thn prwth 8esh mhn mas prh3oun ta @@ pali...

ti eftai3e klp klp

(ontws 8ea!!!!!!!!!!!!)

egw eida ta teleytaia 10" kai htan ... apo to trak pantws den paizetai re paidia :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ τρακ ρε παιδι μου...σε καποια κοντινα φαινοταν η ενταση στο προσωπο της,ενω μετα το μισο του τραγουδιου φανηκε λαχανιασμενη,αφου εβαζε "φωνηεντα" μπροστα απο λεξεις για να βγαλει πιο ευκολα τη φωνη της(πχ. το and το ελεγε χχεεντ).Το χειροτερο ομως ηταν πως στο ρεφρεν ακουγονταν πιο πολυ οι δευτερες αντρικες φωνες!!! :wacko: :blink: :alien: Οσο για τη χορογραφια,δε μου φανηκε τιποτα το ιδιατερο...

 

Εχοντας δει τις περισσοτερες χωρες,δε μπορω να πω πως το δικο μας τραγουδι εντυπωσιασε...φανηκε αλλωστε κι απ'την υποδοχη που του επιφυλαξε το κοινο...μαλλον χλιαρη...κι ας ελεγε η πασχαλιδου πως "εχουν ξεσηκωθει" :rolleyes: καμια σχεση με το Σακη περυσι... ;)

 

Αν δουλεψουν οι...δημοσιες σχεσεις,ισως βγουμε πρωτοι...διαφορετικα,δε θελω να μιλησω,γιατι θα θεωρηθω γρουσουζης... :p

 

Εμενα παντως με τρελανε η Νορβηγια & το Ισραηλ... :cool:

 

Α...και η Βοσνια... :love: :wink:

Link to comment
Share on other sites

και η Beyonce wannabe του UK.

 

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ για την UK!!

Μάλτα υπέροχη!

όπως και το come on, come on, come on, you're living in a fantazy της Νορβιγίας! Άπαιχτο!

 

Παπαρίζου φ α ν τ α σ τ ι κ ή! και μπράβο μας!

 

Η σκηνοθεσία την αδίκησε αλλά αυτά που φάνηκαν ήταν 100% υπέρ!

Χορογραφία θα μπορούσε να ήταν και καλύτερη αλλα σε σημεία ήταν ευρηματική (ειδικά εκεί που σχημάτισαν το νούμερο 1 με τα σώματά τους, δεν το έχει κάνει κανείς μέχρι τώρα ή με τις χορδές και το δοξάρι ή εκεί που την σήκωσαν αρκετά ψηλά αλλά που δεν το πρόλαβε η κάμερα!).

Και με το φόρεμά αυτό ήταν σέξι κουκλάρα!

 

Κύπρος: Το μόνο που μου άρεσε ήταν η συνοδευτική φωνή της Ελίνας Κωσταντοπούλου.

 

Η παρουσιάστρια ήταν πολύ ωραία, δεν λέω καλή και η Μπόκοτα αλλά κι αυτή μου άρεσε!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν λίγο ειδα την ερμηνεια της Παπαρίζου...

Λοιπον, η κοπελα είναι κουκλαρα, θεα, σίγουρα αυτο θα μας δώσει καποιους ψήφους. Αλλα δεν αρκει αυτο... Η χορογραφία δεν μου άρεσε καθολου, σε καποια φάση εβαλα και τα γέλια! Και τι ήταν αυτο το trendyversion-greek feta καλαματιανο που χόρεψαν σε κάποια φάση??? Πέθανα στο γέλιο :lol:

για καμια 10η θέση μας κόβω...

Michelle δεν λές πάλι καλά που είχε ένα δείγμα Ελληνικού στοιχείου μέσα η συμετοχή μας?

Εμένα προσωπικά η Λύρα και ο ελληνικός χορός μου άρεσε έδωσε σπιρτάδα στο κομμάτι :O .

Link to comment
Share on other sites

Michelle δεν λές πάλι καλά που είχε ένα δείγμα Ελληνικού στοιχείου μέσα η συμετοχή μας?

Εμένα προσωπικά η Λύρα και ο ελληνικός χορός μου άρεσε έδωσε σπιρτάδα στο κομμάτι :O .

Συμφωνω να εχει ελληνικο στοιχειο αλλα αυτο μου φανηκε πολυ βεβιασμένο... Σαν να μην ήξεραν τι ελληνικο να βάλουν και να ήθελαν ντε και καλα να βάλουν κατι οπότε εβαλαν το πρώτο πραγμα που τους ήρθε στο μυαλο...

Link to comment
Share on other sites

Παντως τωρα που τα ξαναβλεπω μου κανει καλη εντυπωση κι αυτο της Σερβιας...πολυ νοσταλγικο,μελαγχολικο & μελωδικο κομματι,οπως αλλωστε & το περσινο τους...well done γειτονες... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή η Έλενα... Μπορούσε και καλύτερα βέβαια, αλλά generaly it was ok.

 

Από τραγούδια όλα χάλια ως συνήθως. Ειδικά της Νορβηγίας, μ' εκείνους τους τελειωμένους ροκάδες...

Μόνο της Ουγγαρίας μ' άρεσε λίγο, αν και κάτι μου θύμιζε η εισαγωγή... Το δικό μας μου φαίνεται ήταν by far το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα τα καλυτερα(εκτος απο το ελληνικο).

1.Ουγγαρια

2.Ισραηλ

3.Νορβηγια

 

Και το αγγλικο καλουτσικο ειναι,αν και ειναι και πολυ beyonce-style.:rolleyes:

Τα αλλα απλα μετρια.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

agglia moldavia ola ta lefta,i norvigia einai wraio to kommati an den tous vlepeis.,provlepseis:ti ******zou apo 5-8 ti kovw,kai ti kypro stis teleytaies.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή η Έλενα... Μπορούσε και καλύτερα βέβαια, αλλά generaly it was ok.

 

Από τραγούδια όλα χάλια ως συνήθως. Ειδικά της Νορβηγίας, μ' εκείνους τους τελειωμένους ροκάδες...

Μόνο της Ουγγαρίας μ' άρεσε λίγο, αν και κάτι μου θύμιζε η εισαγωγή... Το δικό μας μου φαίνεται ήταν by far το καλύτερο.

Αντικειμενικοτητα ε? :p :rolleyes: της Νορβηγιας ηταν κατα γενικη ομολογια ξεχωριστο & πολυ "ξεσηκωτικο" & αν βγουν πρωτοι μαγκια τους...οσο για το δικο μας,μακαρι να βγω ψευτης,αλλα δε μου φανηκε καλυτερο απο αλλα παρομοια(Ουγγαρια,Βοσνια,Ισραηλ κλπ)...τεσπα...θα δειξει... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω να εχει ελληνικο στοιχειο αλλα αυτο μου φανηκε πολυ βεβιασμένο... Σαν να μην ήξεραν τι ελληνικο να βάλουν και να ήθελαν ντε και καλα να βάλουν κατι οπότε εβαλαν το πρώτο πραγμα που τους ήρθε στο μυαλο...

Τι άλλο να βάζανε απο χορό σε Λύρα εκτός απο Κρητικό χορό?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...