Jump to content

Eurovision 2005 με την Έλενα Παπαρίζου (ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ!!!)


bel
 Κοινοποίηση

Ποιά θέση πιστεύετε ότι θα κερδίσουμε στον διαγωνισμό?  

204 members have voted

  1. 1. Ποιά θέση πιστεύετε ότι θα κερδίσουμε στον διαγωνισμό?

    • 51
    • 2η - 3η
      59
    • 4η - 6η
      37
    • 7η - 10η
      17
    • 11η - 15η
      5
    • 16η +
      10
    • μου είναι αδιάφορο
      23
    • ΔΞ / ΔΑ
      2


Recommended Posts

Σαν να το βλέπω μπροστά στα μάτια μου αυτή τη στιγμή. Όταν με το καλό αποτύχει το δίδυμο Δάντης-Παπαρίζου θα βγαίνουν μερικοί, ονόματα δεν λέμε να κράζουν τον Δάντη και να οικτίρουν αυτούς που αποφάσισαν για το ποιο τραγούδι θα στείλουμε, για την απόφαση τους να μη στείλουν τον Vangelis Papathanasiou-Μπίγαλη στο ευροβυζί.

Συμφωνείς beelover?

 

Aχ μελισσούλα μελισσάκι :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά από ότι φαίνεται ο Μπίγαλης χρησιμοποίησε (γιατί αποκλείεται να μην ήξερε ότι το τραγούδι του είχε κυκλοφορήσει πρίν την 01/10/04) την Eurovision για να βγεί από την αφάνεια που ήταν τόσο καιρό.

 

δεν εχει ο μπιγαλης αναγκη καμια eurovision για να βγει απο την αφανεια που ΕΣΥ λες,δηλαδη ο ρακιντζης ηταν καλυτερος?γιατι αν το παρουμε ετσι κι αυτος χρησιμοποιησε τη eurovision για να βγει απο την αφανεια του.

απλα καποιοι τραγουδιστες πολλες φορες νιωθουν κι εχουν την αναγκη να αποσυρθουν ειτε για λιγο ειτε παντοτινα,η αληθεια παντως ειναι οτι κανενα απο τα τραγουδια που χουν μεινει δεν ειναι για eurovision δεν εχουν κατι το καινουριο μονο μουχλα εχουν που οπως ειπε και μια κοπελα θυμιζουν παλιοτερα ακουσματα,θελαμε κατι διαφορετικο πιστευω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ο μπιγαλης αναγκη καμια eurovision για να βγει απο την αφανεια που ΕΣΥ λες,δηλαδη ο ρακιντζης ηταν καλυτερος?γιατι αν το παρουμε ετσι κι αυτος χρησιμοποιησε τη eurovision για να βγει απο την αφανεια του.

Είδες εσύ κάποιον να λέει πως ο Ρακιντζής ήταν καλύτερος; :worry:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ο μπιγαλης αναγκη καμια eurovision για να βγει απο την αφανεια που ΕΣΥ λες,δηλαδη ο ρακιντζης ηταν καλυτερος?γιατι αν το παρουμε ετσι κι αυτος χρησιμοποιησε τη eurovision για να βγει απο την αφανεια του.
ΟΚ τώρα. ο Μπίγαλης και οι απανταχού φανς του μπορούν να κοιμούνται ήσυχοι. Βρήκαμε έναν πιο ξεχασμένο από αυτόν. :lol:
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τώρα. ο Μπίγαλης και οι απανταχού φανς του μπορούν να κοιμούνται ήσυχοι. Βρήκαμε έναν πιο ξεχασμένο από αυτόν. :lol:

 

:lol: :lol: :lol:

αυτο παραδεχομαι οτι μου αρεσε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Tι ασχολούμαστε ρε παιδιά με τους τελειωμένους;Εντάξει δεν λέω,είχαν τη δική τους πορεία μέχρι και τα μέσα της δεκαετίας του 90.Τώρα όμως έχουμε 2005! :cool:

Το έχουν καταλάβει και οι ίδιοι, αλλά βλέπετε το σταριλίκι είναι γλυκό το άτιμο για αυτό και κάθε τόσο ψάχνουν να βρούν τρόπους μπας και βγούν λίγο απ'την αφάνεια.

Σήμερα ήταν ο Μπίγαλης,προχθές ο Ρακιντζής,αύριο θα είναι κάποιος άλλος.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αλλα μου φαινονται πως ολοι αυτοι που ξαφνικα αρχιζουν να υποστηρίζουν το Δαντη ξαφνικα καποιοα αλλα κινητρα εχουν....ee??l

 

!

 

Ax....

αυτό τώρα το είδα.

 

Ε λοιπόν ναι. Με πήρες χαμπάρι.

Ομολογώ. Εμένα ο Δαντης με πλήρωσε και μου ταξε και ένα κότερο. Ο Big Alice (μαμά...) δε μου δωσε τίποτα... Ουτε τυρόπιττα δε με κέρασε.... Λολ...

 

 

αντε. Ομολογήστε και οι υπόλοιποι που στηρίζετε το Δάντη.

Πες GKR41, Πες BEL.... Πες BAYERN7... Μιλήστε... Ετσι και αλλιώς μας πήρανε χαμπάρι ....

 

:D :p ;) :cool: :rolleyes:

:X
Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω τις φατσες σας οταν θα παρετε ...... :X εσεις και ο Δαντης και τοτε θα τρεχεις στη μαμα σου για κουλουρακια..... :p

Οπως ειχε πει και ο Κωστας Μπιγαλης...."Σκοπος δεν ειναι μονο να πας στη Γιουροβιζιον αλλα και πως να γυρίσεις απο αυτη"

 

Tα λεμε τοτε λοιπον και τοτε θα τραγουδατε "βασιλικος θα γινω στο παραθυρι σου"...η μηπως καποιοι ξεχνουν τι τραγουδουσε ο Δαντης....Αντε γεια! :cool: :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω sealover,προσπαθείς να μας κάνεις πλύση εγκεφάλου; :mad: Ρε παιδί μου δεν μ'αρέσει ο Μπίγαλης πως να το κάνουμε,είμαι υποχρεωμένη δηλαδή σε κάθε σελίδα να διαβάζω πόσο τέλειος είναι,τι έχει πετύχει και όλα αυτά;Φτάνει!Τα ακούσαμε μία,τα ακούσαμε δύο,ε δεν αντέχω άλλο!Είναι τρομερά εκνευριστικό να προσπαθείς να περάσεις την άποψη σου στους άλλους με το ζόρι!Γιατί δεν την εκφράζεις απλά,προσπαθείς να την επιβάλλεις.Κι επειδή βλέπω ότι δεν ενοχλούμαι μόνο εγώ,γι'αυτό μιλάω.Πραγματικά ελπίζω να ξεκολλήσεις και να σταματήσεις να πορώνεσαι με τέτοιο τρόπο!Φιλικά.
Link to comment
Share on other sites

Giati sealover an pigaine o Mpigalis sti Eurovision the to en logw tragoudi tha erxontan nikitis? Den nomizw!

 

Mipws i "Melissoula mellisaki" tou Mpigali itan sto "vasiliko(s) tha ginw sto parathuri sou" tou Danti? Eleos pia!!!

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ακόμα με τον Μπίγαλη ασχολείστε; Πάει αυτός... Δεν καταλαβαίνετε ότι παίζετε το παιχνίδι του (ήθελε να ακουστεί ο... εξαφανισμένος);

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πάντως χθές η μπιρμπίλη (λαμπύρη) στο σταρ είπε κάτι πολύ καλό θα παρακαλάμε τον Τερζή να μας ξανακάνει τραγουδάκι με ανάθεση για να μας ξελασπώσει!!!
Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ποσες σελιδες που το θεμα εχει γινει Μπιγαλης VS Universe...

Σε αυτο το τζερτζελο-μερτζελο που λεγεται Eurovision το τραγουδι για να τα παει καλα πρεπει να "ξεσηκωνει" λιγο-πολυ με τον ρυθμο του (κυριως).

Οσο ειναι μπαλαντες κτλ , δεν κανουν πολλα πραγματα.

Ακομα και οι στιχοι δεν ειναι το Νο1.(Εχουν και αυτοι σημασια)

Το τραγουδι του Δαντη και της Γερμανου ειναι ενα σκαλι πιο πανω απο τα αλλα και με καποιες βελτιωσεις ισως τα παει καλα.

Συν του οτι θα το πει μια πολυ ομορφη(μετραει πολυ) κοπελα με ωραια φωνη.

Απο εκει και περα προσωπικα (ασχετο μεν αλλα θα το πω) τα τραγουδια του Μπιγαλη και του Ρακιντη τα παλια μου αρεσουν πολυ.Ισως γιατι μου φαιρνουν αναμνησεις , τους εχω συνδιασει με το "καλοκαιρι" και ολες τις "πρωτες εμπειριες" , μου φαιρνουν πολλα στο μυαλο και με κανουν να αναπολω εν παση περιπτωση πολλα πραγματα

.Δεν αμφιβαλω πως ειναι μεγαλοι καλλιτεχνες (οπως ειναι και ο Δαντης) και με γνωσεις μουσικες , αλλα δυστυχως για αυτο τον πανηγυρικο (ετσι γραφεται; ) θεσμο που θελει χαβαλε και "ανταλλαγη" βαθμων με αλλες χωρες δεν κανουν.

Ο δε Ρακιντζης το απεδειξε , η Μαντω το ιδιο (με μπαλαντα) , ο Μπιγαλης εκανε την πατατα copy-paste και το πληρωσε.Ετσι ειναι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω την αποψη μου? Ευχαριστω.

Απο ενα μικρο που ακουσα εχω να πω δυο πραγματακια.

Πρωτον ολοι ξερουμε οτι ο στιχος που θα γραψουμε για το γιουροβιζιον θα ειναι αγγλικος. Οποτε αυτο το θεμα φευγει απο την μεση.

Δευτερον, κι αφου το θεμα στιχος εληξε το μονο πραγμα που μπορουμε να φερουμε στα μετρα μας ειναι η μουσικη.

ΔΕΝ γινετε με τιποτα να γραφουμε την μουσικη ψηφιακη ή "μπιτατη" κοινως, διοτι αυτος ο ηχος ακουγετε κατα κορον και τον εχει βαρεθει ο κοσμος.

Μην ξεχνατε οτι ολες οι αλλες χωρες χρησιμοποιουν ποια (μετα το 2001 και την συμμετοχη της ******ζου με το μπουζουκακι μας) τα παραδοσιακα τους οργανα.

Αν βαλουν και στιχους της γλωσσας τους δεχτον.

Τα μονα τραγουδια που θα αρεσουνε στον πολυ τον κοσμο ειναι τραγουδια οπως του Δάντη και του Βαλεντινο κι αυτο διοτι το μεν εχει μεσα λυρα (κρητικη απο ο,τι λετε και λενε, δεν το γνωριζω, αλλα ειναι ενα παραδοσιακο οργανο που ακουγετε κατα κορον σε εμας και λογο του οτι ειναι μια μεγαλη μουσικη παραδοση στην Κρητη). Του Βαλεντινο δε εχει το μπουζουκι μας το οποιο και αυτο ειναι κατα κορον γνωστο, κι αυτο διοτι ολοι οι τουριστες που ερχονται στην χωρα μας μπουζουκι και μπουζουκι λενε.

 

Αυτα ειναι τα δυο βασικα στοιχεια που αρεσουν στο κοσμο.

Η παραδοσιακη μουσικη της καθε χωρας και λιγος στιχος στην παραδοσιακη γλωσσα. (Παραδοσιακο κουπλε - αγγλικο ρεφραιν).

 

ΥΓ: Εμενα μου αρεσε του Δαντη και του Βαλεντινο για αυτο το λεω. Τι να μας πει ενας ξενοφερτος για ενα τραγουδι που πρεπει να γραφτει απο Ελληνα για να αποδειξει την ελληνικη του συμμετοχη?

Link to comment
Share on other sites

ειδατε τον μπιγαλη στη εκπομπη της στεφανιδου?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ειδατε τον μπιγαλη στη εκπομπη της στεφανιδου?

Τον είδα για 5 λεπτά στο σημείο που βούρκωσε. Εντάξει, από κει κατάλαβα ότι είναι πράγματι για λύπηση το άτομο. Είναι σα να έλεγε: "Ρε παιδιά, είχα εξαφανιστεί, βρήκα ένα τραγούδι (που μέσα από παραθυράκι μπορούσε να το δώσει στη Γιουροβίζιον λόγω του ότι κυκλοφόρησε μόνο στο ίντερνετ και δεν διατέθηκε ποτέ στο κοινό) και είπα ο κακόμοιρος να βρω αφορμή να ξαναεμφανιστώ στο προσκήνιο". Αυτό είναι όλο. Αλλά επιτέλους τέλος με Μπίγαλη.

 

Ας επικεντρωθεί η συζήτηση στα 3 εναπομείναντα τραγούδια. Καλός, χρυσός ο Μπίγαλης, σε όλους άρεσαν οι μελισσούλες, τα μπλουζ του Αιγαίου κλπ. αλλά περάσαμε σε άλλες εποχές.

Link to comment
Share on other sites

Sealover,

Έκανες καλά τη δουλειά σου όμως, δεν μπορώ να πω... :p

Εκεί που υπήρχε μια περίπτωση να δει κάποιος θετικά τον Μπίγαλη, κατάφερες να τον αντιπαθήσει... :lol:

Κι έτσι απορρίφθηκε το τραγούδι του. :D

Οπότε τώρα μπορείς να αποσυρθείς. :p

 

Κι εγώ τον πέτυχα στην τελευταία του φράση...

Είπε κάτι σαν:

'Η σταύρωση έρχεται' :p

 

Ετοιμαστείτε για την μεγάλη συμφορά! Ένα το τσουνάμι και μία η αποχή του Μπίγαλη από την Eurovision. :lol:


Link to comment
Share on other sites

Έχω τη διαίσθηση ότι θα ΠΑΤΩΣΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ, φέτος, ούτε καν στη 10αδα δε θα είμαστε :)

 

Ama thavomaste apo monoi mas, den xreiazomaste tis psifous twn allwn.....ta idia legane merikoi kai gia ta euro, pou pame oi asxetoi?, 40 goal tha fame, ktl. ligaki aisiodoksia den vlaptei. oute kai h 3 thesi perisi itan apotixia. as skeftomaste ligaki prin sxoliasoume to katheti!!!

Link to comment
Share on other sites

Tα άκουσα και τα τέσσερα τραγούδια (including Μπίγαλη) και του Δάντη μου φάνηκε το σχετικά καλύτερο, αν και όχι τίποτα σπουδαίο. Δύσκολο να κερδισουμε και φέτος.

Όχι ότι έχει καμιά σημασία βέβαια, ο διαγωνισμός της Eurovision είναι αστείος και μόνο εμείς τον παίρνουμε στα σοβαρά.

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Ama thavomaste apo monoi mas, den xreiazomaste tis psifous twn allwn.....ta idia legane merikoi kai gia ta euro, pou pame oi asxetoi?, 40 goal tha fame, ktl. ligaki aisiodoksia den vlaptei. oute kai h 3 thesi perisi itan apotixia. as skeftomaste ligaki prin sxoliasoume to katheti!!!

Σιγά ρε παιδιά μην προωθούμε την εθνική ομοψυχία για την Eurovision! Έλεος...

 

Δεν ετοιμαζόμαστε για πόλεμο.

 

Άμα είναι ******* το τραγούδι (ή η ομάδα ή οτιδήποτε άλλο) γιατί να μην το λέμε δηλαδή;

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Aπο Oikotimes.com προς καποιους που φανατιζονται εναντιον Μπιγαλη και μπορει ευκολα να δει καποιος τι ελεγαν πηγαινοντας στα post των προηγουμενων ημερών...

 

Greece: German promo label document prooves Bigalis innocence

 

 

 

Two documents sent by the German promo label "Premium Promotion" (which made the promo demo of the song The Light in Our Soul of Kostas Bigalis) published today in the Greek media.

 

 

 

The document state among others that the CD single The Light in our soul was never authorized to be released in the market and the release in various websites was illegal and without the knowledge and approval of the Label and Kostas Bigalis.

 

 

 

It is obvious now that the problem was created intentionally by a small group of people in order to bury the already known as top favourite song. Kostas Bigalis stated that "Greeks lost the chance to go well in Eurovision and I will not get involved again with the Greek preselection. Very soon everyone will see that the song will be an international hit since Sony Music and Helena ******zou support this song".

 

 

 

ERT International Relations Mrs. Giannoulatos stated earlier that ERT is very sorry for this situation and although they know that Mr.Bigalis is innocent over this they had to disqualify the entry because these websites illegally sold the CDs. The withdrawal of the entry made in mutual agreement of ERT and Kostas Bigalis.

 

 

 

Statement

 

As oikotimes.com we recognize that we covered the issue fast and maybe with some over reaction (although as a website we had to cover the news as we always do and we cannot apologize for that) and we apologize to Mr. Bigalis if unintentionally we helped those who planned the destruction of his entry. We hope to see him back in Eurovision soon. We also cannot bring any responsibility if the media take info and images of the websites to present them in their news. Commercial TV stations are not partners of oikotimes.com. The truth is that those who planned this, should have contacted first Mr. Bigalis and then go to the forums and post all this things which ultimately damaged the image of him and our potential (we will never know) winner in Eurovision. ;)

 

Οσο για σενα minovg αν καταλαβες το λογω για τον οποιο δακρυσε...εσυ να γελας αγορι μου οταν χασεις τη μητερα σου! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τον είδα για 5 λεπτά στο σημείο που βούρκωσε. Εντάξει, από κει κατάλαβα ότι είναι πράγματι για λύπηση το άτομο. Είναι σα να έλεγε: "Ρε παιδιά, είχα εξαφανιστεί, βρήκα ένα τραγούδι (που μέσα από παραθυράκι μπορούσε να το δώσει στη Γιουροβίζιον λόγω του ότι κυκλοφόρησε μόνο στο ίντερνετ και δεν διατέθηκε ποτέ στο κοινό) και είπα ο κακόμοιρος να βρω αφορμή να ξαναεμφανιστώ στο προσκήνιο". Αυτό είναι όλο. Αλλά επιτέλους τέλος με Μπίγαλη.

 

Ας επικεντρωθεί η συζήτηση στα 3 εναπομείναντα τραγούδια. Καλός, χρυσός ο Μπίγαλης, σε όλους άρεσαν οι μελισσούλες, τα μπλουζ του Αιγαίου κλπ. αλλά περάσαμε σε άλλες εποχές.

http://www.langkawi.dk/a1490.gif

ο Μπιγαλης ειναι η μαλλον ηταν τραγουδιστης της σειρας οπως Λιβιερατος, Καλιρης, Σχοινας, Δαντης, Αντωνιαδης, Βολανης, Πασχαλης,..

τι να μας πει τωρα.. που ηθελε και γιουροβιζιον τρομαρα μας, οχι πατο δεν θα πιαναμε κλωτσηδον θα μας εδιωχναν!

Link to comment
Share on other sites

sealover το έχεις παρακάνει μα το Θεό. Φτάνει πια. Καταλάβαμε ΟΛΟΙ οτι υποστηρίζεις σαν τρελός τον Μπίγαλη αλλά οφείλεις να σεβαστείς και τους κανονισμούς του forum αλλά και όλους εμάς που προσπαθείς να μας κάνεις πλύση εγκεφάλου.

Ωραίος και καλός ο Μπίγαλης αλλά τώρα πια είναι Last Year στο θέμα της Eurovision.

Οι απόψεις σου είναι σεβαστές αλλά μέχρι ένα ορισμένο σημείο, το σημείο που θα μας τρελαίνεις συνέχεια.

Ας επικεντρεθούμε επιτέλους στα 3 τραγούδια που είναι υποψήφια. Όποιο και να πάει, όποιο και αν είναι το αγαπημένο μας, ευχή μας είναι να πάμε καλά. Ας μην μαχαιρωνόμαστε απο τώρα. Να βγει το τραγούδι, να πάει, να κάνει μια αξιοπρεπή όμορφη και δυνατή εμφάνιση και μετά εδώ είμαστε.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Λαθος....θα δεις τι εχει να γινει απο εδω και τωρα...απλα παρακουλουθησε τηλεοραση...

Το site οπου μπορουσες να ακουσεις το τραγουδι του Κ.Μπιγαλη "εντελως τυχαια................." εκλεισε..........Το site αυτο ανεβηκε ΤΟ ΠΟΛΥ πριν απο 3 μηνες και αρα το τραγουδι πληρει ολες τις προυποθεσεις για να συμμετεχει κανονικα!!!!!!!

 

Ειδου!! http://www.musicline.de/de/product/4260007931202

 

Μαλλον τελικα ηλίθιος πρεπει να εισαι εσυ bel ου βιαστικες να μιλήσεις....αρα μη λετε εμενα φανατικο...μαλλον καποιοι αλλοι μισουν φανατικα το Μπιγαλη γαι λογους που μονο οι ιδιοι ξερουν...

 

υπενθιμίζω τι ειχε πει ο bel"Μα καλά,τόσο ηλιθιος είναι αυτός ο Μπίγαλης;Πάει να στείλει τραγούδι που έχει κυκλοφορήσει ηδη 1 χρόνο πρίν;"

 

Kαι αυτα που παραθετω δεν ειναι αποψεις!ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...