Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως δεν εχω φαει ποτε εκει.

παντα μου εκανε πολυ σκοτεινο και βρωμικο.ισως να εφταιγε εκεινος ο κισσος που ειχε εξω απο το μαγαζι και το σκοτεινιαζε,δε ξερω.

σημερα που θα περασω απο εξω, θα σας πω αν βελτιωθηκε σαν χωρος τουλαχιστον

 

ειχα παει πολλες φορες στο χειροπιαστο. και καλο φαι ειχε και καθαρο ηταν, αλλα τελικα παιζει σημαντικο ρολο και η εξωτερικη εμφανιση.

σαν χωρος ειναι ωραιος αλλα ο γυρος που ειναι φατσα καρτα στην τζαμαρια δεν με ενθουσιαζει και πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[];2995996']Εγώ πάντως παρόλο που είμαι λάτρης του σουβλακιού, με έχουν κουράσει οι ίδιες και οι ίδιες γεύσεις που παίζουν όλοι. Έχω ξεχωρίσει λίγο το "γυρογευστείο" στον Πειραιά που κάνει διάφορα τρελά με τα σουβλάκια κάτι πολίτικα που τα λένε και κάτι Pizza pita με πειραματικές γεύσεις και περίεργες γεμίσεις...

Καλό το παραδοσιακό που παίζουν εδώ στην Ελλάδα αλλά ας φτιάξουν και κάτι πιο πρωτότυπο. Βαρέθηκα το σουβλάκι με κρεμμύδι τζατζίκι πατάτα ντομάτα...

 

ιεροσυλία!!! :ban:

 

:)

Link to comment
Share on other sites

[];2995996']Εγώ πάντως παρόλο που είμαι λάτρης του σουβλακιού, με έχουν κουράσει οι ίδιες και οι ίδιες γεύσεις που παίζουν όλοι. Έχω ξεχωρίσει λίγο το "γυρογευστείο" στον Πειραιά που κάνει διάφορα τρελά με τα σουβλάκια κάτι πολίτικα που τα λένε και κάτι Pizza pita με πειραματικές γεύσεις και περίεργες γεμίσεις...

Καλό το παραδοσιακό που παίζουν εδώ στην Ελλάδα αλλά ας φτιάξουν και κάτι πιο πρωτότυπο. Βαρέθηκα το σουβλάκι με κρεμμύδι τζατζίκι πατάτα ντομάτα...

 

το γυρογευστείο που είναι στον πειραιά ??

Hello !
Link to comment
Share on other sites

[];2999953']http://www.gyrogeysteio.gr

 

Κάτι άλλο που πρόσεξα στον Πειραιά είναι ότι έκλεισε η Γέφυρα που ήταν για πάρα πολλά χρόνια γνωστό σουβλατζίδικο δίπλα στον Καράμπαμπα! Κρίμα

 

ναι οντως εχει κλεισει... ευτυχως ομως ο πολυβιος ειναι ανοιχτος ακομα, μαζι και με τον καραμπαμπα εννοειται......:D:D:D

Hello !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το MeatMe που ήταν στην πλατεία Κοτζιά έκλεισε και τώρα υπάρχουν 3. Στο Κεφαλάρι στο Golden Hall και στο The Mall Athens.

Αυτό του The Mall Athens είναι super! To προτείνω! Έχει και προσφορές και όσοι έχουν παιδιά, να τα πάρουν μαζί τους γιατί κάνει συνέχεια διαγωνισμούς...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην ιστοσελίδα λέει:«Ελάχιστη παραγγελία:5 ευρώ»; Δηλαδή, αν κάποιος θέλει να πάρει δύο πίτες παιδικές και ένα αναψυκτικό, δεν μπορεί να αγοράσει από'κει ή ισχύει μόνο για όσους κάνουν delivery;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην ιστοσελίδα λέει:«Ελάχιστη παραγγελία:5 ευρώ»; Δηλαδή, αν κάποιος θέλει να πάρει δύο πίτες παιδικές και ένα αναψυκτικό, δεν μπορεί να αγοράσει από'κει ή ισχύει μόνο για όσους κάνουν delivery;

 

για το delivery ειναι η ελαχιστη παραγγελια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια της Σαλονικης θελω μια χαρη-προταση..

σκοπευω να βγαλω τα φιλαρακια μου για κανα κρασακι (φαγακι)

αλλα δεν ξερω που .. Εχουμε (στο παρελθον) παει στη καμαρα στα "Στη Κιβωτο των Γευσεων" και "τζοβαερι"

επισης βρηκα καλες κριτικες στο ταβερνοχορο.γρ :p για το "Ευοί Ευάν" στο Μπιτ Μπαζαρ

τι λετε? ευχαριστωω

(οικονομικα και να ναι ευχαριστα..)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια της Σαλονικης θελω μια χαρη-προταση..

σκοπευω να βγαλω τα φιλαρακια μου για κανα κρασακι (φαγακι)

αλλα δεν ξερω που .. Εχουμε (στο παρελθον) παει στη καμαρα στα "Στη Κιβωτο των Γευσεων" και "τζοβαερι"

επισης βρηκα καλες κριτικες στο ταβερνοχορο.γρ :p για το "Ευοί Ευάν" στο Μπιτ Μπαζαρ

τι λετε? ευχαριστωω

(οικονομικα και να ναι ευχαριστα..)

 

στο ουζο μελαθρον στην βενιζελου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο ουζο μελαθρον στην βενιζελου

 

ευχαριστώ για την άμεση απαντηση σου αλλα δεν εχω ακουσει τελευταια καλες γνώμες... αν και θέλω αυτα τα 5 χρόνια που μαι στη σαλονικη δεν έχω πάει , έτσι για να δω τι παίζει..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απαντηση σου αλλα δεν εχω ακουσει τελευταια καλες γνώμες... αν και θέλω αυτα τα 5 χρόνια που μαι στη σαλονικη δεν έχω πάει , έτσι για να δω τι παίζει..

 

αυτο που μου αρεσει ειναι το καλο σερβις και τα πρωτοτυπα φαγητα. δηλαδη και μπριζολα να παραγγειλεις θα σου φερουν κατι διαφορετικο. 5 χρονια και δεν εχεις παει ουτε μια φορα?ντροπη.

αν πας, στο τελος να ζητησεις την αποδειξη. φερνουν την παραγγελια σε θερμικο χαρτι που ειναι μουφα αποδειξη και ξεγελανε ετσι πολυ κοσμο. να μην το παραλειψεις να ζητησεις αποδειξη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο που μου αρεσει ειναι το καλο σερβις και τα πρωτοτυπα φαγητα. δηλαδη και μπριζολα να παραγγειλεις θα σου φερουν κατι διαφορετικο. 5 χρονια και δεν εχεις παει ουτε μια φορα?ντροπη.

αν πας, στο τελος να ζητησεις την αποδειξη. φερνουν την παραγγελια σε θερμικο χαρτι που ειναι μουφα αποδειξη και ξεγελανε ετσι πολυ κοσμο. να μην το παραλειψεις να ζητησεις αποδειξη

 

χα χα δηλαδή άλλο προσδοκάς να φας κι άλλο καταλήγεις να τρως? :lol:

ωραία... σ' ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

χα χα δηλαδή άλλο προσδοκάς να φας κι άλλο καταλήγεις να τρως? :lol:

ωραία... σ' ευχαριστώ και πάλι

 

το διαφορετικο πηγαινει στον τροπο που στο σερβιρουνε, τα πιατα,η γαρνιτουρα και ολα τα συναφη. να πας εστω και για δοκιμη και μην ξεχασεις, την αποδειξη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

αναζητηση εστιατοριου στην θεσσαλονικη για δειπνο 18-20 ατομων.

δεν θελουμε να ειναι στυλ ταβερνας,κατι προσεγμενο και κυριλε.

μεχρι τωρα προτασεις "ρεμβη" και "times"

κατα προτιμηση ανατολικη θεσσαλονικη(οπως η ρεμβη πχ), ή και στο κεντρο αλλα να υπαρχει παρκινκ τριγυρω.

ευχαριστωωωω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

shark,bungallow,yacht,στο μακεδονια παλας τελευταιο οροφο νομιζω,στο πρώην ιντερνι..ειναι μερικες επιλογες που μου ρχονται τωρα στο μυαλο!
Link to comment
Share on other sites

τα 3 πρωτα απορριπτονται γιατι εχει περασει στην αντιληψη των περισσοτερων πως ειναι μερη για ποτο ,οχι για φαγητο.λαθεμενα ενδεχομενως αλλα ετσι ειναι.

το μακεδονια παλας απορριπτεται διοτι ποτε δε μου αρεσε η ιδεα να πινω ποτο/καφε ή να τρωω σε ξενοδοχεια.

το πρωην ιντερνι-maison λεγεται τωρα ειναι μια καλουτσικη λυση,αλλα θα πρεπει να περασω να δω πως το κανανε.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το Villa Luna στο Πανόραμα είναι αρκετά καλό, ψιλο-κυριλέ αλλά όχι σε υπερβολικό βαθμό με καλές τιμές.

Παρκάρισμα θα βρείτε άνετα απ΄έξω αν είναι μεσοβδόμαδα ή νωρίς Σ/Κ.

Ο χώρος για φαγητό και για ποτό είναι ξεχωριστός.

 

Προσωπικά, μ' αρέσει σαν μέρος, δεν ξέρω βέβαια πόσο "κυριλέ" μαγαζί θες, σαν το Shark ή το Bungalow σίγουρα δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το Villa Luna στο Πανόραμα είναι αρκετά καλό, ψιλο-κυριλέ αλλά όχι σε υπερβολικό βαθμό με καλές τιμές.

Παρκάρισμα θα βρείτε άνετα απ΄έξω αν είναι μεσοβδόμαδα ή νωρίς Σ/Κ.

Ο χώρος για φαγητό και για ποτό είναι ξεχωριστός.

 

Προσωπικά, μ' αρέσει σαν μέρος, δεν ξέρω βέβαια πόσο "κυριλέ" μαγαζί θες, σαν το Shark ή το Bungalow σίγουρα δεν είναι.

σαββατο θα ειναι,βραδακι.

δεν εχω παει,οποτε δεν ξερω να σου πω.το βρηκα ομως στο ιντερνετ και ειδα φωτογραφιες..μου φαινεται ομορφο σα χωρος.σε ενα αλλο σαιτ βεβαια που διαβασα κριτικες,ειδα κατι για μπουφε και δε μου πολυαρεσε σαν ιδεα,αλλα θα μου πεις αυτο μαλλον ισχυει για καποια καθημερινη,

κυριλε θελω να ειναι οχι ποζεραδικο.γιατι κακα τα ψεματα και το σαρκ και το μπανκαλοου ειναι λιγο "φυκια για μεταξωτες κορδελες" .

πολυ υφος για το τιποτα...ασε που αν εισαι και γκαντεμης θα βγει και καμια μποχα απο τον θερμαικο...

 

νομιζω πως θα το επισκεφτω πριν κανω κρατηση,να δω τους χωρους απο κοντα.απο τιμες ποσο να υπολογισω το ατομο?(18 θα ειμαστε σιγουρα και παιζει να ερθουν ακομα 2)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σαββατο θα ειναι,βραδακι.

δεν εχω παει,οποτε δεν ξερω να σου πω.το βρηκα ομως στο ιντερνετ και ειδα φωτογραφιες..μου φαινεται ομορφο σα χωρος.σε ενα αλλο σαιτ βεβαια που διαβασα κριτικες,ειδα κατι για μπουφε και δε μου πολυαρεσε σαν ιδεα,αλλα θα μου πεις αυτο μαλλον ισχυει για καποια καθημερινη,

κυριλε θελω να ειναι οχι ποζεραδικο.γιατι κακα τα ψεματα και το σαρκ και το μπανκαλοου ειναι λιγο "φυκια για μεταξωτες κορδελες" .

πολυ υφος για το τιποτα...ασε που αν εισαι και γκαντεμης θα βγει και καμια μποχα απο τον θερμαικο...

 

νομιζω πως θα το επισκεφτω πριν κανω κρατηση,να δω τους χωρους απο κοντα.απο τιμες ποσο να υπολογισω το ατομο?(18 θα ειμαστε σιγουρα και παιζει να ερθουν ακομα 2)

 

Έχω να σου προτείνω και το El Toro στο Πανόραμα. Ο χώρος είναι αρκετά συμπαθητικός και τα φαγητά πολύ εύγευστα. Επίσης μπορείτε να παραγγείλετε πέτρα οπού επάνω της μπορείτε να ψήσετε κοτόπουλο, χοιρινό, μοσχάρι. Είναι φοβερή εμπειρία και στις γυναίκες δίνουν και κάποιο "δίπλωμα" οτι και καλά έψησε σε πέτρα! Έχει μεγάλη ποικιλία φαγητών (έχει μέχρι και καγκουρό-κροκόδειλο αν θές να δοκιμάσεις κάτι καινούργιο) και οι τιμές είναι μέτριες προς ακριβό αλλά όχι κάτι εξωφρενικό. Εγώ πάντως το επισκέπτομαι συχνά πυκνά είτε με την κοπέλα μου είτε με φίλους, ακόμα και την γιορτή μου εκεί την έκανα.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπανε για το "λιχνος" στην πυλαια...καποιςο που να εχει φαει εκει?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φέρνει και delivery πόσο κυριλέ να είναι;

 

καθολου κυριλε και απο γευση πολυ μετρια πραγματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καθολου κυριλε και απο γευση πολυ μετρια πραγματα

 

στο ενδιαμεσο εμαθα πως 2 φορες τον εχει κλεισει το υγειονομικο,οποτε απορριπτεται χωρις 2η κουβεντα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

στο ενδιαμεσο εμαθα πως 2 φορες τον εχει κλεισει το υγειονομικο,οποτε απορριπτεται χωρις 2η κουβεντα.

 

μην εισαι σκληρή μπορεί να λειτουργεί υπο νέα διεύθυνση ... ;)

Link to comment
Share on other sites

μην εισαι σκληρή μπορεί να λειτουργεί υπο νέα διεύθυνση ... ;)

 

δεν εχει αλλαξει η διευθυνση του μαγαζιου απο οσο ξερω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...