Jump to content

G3 : Καντε το G3 σας ελαφρυτερο !


Leolipop
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παγωμα με σβησιμο εχουν το ιδιο αποτελεσμα στη χρηση.Δυστυχως ομως με το σβησιμο , αν κανεις εργοστασιακη επαναφορα , δεν επανερχονται και για αυτο καλυτερα να τις παγωνεις ωστε να τις ξεπαγωνεις αν υπαρξει ασταθεια .Επιμενω πως κατι ενδεχεται να μην εχεις δει/διαβασει και σου αναβοσβηνει το Led , το ειχα παθει παλιοτερα στο G2 και τελικα ηταν νομιζω ενα sms που ναι μεν δεν το εβγαζε στις ειδοποιησεις αλλα ηταν με εντονα γραμματα στα μηνυματα, το ανοιξα και σταματησε το led.

 

θα το ξαναδω πιο προσεκτικά τωρα.σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αφου έσβησα τα περισσότερα αν οχι ολα απο την λίστα της πρώτης σελίδας,άρχησα να στεινω το κινητό μου ξανά,αλλά διαπίστωσα πως κάποιες εφαρμογές όπως google books,music ξαναεμφανίστηκαν.

τις ξαναπάγωσα είπα να κάνω μια επανεκκίνηση το κινητό και αυτο κόλλησε στο λόγκο της lg.

αναγκάστηκα έβγαλα μπαταρία και τώρα βλέπω ξεκινησε...

κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Για όσες σου εμφανίζονται φρόντισε να απεγκαταστησεις και τυχόν ενημερώσεις που έχουν μέσα απο το play store.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αφού πάγωσα από εχθές τις εφαρμογές που είχε η λίστα; είπα σήμερα να σβήσω κάποιες βασικές της Google.... Και αφού τις έσβησα έκανα μια επανεκκίνηση και τσουπ ξανά οι εφαρμογές στην θέση τους.. Μα πως είναι δυνατόν;

Το my Android tools δεν δίνει επιλογή αφαίρεσης πάρα μόνο παγωματος.. Πιο άλλο να χρησιμοποιήσω;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αφού πάγωσα από εχθές τις εφαρμογές που είχε η λίστα; είπα σήμερα να σβήσω κάποιες βασικές της Google.... Και αφού τις έσβησα έκανα μια επανεκκίνηση και τσουπ ξανά οι εφαρμογές στην θέση τους.. Μα πως είναι δυνατόν;

Το my Android tools δεν δίνει επιλογή αφαίρεσης πάρα μόνο παγωματος.. Πιο άλλο να χρησιμοποιήσω;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To sd maid pro.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αφού πάγωσα από εχθές τις εφαρμογές που είχε η λίστα; είπα σήμερα να σβήσω κάποιες βασικές της Google.... Και αφού τις έσβησα έκανα μια επανεκκίνηση και τσουπ ξανά οι εφαρμογές στην θέση τους.. Μα πως είναι δυνατόν;

Το my Android tools δεν δίνει επιλογή αφαίρεσης πάρα μόνο παγωματος.. Πιο άλλο να χρησιμοποιήσω;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Romtoolbox ή titanium

Σε αυτές που έχεις παγώσει κάνε και clear data/cache και μετά σβηστες. Περίεργο που στις εμφάνισε μετά από επανεκκίνηση, δεν το έχω ξανακούσει. Αλλιώς δοκίμασε με root explorer να πας /system/app και /system/priv-app και να σβήσεις τους φακέλους από εκεί. Το sdmaid που λέει ο φίλος είναι πολύ καλο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,σήμερα χρησιμοποιώντας το Titnium backup αποφάσισα να σβήσω τις εφαρμογές που είχα παγωμένες.Αφού έκανα backup την κάθε μια τις έσβησα.

Έκανα και μια επανεκκινηση το κινητό και αυτό κόλλησε και κάνει επανεκκινησέις στο logo.....καμια ιδέα?

Εβγαλα μπαταρία αλλά δεν...συνεχίζει.

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα wipe cache απο recovery και δες μετα τι γίνεται.Αυτες που εχω σημειώσει τις εχω παγώσει μια προς μια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Φορά την μαμά 6 marshmallow. Τελικά το ξαναεστησα που την αρχή... 10 το βράδυ τελείωσα. Αφαίρεσα μόνο τα βασικά της Google και τα υπόλοιπα απλά τα παγωσα. Και έτσι θα τα αφήσω δεν αντέχω ξανά να στεινω. Από την λίστα με τα προγράμματα που έβγαλες έμειναν καμία 15αρια που δεν τα βρήκα.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σημειωσει πως αναλογα την ρομ αλλα υπαρχουν και αλλα οχι.Οταν φτιαξεις το στησιμο που σου αρεσει , μπορεις να τραβηξεις ενα μπακ απ απο twrp και μετα αν θες να κανεις ενα βημα παραπανω οποτε και προβλημα να σου προκυψει επιστρεφεις οπως ησουν.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω σημειωσει πως αναλογα την ρομ αλλα υπαρχουν και αλλα οχι.Οταν φτιαξεις το στησιμο που σου αρεσει , μπορεις να τραβηξεις ενα μπακ απ απο twrp και μετα αν θες να κανεις ενα βημα παραπανω οποτε και προβλημα να σου προκυψει επιστρεφεις οπως ησουν.

Ξέχασα να πω πως φοβήθηκα και δεν έβγαλα και μερικά. Com που αναφέρεις.

Εάν λοιπόν αποφασίσω να τα σβήσω όλα αυτά μπορώ να κάνω backup και εάν δεν ξεκινήσει μετά το ξαναφορτώνω;; και όλα καλά;;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις ενα μπακ απ τα παντα απο twrp και μετα αν δε δουλεψει κατι το επαναφερεις σαν να μην εγινε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω μερικές απορίες.

1η Τις εφαρμογές που παγωσαμε είναι ασφαλές να τις διαγραψουμε; θα κερδίσουμε κάτι παραπάνω;

2η όταν περνούσε backup μέσω twrp και το επαναφέρουμε θα στεισει το κινητό όπως ήταν ακριβός με τις εφαρμογές παγωμένες η θα πρέπει να τα κάνουμε ξανά από την αρχή.

Αυτα τα λίγα. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν κερδιζεις κατι ουσιαστικο

 

2)Οπως οταν εκανες το backup θα ειναι.Οτι ηταν παγωμενο θα ειναι και παλι.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160429/32c3df3141025c1151b83db025edb0aa.jpg

 

Ανεβάζω μια φώτο όπου δείχνει την διαφορά στην χρήση μνήμης.

Πριν ήταν στο 1,7.

Πολυ καλύτερα τώρα μιας και έχω το 16αρι και έτρωγε σκαλώματα ιδιος στην δουλειά.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποτε μπορεσεις ξανα τσεκαρε να δεις οτι εχει σταθεροποιηθει , δες πχ στατιστικα 24ωρου.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα όπου του κάνω την χρήση που κάνω συνέχεια χωρίς να ζοριζω σύστημα και μπαταρία με απενεργολοιβσεις εφαρμογών και αναζητήσεις αν και πιστεύω πως σε επίπεδο διεργασιών της Google σίγουρα έχει πολλές για παγωμα αλλά δεν το κατέχω ως εκεί οπότε δεν τα πειράζω. Ανεβάζω 3 φωτογραφίες, στατιστικά ημέρας μου κάνει εντύπωση ότι μου αφήνει πλέον αρκετή μνήμη ελεύθερη και δεν έχω lags κυρίως όταν το ξυπνάω. Να πω πως φοράει nova τον θεωρώ πιο σβελτο από μαμά. Επίσης μου κάνει εντύπωση η συμπεριφορά της μπαταρίας. Προσέξτε πως κινήτε ανοδικά για ένα διάστημα όπου μάλλον ήταν ήρεμο και δεν το πείραζα. Γενικά για μπαταρία πιστεύω πως θα μου δώσει λίγο πάνω από 330 ώρες οθόνης... Είναι καλά..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160430/e2e2122799600b6a99aef6a72a64126b.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160430/fe39000b68615e058aa2109cafb66bfd.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160430/d956d50b5f950f3a5e923a32684da96b.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160430/1113594510308b6fe2e5a5d67651349d.jpg

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pantelis1971
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη. Τελικά ποια είναι η ενδεδειγμένη χρήση των εφαρμογών που τρέχουν στο παρασκήνιο; της κλείνετε όλες από την διαχείριση εφαρμογών η τις αφήνετε και όπως αποφασίσει το σύστημα από μόνο του; διαπίστωσα 100 mb μνήμης παραπάνω διαθέσιμη εάν τις κλείνω.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη. Τελικά ποια είναι η ενδεδειγμένη χρήση των εφαρμογών που τρέχουν στο παρασκήνιο; της κλείνετε όλες από την διαχείριση εφαρμογών η τις αφήνετε και όπως αποφασίσει το σύστημα από μόνο του; διαπίστωσα 100 mb μνήμης παραπάνω διαθέσιμη εάν τις κλείνω.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι σίγουρα και γω έχω μέχρι και 300 παραπάνω αλλά η μπαταρία που θα ξοδέψεις για να τις ξανανοίξεις?Αποφασιζεις τι θέλεις.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας,

 

Κάτι έχω κάνει και δε λειτουργεί στο G3 μου το διπλό πάτημα για το άνοιγμα / κλείσιμο οθόνης. Μήπως ξέρεις κάποιος πως μπορώ να το ρυθμίσω?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...