Jump to content

Bluboo Picasso


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα νέο smartphone ετοιμάζει η δυναμική Bluboo και το όνομα αυτού είναι Bluboo Picasso.

Δυστυχώς προς το παρών υπάρχει μόνο ένα σχέδιο αλλά η Bluboo διεύρεσε ότι θα δώσει ιδιαίτερη προσοχή στην ποιότητα κατασκευής και ότι επίσης το Picasso θα διαθέτει sapphire crystal display.

 

http://i.imgur.com/JuetTsK.jpg

 

http://i.imgur.com/Kb8J6eJ.png

 

 

 

 

Bluboo Press Release

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αληθεια ειναι οτι η BLUBOO μας εχει συνηθισει σε αξιοπιστες συσκευες.

Αυτη τη φορα σειρα εχει το Bluboo Picasso 3G μια συσκευη της μικρης κατηγοριας.

Η συσκευη ειναι σε προπωληση και μαλιστα αυτες τις ημερες παιζει σε προσφορα σε πολλα καταστηματα. Ετσι, πιστευω οτι ειναι μια συσκευη που θα μας απασχολησει αφου ηδη αρκετοι εχουν εκμεταλευτει τις προσφορες αυτες και το εχουν προπαραγγειλει.

Μερικα απο τα χαρακτηριστικα του.

 

Bluboo Picasso 3G Smartphone 5.0 inch IPS Screen Android 5.1 MTK6580 Quad Core 1.3GHz 2GB RAM 16GB ROM 8.0MP Front and Rear Camera Bluetooth 4.0

Main Features:

Display: 5.0 inch 1280 x 720 HD

CPU: MTK6580 Quad Core 1.3GHz

GPU: Mali-400MP

System: Android 5.1

RAM + ROM: 2GB RAM + 16GB ROM

Camera: Front and rear 8.0MP camera

Sensor: Gravity sensor, Proximity sensor, Light sensor

Bluetooth: 4.0

Features: GPS, AGPS

SIM Card: Dual SIM dual standby, dual micro SIM

Network:

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/2100MHz

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_333164.html

 

http://des.gearbest.com/uploads/pdm-desc-pic/Electronic/image/2016/03/19/1458369000718966.jpg

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το ότι υποστηρίζει μόνο την 2100 μπάντα στο 3g θα υπάρχει θέμα? Αν και νομίζω ότι μόνο η Vodafone χρησιμοποιεί την 900αρα και αυτη σε συγκεκριμένες περιοχές. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το ότι υποστηρίζει μόνο την 2100 μπάντα στο 3g θα υπάρχει θέμα? Αν και νομίζω ότι μόνο η Vodafone χρησιμοποιεί την 900αρα και αυτη σε συγκεκριμένες περιοχές.

 

Δεν χρησιμοποιω για δεδομενα την Βοντα οποτε δεν το εχω ψαξει.....

Ας βαλουμε ομως εδω την προσφορα του DX για οποιον φιλο ενδιαφερεται.

 

http://www.dx.com/p/bluboo-picasso-android-5-1-phone-w-2gb-ram-16gb-rom-dark-blue-427643#.VwKHF1SLRuk

 

presale παντα εννοειται!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιω για δεδομενα την Βοντα οποτε δεν το εχω ψαξει.....

Ας βαλουμε ομως εδω την προσφορα του DX για οποιον φιλο ενδιαφερεται.

 

http://www.dx.com/p/bluboo-picasso-android-5-1-phone-w-2gb-ram-16gb-rom-dark-blue-427643#.VwKHF1SLRuk

 

presale παντα εννοειται!

Το dx όντως έχει την χαμηλότερη τιμή όσο έψαξα. Το ζήτημα είναι πότε αρχίζει αποστολές. Επίσης για όποιον βιάζεται στο geekbuying με το κουπόνι 5$PICASSO βγαίνει στα 65$, απο όσο αναφέρει το έχει σε στοκ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το dx όντως έχει την χαμηλότερη τιμή όσο έψαξα. Το ζήτημα είναι πότε αρχίζει αποστολές. Επίσης για όποιον βιάζεται στο geekbuying με το κουπόνι 5$PICASSO βγαίνει στα 65$, απο όσο αναφέρει το έχει σε στοκ.

 

Μακαρι να το εχει......

Παντως τα κανει κατι τετοια το Γκικ. Λεει οτι τα εχει αλλα δεν.... !

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα τελικά και αναμένω από geekbuying. Μου είπαν το έχουν σε stock. Για όποιον ενδιαφέρεται κουπόνι 5% VNWJBBZC

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

To dx θα αρχισει τις αποστολές σε 7-10 μέρες από σήμερα (11/4) μετά από απάντηση που είχα σήμερα το πρωί.
Link to comment
Share on other sites

To dx θα αρχισει τις αποστολές σε 7-10 μέρες από σήμερα (11/4) μετά από απάντηση που είχα σήμερα το πρωί.

Ήμουν έτοιμος να το χτυπήσω από dx αλλά η τιμή εκτοξεύτηκε ξαφνικά. Εμένα πριν μια εβδομάδα που ρώτησα μου είχαν πει ότι θα το έχουν σε 5 μέρες...οι οποίες φυσικά πέρασαν και είναι ακόμα presale...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η bluboo τί λέει σαν εταιρεία? Έχει πάρει κανείς άλλο μοντέλο?

Μην βγeι σαν τα UMI

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Η bluboo τί λέει σαν εταιρεία? Έχει πάρει κανείς άλλο μοντέλο?

Μην βγeι σαν τα UMI

 

Εχω τοXfire 1 και 2. Απολυτα ευχαριστημενος και απο τα δυο. Σε ποιοτητα και αξιοπιστια.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα? (61 ευρώ βλέπω στο geekbuying)

Βλέπω και το Doogee x5 pro στα 69. Αλλά το Bluboo είναι και πιο όμορφο κατά την άποψή μου.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα? (61 ευρώ βλέπω στο geekbuying)

 

Κατα την γνωμη μου ειναι μια ιδιαιτερη κατηγορια απο μονο του.

Παντως ειναι καλη η τιμη του, ειναι ομορφο, και οπως εχω ξαναγραψει, θα πουλησει.

Αμα σε φτιαχνει, χτυπα το. Σε αυτα τα επιπεδα τιμων οι διαφορες ειναι μη συζητησιμες αν κατι σου κανει κλικ.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι έγινε στο εβερμπάινγκ που το είχε βάλει στα 39 $ αλλά έπρεπε να βάλεις το e-mail σου? Πήρε κανείς σ' αυτή την τιμή?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω γιατί με ενδιαφέρει η αγορά αυτού του κινητού, αυτό το κατάστημα το έχει και σε ευρωπαική αποθήκη στα 69 ευρώ ή το στέλνει από κίνα? http://www.dx.com/p/bluboo...3#.VwKHF1SLRuk
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω γιατί με ενδιαφέρει η αγορά αυτού του κινητού, αυτό το κατάστημα το έχει και σε ευρωπαική αποθήκη στα 69 ευρώ ή το στέλνει από κίνα? http://www.dx.com/p/bluboo...3#.VwKHF1SLRuk

 

Απο Ευρωπη.

Για σιγουρια ομως πρωτα στειλε τους μαιλ και ρωτα .

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Απο Ευρωπη.

Για σιγουρια ομως πρωτα στειλε τους μαιλ και ρωτα .

 

γιατί διάβασα ότι αν πληρώσεις τελωνείο σου επιστέφουν τους δασμούς και λέω μήπως δεν τα στέλνουν από ευρώπη και κοροιδεύουν, θα στείλω μέιλ,ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γιατί διάβασα ότι αν πληρώσεις τελωνείο σου επιστέφουν τους δασμούς ...../QUOTE]

 

Εισαι σιγουρος οτι θες να μπλεξεις σε τετοια ιστορια για ενα κινητο?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

γιατί διάβασα ότι αν πληρώσεις τελωνείο σου επιστέφουν τους δασμούς ...../QUOTE]

 

Εισαι σιγουρος οτι θες να μπλεξεις σε τετοια ιστορια για ενα κινητο?

 

τώρα μίλησα μαζί τους δεν το έχουν στην ευρώπη, να ρωτήσω κάτι άλλο ποιο είναι αξιόπιστο κατάστημα ?

Link to comment
Share on other sites

 

τώρα μίλησα μαζί τους δεν το έχουν στην ευρώπη, να ρωτήσω κάτι άλλο ποιο είναι αξιόπιστο κατάστημα ?

 

Σου στελνω πμ. :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χθες. Πολύ γρήγορα από geekbuying, καλή συσκευασία όπως πάντα, αλλά παρ'όλα αυτά είχε ένα στραπατσαρισμα άσχημο από τη μια πλευρα, αλλά ευτυχώς όχι από κει που ήταν το κινητό, αλλά από την άλλη, τυχερός ήμουνα. Είναι όμορφο κινητακι, δε γλιστραει από το χέρι λόγω του πίσω "knerling", της αγριαδας στο καπάκι. Πάει καλά, όμορφο android με επιλογές, οθόνη καλή, αλλά φωτεινοτητα όχι η καλύτερη που υπάρχει. Γενικά είναι καλό, το μειονέκτημα του είναι οι κάμερες.. Ενώ λέει 8MP και οι δύο, η ποιότητα ειναι άσχημη, δεν εστιάζει και το απόγευμα οι φοτος ήταν απογοητευτικές. Συνέβαινε το εξής περίεργο, ενώ είχε εστιάσει, τη στιγμή που πατάς κουμπί και τραβάει, θολώνει στιγμιαία η εικόνα και εκείνη την ώρα τραβάει. Δεν ξερω, μήπως θέλει ρυθμίσεις ή άλλες εφαρμογές καμερας.. Επίσης τα φλας, έχει διπλό πίσω και επιπλέον φλας μπροστινής καμερας, είναι υπερβολικά αδύναμα, στην ουσία είναι ανύπαρκτα.

Σε κλήσεις και τέτοια δεν ξερω..

Α και στο kimovil το δίνει με android 6, αλλά έχει 5.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από 6 Απριλίου το κινητό σε χρυσό από DX.com στα 60$ (ήταν σε προσφορά τότε αυτό και το μπλε). Σε σημερινή επικοινωνία ακόμα αναμένουν επικοινωνία από τον προμηθευτή και λέει ότι αν σε μια βδομάδα δε το έχει στείλει θα μου επιστρέψουνε το ποσό το οποίο όμως δε με ενδιαφέρει μιας και δε βιάζομαι. Εχει ψωνίσει κανείς απο DX και του έχει γίνει shipped;;;
Link to comment
Share on other sites

Οτι αρχιζει ωραιο τελειωνει με πονο.....

Αρχιζει και θολωνει η εικονα για το κινητακι, αν και ξεκινησε πολυ ελπιδοφορα.

Ελπιζω να ειναι ... μεμονωμενα περιστατικα! :(

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από 6 Απριλίου το κινητό σε χρυσό από DX.com στα 60$ (ήταν σε προσφορά τότε αυτό και το μπλε). Σε σημερινή επικοινωνία ακόμα αναμένουν επικοινωνία από τον προμηθευτή και λέει ότι αν σε μια βδομάδα δε το έχει στείλει θα μου επιστρέψουνε το ποσό το οποίο όμως δε με ενδιαφέρει μιας και δε βιάζομαι. Εχει ψωνίσει κανείς απο DX και του έχει γίνει shipped;;;

 

Εγώ!Μόλις σήμερα μετά απο ticket που είχα ανοίξει με ενημέρωσαν ότι δεν γνωρίζουν πότε θα παραλάβουν από τον προμηθευτή.Ζήτησα ακύρωση και επιστροφή χρημάτων κάτι που έγινε μετά απο λίγη ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από 6 Απριλίου το κινητό σε χρυσό από DX.com στα 60$ (ήταν σε προσφορά τότε αυτό και το μπλε). Σε σημερινή επικοινωνία ακόμα αναμένουν επικοινωνία από τον προμηθευτή και λέει ότι αν σε μια βδομάδα δε το έχει στείλει θα μου επιστρέψουνε το ποσό το οποίο όμως δε με ενδιαφέρει μιας και δε βιάζομαι. Εχει ψωνίσει κανείς απο DX και του έχει γίνει shipped;;;

 

Εγώ!Μόλις σήμερα μετά απο ticket που είχα ανοίξει με ενημέρωσαν ότι δεν γνωρίζουν πότε θα παραλάβουν από τον προμηθευτή.Ζήτησα ακύρωση και επιστροφή χρημάτων κάτι που έγινε μετά απο λίγη ώρα.

 

Σήμερα επικοινώνησαν πάλι ότι έλαβαν κομμάτια αλλά έχει ελαφρώς διαφοροποιηθεί από τις φωτογραφίες όταν παραγγέλθηκε. Μου ζήτησαν να ξαναδώ τη σελίδα πώλησης και να επιβεβαιώσω για να προχωρήσουν στην αποστολή. Μπήκα αλλά δεν μπόρεσα να διακρίνω κάποια διαφορά και επιβεβαίωσα να προχωρήσουν. Επικοινώνησαν και με κάποιον άλλο που έκανε παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...