Jump to content

Note 4 ή LG G4 ή Asus Zenfone 2 4gb ram


escalator3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα,

Είμαι σε αναζήτηση κινητού, το πιθανότερο με δόσεις(εποχή κρίσης). Δεν έχω καταλήξει ακόμα αλλά είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 3. Επειδή το s3 μου είναι παροπλισμένο μετά απο 2 χρόνια ψάχνω για ένα κινητό το οποίο να θεωρείται και να είναι τερατάκι,με μεγάλη οθόνη,γρηγορο,κτλ αλλά επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο μοντέλο που υποστηρίζει άψογα εφαρμογές γραφείου, ms office γιατί κάνω συχνή χρήση λόγω δουλειάς και άπειρη χρήση mail εταιρικού και κατα πόσον μπορει ένα καλό εργαλείο να syncαριστεί με pc για να γίνεται γρήγορα και εύκολη η δουλεια. Αν μπορειτε να με βοηθήσετε και να προτείνετε και κάτι άλλο είμαι όλος αυτιά.

Link to comment
Share on other sites

Note 4 δεν θα αγόραζα μιας και θα βγει το 6άρι σιγά σιγά,δεν λέει να είσαι 2 μοντέλα πίσω. Πάντως είναι τούμπανο.

G4 VFM καλή επιλογή με τρομερή κάμερα.

Για το asus δεν έχω άποψη.

 

Δεν ξέρω budget αλλά θα κοίταγα από "ακριβά"(500++) s7/s7 edge/s6 edge+

και από νορμάλ τιμές(300--) θηριάκια για εμένα είναι το nexus5X και το huawei P8

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το note 4 θα κάνει άψογα αυτά που ζητάς αν δεν σε ενδιαφέρει ότι σε λίγο θα βγει το note 6 για τον λόγο αυτό και η χαμηλή τιμή του.Καλή μπαταρία άριστη οθόνη και φυσικά το πενάκι που αν σε βολέψει θα σου γίνει απαραίτητο.Το g4 στα 300 ευρώ θεωρώ ότι είναι το καλύτερο vfm.Παλαιότερη εμπειρία με asus θα με απέτρεπε λόγο άθλιας μπαταρίας με όλα τα άλλα να λειτουργούν απροβλημάτιστα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ μέχρι τώρα. Κανένας άλλος για κάποια άλλη πρόταση; Και όσον αφορά τις εφαρμογές γραφείου που ρώτησα στην αρχή του ποστ; Ποιο κινητό τις υποστηρίζει καλύτερα ms office και άλλες;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον έχω βγάλει το Asus από το μυαλό μου λόγω μπαταρίας...άρα note 4 ή lg g4.... ποιο πιστεύεται ότι είναι καλύτερο για το 2016 και θα κρατήσει περρισότερο?
Link to comment
Share on other sites

LG v10? Και εγώ τρία χρόνια με s3 και προς το v10 κλείνω. Για να πω την αλήθεια, θα το προτιμούσα ακόμα και από το Note 5, όχι μόνο το 4 :p

Με 4gb ram πιστεύω θα κρατήσει και ακόμα περισσότερα χρόνια χωρίς να καταλάβεις πως "γερναει".

Όλα τους πάντως έχουν αποσπομενη μπαταρία και Quick charging οπότε.. Ξέρεις πως να το εκμεταλλευτεις ;)

 

Όλα έχουν μεγάλη οθόνη και Android οπότε για εφαρμογές γραφείου που ρωτάς το ίδιο θα είναι σε όλες.. Ίσως καλύτερο το Note 4 για το πενακι;..

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο v10 θα πήγαινα. Καλύτερο σε όλα τα χαρακτηριστικά από το note 4 (χωρίς όμως πενάκι) καθώς είναι πιο νέο και ελαφρώς φθηνότερο. Είναι ουσιαστικά ένα G4 αναβαθμισμένο τόσο σε μέγεθος οθόνης όσο και σε λίγα επιμέρους χαρακτηριστικά. Για εφαρμογές γραφείου θεωρώ ότι από όλα καλύπτεσαι άνετα ίσως εάν κάνεις και επεξεργασία και όχι απλά ανάγνωση να βοηθάει περισσότερο το πενάκι του Note. Πάντως θεωρώ ότι το v10 αξίζει περισσότερο
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

Το κινητό κοντράρει στα ίσια το s7! Και είναι ακόμα καλύτερο σε τομείς, όπως multitasking, και στα περίπου ίδια επίπεδα, στην κάμερα για παράδειγμα.

Το μόνο που θα μπορούσα να πω είναι το τεράστιο μέγεθος του και το ui της LG που είναι (άσχημο και σχετικά βαρύ) όπως όλα τα άλλα εκτός του καθαρού Android των Nexus, που δεν είναι και στην λίστα σου..

Δες reviews ;) πιστεύω η καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή για τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Το g4 ειναι οντως πολυ vfm, απλα επειδη δεν το ανεφερε κανεις εχε υποψη σου τα προβληματα με bootloop που εχει βγαλει, λυνονται με την αγγυηση βεβαια αλλα ειναι τρεξιμο

Σαν φτηνη εναλλακτικη δες και το νεξους 5χ, προφανως χειροτερο απο v10,s7 κλπ, αλλα και με πολυ χαμηλοτερη τιμη, οποτε αναλογικα με την τιμη του ειναι πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

LG V10 προτεινω και γω vfm πλεον γυρω στα 420 ευρω, εξαπυρηνο 4 γιγα, σλιμπορτ , hifi dac ηχου στα ακουστικα

2η οθονη ολα τα λεφτα για γρηγορες λειτουργιες και ειδοποιησεις...

Η καλυτερη για μενα επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει σίγουρα να δεις το Lumia 950

 

Eνταξει ειπαμε καλα χρυσα τα wp αλλα οχι κι ετσι !

Να δωσει 400 ευρω και μετα να ψαχνει για να βρει εφαρμογες; :X

Link to comment
Share on other sites

G4 και απο εμενα...φοβερη επιλογη!κ το note 4 ειναι απο τα κορυφαια..το asus δεν επρεπε να το βαλεις καν
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αποκλείσει το Asus. Με ψήσατε για V10.... άρα μεταξύ v10 και g4 και καλοβλέπω ακόμα το note 4 αλλά λιγότερο λόγω παλαιότητας....
Link to comment
Share on other sites

Και εγω προς τα εκει κλεινω και πιστευω οτι θα αντεξει κ στον χρονο μια και πιστευω,διορθωστε με αν κανω λαθος,ηταν απο τα καλυτερα κινητα του 2015,το μονο που με τρωει ειναι οτι βλεπω αρνητικα σχολια για την μπαταρια οτι δεν κραταει
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ διαβάζω κάτι τέτοια αλλά ενώ δεν έχω καν το κινητό.. Διαφωνώ.

Απ όσους έχω δει τους βγάζει από 3:30 μέχρι 5 ώρες οθόνη. Το πως την χαρακτηρίζουν είναι άλλο θέμα. Προσωπικά την λέω καλή. Όχι τέλεια, ούτε ανατρέπει τα δεδομένα.. Όμως είναι μια χαρά. Αλλά πέρα από αυτό έχει απίστευτα γρήγορη φόρτιση και φυσικά αποσπομενη μπαταρία οπότε μια δεύτερη μπαταρία μπορεί να λύσει κάθε πρόβλημα που μπορεί να έχει κάποιος με αυτή.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ διαβάζω κάτι τέτοια αλλά ενώ δεν έχω καν το κινητό.. Διαφωνώ.

Απ όσους έχω δει τους βγάζει από 3:30 μέχρι 5 ώρες οθόνη. Το πως την χαρακτηρίζουν είναι άλλο θέμα. Προσωπικά την λέω καλή. Αλλά πέρα από αυτό έχει απίστευτα γρήγορη φόρτιση και φυσικά αποσπομενη μπαταρία οπότε μια δεύτερη μπαταρία μπορεί να λύσει κάθε πρόβλημα που μπορεί να έχει κάποιος με αυτή.

 

NickName98 σε βλέπω "ψημένο" με 1000 για το κινητάκι...έχω βρει ένα σκρουτζομάγαζο που κάνει δόσεις με μικρό επιτόκι και ψήνομαι να το πάρω....απλά διάβαζα λίγο το topic LGV10 του myphone.gr και συζητούσαν τα παιδιά για διάφορες εκδόσεις και πρέπει να καταλάβω τις διαφορές...

Link to comment
Share on other sites

NickName98 σε βλέπω "ψημένο" με 1000 για το κινητάκι...έχω βρει ένα σκρουτζομάγαζο που κάνει δόσεις με μικρό επιτόκι και ψήνομαι να το πάρω....απλά διάβαζα λίγο το topic LGV10 του myphone.gr και συζητούσαν τα παιδιά για διάφορες εκδόσεις και πρέπει να καταλάβω τις διαφορές...

 

Φίλε οι εκδόσεις που θα βρεις σε σκρουτζ είναι 2. Μία με 32 GB που είναι η επίσημη ευρωπαική και μία με 64GB δικαρτο που όμως δεν είναι ευρωπαική και δεν θα έχεις εγγύηση. Είναι και πολύ ακριβότερη επίσης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε οι εκδόσεις που θα βρεις σε σκρουτζ είναι 2. Μία με 32 GB που είναι η επίσημη ευρωπαική και μία με 64GB δικαρτο που όμως δεν είναι ευρωπαική και δεν θα έχεις εγγύηση. Είναι και πολύ ακριβότερη επίσης

akis71 το 32αρι θα πάρω. Απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχουν διαφορές στις εκδόσεις των 32gb

Link to comment
Share on other sites

akis71 το 32αρι θα πάρω. Απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχουν διαφορές στις εκδόσεις των 32gb

 

Έχουν βγει εκδόσεις 32αρες σε ασιατικές χώρες που δεν θα έχουν εγγύηση εδώ αλλά δεν νομίζω τα συγκεκριμένα καταστήματα να τα έχουν φέρει καθώς γενικά έχουν τα ευρωπαικά μοντέλα. Αυτό μόνο χρειάζεται να ρωτήσεις για να είσαι 100% σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

NickName98 σε βλέπω "ψημένο" με 1000 για το κινητάκι...

 

Είμαι, γιαυτό και δεν μιλάω άλλο μήπως πάρεις καμία άλλη πρόταση :p

Το κανα δικό μου το θέμα :p

Link to comment
Share on other sites

Eεπειδή ειχα την ευκαιρία να εχω τα 2(V10 και G4) κινητά δίπλα δίπλα για λιγη ωρα να σου πω.

Mπροστα στο G4 αλλα και γενικα το V10 ειναι ΥΠΕΡπαραγωγη απιστευτα ομορφο τηλεφωνο που κανει μπαμ.

Η δευτερη οθονη πολυ πρακτικη για μενα

Γενικα τα χαρακτηρηστικα ειναι ανωτερα αυτο το βλεπεις και στα χαρτια οχι τρομερη διαφορα σε ανοιγμα εφαρμογων κλπ αλλα οκ υπηρχε

Τα 2 θεματα που απλα με κρατανε για το V10 ειναι

Πρωτον οτι η οθονη του αν και πολυ καλη και μεγαλυτερη δεν ειναι τοσο vibrant και τοσο φωτεινη οσο του G4,μαλλον ειναι διαφορετικα καλιμπραρισμενη.

Δεύτερον έβγαλα στα προχειρα 10-15 φωτογραφίες και μετα 2 ,και ενω φοράνε τον ιδιο φακο του g4 επερνε καλυτερο αποτελεσμα σχεδόν σε ολες τις περιπτώσεις.

Πολλες φορες το v10 υπερκθετε χωρις λογο.

Γενικα ειναι κορυφαία η κάμερα τους απλα μου εκανε εντυπωση τα διαφορετικά αποτελέσματα.

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω asus zenfone 2 και μου βγάζει 5 με 5 μισή ώρες κάθε μέρα sot. Γιατί μιλάει ο κάθε άσχετος; όσον αφορά από επιδόσεις το κινητό πετάει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...