Jump to content

Φεύγοντας από g4???τι πιο δυνατό να πάρεις ;;;


Johnnakoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά Είμαι κάτοχος Του g4 και το έχω 2 μήνες δεν έχω κανένα παράπονο από το τηλέφωνο απλά ο μόνος λόγος που θέλω να το δώσω ή να το ανταλλάξω είναι για την κλασική βλακεία το ότι το ψιλό βαρέθηκα Αλλά δεν θέλω να πάω σε κάτι υποδιεέστερο . . έχετε να μου προτείνετε κάτι ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν με χαλάει το xiaomi απλά νομίζω ότι παίρνω πάνω κάτω το ίδιο τηλέφωνο στα ίδια χρήματα και δεν έχει και την κάμερα του g4
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη κάμερα από το g4 δύσκολα θα τη βρεις σε κινητό που κοστίζει όσο το g4 τώρα, δηλαδή περίπου 300€. Οπότε αν θες να αναβαθμιστεις να κοιτάξεις το γενικό σύνολο και όχι μόνο την κάμερα. Δεν αναφέρεις budget όμως, οπότε θα υποθέσω γύρω στα 300-400€. Σε αυτά τα χρήματα από Ελλάδα μπορείς να δεις το honor 7, huawei mate s, huawei p8. Τουλαχιστον απο ποιότητα κατασκευής θα αναβαθμιστείς σημαντικα, ενώ την emui δύσκολα τη βαριέσαι. Από εξωτερικό, 1+2, 1+χ και ίσως κάποιο xiaomi.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Zananiro τα είπες πολύ καλά δίνω και 400 δεν έχω πρόβλημα απλά θέλω να πάω σε καλύτερο Όχι σε χειρότερο . . . Δηλαδή Με το huawei μήπως το μετανιώσω και έχω χάλια κάμερα και τα σχετικά Γιατί μπορώ να πω ότι το g4 το έχω πάρει 2 φορές και είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει σαν σύνολο
Link to comment
Share on other sites

Zananiro τα είπες πολύ καλά δίνω και 400 δεν έχω πρόβλημα απλά θέλω να πάω σε καλύτερο Όχι σε χειρότερο . . . Δηλαδή Με το huawei μήπως το μετανιώσω και έχω χάλια κάμερα και τα σχετικά Γιατί μπορώ να πω ότι το g4 το έχω πάρει 2 φορές και είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει σαν σύνολο

 

Η μένεις στην κινηταρα πιυ εχεις ή πας σε lg v10 ,s7 ,iphone 6s.Μονο με αυτα αναβαθμίζεσαι κατα τη γνωμη μου.

Ή κάμερά τους δεν θα σε απογοητευσει σιγουρα, αλλά δεν θα είναι σαν του g4. Όπως είπα όμως θα αναβαθμιστεις σε ποιότητα υλικών, εμφάνισης και ποιότητας λειτουργικού. Το ui της lg βασικα και εγω το βαρεθηκα μεσα σε 2 μηνες, ειχα το g3. Σε αυτά τα χρήματα δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι εκτός του lg v10 που αναφέρει ο φίλος, εκτός και αν αυξήσεις το budget και πας σε άλλη κατηγορία. Ειδάλλως μένεις εκεί που είσαι. Πάντως πάνω από 300€ εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα από Κίνα, όπου εκεί έχεις αρκετές επιλογές σε αυτά τα χρήματα αλλά έχεις ρίσκο εγγύησης κλπ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το s7 θα το χτυπήσω σίγουρα ειδικά το edge απλά Όχι Σ Αυτά τα χρήματα που έχει τώρα τα θεωρώ κοροϊδία όπως και όλοι μας , . . ξέρω ότι έχω κινητάρα και γι αυτό δυσκολεύομαι να το πουλήσω . . . η να το ανταλλαξω του έχω βάλει και καρμπόν πίσω στην πλάτη και μου είναι δύσκολο . . . Είμαι πλέον κατά του i phone. . . Από Κίνα δεν έχω πρόβλημα να πάρω κάτι απλά αν πάρω δίνω κάτω από 300 ευρώ Γιατί πάλι είσαι χωρίς εγγύηση , . . άρα να πάω σε huawei mate s ????αξίζει ;;; Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις και την βοήθεια σας
Link to comment
Share on other sites

Johnnakoss κι εγώ έχω πάθει το ίδιο με εσένα (έχω αλλάξει κινητά και τα έχω βαρεθεί ολα) και έχω παρόμοιο budget. Επίσης θα καταλήξω στο S7 edge το καλοκαίρι (όταν θα είναι γύρω στα 600 ευρώ).

 

Παρ' όλα αυτά θέλω κάτι στα 400 ευρώ με εξίσου καλή κάμερα με το G4 και το S6 που πέρασαν απ' τα χέρια μου το χειμώνα που μας πέρασε.

 

Το μόνο που αξίζει είναι το V10, με μόνο αγκάθι την μεταπωλητική του αξία...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που θέλεις κι εσύ θέλω κι εγώ αλλά τι γίνεται ;;; το κρατάω και περιμένω ;;; το είχα κι εγώ το s6 καλό Αλλά ούτε κάρτα έπαιρνε η μπαταρία τελείωνε νερό άρα τι ;;; κατέληξα στο g4 που είναι πολύ καλύτερο . . . να πάρω ένα one plus 2 που δεν το έχω δοκιμάσει ;;;; Αλλά πάω σε full hd οθόνη πάλι , . . τι λέτε ;;;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα σε κάτι φτηνό και vfm έτσι για το ****το (Lumia 640XL). Πολύ καλή κάμερα και αυτονομία, dual sim που ήταν ευπρόσδεκτο στην παρούσα φάση (είμαι στο στρατό και θέλω δεύτερη κάρτα για mobile internet), και επαρκώς καλή κάμερα (σε καμία περίπτωση όσο καλή του G4 μας).

 

Έτσι και πήγα σε κάτι διαφορετικό για να μου φύγει η καΐλα, και πήρα κάτι καλό για τα λεφτά του, και ταυτόχρονα κάνω υπομονή μέχρι να φτηνύνει η ακριβή προς το παρόν λύση του S7 edge.

 

Συμβουλή μου: πήγαινε σε κάτι φτηνό κι εσύ, μέχρι να αντέχει η τσέπη μας το S7 edge.

 

Τώρα για το OnePlus 2, εγώ δεν θα το προτιμούσα. Γενικά τα OnePlus μου αφήνουν μια αίσθηση ότι είναι half-baked συσκευές πάντα. Χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγο. Κάπου χωλαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

[sarcasm]"Τι είναι HTC;"[/sarcasm]

 

Κάτσε, σε λίγες μέρες βγάζει ναυαρχίδα η ΗΤC. Λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, όπως το βλέπω εγώ, το V10 είναι η μόνη λύση που είναι αντάξια ή έστω λίγο ανώτερη από το G4 στην παρούσα φάση και τα κριτήρια που θέτεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά Είμαι κάτοχος Του g4 και το έχω 2 μήνες δεν έχω κανένα παράπονο από το τηλέφωνο απλά ο μόνος λόγος που θέλω να το δώσω ή να το ανταλλάξω είναι για την κλασική βλακεία το ότι το ψιλό βαρέθηκα Αλλά δεν θέλω να πάω σε κάτι υποδιεέστερο . . έχετε να μου προτείνετε κάτι ;;;;

 

Καλύτερο σε τι, γενικά? Πάντως σε επεξεργαστη, κάρτα γραφικών και κάμερα λουμια 950, γκαλαξι σ7 σίγουρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σε τι, γενικά? Πάντως σε επεξεργαστη, κάρτα γραφικών και κάμερα λουμια 950, γκαλαξι σ7 σίγουρα ειναι

 

E οχι και 950!!

Να δωσεις τοσα λεφτα και να εχεις ενα λειψο λειτουργικο, πολυ πισω απο το android και να ψαχνεις για να βρεις μια εφαρμογη που να σου κανει τη δουλεια σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να πάω σε windows παιδιά , . . Είναι μεν πιο γρήγορα από τα άλλα Αλλά δεν έχει εφαρμογές που θέλω γενικώς . . . μάλλον η xiaomi note pro 64ari ή lg v10 Μέχρι να πέσει το s7 να γουστάρουμε δεν έχει κάτι καλύτερο για μένα τα έχω πάρει και όλα και καταλήγω πιο πολύ σε lg λόγω κάμερας λόγω knock on /off λόγω πληκτρολόγιου 3×4 !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...