Jump to content

[S7] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέος κάτοχος S7 κι εγώ. Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι εξαιρετικές σε όλα τα επίπεδα.

Σας παραθέτω και την χρήση της μπαταρίας μετά από την πρώτη φόρτιση (με απενεργοποιημένη την γρήγορη φόρτιση):

 

https://postimg.org/image/e1srlk3cf/

https://postimg.org/image/o2jqegkov/

 

Φίλε μου πολύ καλά τα αποτελέσματα σου και θα δεις ότι θα πάει και καλύτερα είναι αρχή ακόμη ... !!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχε/έχει κάποιος το s7 edge να μου πει πρακτικά πόση διαφορά sot βγάζει σχετικά με το s7, με την ίδια χρήση;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είχε/έχει κάποιος το s7 edge να μου πει πρακτικά πόση διαφορά sot βγάζει σχετικά με το s7, με την ίδια χρήση;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

15%-20% παραπάνω περίπου στη δική μου χρήση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15%-20% παραπάνω περίπου στη δική μου χρήση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είναι τόσο, είναι καλά. Γιατί διαβάζω εδώ κάτι 3ωρα sot και μου φαίνεται πολύ περίεργο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο, είναι καλά. Γιατί διαβάζω εδώ κάτι 3ωρα sot και μου φαίνεται πολύ περίεργο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δύσκολα 3 ώρα ίσως με 4g χρήση και καλοκαίρι στην παραλία με full φωτεινότητα αν και νομίζω ότι και με αυτές τις συνθήκες τα πάει καλά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νομίζω ένα 15% τουλάχιστον είναι η διαφορά επάνω βέβαια... Υπάρχει αρκετή διαφορά...!!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

20 % παραπάνω μπαταρια. Στην πράξη λόγω της μεγαλύτερης edge είναι περίπου 15% . Το edge έχει πάρα πολύ καλή μπαταρια το απλό πολύ καλη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος και εγώ του S7 και έχω την εξής απορία. Ο δείκτης της μπαταρίας στο 46% και στις ειδοποιήσεις αναφέρει 3+ ώρες για πλήρη φόρτιση!? Θέλει κάποια επιλογή για ενεργοποίηση του Adaptive charge; Η φόρτιση γίνεται με το φορτιστή του.

 

UPDATE: Είχα απενεργοποιήσει τη σχετική λειτουργία από το μενού:lol:

Edited by smyrosnik
Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
για τον γαιδαρο καβαλα η μπαταρια στο s7 κριμα εφυγα απο apple και το μετανιωσα

Σοβαρα τωρα? Κανε υπομονη να στρωσει ή καμα hard reset, αλλιως ισως θες αλλαγη μπαταριας λογω πιθανου προβληματος.. ειναι πολυ εως παρα πολυ ανωτερη απο καθενος iphone την μπαταρια! Ακομα και του S7 που ειναι 3000mah!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα? Κανε υπομονη να στρωσει ή καμα hard reset, αλλιως ισως θες αλλαγη μπαταριας λογω πιθανου προβληματος.. ειναι πολυ εως παρα πολυ ανωτερη απο καθενος iphone την μπαταρια! Ακομα και του S7 που ειναι 3000mah!

 

Μα για το s7 λέει;)

Link to comment
Share on other sites

Μα για το s7 λέει;)

 

Εστω! Τοτε σκετο "πολυ" ανωτερη!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο οταν το βγαζεις απο την φορτιση η μπαταρια να αρχιξει να πεφτει χωρις ιδιαιτερη χρηση πρωτη φορα το βλεπω αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σοβαρα τωρα? Κανε υπομονη να στρωσει ή καμα hard reset, αλλιως ισως θες αλλαγη μπαταριας λογω πιθανου προβληματος.. ειναι πολυ εως παρα πολυ ανωτερη απο καθενος iphone την μπαταρια! Ακομα και του S7 που ειναι 3000mah!

 

ειναι φυσιολογικο οταν το βγαζεις απο την φορτιση η μπαταρια να αρχιξει να πεφτει χωρις ιδιαιτερη χρηση πρωτη φορα το βλεπω αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι φυσιολογικο οταν το βγαζεις απο την φορτιση η μπαταρια να αρχιξει να πεφτει χωρις ιδιαιτερη χρηση πρωτη φορα το βλεπω αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ειναι φυσιολογικο οταν το βγαζεις απο την φορτιση η μπαταρια να αρχιξει να πεφτει χωρις ιδιαιτερη χρηση πρωτη φορα το βλεπω αυτο

 

4 μηνες το εχω ποτε δηλαδη θα στρωσει

Link to comment
Share on other sites

4 ωρες βγαζω με λειτουργία πτήσης μιας και βρίσκομαι εξωτερικό ενω εβγαζα 5 και κατι πριν ενα μηνα ... γενικα αυτο με το τι update ερχετε καθε φορα και το πως θα ειναι η μπαταρια εχει κουρασει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την λειτουργία fast cable charging να την έχω ενεργοποιημένη η χαλάει την μπαταρία η συνεχόμενη χρήση επειδή ανεβάζει θερμοκρασία;
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Την λειτουργία fast cable charging να την έχω ενεργοποιημένη η χαλάει την μπαταρία η συνεχόμενη χρήση επειδή ανεβάζει θερμοκρασία;

Να την ενεργοποιεις μόνο όταν βιάζεσαι και θες μπαταρία άμεσα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω πως όλοι έχετε σαν πρώτη κατανάλωση την οθόνη, εμένα είναι το android system με διαφορά 3% από την οθόνη. Κάνω κάτι λάθος;

 

Η μπαταρία μου έπεσε περίπου 20% όλο το βράδυ. Πως μπορώ να ανεβάσω screenshots για να το δείτε;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι το android πρωτο καταναλωνει πολυ μπαταρια.η οθονη πρεπει να ειναι πρωτη.για καντε μια εκκαθαριση υπηρεσιες google servise απο τις εφαρμογες!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι το android πρωτο καταναλωνει πολυ μπαταρια.η οθονη πρεπει να ειναι πρωτη.για καντε μια εκκαθαριση υπηρεσιες google servise απο τις εφαρμογες!

Ποσο sot σου βγάζει; εμένα συνήθως 5 ώρες που νομίζω κομπλέ είναι

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι λέω συνήθως

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5 ώρες οθόνη αλλά με συνεχόμενη χρήση. Δηλαδή ανοιχτό να ναι το πολύ 10, απ τις οποίες οι 5 οθόνη πχ. Σε μεγαλύτερη αναμονή λογικό είναι να πέφτει και το sot

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...