Jump to content

Νέο κινητό!


lavezzi7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum,

 

Με αφορμή την αναζήτηση νέου κινητού ανοίγω το παρών θέμα ώστε να με βοηθήσετε με προτάσεις συμβουλές σχετικά με την επιλογή νέου κινητού. Η αλήθεια είναι ό,τι αν και στο παρελθόν ασχολούμουν με την τεχνολογία κινητών σε ικανό βαθμό ώστε να αποφασίσω μόνος μου πλέον επειδή το έχω παρατήσει το σπορ θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια του κοινού. Οι προτιμήσεις μου ανεξαρτήτως μοντέλου περιγράφονται παρακάτω:

 

1. Design: Δεν θέλω κάτι τρελό αλλά να είναι απλό και εύχρηστο. Μην είναι καμιά παντόφλα. Ιδανικό μέγεθος στα όρια του iPhone5 άντε λίγο μεγαλύτερο, το 6 μου φαίνεται μεγάλο πάντως.

 

2. Price: Δεν υπάρχει πρόβλημα με το μπάτζετ. Ιδανική επιλογή βέβαια ο συσχετισμός value-money.

 

3. Camera: Καλής ανάλυσης μπροστά, πίσω κάμερα.

 

4. Ram: Είχα θέμα με το προηγούμενο κινητό (Samsung Galaxy Ace) και θα ήθελα να το προσέξω λίγο παραπάνω στη νέα μου επιλογή.

 

5. Battery: Εξαρτάται βέβαια τη χρήση αν και δεν το χρησιμοποιώ συνέχεια θα ήθελα αξιόπιστη μπαταρία.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο και τις προτάσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να ψάχνεις κινητό με πορτάκι και κεραία!

Πέρα από την πλάκα, αν δεν έχεις χρηματικό θέμα τότε πας είτε σε iPhone 5S είτε περιμένεις λίγες μέρες να ανακοινωθεί το καινούργιο 4ιντσο iPhone και αν σου αρέσει το τσιμπάς.

Σε αυτές τις ίντσες δεν έχεις δυνατές επιλογές σε android. Εκτός και αν συμβιβαστείς με κανένα xperia z5 compact.

Edited by Kozi0
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να ψάχνεις κινητό με πορτάκι και κεραία!

Πέρα από την πλάκα, αν δεν έχεις χρηματικό θέμα τότε πας είτε σε iPhone 5S είτε περιμένεις λίγες μέρες να ανακοινωθεί το καινούργιο 4ιντσο iPhone και αν σου αρέσει το τσιμπάς.

Σε αυτές τις ίντσες δεν έχεις δυνατές επιλογές σε android. Εκτός και αν συμβιβαστείς με κανένα xperia z5 compact.

 

χαχα! Εντάξει θέμα γούστου είναι δεν μου αρέσουν τα πολύ μεγάλα τύπου ελικοδρόμιου κινητά δεν λέω ότι δεν είναι καλά απλά δεν είναι του γούστου μου! Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση! Αυτό με το νέο iPhone δεν το ήξερα! Ίσως να αξίζει η αναμονή! Χίλια ευχαριστώ!

 

 

xiaomi redmi 3 vickmall.com

 

Φαίνεται πολύ καλό! Θα το κοιτάξω! Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Δες το Galaxy J5, Huawei P8 Lite,Lg g3 ή g4(5,5 ιντσες ειναι αλλα εχει πολυ μικρα bezel)

 

Επισης επειδη βλεπω οτι εχεις σαν παραδειγμα τα iphone δες και το Oneplus X.Ομορφη συσκευη και αρκετα καλη ποιοτητα κατασκευης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ο άνθρωπος έχει πει ότι τον βολεύουν κινητά στο μέγεθος του iphone 5. Δλδ 4 ίντσες. Άντε να βρεις ένα παρόμοιο σε μέγεθος με 4,3 ίντσες. Εσείς του προτείνετε κινητά 5 και πάνω ίντσες. Αν είναι να φτάσουμε σε τέτοια μεγέθη υπάρχουν πολλές επιλογές αρκεί να μας το πει ότι ενδιαφέρεται για τέτοια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν ομως...αιφον παιρνεις ή κατι λουμια/ανδροειδη με καμερες 3-5MP και χωρις φλας.

 

Και μπροστινες 0,3MP

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ε, γι' αυτό είπα ότι δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε άλλες εταιρείες που να είναι και δυνατό. Μόνο η apple έχει κρατήσει κάτι σε αυτά τα μεγέθη δυστυχώς. Όχι ότι με ενδιαφέρουν εμένα προσωπικά αλλά σίγουρα θα υπάρχουν άτομα που να το θέλουν, όπως και ο φίλος πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

χαχα! Εντάξει θέμα γούστου είναι δεν μου αρέσουν τα πολύ μεγάλα τύπου ελικοδρόμιου κινητά δεν λέω ότι δεν είναι καλά απλά δεν είναι του γούστου μου! Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση! Αυτό με το νέο iPhone δεν το ήξερα! Ίσως να αξίζει η αναμονή! Χίλια ευχαριστώ!

 

Σήμερα το απόγευμα 7 η ώρα υποτίθεται πως παρουσιάζεται το νέο iPhone. Έχε το στα υπόψιν αν σε ενδιαφέρει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...