Jump to content

[S7 Edge] Φωτογραφίες& Βίντεο


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι τεχνικά δεν αλλάζει κάτι, όπως το διάφραγμα για παράδειγμα.. Απλά πιστεύω ότι ίσως είναι έτσι ο φακός που με το ζουμ που κάνει φαίνεται καλύτερα η λεπτομέρεια ενώ το θέμα βρίσκεται σε μακρινή σχετικά απόσταση, και κάνει και καλύτερο εφέ γύρω γύρω που προσδίδει ακόμη περισσότερο focus στο θέμα.. Η επεξεργασία που κάνει το κινητό δεν αλλάζει.. Αλλά νομίζω ότι ο φακός το βοηθάει να διαχειριστεί καλύτερα τις πληροφορίες της εικόνας... Ίσως κάποιος που ασχολείται περισσότερο με τη φωτογραφία να μπορεί να μας τα εξηγήσει ακόμη καλύτερα.

 

Το έχω ένα χρόνο το κινητό.. Τέτοιες φωτογραφίες που έβγαλα το ΣΚ δεν έχει ξαναβγάλει.. Μόνο με dslr θα έβγαιναν ή με κινητό με διπλή camera ( Iphone 7 plus, P10, κτλ).

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά βλέπω πρόβλημα στα άκρα του τηλεφακου υπάρχει έντονη παραμόρφωση. Οι φακοί αυτοί προς ενημέρωση ειναι converters και αποτελούνται μονο από στοιχεία μόνο ούτως ώστε να φέρνουν το θέμα ποιο κοντά ή μακριά ( tele κ wide). Δες λίγο αυτό με τον τελε γιατί βλέπω έντονη παραμόρφωση στα άκρα κ δες αν στο κάνει και στον wide γιατί σε αυτές που έβαλες είναι σκοτάδι κ δε φαίνεται αν το κάνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου

Link to comment
Share on other sites

Όχι τεχνικά δεν αλλάζει κάτι, όπως το διάφραγμα για παράδειγμα.. Απλά πιστεύω ότι ίσως είναι έτσι ο φακός που με το ζουμ που κάνει φαίνεται καλύτερα η λεπτομέρεια ενώ το θέμα βρίσκεται σε μακρινή σχετικά απόσταση, και κάνει και καλύτερο εφέ γύρω γύρω που προσδίδει ακόμη περισσότερο focus στο θέμα.. Η επεξεργασία που κάνει το κινητό δεν αλλάζει.. Αλλά νομίζω ότι ο φακός το βοηθάει να διαχειριστεί καλύτερα τις πληροφορίες της εικόνας... Ίσως κάποιος που ασχολείται περισσότερο με τη φωτογραφία να μπορεί να μας τα εξηγήσει ακόμη καλύτερα.

 

Το έχω ένα χρόνο το κινητό.. Τέτοιες φωτογραφίες που έβγαλα το ΣΚ δεν έχει ξαναβγάλει.. Μόνο με dslr θα έβγαιναν ή με κινητό με διπλή camera ( Iphone 7 plus, P10, κτλ).

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Μου φαίνεται μια πολύ καλή επέμβαση στην ήδη εξαιρετική κάμερα των s7

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά βλέπω πρόβλημα στα άκρα του τηλεφακου υπάρχει έντονη παραμόρφωση. Οι φακοί αυτοί προς ενημέρωση ειναι converters και αποτελούνται μονο από στοιχεία μόνο ούτως ώστε να φέρνουν το θέμα ποιο κοντά ή μακριά ( tele κ wide). Δες λίγο αυτό με τον τελε γιατί βλέπω έντονη παραμόρφωση στα άκρα κ δες αν στο κάνει και στον wide γιατί σε αυτές που έβαλες είναι σκοτάδι κ δε φαίνεται αν το κάνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου

Όχι στον wide δεν το κάνει.. Μόνο στον Tele.. φαντάζομαι ότι δεν είναι για ζουμ αλλα για να βγάζεις καλύτερα πορτραίτα, οπότε για αυτό και να θολώνει το background..

 

Οποτε βρω χρονο θα ψάξω δείγματα στο ίντερνετ να δω αν είναι όντως έτσι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Gallaria Πλαταμώνας 36693721751_6f4ff9f8ae_z.jpg2017-08-27_12-07-05 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα, στο pro mode της φωτογραφικης εμένα δεν μου εμφανιζει τις 3 προσωπικες ρυθμίσεις που μπορω να αποθηκεύσω, σύμφωνα με όσα διάβασα και εδω αλλά και είδα στο yutube. Το κινητό είναι αγορασμένο από τον Γερμανό πρίν 1 εβδομάδα και του έκανα αναβάθμιση στο android 7. Mήπως πρέπει να κατεβάσω κάποιο app της Samsung?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο pro mode της φωτογραφικης εμένα δεν μου εμφανιζει τις 3 προσωπικες ρυθμίσεις που μπορω να αποθηκεύσω, σύμφωνα με όσα διάβασα και εδω αλλά και είδα στο yutube. Το κινητό είναι αγορασμένο από τον Γερμανό πρίν 1 εβδομάδα και του έκανα αναβάθμιση στο android 7. Mήπως πρέπει να κατεβάσω κάποιο app της Samsung?

 

Το κοίταξα και εγώ μιας και το έγραψες και στο επίσημο θέμα. Με 7αρα και εγώ custom Rom δε το βρισκω. Θυμάμαι υπήρχε στην 6.οποτε λογικά το βγάλανε

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδιά ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται για pro mode ρύθμιση στην κάμερα??

 

Δεν χρειάζεται κάποια εφαρμογή απλά σέρνεις αριστερά ή δεξιά και θα λέει pro mode αν θυμάμαι καλά πάντως είναι στην κάμερα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μια ερωτηση παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη ή καποια ρυθμιση να μπορουμε οταν τραβαμε μια φωτογραφια να τραβηξουμε π.χ με ενα χρωμα....δηλαδη π.χ να τραβαει το κοκκινο ; αν ναι ποιο ειναι....ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη ή καποια ρυθμιση να μπορουμε οταν τραβαμε μια φωτογραφια να τραβηξουμε π.χ με ενα χρωμα....δηλαδη π.χ να τραβαει το κοκκινο ; αν ναι ποιο ειναι....ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Με αυτή γίνεται https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pixlr.express

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Σουπερ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραθετω λιγες φωτογραφιες απο S7 edge τραβηγμενες στην χειροκινητη λειτουργια

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Pro mode8bc38409aa6c7c49ef655b4e803dfa24.jpg

Η λευκη αντανακλαση γυρω απο το φως πως θα μπορουσε να αποφευχθει η εστω να μειωθει ανη γινεται

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή γίνεται https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pixlr.express

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχει δοκιμασει κανεις την Google Camera στο κινητο?

εδω λεει οτι μπορει να μπει πλεον και στο S7

https://www.doctorandroid.gr/2018/08/google-camera-hdr-mod-xda-list.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πολύ ωραίες φωτογραφίες παιδιά well done. Τι είναι π τηλεφακός τώρα θα το ψάξω

Είδα στο σκρουτζ τους τηλεφακους με 95 - 100 ευρώ. Αξίζει πιστεύετε; για πορτραίτα θα βλέπουμε. Διαγόρα αν. Μπορεί ο φίλος να. Βγάλει

Yπαρχει στον Κωτσοβολο στη μιση τιμη!

Δυστυχως ΟΧΙ για edge, ειναι μονο για το "απλο" S7

'"

"

Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα εχει δοκιμασει κανεις?

https://www.befr.ebay.be/itm/Fish-Eye-Wide-Angle-Macro-Camera-Clip-on-Lens-for-Samsung-Galaxy-S7-Edge-S8-Plus-/382039665567

 

Εντιτ. ΜΟΛΙΣ διαβασα ασχημες κρητικες!

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
3979a2b40431370218da7a2fb6649372.jpg

 

Πως εχεις καταφέρει και εμφανίζονται ημερομηνία και ωρα πανω στην φωτογραφία

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Φωτογραφίες& Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...