Jump to content

[S7 Edge] Φωτογραφίες& Βίντεο


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

34485101396_e455f68289_z.jpgΒόλτα Κυριακή by Ioannis Limanis, on Flickr

 

34485099556_5e5ba40b5d_z.jpgΒόλτα Κυριακή by Ioannis Limanis, on Flickr

 

34365540592_f155c61588_z.jpgΒόλτα Κυριακή by Ioannis Limanis, on Flickr

 

απόγευμα Κυριακής

καλημέρα σε όλους

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ρυθμίσεις για την μπροστινή κάμερα αλλά και για την πίσω; αν κ έχω πάρει εκπληκτικά αποτελέσματα με την πίσω θα ήθελα κ τις εμπειρίες σας επίσης μ αρέσει πολύ να δουλεύω την σελφι με την πίσω κάμερα π έχω κατεβάσει κ στο s8 κακώς το έβγαλαν

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ρυθμίσεις για την μπροστινή κάμερα αλλά και για την πίσω; αν κ έχω πάρει εκπληκτικά αποτελέσματα με την πίσω θα ήθελα κ τις εμπειρίες σας επίσης μ αρέσει πολύ να δουλεύω την σελφι με την πίσω κάμερα π έχω κατεβάσει κ στο s8 κακώς το έβγαλαν

Τι εννοείς ότι έβγαλαν;;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι έβγαλαν;;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

Πηγαίνεις λήψεις στην κάμερα και έχει επιπλέον ρυθμίσεις.. Σελφι πίσω κάμερας μόλις ανιχνεύσει πρόσωπο μετά από 2 Δευτέρα βγάζει μόνο του συνεχόμενες φώτο! Το αφήνεις κάπου κ βρίσκει πρόσωπό και βγάζει όσες θες αν δεν το ήξερες. Στο σ8 πήγα να το κάνω η Να το κατεβάσω και δεν το βρήκα σε εκθεσιακό κομμάτι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά να ρωτήσω, όταν βγάζω φωτό παρατηρώ μια παραμόρφωση στα κεφάλια των ανθρώπων όταν είναι στο πάνω μέρος της φωτογραφίας. Σας έχει τύχει ποτέ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, όταν βγάζω φωτό παρατηρώ μια παραμόρφωση στα κεφάλια των ανθρώπων όταν είναι στο πάνω μέρος της φωτογραφίας. Σας έχει τύχει ποτέ;

 

Ισως εχει να κανει με το shape correction...δοκιμασε να το απενεργοποιησεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη ή ρυθμιση ωστε να μπορουμε να τραβαμε ωραιες φωτος για πορτραίτο οπως το iphone 7? Κανει blur το background και βγαζει οπως dslr με σταθερο φακο.

Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει να κανει με το shape correction...δοκιμασε να το απενεργοποιησεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη ή ρυθμιση ωστε να μπορουμε να τραβαμε ωραιες φωτος για πορτραίτο οπως το iphone 7? Κανει blur το background και βγαζει οπως dslr με σταθερο φακο.

 

Αρχικά σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου θα το δοκιμάσω! Αυτό που λες για το blur μπορείς να το κάνεις με το selective focus mode στην κάμερα του κινητού... Αλλά να σου πω εγώ όταν θέλω τέτοια αποτελέσματα απλά στοχεύω με την κάμερα και πατάω να κάνει focus στο πρόσωπο και γίνεται αυτόματα το blur στο υπόβαθρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πρόκειται να δώσω το One Plus 3 γιατί δεν με καλύπτει στο να βγάζω το 2 ετών παιδι μου ακόμα και όταν μένει λίγο σταθερό. Στο αντίστοιχο νήμα όλοι λένε για s7. Αν έχει κανείς παιδιά ας με διαφωτίσει παρακαλώ πολύ

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε; και δεν "χάνεις" με το 6p σε ταχύτητα λόγω hdr και επεξεργασία;

 

Sent from Winterfell using crow

 

Φίλε μου επειδή έχω μια κόρη 6 μηνών αυτός ήταν ο κύριος λόγος που έμεινα σε s7 edge το χειμώνα . Ναι μπορεί σε ζουμ να μην έχει την καλύτερη λεπτομέρεια ή να κάνει τα πρόσωπα λίγο πιο γυαλιστερα αλλά πραγματικά θεωρώ ότι αξίζει. Τώρα έχω s8 plus και είναι ακόμα καλύτερο. Βελτιωσε λίγο αυτό στη λεπτομέρεια και στα πρόσωπα ενώ έχεις ακαριαιο shot. Επειδή έχω το g5 παράλληλα, πραγματικά έχω χάσει πολλές φώτο. Εκτός ότι έγινε γενικά αργό με το ανδροιδ 7, ειδικά στην κάμερα έχει τρομερό lag και έχεις χάσει την στιγμή.. Μόνο πολύ στημένες κατάφερα να βγάλω. Τέλος να σου πω ότι εκτύπωσα πολλές και είναι άριστες πραγματικά για μια απλή εκτύπωση δε θες κάτι παραπάνω. Τώρα αν θα να τις κοιτάς με μεγεθυντικό φακό οκ πάρε άλλο. Γενικά τα κινητά αυτά είναι υπέρ πλήρη και ειδικά σε φώτο παίδων αξίζουν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε; και δεν "χάνεις" με το 6p σε ταχύτητα λόγω hdr και επεξεργασία;

 

Sent from Winterfell using crow

Σου απάντησα ακριβώς στην ερώτηση που έκανες το Nexus 6p όπως και τα pixel είναι τα καλύτερα με διαφορά για φωτογραφίες προσώπου πολύ ανώτερα και από το s7,σε extreme lowlight είναι το μόνο σημείο που είναι καλύτερο το s7,το hdr+ είναι απλά εκπληκτικό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα ακριβώς στην ερώτηση που έκανες το Nexus 6p όπως και τα pixel είναι τα καλύτερα με διαφορά για φωτογραφίες προσώπου πολύ ανώτερα και από το s7,σε extreme lowlight είναι το μόνο σημείο που είναι καλύτερο το s7,το hdr+ είναι απλά εκπληκτικό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Ο φίλος αναφέρεται σε φωτογραφία μικρού παιδιού τα οποία δύσκολο να κάτσουν ακίνητα για φωτογραφία.Ηταν είναι και θα είναι ο κύριος λόγος για τον οποίο δεν άλλαξα το S7 Edge. Ο γιος μου είναι πλέον 17 μηνών και τις καλύτερες φωτογραφίες του τις έχω με S7 Edge. Το 6P που αναφέρεις όντως αποτυπώνει καλύτερα χρώματα και λεπτομέριες προσώπου αλλά θέλει το παιδί να είναι ακίνητο. Με το S7 με το τόσο ακαριαίο focus που έχει και το τόσο γρήγορο shutter speed έχω βγάλει τον γιο μου ακόμα και να τρέχει εντός σπιτιού και να μη βλέπεις blur ούτε καν στα χεράκια του τα οποία τα κουνάει. Αυτό με το 6P ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα και κάποια στιγμή τα είχα ταυτόχρονα και μπορώ να μιλήσω αντικειμενικά. Γενικά το S7 Edge με Ois Dual Pixel και το άψογο auto mode του δεν έχει αντίπαλο σε φωτογραφίες κινουμένων αντικειμένων όπως τα παιδιά.

Δεν βάζω τα S8 γιατί δεν τα έχω δει αφενός και αφετέρου ίδια κάμερα έχουν οπότε ίδια αποτελέσματα θα δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν κάνω λάθος οι φωτογραφίες που έχω με τα παιδιά μου στο pc αυτό δείχνουν, επίσης το Nexus δεν αλλοιώνει καθόλου την λεπτομέρεια στα πρόσωπα σε αντίθεση με το s7 ,τα ίδια έγραφα όταν είχα στην κατοχή μου και τι s7 edge και το Nexus 6p δεν αλλάζουν οι προτιμήσεις μου ανάλογα με την συσκευή που έχω στα χέρια μου,αν θέλει ο οποιοσδήποτε ας δοκιμάσει Nexus 6p vs s7 edge πρόσωπα παιδιών και αν βγάλει νικητή το s7 έστω και σε μια φωτογραφία τότε θα βγω και θα ζητήσω συγγνώμη για παραπληροφόρηση, προσοχή δεν λέω ότι το s7 δεν έχει καλή κάμερα απλά τα δείγματα που έχω έστω και τώρα 2 χρόνια μετά το Nexus μου δείχνουν ότι είναι κορυφή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν κάνω λάθος οι φωτογραφίες που έχω με τα παιδιά μου στο pc αυτό δείχνουν, επίσης το Nexus δεν αλλοιώνει καθόλου την λεπτομέρεια στα πρόσωπα σε αντίθεση με το s7 ,τα ίδια έγραφα όταν είχα στην κατοχή μου και τι s7 edge και το Nexus 6p δεν αλλάζουν οι προτιμήσεις μου ανάλογα με την συσκευή που έχω στα χέρια μου,αν θέλει ο οποιοσδήποτε ας δοκιμάσει Nexus 6p vs s7 edge πρόσωπα παιδιών και αν βγάλει νικητή το s7 έστω και σε μια φωτογραφία τότε θα βγω και θα ζητήσω συγγνώμη για παραπληροφόρηση, προσοχή δεν λέω ότι το s7 δεν έχει καλή κάμερα απλά τα δείγματα που έχω έστω και τώρα 2 χρόνια μετά το Nexus μου δείχνουν ότι είναι κορυφή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα δεν αναφέρομαι μόνο στην λεπτομέρεια του προσώπου. Ούτε υποστηρίζω απλά την συσκευή που έχω τώρα στα χέρια μου.Δεν υπάρχει περίπτωση το 6P να τραβάει φωτογραφία ΚΙΝΟΥΜΕΝΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ καλύτερα από το S7 Edge. Όλες θολές θα βγουν με το 6P όσες βγουν φυσικά γιατί αργεί να εστιάσει σε σχέση με το άμεσο focus του S7 Edge.

Link to comment
Share on other sites

Eνα ωραιο s7 edge vs s8 camera:

Ακομα το s7 edge εχει βασιλευει σε καμερα!

Η μπροστινή κάμερα του s8 είναι πάρα πολύ καλή. Προς το παρόν η πίσω του s7 edge μου άρεσε περισσότερο. Μια κι έκανα τη μετάβαση ελπίζω να διορθωθεί η κατάσταση.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνδρος μπατσι 837ebcb7273f6970580583476eeb94f8.jpgbcd59c73c108cfd655aa95e31d76eb62.jpg6a416e25d447aa84881bb4ff0e7401c0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια ρύθμιση η κάποια εφαρμογή, όταν τραβάμε φώτο να βγαίνει ένα επιλεγμένο σημείο καθαρό και το υπόλοιπο θολό; (όχι την επιλογή που έχει για να εστιάσουμε σε κάποιο αντικείμενο που είναι λιγότερο από 50cm κοντά) αλλά για πιο μακρινές λήψεις

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Φωτογραφίες& Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...