Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tότε κάτι δεν πάει καλά, δε δικαιολογείται τέτοια κατανάλωση.:confused:

 

Τι να τσεκαρω; Λογισμικο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να τσεκαρω; Λογισμικο;

 

Δείξε μας λίγο screenshot με στατιστικά μπαταρίας.

Εγώ πχ είμαι από της 6 το πρωί που το έβγαλα από την βάση, με data 3g.

Στην περιοχή μου δεν ποιανει 4g και το έχω στο αυτόματο 2-3g.

Νομίζω ότι με καλό σήμα 4g ξοδεύει λιγότερο μπαταρία.

Με wifi πάντως στο 70% έχω περίπου 2 ώρες οθόνη.

Πλέον δεν κοιτάω τα στατιστικά, έχω αυτό που θέλω,δηλαδή μπαταρία από της 6 το πρωί μέχρι της 11 το βράδυ.

https://www.dropbox.com/sh/s96t9cn36nl5hiy/AADnl7AcC8aeIlJz2c7sC3NGa?dl=0

 

*με aod στο off

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Θα τραβηξω screenshot και θα το ανεβασω στο τελος της ημερας, αυτη την στιγμη ειμαι με 89% 5 ωρες αναμονη και μονο 19 λεπτα οθονη... 4G ανοιχτο, τιποτα αλλο
Link to comment
Share on other sites

Θα τραβηξω screenshot και θα το ανεβασω στο τελος της ημερας, αυτη την στιγμη ειμαι με 89% 5 ωρες αναμονη και μονο 19 λεπτα οθονη... 4G ανοιχτο, τιποτα αλλο

 

Δεν μου φαίνεται και τόσο τραγικό.

Αν υποθέσουμε ότι θα στρώσει και λίγο μια χαρά είναι.

Σε ποια φόρτιση είσαι? Αν θυμάμαι καλά τώρα το πήρες το κινητό ε?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαίνεται και τόσο τραγικό.

Αν υποθέσουμε ότι θα στρώσει και λίγο μια χαρά είναι.

Σε ποια φόρτιση είσαι? Αν θυμάμαι καλά τώρα το πήρες το κινητό ε?

 

Προχθες το πηρα, απο τις αγγελιες βεβαια, εχει αποδειξη αγορας 15/9...

Παιζει να εχει χαλασει η μπαταρια κιολας απο την χρηση του προηγουμενου; Τραβηγμενο μου φαινεται μεσα σε εναμιση μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει η καλύτερη εφαρμογή για το πως συμπεριφερεται η μπαταρία και δεν είναι η πάνω στήλη αλλά η κάτω κάτω με τα average

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161107/de05c967985fc6b875cc1b15f1e58394.jpg

 

Στο screen on αριστερά σου λέει πόσο μέσο όρο οθόνης έχεις ανά κύκλο φόρτισης και στην παρένθεση το Μαξ οθόνης που έχεις καταφέρει.. Όπως και το battery Life από πάνω, αριστερά κάθε πόσες ώρες φτάνει στο 0% της μπαταρίας και δεξιά πόσες ώρες είναι active οθόνη και επεξεργαστής ανά φόρτιση σε μέρους όρους... Αφήστε το καμία βδομάδα να δουλέψει background και μετά βλέπουμε.. μεμονωμένες και βιαστικες μετρήσεις δε βοηθάνε για συμπεράσματα,Το δικό μου είναι από s7 από 23 Αυγούστου με 4g πάντα χωρίς Always on

 

Sent from my Samsung SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φωτογραφίες από την σημερινή μέρα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161107/7330778b3b8949f3a5955ce1491556f2.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161107/9e9aa44fb3309d0fdf4109685ddc15ac.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161107/60b53e371a1681041151679a2c1ae609.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161107/c7164c48ed704290d51c79fefe5371e8.jpg

Την ώρα που γράφω το μήνυμα ή μπαταρία έφτασε 47%, να αναφερω πωςβείχα ανοικτό 4G έως τις 7.30 το απόγευμα από τις 8 το πρωί...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι είσαι μια χαρά!

Από τις 6 το πρωί με data 3g.

Εδώ και μισή ώρα σε wifi!

https://www.dropbox.com/sh/s96t9cn36nl5hiy/AADnl7AcC8aeIlJz2c7sC3NGa?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως αν είχα τον χρόνο σου δεν θα ήμουν ικανοποιημενος, ακόμα περιμένω να φτιάξει η μπαταρία, δεν δικαιολογείται με τίποτα 3600 μπαταρία και να βγάζει 3 ώρες με 3g...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ και οι δυο σας χάνετε πολύ μπαταρία σε standby, έχετε always on display?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό μου κάνει εντύπωση, σε stand by χάνω πάρα πολύ μπαταρία! Το έχω κλειστό το always on... δεν λειτουργεί το doze?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό μου κάνει εντύπωση, σε stand by χάνω πάρα πολύ μπαταρία! Το έχω κλειστό το always on... δεν λειτουργεί το doze?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μεταχειρισμένη συσκευή 2 μηνών με στρωμένη μπαταρία δεν δικαιολογείται τα νούμερα σου ειδικά σε αναμονή.

 

Πάντως αυτονομία Matte 8 μην περιμένεις ειδικά σε 4G(maximum θα δεις ένα 4-4.5 ώρες SOT υπό τις καλύτερες συνθήκες και με 40-45% maximum φωτεινότητα)

 

Άρα σε σχέση με τα νούμερα σου πάνω ένα μισάωρο περισσοτερο στην καλύτερη να δεις υπό τις πιο ευνοϊκές συνθήκες.

 

Γνώμη μου καντου hard reset και στήσιμο από την αρχή,κόψε το google backup εντελώς,κόψε να κάνει always scanning σε WiFi/BT,βάλε τα location σε save mode δηλαδή μόνο WiFi/Data και απενεργοποίησε αρκετή σαβούρα από Google/Samsung/MS.

 

Πάντως υπόψη από έκδοση σε έκδοση firmware υπάρχουν διαφορές.

Όλες οι τελευταίες έχουν αυξημένη κατανάλωση Android system που επηρεάζουν αρνητικα την συνολική αυτονομία.

 

Εγώ που έχω παραμείνει σε αρκετών μηνών παλιά έκδοση firmware έχω maximum 5-6% κατανάλωση.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένη συσκευή 2 μηνών με στρωμένη μπαταρία δεν δικαιολογείται τα νούμερα σου ειδικά σε αναμονή.

 

Πάντως αυτονομία Matte 8 μην περιμένεις ειδικά σε 4G(maximum θα δεις ένα 4-4.5 ώρες SOT υπό τις καλύτερες συνθήκες και με 40-45% maximum φωτεινότητα)

 

Άρα σε σχέση με τα νούμερα σου πάνω ένα μισάωρο περισσοτερο στην καλύτερη να δεις υπό τις πιο ευνοϊκές συνθήκες.

 

Γνώμη μου καντου hard reset και στήσιμο από την αρχή,κόψε το google backup εντελώς,κόψε να κάνει always scanning σε WiFi/BT,βάλε τα location σε save mode δηλαδή μόνο WiFi/Data και απενεργοποίησε αρκετή σαβούρα από Google/Samsung/MS.

 

Πάντως υπόψη από έκδοση σε έκδοση firmware υπάρχουν διαφορές.

Όλες οι τελευταίες έχουν αυξημένη κατανάλωση Android system που επηρεάζουν αρνητικα την συνολική αυτονομία.

 

Εγώ που έχω παραμείνει σε αρκετών μηνών παλιά έκδοση firmware έχω maximum 5-6% κατανάλωση.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν περιμενω αυτονομια στα επιπεδα του Mate 8, αλλα θα ηθελα να βγαζω οσο λες, δηλαδη 4-4.30 ωρες με 4G ανοικτο...

Φωτεινοτητα ποτε δεν την εχω τερμα, το κινητο το παρελαβα επειτα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η οποια εγινε μπροστα μου και γενικα προσεχω τι βαζω μεσα, δεν εγκαθιστω οτιδηποτε ή πραγματα που δεν χρειαζομαι.

Ποια η εκδοση ειναι η καλυτερη οσον αφορα την αυτονομια μπαταριας;

Επισης τι ακριβως μπορω να κοψω και να κανω disable χωρις να εχει προβλημα η συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμενω αυτονομια στα επιπεδα του Mate 8, αλλα θα ηθελα να βγαζω οσο λες, δηλαδη 4-4.30 ωρες με 4G ανοικτο...

 

Φωτεινοτητα ποτε δεν την εχω τερμα, το κινητο το παρελαβα επειτα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η οποια εγινε μπροστα μου και γενικα προσεχω τι βαζω μεσα, δεν εγκαθιστω οτιδηποτε ή πραγματα που δεν χρειαζομαι.

 

Ποια η εκδοση ειναι η καλυτερη οσον αφορα την αυτονομια μπαταριας;

 

Επισης τι ακριβως μπορω να κοψω και να κανω disable χωρις να εχει προβλημα η συσκευη;

 

Η APC8 του Μαρτίου είναι με διαφορά με την πιο βαρβάτη αυτονομία σε συνεχόμενη χρήση και χαρακτηρίζετε απο αξιοθαύμαστη σταθερότητα και ομαλότητα.

 

Αλλά πριν φτάσεις εκεί εγώ λέω να εξαντλήσεις όλες τις πιθανότητες με τα βήματα που έγραψα πάνω συν απενεργοποιώντας εφαρμογές.

 

Πχ Από εφαρμογές κάτι office(word,excel,onenote)play music,play movies/tv,hangout,one drive,s health,Skype,instagram,s gear, twitter,chrome η τον browser της Samsung έναν από τους 2 που δεν χρησιμοποιείς η και τους 2 αν έχεις τρίτο πχ dolphin.

 

Ότι δεν χρησιμοποιείς απενεργοποίησε το..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η APC8 του Μαρτίου είναι με διαφορά με την πιο βαρβάτη αυτονομία σε συνεχόμενη χρήση και χαρακτηρίζετε απο αξιοθαύμαστη σταθερότητα και ομαλότητα.

 

Αλλά πριν φτάσεις εκεί εγώ λέω να εξαντλήσεις όλες τις πιθανότητες με τα βήματα που έγραψα πάνω συν απενεργοποιώντας εφαρμογές.

 

Πχ Από εφαρμογές κάτι office(word,excel,onenote)play music,play movies/tv,hangout,one drive,s health,Skype,instagram,s gear, twitter,chrome η τον browser της Samsung έναν από τους 2 που δεν χρησιμοποιείς η και τους 2 αν έχεις τρίτο πχ dolphin.

 

Ότι δεν χρησιμοποιείς απενεργοποίησε το..

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Απενεργοποιησα office κλπ αχρηστες για μενα εφαρμογες και βλεπουμε, τωρα οσον αφορα εφαρμογες συστηματος κλπ εκει δεν ηξερα τι να απενεργοποιησω και δεν πειραξα κατι....

Οσον αφορα το google backup, που μπορω να το βρω;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτή, έχει κανείς άποψη για την συγκεκριμένη έκδοση?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161108/a5f7f7b8fc59c42e9d6df721590e8eff.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι Πορτογαλικο απο οσο ξερω και το επιβεβαιωσε και η εκδοση λογισμικου...

Να περασω καποιο αλλο με καλυτερη διαχειριση μπαταριας;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...