Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Screenshot_20160707_162557.jpg' alt='Scr

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγκινουμαι τα καταφερα εστω και με το ζορι..

Οποιος θελει ας απαντησει αν ειναι ενταξει η μπαταρια στο προηγουμενο ποστ η εχω καποιο θεμα γιατι εμενα μου φαινεται καπως λιγο..

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σχεδόν με σένα είμαι και χωρίς να έχω ψηλά το σύστημα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160707/b778ecbe0d4a56ad98fa44cc8b3b2117.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160707/419b17efa409994e8f9c2f6ec1448282.jpg

Αλλά δεν βλέπω πρόβλημα σε μένα. Ήμουν με 3g συνέχεια σχεδον

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εχεις και 2 ωρες παραπανω χρηση χωρις να ειναι στην πριζα.. αυτο με το συστημα πως να το μειωσω εγω νομιζω οτι σημερα δεν ειχα καλη αυτονομια.. οποιος μπορει μα βοηθησει να κανω καμια δοκιμη ευπροσδκετη!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί κάποιος να μου πει με δυο κουβέντες, τί ακριβώς δείχνει το held awake;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160707/da466a17dbd234d042d27d1597e884f3.jpg

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί κάποιος να μου πει με δυο κουβέντες, τί ακριβώς δείχνει το held awake;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160707/da466a17dbd234d042d27d1597e884f3.jpg

 

SM-G935F

Πολυ απλο φιλε την ώρα που κλειδωνεις την οθόνη ποση ωρα είναι ξυπνιο απο πισω.

Link to comment
Share on other sites

0.7 ειχα με την τελευταια apeq. με την apc8 αλλαξαν τα δεδομενα! ξεχασα να αναφερω οτι το γυριζω σε 2g μες το σπιτι γιατι το 3G ή το 4g δεν πιανει σχεδον καθολου.

επισης, εχω παγωσει 80εφαρμογες με το package dissabler. δεν χρησιμοποιω fb ή messenger (ρουφανε τη μπαταρια για πλακα).

 

Επειδη εχω κι εγω την APC8 αλλα σε αντιθεση με την αρχη, πλεον δε πιανω με τιποτε τετοιους χρονους, θα μπορουσες σε παρακαλω να ανεβασεις ενα screenshot τι εχεις παγωσει με το package disabler ?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω κι εγω την APC8 αλλα σε αντιθεση με την αρχη, πλεον δε πιανω με τιποτε τετοιους χρονους, θα μπορουσες σε παρακαλω να ανεβασεις ενα screenshot τι εχεις παγωσει με το package disabler ?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Σου είπε το βασικότερο. Δεν χρησιμοποιεί Facebook messenger. Εγώ αυτά τα λιώνω κάθε μέρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω κι εγω την APC8 αλλα σε αντιθεση με την αρχη, πλεον δε πιανω με τιποτε τετοιους χρονους, θα μπορουσες σε παρακαλω να ανεβασεις ενα screenshot τι εχεις παγωσει με το package disabler ?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Τους αρχικους χρόνους τους έπιανες πριν κάνα μήνα ή μέχρι χθες ?σκέψου ότι μια συσκευή κάθε μέρα φορτώνεται όλο και πιο πολύ συν ότι τώρα οι ζέστες δε συγκρίνονται με πριν έναν μήνα και πίσω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω κι εγω την APC8 αλλα σε αντιθεση με την αρχη, πλεον δε πιανω με τιποτε τετοιους χρονους, θα μπορουσες σε παρακαλω να ανεβασεις ενα screenshot τι εχεις παγωσει με το package disabler ?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=437672

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά και γω δεν πιάνω τους ίδιους χρόνους. Τα Google services έχουν αλλάξει από τότε και δεν γυρνάς πίσω. Αναβάθμισα πάλι στην τελευταία εγώ μιας και είναι ίδια αυτονομία πια.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και εγω γυρισα πισω στην apc8 αν και πιανω λιγο καλυτερους χρονους απο την τελευταια εκδοση ,ωστόσο δεν πιανω με τιποτα τους παλιούς χρονους.....
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Τους αρχικους χρόνους τους έπιανες πριν κάνα μήνα ή μέχρι χθες ?σκέψου ότι μια συσκευή κάθε μέρα φορτώνεται όλο και πιο πολύ συν ότι τώρα οι ζέστες δε συγκρίνονται με πριν έναν μήνα και πίσω

 

Δεν ειναι αυτο φιλε μου, κατι αλλο φταιει. Ειμαι ολη μερα σε κλιματιζομενο χωρο οποτε δεν τιθεται θεμα ζεστης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

0.7 ειχα με την τελευταια apeq. με την apc8 αλλαξαν τα δεδομενα! ξεχασα να αναφερω οτι το γυριζω σε 2g μες το σπιτι γιατι το 3G ή το 4g δεν πιανει σχεδον καθολου.

επισης, εχω παγωσει 80εφαρμογες με το package dissabler. δεν χρησιμοποιω fb ή messenger (ρουφανε τη μπαταρια για πλακα).

 

Παγωσα κι εγω τις εφαρμογες που προτεινεις. Να δουμε πως θα παει τις επομενες μερες.

Απο Google play services, ποια εκδοση φορας ?

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σχεδόν με σένα είμαι και χωρίς να έχω ψηλά το σύστημα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160707/b778ecbe0d4a56ad98fa44cc8b3b2117.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160707/419b17efa409994e8f9c2f6ec1448282.jpg

Αλλά δεν βλέπω πρόβλημα σε μένα. Ήμουν με 3g συνέχεια σχεδον

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

!!!!!!!! Πως στο διαολο κατάρες 2.40 sot με 3g????? Μόνο εγώ είμαι άτυχος και με 4g 80%φωτισμός και browsing βγάζω στην καλύτερη (αν έχει τέρμα το σήμα) 2 ώρες συνήθως είμαι 1:40 ειδικά αν μετακινουμε...

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!! Πως στο διαολο κατάρες 2.40 sot με 3g????? Μόνο εγώ είμαι άτυχος και με 4g 80%φωτισμός και browsing βγάζω στην καλύτερη (αν έχει τέρμα το σήμα) 2 ώρες συνήθως είμαι 1:40 ειδικά αν μετακινουμε...

Όχι μόνο 3g αλλά το μεγαλύτερο μέρος. Εσένα σε πόση αναμονή παίρνεις 2 ώρες? Αν είναι σε μια μέρα είναι πολύ λίγο. Κάτι σου καίει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με συνέχεια ανοιχτό το 4G πιάνω από 4 και κάτι μέχρι και 5.30 ώρες SOT με φωτεινότητα αυτόματη .
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο 3g αλλά το μεγαλύτερο μέρος. Εσένα σε πόση αναμονή παίρνεις 2 ώρες? Αν είναι σε μια μέρα είναι πολύ λίγο. Κάτι σου καίει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ανάλογα με την χρήση

Πχ δωκιμασα να έχω χαμηλά τον φωτισμό (30% και αυτόματο) με wifi και πολύ καλό σήμα 6 ώρες sot

Ίδιες συνθήκες ακριβός απλά ενεργό το power save mode.. 7 ώρες και κάτι sot

 

Με 4g όμως και φωτισμό 80%+ (δλδ να απολαύσω την συσκευή και να μην περιορίζεται σε κατι) τότε αν είμαι τυχερός κάνα 2 ώρες sot (στην καλύτερη)

Αναμονή σε όλες της περιπτώσεις κάνα 10 ώρες εκτός από την περίπτωση με 4g

 

Πάντα μιλάμε για χρήση browsing (σελίδες όχι tapatalk κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και γω δεν πιάνω τους ίδιους χρόνους. Τα Google services έχουν αλλάξει από τότε και δεν γυρνάς πίσω. Αναβάθμισα πάλι στην τελευταία εγώ μιας και είναι ίδια αυτονομία πια.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Και εγω γυρισα πισω στην apc8 αν και πιανω λιγο καλυτερους χρονους απο την τελευταια εκδοση ,ωστόσο δεν πιανω με τιποτα τους παλιούς χρονους.....

 

 

 

Δεν ειναι αυτο φιλε μου, κατι αλλο φταιει. Ειμαι ολη μερα σε κλιματιζομενο χωρο οποτε δεν τιθεται θεμα ζεστης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Παγωσα κι εγω τις εφαρμογες που προτεινεις. Να δουμε πως θα παει τις επομενες μερες.

 

Απο Google play services, ποια εκδοση φορας ?

 

Εγώ επειδή all time εδω και ενα τετράμηνο ειμαι με την C8(με εξαίρεση 2 εβδομάδες που έκατσα με την D1 κάπου στα τελη Απριλίου) χωρίς να μπαίνω στο τρυπακι να δοκιμάζω και να φλασαρω πολλές φορές η μπαταρία ειναι βράχος all time οπως ηταν απο την αρχη η C8.

 

Google services εχω την παρακάτω all time και το μόνο που αναβαθμιζω ειναι manual το google play store πχ τώρα εχω την τελευταία έκδοση.

 

Με το πάγωμα των εφαρμογών ελάχιστα θα κερδίσεις κατι σε αυτονομία.

Ίδια αυτονομία παρατηρώ και πριν και μετα το πάγωμα περίπου 40αρια app/services απο Google/Samsung/MS.

 

Απλα το χρησιμοποιώ περισσότερο για απενεργοποίηση Samsung software update notification και επειδή απλα πολλές εφαρμογες μου ειναι άχρηστες και δεν τις χρησιμοποιώ καν.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160710/520d10ea415bb5c3cc5a7377de001ffb.png

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή all time εδω και ενα τετράμηνο ειμαι με την C8(με εξαίρεση 2 εβδομάδες που έκατσα με την D1 κάπου στα τελη Απριλίου) χωρίς να μπαίνω στο τρυπακι να δοκιμάζω και να φλασαρω πολλές φορές η μπαταρία ειναι βράχος all time οπως ηταν απο την αρχη η C8.

 

Google services εχω την παρακάτω all time και το μόνο που αναβαθμιζω ειναι manual το google play store πχ τώρα εχω την τελευταία έκδοση.

 

Με το πάγωμα των εφαρμογών ελάχιστα θα κερδίσεις κατι σε αυτονομία.

Ίδια αυτονομία παρατηρώ και πριν και μετα το πάγωμα περίπου 40αρια app/services απο Google/Samsung/MS.

 

Απλα το χρησιμοποιώ περισσότερο για απενεργοποίηση Samsung software update notification και επειδή απλα πολλές εφαρμογες μου ειναι άχρηστες και δεν τις χρησιμοποιώ καν.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160710/520d10ea415bb5c3cc5a7377de001ffb.png

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Με αυτή την εκδοση services δουλεύει καλά όπως έδειξες. Αλλά πλέον σε κάποιες εφαρμογές μου ζητάει να κάνει ενημέρωση η υπηρεσία κι μετά να κάνει ενημέρωση της εφαρμογής. Οπότε αναγκαστικά προχωράω γτ δουλεύω με την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με 85% wifi και 15%4g με κακό σήμα φωτισμό αυτόματο πάντα,αλλά αν μπορούσα να το πω σε μέσω όρο 35 % φωτισμο έχω αυτές τις επιδόσεις τι λέτε?πάντα κάθε φόρτιση κάνω διαγραφή άχρηστων αρρχείων και μνήμης cache,έχω πάντα σταθερή απόδοση από όταν πήρα μόλις βγήκε, τώρα τελευταία έχει μια μικρή πτώση πάντα λέω στην ίδια χρήση βαιβαια έχω βγάλει και κατά πολύ λιγότερους χρόνους Game η περισσότερο 4g η παραπάνω έκθεση στον ήλιο αλλά σε αυτες της συνθήκες του τώρα ξεπερνουσα χαλαρά το 8ωρω στο 20% πάνω από μια μέρα χρήσης τώρα δεν μπορώ με τίποτα μόνο μόνο στην μια μέρα χρήσης και με το ζώρι ,και ενοητε συγχρονισμός χειροκίνητα τρεις φορές την ημέρα,αρχίζει να παλιώνει η μπανταρία η ζέστη έχει μειώσει την χωρητικότητα της μπανταρίας?σε πιο βαριές χρήσεις η διαφορές μεγαλώνουν πιο πολύ με πριν. Πάντως είμαι ευχαριστημένος από αυτή την συσκευή,η καλύτερη από ολλα τα galaxy που έχω πιάσει στα χέρια μου της σειράς s.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160711/37b342b0b94f585303e5016e9356a0b0.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160711/ed8ab46dacf76dc37f7547b748d48d55.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160711/bcb65e1d6e5f99a4eaa6ca6bca2343f2.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160711/a0038ad844f3ca72b5be4563e4ff0149.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by KOSTAS19780
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την εκδοση services δουλεύει καλά όπως έδειξες. Αλλά πλέον σε κάποιες εφαρμογές μου ζητάει να κάνει ενημέρωση η υπηρεσία κι μετά να κάνει ενημέρωση της εφαρμογής. Οπότε αναγκαστικά προχωράω γτ δουλεύω με την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Όντως σου ζητάει σε κάποιες εφαρμογες τελευταία έκδοση Google services αλλα εγώ τις δουλεύω σε προγενέστερες εκδόσεις και έτσι δεν εχω θεμα πχ YouTube,Google maps.

 

Δεν εχει και κάποιο συνταρακτικό νέο feature τα συγκεκριμένα και οι προ τριμήνου εκδόσεις άψογες ειναι.

 

Τεσπα ο καθένας οπως βολεύεται.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως σου ζητάει σε κάποιες εφαρμογες τελευταία έκδοση Google services αλλα εγώ τις δουλεύω σε προγενέστερες εκδόσεις και έτσι δεν εχω θεμα πχ YouTube,Google maps.

 

Δεν εχει και κάποιο συνταρακτικό νέο feature τα συγκεκριμένα και οι προ τριμήνου εκδόσεις άψογες ειναι.

 

Τεσπα ο καθένας οπως βολεύεται.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Μπορεις να μας πεις την έκδοση google maps και του google plus αν το δουλεύεις και ξερεις;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται δεν μου φαινεται να βγαζει και πολυ..

 

IMGurl=https://postimg.org/image/tculj5mip/]Screenshot_20160711_235832.jpg[/url]IMG

Edited by tresor_jim
Δεν βγαζει την εικονα που αναρτησα γιαυτο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας πεις την έκδοση google maps και του google plus αν το δουλεύεις και ξερεις;

 

Τα google maps δουλεύουν νορμαλ με την τελευταία έκδοση οπως δοκίμασα.

Το YouTube το εχω στην 10.28.60( η τελευταία ειναι η 11.25.55)

Το Google + δεν το χρησιμοποιώ.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...