Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, έχω μια ερώτηση όσων αφορά τις γρατζουνιες που λέτε..

Στο g3 δεν χρησιμοποίησα ποτέ screen protector ούτε κάποια θήκη που να καλύπτει την οθονη. Το είχα 1 χρόνο και 6 μήνες και το πούλησα πριν 1 βδομάδα χωρίς την παραμικρή γρατζουνια στην οθόνη.

Χρησιμοποιούν κάποια διαφορετική τεχνολογια; μήπως οι super amoled είναι λιγότερο ανθεκτικες; δεν καταλαβαίνω γιατί το LG όχι, ενώ το Sammy ναι..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδία με την Rugged armor και τις καινούργιες spigen δεν σηκώνει την μεμβράνη?

 

Ασχολούμαι σήμερα όλη μερα με μια που πηρα απο Αμαζον είχε και καλα review και μου την πετάει πανω ακομα και με την nilkkin nature.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία με την Rugged armor και τις καινούργιες spigen δεν σηκώνει την μεμβράνη?

 

Ασχολούμαι σήμερα όλη μερα με μια που πηρα απο Αμαζον είχε και καλα review και μου την πετάει πανω ακομα και με την nilkkin nature.

 

Μάριε όχι.

Κανένα απολύτως πρόβλημα με Rugged Armor και screen protector spigen curved crystal.

*ο καινούργιος κωδικός λήγει σε 64.

Έχω κάνει πολλές δοκιμές βάλε βγάλε, στην αρχή με προσοχή και πλέον χωρίς καθόλου προσοχή και δεν ξεκολλαει με τίποτα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μάριε όχι.

Κανένα απολύτως πρόβλημα με Rugged Armor και screen protector spigen curved crystal.

*ο καινούργιος κωδικός λήγει σε 64.

Έχω κάνει πολλές δοκιμές βάλε βγάλε, στην αρχή με προσοχή και πλέον χωρίς καθόλου προσοχή και δεν ξεκολλαει με τίποτα.

Ευχαριστώ για την απάντηση φιλε. Το πεταξα τελικά ητανε δραμα η κατάσταση.

 

Σκέφτομαι να παρω το zagg tempered τώρα.

 

30 κάνουν οι μεμβρανες Spigen και κανα 35 απο αμαζον αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Άρα άνθρακες ο θυσαυρος? Το ενδιαφέρον στην υποθεση όμως θα είναι η απάντηση της εταιρείας. Ανυπομονώ..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα έγραφα εγώ,2 χρόνια τώρα το λέω σχεδόν.

Σας ευχαριστώ πολύ παιδια θα σας ενημερώσω για την εξελιξη του θεματος. Μακαρι να χει αισιο τελος (οσο γινεται αυτο)

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το εύχομαι να εχει αίσιο τέλος η υπόθεσή σού,έχω μία αμφιβολία βέβαια,ακόμα και αίσιο να ναι,τι καθυστέρησή θα υπάρξει.

Μεμβράνη δεν θελω να του βαλω και γυαλί της προκοπής δεν υπάρχει (edge). Οποτε το ρισκάρω ετσι ,εχοντας και την καβατζα της ασφαλειας της οθονης για εναν χρονο.

Οι φήμες λένε,ότι με τάματα θα πάρει κάποιος την συσκευή του πίσω αν κάτσει στραβή,μεγάλη καθυστέρησή.

Ευχαριστώ για την απάντηση φιλε. Το πεταξα τελικά ητανε δραμα η κατάσταση.

 

Σκέφτομαι να παρω το zagg tempered τώρα.

 

30 κάνουν οι μεμβρανες Spigen και κανα 35 απο αμαζον αυτό.

Εβαλα την περιβόητη spigen χτες.

Πολύς ντόρος για το τίποτα και στην ουσία υπερτιμημένη ζελατίνα.

Προτιμούσα την περσινή spigen για το s6 πού έμοιαζε σαν υλικό σιλικόνης.

35 ευρώ για να έχω εκτεθειμένες τις γωνιές του κινητού.εβίβα μου.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φιλε. Το πεταξα τελικά ητανε δραμα η κατάσταση.

 

Σκέφτομαι να παρω το zagg tempered τώρα.

 

30 κάνουν οι μεμβρανες Spigen και κανα 35 απο αμαζον αυτό.

 

Φίλε μου πήρες τον κωδικό που λήγει σε 64?

Η spigen screen protector curved crystal βγαίνει 22€ από την spigen στο ebay.

Για τον φίλο που έγραψε πολύς ντόρος για το τίποτα, θέλω να πω ότι η θα έχουμε εκτεθημενες άκρες η θα πετάμε το Screen protector που θα ξεκολλαει με τις θήκες.

Όσο για το glass zagg διάβασε λίγο τα σχόλια στο επίσημο site πριν το αγοράσεις.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο πρώτος που θα βγάλει tempered glass και θα είναι σωστό ,θα χεσ....ει στο ταλαρο!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ως τωρα tempered glass σωστο που να καλυπτει σωστα κ τις κουρμπαριστες πλευρες δεν υπαρχει...σωστα;

Τα κινητα μου παντα τα ειχα με γυαλι για καθε ενδεχομενο κ ποτε δεν το μετανιωσα.

Οσο για θηκη, πηρα μια σιλικονης διαφανη απο τα public και ειμαι σουπερ. Καθεται πολυ σωστα και δινει ωραιο πιασιμο. Χωρις θηκη μου γλυστραγε απιστευτα απο το χερι..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ως τωρα tempered glass σωστο που να καλυπτει σωστα κ τις κουρμπαριστες πλευρες δεν υπαρχει...σωστα;

Τα κινητα μου παντα τα ειχα με γυαλι για καθε ενδεχομενο κ ποτε δεν το μετανιωσα.

Οσο για θηκη, πηρα μια σιλικονης διαφανη απο τα public και ειμαι σουπερ. Καθεται πολυ σωστα και δινει ωραιο πιασιμο. Χωρις θηκη μου γλυστραγε απιστευτα απο το χερι..

+1 για τη θήκη των public στα 10ε.

Εγώ έχω διαβάσει παραπάνω για το Spigen SGP-556FL20264 που λένε καλά λόγια πάντως..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα έχουμε εξαντλήσει όλα για θήκες, φορτιστές, προστασίες οθόνης κλπ. Καμμιά ιδέα για κανένα περίεργο gadgetaki για το κινητό μας υπάρχει;

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+1 για τη θήκη των public στα 10ε.

Εγώ έχω διαβάσει παραπάνω για το Spigen SGP-556FL20264 που λένε καλά λόγια πάντως..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Μόνο που αυτό είναι ζελατίνα. Το περιμένω κι εγώ παρεμπιπτόντως...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 3.5ρι jack που είναι ir blaster εχει ενδιαφέρων αλλα δεν ξέρω αν δουλευει στο s7, το δοκίμασε κανείς;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το 3.5ρι jack που είναι ir blaster εχει ενδιαφέρων αλλα δεν ξέρω αν δουλευει στο s7, το δοκίμασε κανείς;

 

με ενδιαφερει και μενα πολυ, μου εχει λειψει μπορω να πω.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πήρες τον κωδικό που λήγει σε 64?

Η spigen screen protector curved crystal βγαίνει 22€ από την spigen στο ebay.

Για τον φίλο που έγραψε πολύς ντόρος για το τίποτα, θέλω να πω ότι η θα έχουμε εκτεθημενες άκρες η θα πετάμε το Screen protector που θα ξεκολλαει με τις θήκες.

Όσο για το glass zagg διάβασε λίγο τα σχόλια στο επίσημο site πριν το αγοράσεις.

Φιλε μου δεν ηταν spigen η μεμβράνη που δοκίμασα απλα νομισα το καταλαβες απο το 1 μου ποστ.

 

Το εψαξα λιγο για το zagg tempered και απογοητευτηκα παλι.

 

Μου φαίνεται θα το αφήσω έτσι και υγεία να χουμε. Δε θα σκασω.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που αυτό είναι ζελατίνα. Το περιμένω κι εγώ παρεμπιπτόντως...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σιλικονη εννοεις η θηκη. Μεσα εχει κ μεμβρανη προστασιας αλλα ειναι για κλαμματα. Εχει πολυ πλακα... καλυπτει το 80% της οθονης κ ειναι ορθονωνια..δεν πιανει τις κουρμπαριστες πλευρες..

Την ειδα, γελασα και την ξανα εβαλα στην συσκευασια κ στο συρταρι.

Αν βρει καποιος tempered glass που να καλυπτει κουρμπες κ να καθεται καλα ας δωσει πληροφοριες.

 

Edit :

μόλις παρήγγειλα το παρα κάτω tempered glass.

http://www.cubo.gr/p.Full-Cover-Tempered-Glass-9H-gyali-gia-Samsung-Galaxy-S7-Edge.877859.html

το έχει δοκιμάσει κανείς ? εντυπώσεις ?

μόλις έρθει και την βάλω θα αναφέρω ...

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Σιλικονη εννοεις η θηκη. Μεσα εχει κ μεμβρανη προστασιας αλλα ειναι για κλαμματα. Εχει πολυ πλακα... καλυπτει το 80% της οθονης κ ειναι ορθονωνια..δεν πιανει τις κουρμπαριστες πλευρες..

Την ειδα, γελασα και την ξανα εβαλα στην συσκευασια κ στο συρταρι.

Αν βρει καποιος tempered glass που να καλυπτει κουρμπες κ να καθεται καλα ας δωσει πληροφοριες.

 

Edit :

μόλις παρήγγειλα το παρα κάτω tempered glass.

http://www.cubo.gr/p.Full-Cover-Tempered-Glass-9H-gyali-gia-Samsung-Galaxy-S7-Edge.877859.html

το έχει δοκιμάσει κανείς ? εντυπώσεις ?

μόλις έρθει και την βάλω θα αναφέρω ...

Πες μας πως πήγε το tempered φιλε.

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Πες μας πως πήγε το tempered φιλε.

Θενκς

 

 

Όσα tempered δοκίμασα "κολλουσαν" περιμετρικά της οθόνης και ολόκληρο το μεσαίο ήταν "στον αέρα".

Κανένα απ όσα δοκίμασα δεν ήταν αληθινό γυαλί.

Πλαστικό πλεξιγκλας.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όσα tempered δοκίμασα "κολλουσαν" περιμετρικά της οθόνης και ολόκληρο το μεσαίο ήταν "στον αέρα".

Κανένα απ όσα δοκίμασα δεν ήταν αληθινό γυαλί.

Πλαστικό πλεξιγκλας.

 

Δοκιμασες αυτο που αναφερω πιο πανω; δεν εκανε δουλεια;

Φανταζομαι πως κατα την εφαρμογη του θα ξεκκινουσες κολλημα απο κεντρο προς πλαινα ε;

Εδω δυο μικρα παιδια κ τρεμω στην ιδεα να αφησω το τηλ χωρις προστασια στην οθονη...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Όσα tempered δοκίμασα "κολλουσαν" περιμετρικά της οθόνης και ολόκληρο το μεσαίο ήταν "στον αέρα".

Κανένα απ όσα δοκίμασα δεν ήταν αληθινό γυαλί.

Πλαστικό πλεξιγκλας.

Ετσι ε, οσο περναν οι μέρες πιο πολύ γερνω στο να το αφήσω ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες αυτο που αναφερω πιο πανω; δεν εκανε δουλεια;

Φανταζομαι πως κατα την εφαρμογη του θα ξεκκινουσες κολλημα απο κεντρο προς πλαινα ε;

Εδω δυο μικρα παιδια κ τρεμω στην ιδεα να αφησω το τηλ χωρις προστασια στην οθονη...

 

Ετσι ε, οσο περναν οι μέρες πιο πολύ γερνω στο να το αφήσω ετσι.

 

Όχι δεν έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο, αλλά είμαι 90%σίγουρος ότι όλα είναι ίδιας φιλοσοφίας.

Ναι απο το κέντρο προς τα έξω δοκίμασα να το κολλήσω αλλά δεν.

Είχε κόλλα στα πλαϊνά και στην μέση απλα βεντουζαρε ας πούμε.

Αν υπήρχε δυνατότητα για κάτι σωστό εταιρίες όπως η spigen η nillkin δεν θα έβγαζαν κάτι?

Μια μεγάλη εταιρεία το δοκίμασε, η zagg, με glass τύπου μάσκα και αν διαβάσεις σχόλια στο επίσημο site θα καταλάβεις τι βλακεια έφτιαξε.

Και ζητάει και 40€.

Και εγώ έχω ένα μικρό παιδί,

Δεν μου περνούσε καν από το μυαλό ότι κάποτε θα έχω κάποιο smartphone χωρίς tempered glass αλλά αυτά συμβαίνουν με τέτοιου τύπου οθόνη.

 

Μάριε δοκίμασε τον τελευταίο κωδικό τις spigen.

Δεν έχει προστασία tempered glass εννοείται ούτε μιας χοντρης ζελατινας.

Αλλά δεν ξεκολλαει με θήκες.

Έχει καλή υφή.

Άψογη εμφάνιση χρωμάτων,

Και σε γλυτωνει από αραχνιες.

Βέβαια με spigen Rugged Armor εγώ δεν φοβάμαι και τόσο.

Και με την οθόνη να πέσει, προστατεύετε από την θήκη.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πήρες τον κωδικό που λήγει σε 64?

Η spigen screen protector curved crystal βγαίνει 22€ από την spigen στο ebay.

Για τον φίλο που έγραψε πολύς ντόρος για το τίποτα, θέλω να πω ότι η θα έχουμε εκτεθημενες άκρες η θα πετάμε το Screen protector που θα ξεκολλαει με τις θήκες.

Όσο για το glass zagg διάβασε λίγο τα σχόλια στο επίσημο site πριν το αγοράσεις.

Αναγκαστικά το άφησα πάνω,οχι όμως ότι καλύπτει σωστά την οθόνη.

Και κάνει και για πλάκα γρατζουνιες.ψιλές βέβαια.

Οπως και να χει,με την καμία δεν αξίζει τα χρήματά της όμως τι να κάνουμε,το κόσμημα θέλει προστασία,έστω και κουτσουρεμένη.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο, αλλά είμαι 90%σίγουρος ότι όλα είναι ίδιας φιλοσοφίας.

Ναι απο το κέντρο προς τα έξω δοκίμασα να το κολλήσω αλλά δεν.

Είχε κόλλα στα πλαϊνά και στην μέση απλα βεντουζαρε ας πούμε.

Αν υπήρχε δυνατότητα για κάτι σωστό εταιρίες όπως η spigen η nillkin δεν θα έβγαζαν κάτι?

Μια μεγάλη εταιρεία το δοκίμασε, η zagg, με glass τύπου μάσκα και αν διαβάσεις σχόλια στο επίσημο site θα καταλάβεις τι βλακεια έφτιαξε.

Και ζητάει και 40€.

Και εγώ έχω ένα μικρό παιδί,

Δεν μου περνούσε καν από το μυαλό ότι κάποτε θα έχω κάποιο smartphone χωρίς tempered glass αλλά αυτά συμβαίνουν με τέτοιου τύπου οθόνη.

 

Μάριε δοκίμασε τον τελευταίο κωδικό τις spigen.

Δεν έχει προστασία tempered glass εννοείται ούτε μιας χοντρης ζελατινας.

Αλλά δεν ξεκολλαει με θήκες.

Έχει καλή υφή.

Άψογη εμφάνιση χρωμάτων,

Και σε γλυτωνει από αραχνιες.

Βέβαια με spigen Rugged Armor εγώ δεν φοβάμαι και τόσο.

Και με την οθόνη να πέσει, προστατεύετε από την θήκη.

Θα το ζυγισω μες τις μέρες φιλε και εγω αυτή την θηκη δουλεω πιο πολυ είναι άψογη και ταιριάζει γάντι.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει προσωπικά εμεινα με επεισες!!!

Πρωτον το νοτε4 ειχε gorilla glass 4 το ίδιο υλικο με το s7 edge οπως και το πρώτο κινητό με gorillaglass 4 ηταν το Galaxy alpha!

 

Το νότε4 το ειχα και εγω χωρις προστασιες χωρις τίποτα η οθονη ηταν τέρμα στις αραχνιες και ενα σημαδακι πιο βαθυ που φαινοταν σε λευκο φόντο!

Μην λέμε οτι θέλουμε!!! Δεν εχει παθει τιποτα το νοτε4 εβαλες και κλειδι και κατσαβιδι;

πως τα εβαλες; τα χαιδεψες τρυφερά και απαλα?!

χαχχαχαχχαχαχ!!!

 

 

Και το s7 edge ειναι πιο ευαιθσητο γιατι έχει άλλη υλοποίηση στην οθόνη λόγο της κυρτοτητας! Αλλη επεξεργασία τρωει ολη η οθονη!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εσυ τι λες να πηρα και να εβαλα ολη μου τη δυναμη? τα εβαλα πανω και αρχισα να τα κανω πανω κατω εμενα ουτε νυχτεριδες ουτε αραχνες ειχε... τωρα εσυ μαλλον που σου πεφτει κ σου εκανε κ βαθυ σημαδι κτλ μπραβο σου... εγω πντως τα προσεχω κατι συνηθως ταυχαινει δυστυχως αλλα στην οθονη δεν ειχα κατι ευτυχως. θα το παρω συντομα λογικα ελπιζω ναμη ξενερωσω αν ξεκινουν γρατσουνιες και αλλα τετοια καραγκιοζιλικια

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=188739

 

Αυτός είναι ο παλιός κωδικός ή ο νέος γνωρίζετε??

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=188739

 

Αυτός είναι ο παλιός κωδικός ή ο νέος γνωρίζετε??

 

Ο παλιος νομιζω γιατι ο καινουργιος τελειωνει σε 65.Ας απαντηση καποιος που ξερει 100% γιατι μπορει να κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...