Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένας σωστός τρόπος τοποθέτησης

 

Αυτό τι σπρέι είναι?

Κάνει για όλες τις μεμβρανες η μόνο για συγκεκριμένες?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάτι παρόμοιο με τα άλλα που κυκλοφορούν.

Και το σαπουνόνερο κάνει αλλά σίγουρα το πιστολάκι κάνει την καλύτερη δουλειά.

Επίσης το καθάρισμα πριν την τοποθέτηση. Συνήθως δεν καθορίζεται καλά στις γωνίες με αποτέλεσμα τα άκρα να ξεκολλούν

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα τα πράγματα με την τοποθέτηση μεμβράνης βλέπω! Πιστολάκι, σπρέι, αλλιώς σχεδόν σίγουρη η αστοχία στις edges.... Με τα tempered glass είναι πιο στρωτά τα πράγματα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το προστατευτικό της 3mk. Να ρίξω υγρό καθαρισμού και στο κινητό και στο προστατευτικό πριν το τοποθετήσω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σπρέι που ψεκαζει ο τυπος στο βίντεο τι ακριβώς ειναι?! και που βρίσκουμε κατι παρόμοιο? αν πάρουμε αυτα που εχουν στα γνωστα καταστήματα σπρέι καθαρισμού οθονών που είναι κανουν λετε?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σπρέι που ψεκαζει ο τυπος στο βίντεο τι ακριβώς ειναι?! και που βρίσκουμε κατι παρόμοιο? αν πάρουμε αυτα που εχουν στα γνωστα καταστήματα σπρέι καθαρισμού οθονών που είναι κανουν λετε?!

 

Κι εγώ τέτοιο λέω να χρησιμοποιήσω. Λογικά θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το σπρέι δεν επηρεάζει την κόλλα?

Νομίζω πρέπει το Screen protector να είναι ειδικό για να χρησιμοποιήσεις σπρέι.

Όπως κάποτε που είχα πάρει ένα της zagg πριν μερικά χρόνια είχε μέσα και το σπρέι.

Μήπως δεν είναι θέμα οικονομίας που δεν το έχουν στο πακέτο και είναι θέμα ότι απλά δεν κάνει?

Εγώ θα δοκιμάσω μόνο με το σεσουάρ αύριο μεθαύριο και θα σας πω.

Το σεσουάρ μου φαίνεται ποιο λογική "πατέντα" από το υγρό σπρέι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει μια μεμβράνη από την armorsuit για ένα smartwatch που έχω και η συσκευασία περιλάμβανε και ένα σπρεϋ για την τοποθέτηση. Λέτε ότι αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς πρόβλημα και σε οποιαδήποτε μεμβράνη που τυχόν βάλω στο s7;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα τσακισει λίγο ακόμα με ένα χάρακα τις edge πλευρές και είχε κάτσει πολύ καλά στο s6edge το είχα διαβάσει στο xda δοκιμάστε το
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα τσακισει λίγο ακόμα με ένα χάρακα τις edge πλευρές και είχε κάτσει πολύ καλά στο s6edge το είχα διαβάσει στο xda δοκιμάστε το

 

Ωραία βλέπω από χθες κάτι μάθαμε.

Αυτό της 3mk είναι ίσιο όταν το βγάζεις από την συσκευασία του. Πόσα χιλιοστά να δοκιμάσω να το τσακισω με ένα χαρακα?

Αν και το πρόβλημα του συγκεκριμένου δεν είναι στην edge αλλά πάνω κάτω στις γωνίες.

Εκεί ξεκολλαει.

Στα πλαϊνά κολλάει καλά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο tempered glass η ζελατινα,για edge?μονο απο ελλαδα,κι αν εχει δοκιμαστει απο καποιον ακομα καλυτερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Εχετε να μου πειτυε κανενα καλο tempered glass για το s7 ? απο ελλαδα εχω βρει καποια με 8-10 ευρω ειναι λετε καλα??

Θελω να ειναι οσο ποιο λεπτο γινεται...!!! Εχει δοκιμασει καποιος να μας πει καλυτερα ?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

@ livas όχι δεν κάνει. Όπως έχω ξαναπεί αυτά σίγουρα έχουν σαπούνι η κάτι παρόμοιο για να γλυστράει απ το αυτοκόλλητο και ταυτόχρονα να μην χαλάει την κόλλα.

Μην βάλετε κάτι άλλο εκτός σαπουνόνερο ή το υγρό που στέλνει η εκάστοτε εταιρία.

Γνώμη μου.....

Επίσης απο την επόμενη πλευρά το ρίχνουν επίσης για να γλυστράει και να μην γδάρει η αφήσει σημάδια στην ζελατίνα

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακολουθώ το φόρουμ από την αρχή, έχω μια απορία (έχω το S7 το απλό ) , είναι τόσο αναγκαία η τοποθέτηση οθόνης προστασίας στο τηλέφωνο:

Έχω δει αρκετά βίντεο που προσπαθούν να χαράξουν την οθόνη , με σφυρί ,κατσαβίδι κλπ χωρίς να παθαίνει τίποτα.

Αν όντως είναι έτσι γιατί να παιδευόμαστε?? Θέλω να ακούσω τις απόψεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακολουθώ το φόρουμ από την αρχή, έχω μια απορία (έχω το S7 το απλό ) , είναι τόσο αναγκαία η τοποθέτηση οθόνης προστασίας στο τηλέφωνο:

Έχω δει αρκετά βίντεο που προσπαθούν να χαράξουν την οθόνη , με σφυρί ,κατσαβίδι κλπ χωρίς να παθαίνει τίποτα.

Αν όντως είναι έτσι γιατί να παιδευόμαστε?? Θέλω να ακούσω τις απόψεις σας.

 

Βασικά δεν έχω βάλει ποτέ σε κανένα Galaxy οπως και οτι δεν εχω αποκτήσει καμία γρατζουνια στην οθονη αλλά πιστεύω ότι 2 πράγματα μπορούν να σου συμβούν. Αφενως πτώση στο έδαφος σε σαγρε επιφανεια και μάλιστα με την οθόνη προς τα κάτω αλλά και να το βάλεις στην τσέπη του παντελονιου σου με ξεχασμένα κέρματα η κλειδιά.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καμιά καλή sd card?

 

Sandisk extreme pro u3 class 10. Νομίζω πρέπει να είναι κορυφή δεν την έχω. Αν την έχει κάποιος στο s7 ας μας πει εντυπώσεις. Εδω την έχουν πολυ ακριβή. Μια Samsung evo 64 έχω μια χαρά παει.

Link to comment
Share on other sites

Μια Samsung Evo+ είναι υπεραρκετή.

Και να πάρετε ποιοτικότερη σε ταχύτητα δεν το υποστηρίζει η συσκευή.

Έχοντας μια Samsung Pro πιάνει μόνο 60/31 ανάγνωση/εγγραφή, ενώ σε αλλά κινητά μου η tablet πιάνει τα 90-85 /80-75 όπως ορίζει ο κατασκευαστής με τις προδιαγραφές της.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια Samsung Evo+ είναι υπεραρκετή.

Και να πάρετε ποιοτικότερη σε ταχύτητα δεν το υποστηρίζει η συσκευή.

Έχοντας μια Samsung Pro πιάνει μόνο 60/31 ανάγνωση/εγγραφή, ενώ σε αλλά κινητά μου η tablet πιάνει τα 90-85 /80-75 όπως ορίζει ο κατασκευαστής με τις προδιαγραφές της.

 

Πώς βλέπουμε τις ταχύτητες.?

Έχω μια 200gb SanDisk και χωρίς να ξέρω πολλά από κάρτες μου φαίνεται καλή γρήγορη..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπουμε τις ταχύτητες.?

Έχω μια 200gb SanDisk και χωρίς να ξέρω πολλά από κάρτες μου φαίνεται καλή γρήγορη..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench&hl=el

Στο πεδίο sd card πατά το και άφησε να ολοκληρωθεί(2-3 λεπτά παίρνει)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench&hl=el

Στο πεδίο sd card πατά το και άφησε να ολοκληρωθεί(2-3 λεπτά παίρνει)

 

https://www.dropbox.com/s/qd8y5e5zdyifej8/Screenshot_20160326-175635.png?dl=0

Πως σας φαίνεται? Είναι γρήγορη τελικά η πήρα καμία fake?

Ιδέα καμία από κάρτες μόνο το 10 κοιτούσα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/qd8y5e5zdyifej8/Screenshot_20160326-175635.png?dl=0

Πως σας φαίνεται? Είναι γρήγορη τελικά η πήρα καμία fake?

Ιδέα καμία από κάρτες μόνο το 10 κοιτούσα.

Για να διαπιστώσεις αν είναι fake η όχι κοιτάζεις τις προδιαγραφές του κατασκευαστή της κάρτας-σχεδόν πάντα στο εξώφυλλο της συσκευασίας τα αναγράφει- και μετά βλέπεις τα αποτελέσματα που έπιασες και έτσι βγάζεις το ασφαλές συμπέρασμα.

 

Αλλά για ακόμα καλύτερη εξαγωγή συμπερασμάτων δοκιμάζεις την κάρτα σε δεύτερη η και τριτη συσκευή και από εκεί μπορείς να εξάγεις όχι μόνο αν είναι fake η όχι αλλά και αν υπάρχουν διαφορές από συσκευή σε συσκευή όπου η μια να διαβάζει πιο κοντά στις προδιαγραφές του κατασκευαστή της καρτας και η άλλη σε λιγότερο όπου στην δεύτερη περίπτωση είναι θέμα της συσκευής και όχι της κάρτας.

 

Δεν μου φαίνεται fake πάντως βλέποντας τα νούμερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχθες παρηγγειλα αυτη http://www.amazon.co.uk/Spigen%C2%AE-Resilient-Ultimate-protection-impacts/dp/B01A7ICWTQ?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=od_aui_detailpages00

απ`οτι διαβαζω ειναι πολυ καλη και εφαρμοζει αψογα στο τηλεφωνο.

τελικη τιμη 23,57 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...