Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φίλος την εβαλα! Εκατσα ωραια! Αλλα με την θηκη που το εχω της spigen συνέχεια την φουσκωνει στις γωνίες την πεταει! Και τωρα τι να κανω δεν ξέρω να βγαλω την θηκη;? η να το αφήσω ετσι?!

 

Περιμένω και την πουτς θηκη εχει ένας φιλος μια adorejune σκέφτομαι να του την παρω και να το εχω χωρις θηκη μεχρι μα βγει καμια αλλη πιο λεπτή ίσως !!

Όταν γράφεις "πουτς" εννοείς τη θήκη-πουγκί, ή κάτι πονηρό; :X

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις πήρα 2 screen protector της 3mk από plusmobi.

Πήγα στην νέα τους διεύθυνση και μου τα έφεραν εκεί.

Τώρα όταν επιστρέψω στην βάση μου θα την περασω.

Σκέφτομαι να κόψω λίγο τις γωνίες για να μην της κλοτσαει η θήκη..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ τίποτα πονηρό! :) απλη θηκη πουγκι!!

Χεχε!

Αν κατσει με το κοψιμο στις γωνίες πες μας να ξερουμε! Περιμένω και 2 σκριν της νορτον!

Και 2 θηκες πουγκι περιμένω να μου έρθουν!

 

Αν βρειτε καμια θηκη σιλικόνης πολύ λεπτή η και να πιάνει μόνο τις γωνίες και πισω δλδ τα μπεζελ να τα εχει ελευθερα κάντε το μια αναφορα εδω περα!!

;)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε σημερα το gearvr ωραιο gadgetακι εχει τη πλακα του...

η αναλυση ειναι καπως...σαν να βλεπεις τα sub-πιξελ πρασινα κοκκινα κτλ

και καιει παρα πολυ μπαταρια... στο 10 λεπτο εχει φυγει 10%

 

'Εχει την πλάκα του, βάλε φορτιστή παράλληλα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το dualshock 4 δουλευει με τα δικα σας? δοκιμασα με μπλουτουθ και συνδεεται αλλα δεν αποκρινεται. και του 3 το ιδιο. ουτε με καλωδιο ουτε με μπλουτουθ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ τίποτα πονηρό! :) απλη θηκη πουγκι!!

Χεχε!

Αν κατσει με το κοψιμο στις γωνίες πες μας να ξερουμε! Περιμένω και 2 σκριν της νορτον!

Και 2 θηκες πουγκι περιμένω να μου έρθουν!

 

Αν βρειτε καμια θηκη σιλικόνης πολύ λεπτή η και να πιάνει μόνο τις γωνίες και πισω δλδ τα μπεζελ να τα εχει ελευθερα κάντε το μια αναφορα εδω περα!!

;)

 

Μόλις πέρασα για δεύτερη φορά screen protector 3mk.

Έκοψα μόνο το κάτω μέρος κάτω από το home button και τις κάτω γωνίες.

Βιαστικη δουλειά.

Έβαλα το κινητό στην θήκη προσεκτικά από το πάνω μέρος πρώτα για να αγκαλιάσει το Screen protector από το μέρος που δεν το έκοψα και για την ωρα φαίνεται να το αγκαλιασε καλά. Επίσης στο κεντραρισμα το κόλλησα ακριβώς στην πάνω μεριά του home button για να κάτσει συνολικά ποιο κάτω ολόκληρο το Screen protector.

Φαίνεται καλύτερη δουλειά από ότι αν δεν το έκοβα.

Βέβαια φαίνεται και ότι δεν το έκοψα ευθεία.

Κανονικά θέλει χρόνο χαρακα και χαρτοκοπτη να κοπεί σωστά το κάτω μέρος.

Αν κοπεί όπως έγραψα και όχι με ψαλίδι βιαστικα πιστεύω θα βγει το τέλειο αποτέλεσμα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το dualshock 4 δουλευει με τα δικα σας? δοκιμασα με μπλουτουθ και συνδεεται αλλα δεν αποκρινεται. και του 3 το ιδιο. ουτε με καλωδιο ουτε με μπλουτουθ

 

Προσπαθησα και εγω πριν 5-6 ημερες να το συνδεσω αλλα δεν παιζει.Επισης δοκιμασα και με το OTG adaptor να το συνδεσω αλλα παλι τιποτα.Στο s6 edge επαιζε πριν που ειχα.Απο κατι σχολια που διαβασα θελει ξεχωριστη εφαρμογη για να το βρει και να δουλεψει αλλα δεν ασχοληθηκα και το παρατησα.Αν καποιος καταφερε να το συνδεσει ας μας πει την λυση.

Link to comment
Share on other sites

'Εχει την πλάκα του, βάλε φορτιστή παράλληλα.

 

ενταξει δε το δουλευω οποτε no prob... δεν εχει περιεχομενο ακομη...

το ειδα οτι εχει υποδοχη για φορτιση...

παντως το ζοριζει καλα το κινητο...στο μονο πραμα που ζεστενεται ειναι στο VR

βαλαμε και ενα s6 και εβραζε...

ετσι μαλλον εξηγειται το νεο συστημα ψυξης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είχα ρωτήσει και τις προηγούμενες ημέρες σχετικά με την spigen neo hybrid crystal σε Gunmetal για μαύρο. Αν κάποιος έχει βάλει μπορεί να σηκώσει μερικές φωτογραφίες;

Σχετικά με τις μεμβράνες της Spigen με ενημέρωσαν και εμένα απο την ίδια την spigen πως οι αρχικές είχαν πρόβλημα... λέγετε είμαι στην Αθήνα για αποστολή.

Τέλος έχω μια 64Gb SanDisk Ultra και έλεγα να την αλλάξω... Κάποια ιδέα; Τραβάω και 4Κ βίντεο.... Δεν ξέρω καν η SanDisk που έχω τώρα αν αξίζει η τα έφαγε τα ψωμιά της...

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είχα ρωτήσει και τις προηγούμενες ημέρες σχετικά με την spigen neo hybrid crystal σε Gunmetal για μαύρο. Αν κάποιος έχει βάλει μπορεί να σηκώσει μερικές φωτογραφίες;

Σχετικά με τις μεμβράνες της Spigen με ενημέρωσαν και εμένα απο την ίδια την spigen πως οι αρχικές είχαν πρόβλημα... λέγετε είμαι στην Αθήνα για αποστολή.

Τέλος έχω μια 64Gb SanDisk Ultra και έλεγα να την αλλάξω... Κάποια ιδέα; Τραβάω και 4Κ βίντεο.... Δεν ξέρω καν η SanDisk που έχω τώρα αν αξίζει η τα έφαγε τα ψωμιά της...

 

τη θηκη που λες την εχω εγω αλλα σε satin silver...απο προστασια ειναι τοπ... αλλα ασχημαινειμπολυ το κινητο...

εχω γραψει μερικα πραγματα εδω για τη θηκη

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6626270#post6626270

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλες σε σκέψεις μιας και έδωσ παραγγελία 120€ στην spigen για 2 S7 edge και για ένα S6 edge.

Ίσως οι διάφανες μεμβράνες για όλο το σώμα είναι μονόδρομος.

Σε ένα M8 ενός φίλου που του έβαλα ήταν ότι καλύτερο. Δεν φαινόταν τίποτα και σταμάτησε η εντύπωση που είχες πως ανά πάσα στιγμή θα σου γλυστρίσει από τα χέρια.

Στο S6 edge είχα αγοράσει καμία 10αριά θήκες τελικά η καλύτερη ήταν της Spigen Thin Fit.

Ίσως επρεπε να πάω σε κάτι παρόμοιο.

Οι 2πλές καμπύλες δυσκολεύουν το έργο των εταιριών....

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Τις μεμβρανες τις βαζετε με σαπουνονερο; Σαπουνι πιατων σε μεγλαη αραιωση; ή υγρο σαπουνι πλυντηριου;

Αν τις βαλεις στεγνα παντα κανεις φουσκαλες!

Link to comment
Share on other sites

Έγινε shipped η προστασία τις spigen για να δούμε θα είναι βελτιωμένη...όταν παραλάβω θα γράψω.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλο tempered glass για το απλό υπαρχει ρε παιδιά;

 

Για το απλό βγάζει η nillkin.

Το έχω στο s6 και είναι αρκετά καλό.

Από Ελλάδα αν το θες άμεσα θα το πληρώσεις ακριβά.

Από ebay φθηνά αλλά θα καθυστερήσει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Πηρα και εγω την μεμβρανη της 3mk.Δεν ειναι οτι καλυτερο.Αν και την εβαλα τελεια,στις ακρες σηκωνεται και δεν ειναι θεμα θηκης.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο πωλητής από ebay μου επέστρεψε όλα τα χρήματα από το spigen screen protector curved.

Εγώ επιμένω ότι της 3mk ξεκολλαει λόγο θηκης.

Το δουλεψες χωρίς θήκη και σου ξεκολλησε στις γωνίες.?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο πωλητής από ebay μου επέστρεψε όλα τα χρήματα από το spigen screen protector curved.

Εγώ επιμένω ότι της 3mk ξεκολλαει λόγο θηκης.

Το δουλεψες χωρίς θήκη και σου ξεκολλησε στις γωνίες.?

Ναι.Το δοκιμασα χωρις θηκη και ξεκολλησε και στις τεσσερις γωνιες

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Το δοκιμασα χωρις θηκη και ξεκολλησε και στις τεσσερις γωνιες

 

Ρε λες τζάμπα να κατηγορουμε της θήκες? :rolleyes:

Εγώ θέλω κάποια στιγμή να κόψω σωστά την δεύτερη 3mk που έχω στο συρτάρι, έχοντας στο μυαλό μου ότι δεν θα ξεκολλαει..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

κι μενα μου ξεκολλαγε συνεχεις στις γωνιες και το εκανα με σελοτειπ να τραβηξει οτι εχ3ι ξαι κολλησαν και τωρα δεν νεκολλανε αλλα το εκανα με πολυ κοπο γιατι εφτιαχνα ενα σημειο και χαλουσε αλλο. γενικα η 3mk καλη ειναι αλλα πολυ δυσκολη να την βαλεις αψογα.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

κι μενα μου ξεκολλαγε συνεχεις στις γωνιες και το εκανα με σελοτειπ να τραβηξει οτι εχ3ι ξαι κολλησαν και τωρα δεν νεκολλανε αλλα το εκανα με πολυ κοπο γιατι εφτιαχνα ενα σημειο και χαλουσε αλλο. γενικα η 3mk καλη ειναι αλλα πολυ δυσκολη να την βαλεις αψογα.

 

Τώρα είσαι και με θηκη πλάτης και δεν ξεκολλαει?

Για πες μας, έβαλες σελοτειπ μόνο στις γωνίες?

Μετά όταν έβγαλες το σελοτειπ η μεμβράνη δεν ξεκολλουσε?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

με μια spigen thin fit ειμαι τωρα. για να πετυχω να μη ξεκολλανε εκανα παρα πολλες φορες με σελοτιπ. απο οτι καταλαβα αμα εχει εστω και λιγο κατι ξεκιναει και ξεκολαει. οταν πετυχα να να κολλησει μια καλη ολες εδω κ; ι μερες δεν εχουν ξεκολλησει.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

με μια spigen thin fit ειμαι τωρα. για να πετυχω να μη ξεκολλανε εκανα παρα πολλες φορες με σελοτιπ. απο οτι καταλαβα αμα εχει εστω και λιγο κατι ξεκιναει και ξεκολαει. οταν πετυχα να να κολλησει μια καλη ολες εδω κ; ι μερες δεν εχουν ξεκολλησει.

 

Πραγματικα αναρωτιεμαι ποσο δυσκολο μπορει να ειναι για μια εταιρια που χρεωνει μια μεβρανη 15€να ασχοληθει λιγο ωστε να την φτιαξει τελεια χωρις το παραμικρο προβλημα.

Πληρωνουμε τοσα λεφτα για θηκες και μεμβρανες και δυστυχως στο 70% δεν ανταποκρινονται στις προσδοκιες μας.Ετσι αναγκαζομαστε να συμβιβαστουμε και δεν χαιρομαστε οσο θα επρεπε το κινητο μας γιατι κακα τα ψεμματα οι περισσοτεροι απο εμας θελουμε ενα κινητο αυτης της αξιας να ειναι τελειο απο ολες τις πλευρες.

Edited by nick76
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα αναρωτιεμαι ποσο δυσκολο μπορει να ειναι για μια εταιρια που χρεωνει μια μεβρανη 15€να ασχοληθει λιγο ωστε να την φτιαξει τελεια χωρις το παραμικρο προβλημα.

Πληρωνουμε τοσα λεφτα για θηκες και μεμβρανες και δυστυχως στο 70% δεν ανταποκρινονται στις προσδοκιες μας.Ετσι αναγκαζομαστε να συμβιβαστουμε και δεν χαιρομαστε οσο θα επρεπε το κινητο μας γιατι κακα τα ψεμματα οι περισσοτεροι απο εμας θελουμε ενα κινητο αυτης της αξιας να ειναι τελειο απο ολες τις πλευρες.

 

Συφνωνω αν και καταλαβαίνεις ότι είναι ποιο δύσκολο να φτιάξουν κάτι καλό για edge οθόνη.

Εδώ και στο s6 το φλατ που είχα δοκιμάσει πολλά tempered glass, κανένα δεν έπιανε ολόκληρη την οθόνη.

Εγώ πιστεύω ότι το μόνο καλό προϊόν για την οθόνη μας θα είναι της zagg το tempered.

Μέχρι τότε όμως, εγώ έχω ξοδέψει μέχρι τώρα 45€σε 3mk screen protector και το αποτέλεσμα δεν είναι καλό.

Έχω και μια ακόμα που πρέπει να σκεφτώ καλά πως θα την περασω για να έχω ένα σωστό αποτέλεσμα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...