Jump to content

iphone 5c η κατι αλλο


rulis03
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Θελω να παρω ενα κινητο για το γιο μου που ειναι 15 ετων και ο ιδιος επιμενει για το iphone 5c με τη δικαιολογια οτι αυτο δε χαλαει γρηγορα, σε σχεση με τα αλλα(κυριως κινεζικα).Θαθελα τη γνωμη σας γιατι δε γνωριζω καθολου τα iphone και αν υπαρχει κατι καλυτερο σαυτη την κατηγορια κινητου (samsung π,χ ) και τα αντιστοιχα χρηματα.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να παρω ενα κινητο για το γιο μου που ειναι 15 ετων και ο ιδιος επιμενει για το iphone 5c με τη δικαιολογια οτι αυτο δε χαλαει γρηγορα, σε σχεση με τα αλλα(κυριως κινεζικα).Θαθελα τη γνωμη σας γιατι δε γνωριζω καθολου τα iphone και αν υπαρχει κατι καλυτερο σαυτη την κατηγορια κινητου (samsung π,χ ) και τα αντιστοιχα χρηματα.Ευχαριστω

 

260Ε για ενα μετριο κινητο οπως το iphone 5c....

 

α και το iphone κινεζικο ειναι και μαλιστα χαλαει οπως και τα αλλα.....

 

Από τα πιο αξιοπιστα ειναι Lenovo-Huawei.....που ειναι πολυεθνικες "κινεζικες"

μουρη θελει να πουλησει ο πιτσιρικας...

μη χαλας πανω απο 100Ε και πες του αν θες ακριβοτερο οταν βγαλεις δικάσου λεφτα

στο 100αρικο από κινα εχει σουπερ ποιοτικα και αξιοπιστα κινητα και από ελλδα τα Lumia

 

παρτου αυτο

https://www.skroutz.gr/s/6484312/Motorola-Moto-G-4G-2nd-Gen-8GB.html

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να παρω ενα κινητο για το γιο μου που ειναι 15 ετων και ο ιδιος επιμενει για το iphone 5c με τη δικαιολογια οτι αυτο δε χαλαει γρηγορα, σε σχεση με τα αλλα(κυριως κινεζικα).Θαθελα τη γνωμη σας γιατι δε γνωριζω καθολου τα iphone και αν υπαρχει κατι καλυτερο σαυτη την κατηγορια κινητου (samsung π,χ ) και τα αντιστοιχα χρηματα.Ευχαριστω

 

πες του καταρχας να γινει ΑΝΤΡΑΣ και αμα θελει κατι νατο λεει

αντρικια σε σενα τουλαχιστον,ολοι τα καναμε,μοστρα το iphone,

μην τον παρεξηγας,αλλα το κινητο 2ον μπροστα σε αυτο το μαθημα που θα του κανεις..αποψη μου ε!

 

ΑΡΓΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ το 5c,,σπαει ευκολα η οθονη οπως σε ολα τα iphone που ειχα.

μπαταρια στο χρονο παντα αλλαζα γιατι εχουν μικρες,...

 

οποτε οχι εκτος και παρεις απο ebay την αλουμινενια θηκη,αδιαβροχη,ατσαλινη rugged κλπ κλπ...

 

μτχ 5s που ειναι γρηγορο θαπαιρνα εγω,αλλα αποδεχεσαι την καμμενη μπαταρια απο χρηση

οποτε με μπαταρια-θηκη την παλευεις..αυτααα

 

ελπιζω να μην παρεξηγησες αυτα που ειπα!

 

 

edit για ονομα μην παρεις καινουργιο 5c ...μτχ !!παιδι ειναι ισως το χαλασει...

 

 

εγω πλακακι με μπαταριαρα και καμεραρα θα του παιρνα ,να παιρνει φωτο και να

κλαινε τα παιδια με τα iphone για τις καλυτερες φωτο του..640xl...με ois...αν και μετα μικρα χερια του 640..

 

απο ανδροιδες το κινητο που εχω δες

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ένα ΜΟΤΟ G από Ελλάδα στα 110€ και θα είναι ο μικρός γίγας....πεταει

Όχι το 5c

Eιναι ψευτικο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,καταρχην όλα τα κινητά χαλάνε,ειδικά στα χέρια ενός μικρού παιδιού. Δεύτερων πιστεύω ότι το 5c είναι πια ξεπερασμένο... Αν έχεις σκοπό να δώσεις αυτά τα λεφτά μπορείς να του πάρεις κάτι άλλο πολύ πιο αξιόλογο... Το οποίο φυσικά να μην εκτίμηση στην αρχή επειδή δεν θα είναι iPhone ,αλλά όταν θα το συγκρίνει με αυτά τον φίλων του θα καταλάβει.μια ιδέα:honor 5x με 30 λιγοτερσ.p8 με καμία 30αρα επιπλέον.meizu mx5 στα ιδια κ αλλά πολλά...
:)
Link to comment
Share on other sites

Παρτου το J5 ή P8 Lite.Αλλιως μεταχειρησμενο 5s ή 5 με 200-250€.Και γω αντι για Lumia θα επαιρνα 4s iphone μεταχειρο αλλα δεν πηρα.Να παρει μεταχειρησμενο αιφον ή 5s καινουριο.Αλλα να βαλει λευτα στην ακρη ομως για να το παρει

 

Υ.Γ. Και γω 15 ειμαι.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με ολους σας σε ΟΛΑ οσα γραψατε.Κι εγω για μενα ενα cubot 200 εχω για το μεγαλο μου γιο πηρα το cubot 17.Ο μικρος τοσο καιρο ειχε το cubot 108 χαλασε με το που το πηρε...το κινητο εκλεινε ενω ειχε 40% μπαταρια...η καμερα του ηταν απαισια και δεν μπορουσες να βγαλεις φωτογραφια...εχετε να μου προτεινετε κινητα εως 200ευρω με μετρια προς καλη καμερα και καλα χαρακτηριστικα;;
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 3 pro !!!!!!

Αφού δίνεις τόσα πολλά για πιτσιρικά.

Εγώ για συνομήλικό του παράγγειλα σήμερα Homtom H7 γιατί σ'αυτή την ηλικία τα διαλύουν....!

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 3 pro !!!!!!

Αφού δίνεις τόσα πολλά για πιτσιρικά.

Εγώ για συνομήλικό του παράγγειλα σήμερα Homtom H7 γιατί σ'αυτή την ηλικία τα διαλύουν....!

 

Δεν τα δινω εγω,τα μαζεψε τα λεφτα μονος του.Εγω θα βαλω κανενα 100ρικο.Τα υπολοιπα τα βαζει μονος του.Ευχαριστω για την συμβουλη παντως

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα δινω εγω,τα μαζεψε τα λεφτα μονος του.Εγω θα βαλω κανενα 100ρικο.Τα υπολοιπα τα βαζει μονος του.Ευχαριστω για την συμβουλη παντως

 

 

 

Δειτε τοτε το g3 και g4.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απο κινα καποιο αξιοπιστο δε τον ενδιαφέρει?

 

Κι εγω για κατι τετοιο προσπαθω να τον πεισω,αλλα νομιζει οτι επειδη ειναι iphone ειναι και TOP.Δωσε μου ομως μια προταση για κατι καλο κινεζικο.

Link to comment
Share on other sites

Δειτε τοτε το g3 και g4.

 

A5 2016 ίσως?

 

Οχι ρε παιδιά τέτοια κινητά για 15χρονο, αμαρτία δηλαδή.. σε ενα μήνα δε θα εχει μείνει βίδα, κρίμα ειναι

 

οριστε ενα καθώς πρέπει κινητακι για τινέιτζερς

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432859

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Χιαομι κοιταξε. Έχει βγαλει διαμαντακια!!!

Επισης απο ελλαδα το μειζυ μ2 νοτε. Με τιμη κατω από 200!!!

 

Αλλα αν εχει κολλησει και θελει μηλοφωνο, αστον να το παρει.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 3 pro !!!!!!

Αφού δίνεις τόσα πολλά για πιτσιρικά.

Εγώ για συνομήλικό του παράγγειλα σήμερα Homtom H7 γιατί σ'αυτή την ηλικία τα διαλύουν....!

 

Κι εγω για κατι τετοιο προσπαθω να τον πεισω,αλλα νομιζει οτι επειδη ειναι iphone ειναι και TOP.Δωσε μου ομως μια προταση για κατι καλο κινεζικο.

Ήδη στο πρότεινα.....και με fingerprint για πουλ μουρ.

Και όπως είπαν και οι υπόλοιποι, μάπα το 5c.......τζάμπα λεφτά τα υπόλοιπα iphone-νια!

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Για μενα πάρ΄του Ηuawei honor 4c ή meizu m2. Κινητάρες και τα 2, κοστίζουν κάτω από 150 ευρώ και έχουν επίσημη αντιπροσωπευση στην Ελλάδα. Επίσης από εμφάνιση θυμίζουν αρκετά το iphone οπότε θα μετρήσει πολύ αυτό για τον γιό σου.

 

Εναλλακτικά δες και το lumia 640XL. Aξιόλογο κινητό κι αυτό, σε τιμή σκότωμα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καταλήξαμε στο samsung galaxy j5 το οποίο με την πρώτη ματιά φαίνεται αρκετά καλό .Ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις και τις συμβουλές σας.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά καταλήξαμε στο samsung galaxy j5 το οποίο με την πρώτη ματιά φαίνεται αρκετά καλό .Ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις και τις συμβουλές σας.

 

πολύ καλή επιλογή, καλορίζικο:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καταλήξαμε στο samsung galaxy j5 το οποίο με την πρώτη ματιά φαίνεται αρκετά καλό .Ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις και τις συμβουλές σας.

 

 

 

Καλοριζικο,καλη επιλογη κανατε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...