Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχει χαθει η αποδειξη και δεν εχει ξαναπαει για εγγυηση τοτε η αντιπροσωπεια θα πιασει την εγγυηση απο την ημερομηνια κατασκευης του κινητου. Κατεβασε το phone info και δες manufacture date

 

Σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση, δεν το ήξερα αυτό

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

 

Τις τελευταίες μέρες οταν ανοιγω εναν φακελο που εχει μέσα διαφορες εφαρμογες πχ fb-insta .. και πατησω το κουμπι back για να επιστρεψω στηνα ρχικη οθονη, το κινητη κολλαει για δευτερόλεπτα στο κλεισιμο.

 

Αν μπω στο μενου εφαρμογες και ανοιξω απο εκει καποιον φακελο που εχει μεσα εικονιδια, κατα το κλεισιμο (back) δεν κολλαει

 

Τι μπορεί να φταίει και συμβαινει αυτο το παγωμα-κολλημα στην αρχικη οθονη;

 

Συμβαινει μονο με τους φακελους κ οχι με το ανοιγμα κλεισιμο των εφαρμογων που εχω μεμονομενα στην αρχικη οθόνη

 

Ευχαριστώ

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θέλεις να κάνεις force stop τον launcher μήπως δεις κάποια βελτίωση:

 

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Εμφάνιση εφαρμογών συστήματος (πανω δεξιά στις κάθετες 3 τελίτσες) -> Αρχική Samsung experience -> Επιβολή διακοπής. Και μετά επανεκκίνηση τη συσκευή.

 

Καλημέρα

 

Τις τελευταίες μέρες οταν ανοιγω εναν φακελο που εχει μέσα διαφορες εφαρμογες πχ fb-insta .. και πατησω το κουμπι back για να επιστρεψω στηνα ρχικη οθονη, το κινητη κολλαει για δευτερόλεπτα στο κλεισιμο.

 

Αν μπω στο μενου εφαρμογες και ανοιξω απο εκει καποιον φακελο που εχει μεσα εικονιδια, κατα το κλεισιμο (back) δεν κολλαει

 

Τι μπορεί να φταίει και συμβαινει αυτο το παγωμα-κολλημα στην αρχικη οθονη;

 

Συμβαινει μονο με τους φακελους κ οχι με το ανοιγμα κλεισιμο των εφαρμογων που εχω μεμονομενα στην αρχικη οθόνη

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει κλεισει χρονο εδω και μερικες μερες .εχω διαπιστωσει οτι η μπαταρια κραταει λιγοτερο απο παλια.που μπορω να το παω?ειναι μεσα στην εγγυηση.θα με βολευε πιο πολυ Θεσσαλονικη
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θέλεις να κάνεις force stop τον launcher μήπως δεις κάποια βελτίωση:

 

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Εμφάνιση εφαρμογών συστήματος (πανω δεξιά στις κάθετες 3 τελίτσες) -> Αρχική Samsung experience -> Επιβολή διακοπής. Και μετά επανεκκίνηση τη συσκευή.

 

ευχαριστώ πολύ

έκανα αυτο που έγραψες, δεν διορθώθηκε το προβλημα :(

 

υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα λογισμικού και να διορθωθεί με κάποιο update?

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχει δοκιμασει κανεις την Google Camera στο κινητο?

εδω λεει οτι μπορει να μπει και στο S7

https://www.doctorandroid.gr/2018/08/google-camera-hdr-mod-xda-list.html

Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει κλεισει χρονο εδω και μερικες μερες .εχω διαπιστωσει οτι η μπαταρια κραταει λιγοτερο απο παλια.που μπορω να το παω?ειναι μεσα στην εγγυηση.θα με βολευε πιο πολυ Θεσσαλονικη

 

http://authorizedservice.gr/samsung-service-thessaloniki/

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε ενδεχόμενο εργοστασιακής επαναφοράς οι σελίδες που έχουμε στην λίστα γρήγορης πρόσβασης στον samsung browser χανονται, υπάρχει τρόπος για κάποιο μπακ απ έτσι ώστε να μπορούμε να τις επαναφέρουμε;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Σταθερά τραγική η μπαταρία μου με patch Ιουλίου, πχ έπρεπε η οθόνη να είναι στις 3:15 σε σχέση με το προηγούμενο patch. Έκανα και restart αλλά τπτ

 

Sent from my SM-G930F

53f6064610cbf4954e6f0993c92aca44.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιο εξάρτημα που να το μεταφέρει την εικόνα του κινητού σε τηλεόραση, ενσύρματα? Γιατί η τηλεόραση μου δεν έχει mirrorcast.... Πως τα λένε. Μόνο hdmi έχει. Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως υπάρχει κάποιο εξάρτημα που να μεταφέρει την εικόνα του κινητού σε τηλεόραση, ενσύρματα? Γιατί η τηλεόραση μου δεν έχει mirrorcast.... Πως τα λένε. Μόνο hdmi έχει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ενσύρματα δε ξέρω, εγώ έχω Chromecast 2 και μεταφέρει ασύρματα χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κάνει φίλε μου? Χρειάζεται ίντερνετ η απλά ασύρματα συνδέονται μεταξύ τους? Ακόμα και σε υψηλής ανάλυσης βίντεο, ν έχεις πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έστειλα μήνυμα στην κοσμοτε για volte και μου ήρθε μήνυμα ότι ενεργοποιηθηκε. Στο μενού των επαφών δε βρίσκω το ανάλογο μενού του volte. Μήπως επειδή είναι ιταλική η ρομ? Και αν φταίει η ρομ πρέπει να φλασαρω eu για να βγάλει το μενού του volte?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έστειλα μήνυμα στην κοσμοτε για volte και μου ήρθε μήνυμα ότι ενεργοποιηθηκε. Στο μενού των επαφών δε βρίσκω το ανάλογο μενού του volte. Μήπως επειδή είναι ιταλική η ρομ? Και αν φταίει η ρομ πρέπει να φλασαρω eu για να βγάλει το μενού του volte?
Υπάρχει η επιλογή για κλήσης wifi στις ρυθμίσεις κλήσεων;

d7b4fd1229f0b5d74418beb87ff66a91.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Πρέπει να αλλάξεις ρομ. Εγώ έχω την ευρωπαϊκή και είναι οκ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις Eur ή Cosmote rom

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Α οκ απο εκεί που σε προηγούμενο κινητό άλλαζα custom roms για να περάσει η ώρα :) πλέον είμαι στη φάση που δεν κάνω ούτε επαναφορά στις εκδόσεις του android και είμαι και με την official. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως αλλά μάλλον θα ζήσω χωρίς volte...

Link to comment
Share on other sites

Α οκ απο εκεί που σε προηγούμενο κινητό άλλαζα custom roms για να περάσει η ώρα :) πλέον είμαι στη φάση που δεν κάνω ούτε επαναφορά στις εκδόσεις του android και είμαι και με την official. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως αλλά μάλλον θα ζήσω χωρίς volte...

 

Μα official θα βάλεις πάλι απλά πρέπει να το στήσεις από την αρχή

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Μα official θα βάλεις πάλι απλά πρέπει να το στήσεις από την αρχή

 

Αυτό εννοούσα ότι πλέον βαριέμαι ακόμα και το στήσιμο από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Δε το στήνεις από την αρχή, υπάρχει το smart switch και το Samsung cloud που επαναφέρουν το τηλέφωνο όπως ήταν

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...