Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε αναβάθμιση στην ορεο btu 128mb

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://techmaniacs.gr/simantika-provlimata-me-tin-anavathmisi-ton-samsung-galaxy-s7-kai-s7-edge-se-android-oreo-apaiteitai-factory-reset/

Παιδιά προσοχή. Θελει λιγη υπομονή ακομα για το κινητό μας.

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/simantika-provlimata-me-tin-anavathmisi-ton-samsung-galaxy-s7-kai-s7-edge-se-android-oreo-apaiteitai-factory-reset/

Παιδιά προσοχή. Θελει λιγη υπομονή ακομα για το κινητό μας.

Διορθωθηκε αυτο. Σημερα ξεκινησε παλι rollout.....

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε παλι λεει το rollout, αλλα μετακινηθηκε και η ημερομηνια από την Samsung Τουρκιας πφφφφφφφ http://www.guncelmiyiz.com/cihaz/sm-g930f με νεα την 8/6/2018 :mad:

Τι να πρωτοπιστεψεις τωρα....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα που καθαρισα το ηχειο εχω την εντυπωση οτι δεν ακουγεται δυνατα ο ηχος σαν εβαλα ενα app ηχομετρο και στο τραγουδι που εχει μεσα το κινητο Over the horizon ηταν μεσο ορο καπου στο 70 κατι και μεγιστο 85 ..

θα μπορουσε να μου πει καποιος τι τον βγαζει σε αυτον να παω στο service ή μηπως μου φαινεται εμενα και ειναι κομπλε ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειχα βαλει την superman rom, τωρα μεσω odin εβαλα την αγγλικη btu, μονο το ΑΡ εβαλα και κρατησε τις εφαρμογες ολα τα παντα.

Χρειαζεται τιποτα αλλο για να παιρνω τις ενημερωσεις ασφαλειας καθε μηνα?

Επισης υπαρχει τροπος να κανω ροοτ σε android 8.0 ? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό περί σήματος που ανέφερα πιο πάνω, όντως αν το βάλω σε 3G only πάει τρένο, αν όμως είμαι κάπου έξω με 4G και μπω κάπου εσωτερικά και μου γυρίσει σε 3G από μόνο του, ακόμα και full σήμα να έχει, δε με αφήνει να μπω πουθενά, ούτε να κάνω κλήσεις. Έχω και καινούργια sim, και το χειρότερο είναι ότι το βάζω airplane και πάλι δε καταφέρνει τίποτα. Λες και η λήψη του χειροτέρεψε σε ένα βράδυ...

Επιπροσθέτως δίπλα συσκευή παίζει σε 4G κανονικά, εγώ το βάζω σε LTE only και μου το βγάζει εκτός δικτύου.

Δε μου το κάνει παντού, αλλά σε 3-4 εσωτερικούς χώρους που πηγαίνω συχνά

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειχα βαλει την superman rom, τωρα μεσω odin εβαλα την αγγλικη btu, μονο το ΑΡ εβαλα και κρατησε τις εφαρμογες ολα τα παντα.

Χρειαζεται τιποτα αλλο για να παιρνω τις ενημερωσεις ασφαλειας καθε μηνα?

Επισης υπαρχει τροπος να κανω ροοτ σε android 8.0 ? Ευχαριστω!

 

Και εγώ το ίδιο έκανα. Έβαλα την Αγγλική χωρίς να αλλάξω το HOME. Εξαιρετική. Άλλο κινητό. Πολύ προσεγμένη αναβάθμιση.

Επίσης, έκανα root, αλλά όχι CF-Auto-Root (ακόμα δεν βγήκε για 8.0), αλλά με TWRP και SuperSU SR5 v2.82. Απλά, όπως θα δεις και στις οδηγίες που θα βρεις, πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις factory reset σε ένα βήμα, αλλιώς μπλοκάρεται από το ενσωματωμένω encryption.

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74553390&postcount=1083

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μου έφεραν πριν από ένα μήνα ένα samsung galaxy s7 από Αυστραλία.Κωδικός μοντέλου SM-G930V και έχει androit 6.0.1 και

kermel 3.18.20 ενώ γράφει united arab emirates

Προσπάθησα να βρω στο μενού αν έχει κάπου να γίνει χειροκείνιτη αναβάθμιση αλλά δεν βρήκα κάτι.

Αυτό υπάρχει περίπτωση να πάρει αυτόματη αναβάθμιση εδώ στην Ελλάδα η πρέπει να κάνω κάτι για να περάσω το νέο androit?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τετοια ενδειξη!

Πουθενά στο μενού του τηλεφώνου δεν βρηκα να γράφει ενημερωση η αναβάθμιση λογισμικου.

Αν παραθέσεις ένα screen από την οθόνη θα μπορέσουμε να σου δώσουμε περισσότερες πληροφορίες ένα screen από την οθόνη εκεί που είναι οι ρυθμίσεις και στο τέλος κάτω κάτω. Όπως αυτό εδώ... b6f53566ab921119f4d9ef91c0eb6364.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω, εδώ και λίγους μήνες παρατηρώ μια γρήγορη πτώση της μπαταρίας αλλά ίσως επειδή σχεδόν κάθε μέρα από το μεσημέρι και μετά κουμπώνω power bank δεν έδινα τόση σημασία παρ' όλα αυτά τις τελευταίες μέρες έχει γίνει πολύ ενοχλητικό, η μπαταρία από το 100% φτάνει στο 20% μέσα σε 2 ώρες χαλαρά. Η χρήση που κάνω αν και πολλή, είναι σταθερή εδώ και πολύ καιρό, facebook-messenger, δεδομένα ή WiFi πάντα ανοιχτά και το κυριότερο πολλές ώρες ανοιχτό το Pokemon Go. Μαζί με την ταχεία πτώση, παρατηρείται και τεράστια αύξηση της θερμοκρασίας που και αυτή δεν την έδινα σημασία τον πρώτο καιρό γιατί ήταν κάτι που είχα (σε φυσιολογικά πλαίσια) από τον πρώτο καιρό όμως έφτασα πριν λίγο καιρό να βγάλω μια μικρή φουσκάλα στη παλάμη (υπέθεσα ότι είναι από αυτό) καθώς κρατούσα το κινητό γυμνό. Ενδεικτικό της κατάστασης είναι ότι 2-3 φορές το κινητό μόνο του μου έκλεισε την εφαρμογή (PoGo) λέγοντας ότι το κινητό έχει υπερθερμανθεί και ότι η εφαρμογή θα κλείσει αυτόματα σε 10" .

Επισκέφθηκα ένα κατάστημα service της Samsung όπου μου είπαν ότι είναι θέμα μπαταρίας κατά 90% και ότι θέλουν 50€ για καινούρια.

Το κινητό είναι αγορασμένο Ιούνιο του 2016, σε λίγες μέρες τελειώνει η εγγύηση και θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να κάνω κάτι μόνος, να τσεκάρω αν γίνεται κάπως αν είναι όντως θέμα μπαταρίας και αν μπορώ να κινηθώ ατομικά όσον αφορά πιθανή αγορά μπαταρίας. Προς το παρόν, έκανα ένα factory reset και αν και θέλω να έχει βελτιωθεί κάπως η κατάσταση νομίζω πως είναι ιδέα μου.

Ευχαριστώ και sorry για το μακροσκελές μήνυμα, κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απόδειξη αγοράς δεν έχεις να στην αλλάξουν με 20€;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το έχω αγοράσει από Citisshop, πως και ποιοι θα μου την αλλαξουν με 20€ ? η εγγύηση της μπαταρίας στα samsung είναι 1 χρόνο απ' όσο ξέρω και μου είπαν και αυτοί, και για καινούρια ζήτησαν 50€.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε smartec Χαϊδάρι να στην αλλάξουν με 20€, απλά πρέπει να έχεις απόδειξη ότι είσαι στο 2 έτος

Αν θες πάρε τους και ένα τηλέφωνο πρώτα και ρώτα τιμή. Έχουν και 1 hour service

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε smartec Χαϊδάρι να στην αλλάξουν με 20€, απλά πρέπει να έχεις απόδειξη ότι είσαι στο 2 έτος

Αν θες πάρε τους και ένα τηλέφωνο πρώτα και ρώτα τιμή. Έχουν και 1 hour service

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δυστυχώς μένω εκτός Αθήνας, οπότε δεν γίνεται. Εκτός αν το στείλω, γνωρίζεις εάν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, το πώς θα στο πουν αυτοί. Απλά πες τους επίσης ότι το έχεις πάρει από citishop

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έκανα. Έβαλα την Αγγλική χωρίς να αλλάξω το HOME. Εξαιρετική. Άλλο κινητό. Πολύ προσεγμένη αναβάθμιση.

Επίσης, έκανα root, αλλά όχι CF-Auto-Root (ακόμα δεν βγήκε για 8.0), αλλά με TWRP και SuperSU SR5 v2.82. Απλά, όπως θα δεις και στις οδηγίες που θα βρεις, πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις factory reset σε ένα βήμα, αλλιώς μπλοκάρεται από το ενσωματωμένω encryption.

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74553390&postcount=1083

 

Connect your phone to the computer - Wait until you see the Blue box and then click Start - Wait for the Green PASS - Disconnect from the PC and Boot DIRECTLY into TWRP Recovery - Power + Home + Volume UP.

 

Στο βημα αυτο ΔΕΝ μπορω να μπω ΑΜΕΣΩΣ στο TWRP Recovery και αναγκαστικα βγαινω και κανει διαγραφη ολου του κινητου και παλι απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Connect your phone to the computer - Wait until you see the Blue box and then click Start - Wait for the Green PASS - Disconnect from the PC and Boot DIRECTLY into TWRP Recovery - Power + Home + Volume UP.

 

Στο βημα αυτο ΔΕΝ μπορω να μπω ΑΜΕΣΩΣ στο TWRP Recovery και αναγκαστικα βγαινω και κανει διαγραφη ολου του κινητου και παλι απο την αρχη.

Πρέπει να έχεις uncheck στο odin το auto reboot. Να περάσεις το twrp να μην κάνει αυτοματα ρεσταρτ κ να μπεις μετά ρεκοβερυ κ να συνεχίσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Η χρήση που κάνω αν και πολλή, είναι σταθερή εδώ και πολύ καιρό, facebook-messenger, δεδομένα ή WiFi πάντα ανοιχτά και το κυριότερο πολλές ώρες ανοιχτό το Pokemon Go:

Μήπως στην τρώει ο Πίκατσου την μπαταρία; Πέρα από την πλάκα, αφού πλησιάζεις 2ετία, είναι λογικό να έχει φθορά η μπαταρία σου, ειδικά αν δεν την πρόσεχες. Και οι περισσότεροι, λίγο πριν λήξει η εγγύηση, πάμε με την απόδειξη αγοράς(γλιτώνεις τα εργατικά) και αγοράζουμε καινούργια μπαταρία.

καλημερα.Σε συνεχεια του προβληματος που σας ανεφερα σας στελνω screen από την οθόνη!

Φίλε εσύ εφόσον έχεις την Marshmallow, θα πας settings->about device->και εκεί μέσα θα πατήσεις για αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...